Filter By

Categories

играчки с дистанционно управление

играчки с дистанционно управление

Показано1-37 из 709стоки

Показано1-37 из 709стоки

комплект бутилки за 45CC моторна скалата на газ двигателя Rovan RC Car Parts

14 Всички отзиви
137.58-9 % 125.00

Цилиндар за полнење за 45 CC Моторни Скала Гас на Моторот Rovan РК Делови за АВТОМОБИЛИИспорака детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

FPV очила 5.8 G 40CH 5 инча, 854*480 LS-800D видео слушалки HD DVR разнообразие с батерия 2000 ма за RC модели

15 Всички отзиви
BGN 140.61

FPV Очила 5.8 G 40 CH 5 Инчен 854*480 800 D Видео Слушалки HD DVR Разновидност Со 2000m Ah Батеријата За РК МоделКарактеристики на производот : Separable дизајн, 5 инчен екран може да се користи како мала, следење на радио и на контролорот или со tripod HD висока осветленост 5inch LCD специјално подесена за FPV трки или Модел авионВграденво супер чувствителност 5.8 GHz 40ch приемник , особено со Race Band Дојде со напредни автопребарување функцијата ад покаже wht работна фреквенција на екранотВграденво 3.7 V / 2000m A батеријата, секоја целосно наполнет оживее околу 2 часа работно време Ергономски дизајн одговара на вашиот лица Суперширок видливи агол до 82 степен 92% транспарентен леќа усвои, не се искривуваат, не blur на изрека на екранот; Мала тежина 375g со 2hour 2000m Ah батеријата, RTF за било скала, дербито, Модел авион игра 5inch 854*480 px HD LCD екран со висока осветленостСпецификација За ПроизводТелотоДимензии : 180*145*82mmТежина : 375g со 2 час 2000m Ah батеријатаПојас : три Начини прилагодливи појасЕкранотголемина на екранот : 5inchРезолуцијата на екранот : 854*480 (Без сини по зголемување од објективот)Екран brightness : 450cd / м2 со посебни висока осветленост LED светлото за надворешна FPVПогледнете Агол : 6 o'clockЛеќи на камерата : 3 x поттик на видеото за да се здобијат со интензивна се чувствуваатвоима видео92% транспарентен го оценувате без нарушување на светлинатаЏек1...

540 550 мотор радиатор инсталирате 40*40 мм вентилатор за охлаждане за Rc хоби модел автомобил 1: 10 Hsp Arrma Axial Traxxas RCAWD играчка

8 Всички отзиви
2.37-16 % 2.00

Опис : 540 550 Моторни Heatsink, Може Да Биде За Бранеа Или Brushless Мотор .Дебелина : 40mm, Може да се Инсталира 40*40mm Вентилаторот за Ладење На Врвот, Цпу Машински 6061 Алуминиум Легура, Елоксирани БојаОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

DALRC ENGING 40A ESC 3-5S Blheli_32 4 в 1 бесщеточный ESC DSHOT1200 Ready W/ 5V BEC, за FPV Freestyle Frame Frame Competition

12 Всички отзиви
BGN 94.38

DALRC ENGING 40 A ESC 35 S Blheli_32 4 во 1 Brushless ESC DSHOT1200 Подготвени w / 5 V БЕК за FPV слободен стил Рамка конкуренција рамкаСпецификација : Бренд име : DALRCТочка име : ENGING 40 A ESCCNC РАДИЈАТОРПостојана струја : 40 AПукна струја(10ти) : 50 AТекст voltge : 35 S LipoMCU : STSPIN32 FOAБЕК : 5 V 3АCapacitance : 115 OUF НИСКА ESRФирмверот : BLHELI 32.XПоддржува : DSHOT 3001200 / MULTISHOT / PWM / ONESHOTТековната сензор : ДАТежина : 16gДупка : 30.5x30.5mmГолемина : 36x36mmПакет Се Вклучени : 1 X 4 во 1 ENGING 40 A ESC'

5 двойки XT60 XT-60 мъж жена огнестрелни съединители, свещи за RC Lipo батерия Quadcopter Multicopter Безплатна доставка

15 Всички отзиви
BGN 2.98

10pcs XT60 XT60 Машки Женски Куршум Конектори Приклучоци За РК Lipo Батеријата (5 пар) трговија на Големо Опис : Направен од високоtemp Најлон и злато позлатен пролет конектори, двете вклучени во вбризгување на мувла во времето кога формирање на конекторот...

SYMA X8HW X8W Upgrade FPV RC Quadcopter Drone With WIFI Camera 2.4 G 4CH 6Axis Pl Режим RC Helicopter подаръци за приятели

3 Всички отзиви
259.84-15 % 221.00

SYMA X8 HW FPV РК Летало со Wi Fi HD Камера во Реално време Споделување 2.4 G 4 CH 6Оската Quadcopter со Лебди ФункцијаФункција : Фреквенција : 2.4 GhzКанал : 4 CHПредмет : X8 HW, со wifi камера, FPV во реално време, 1 MP(слика),0.3 ПРАТЕНИК слика трансмисија (30 f / s видео) со 640*480 P.Acessories : еден 4 GB Картичка и Читач на картичкиВреме на полнење : За 180 минутиЛетање време : околу 810 минутиКонтрола на далечина : За 150metersБатерија : 7.4 v 2000mah Liion (вклучени)УНИКАТЕН БАТЕРИЈАТА ДИЗАЈН : Лесно да се замениПроизвод големина : 50*50*19 cmПакет Тежина : 1526g (летало + батеријата + контролер + пакет )Функции : Обезглавени режим , Камера функција, WIFI реално време, Фиксна Висока функција , лево / десно летаат страна, Рачни лево за да летаат, лево десно режим на префрлување, 360 степени omnibearing, 3 D РолнаПакет Листата : 1 x X8 HW Quadcopter1 x Предавателот1 x wifi Камера4 x Ножеви4 x Заштита Рамка4 x Пропадна Слетување1 x USB Кабел1 x ЕУ Приклучок за Полнач1 x Батеријата1 x Шрафцигер1 x англиски Упатство

Продажба на едро 1000шт RC самолет рычажные корк ларва винт тласкач конектори D2. 1mm D1.8mm D1. 3 мм резервни части

9 Всички отзиви
183.84-40 % 110.00

РК Авионска Поврзаност Тапа Копачка Завртка Pushrod Конектори D2.1mm D1.8мм D1.3мм Замена на ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број ...

2 чифта Rctimer Motor Витло Quick Detach CW CCW за бесщеточного на двигателя HP2212 2217 PQD-2

9 Всички отзиви
BGN 23.98

Работа со HP2212 / 2217 моторни Функција : кул пропелер адаптер за монтирање : Брз се Оддели.SelflockingЛесно да се качи / отстрани пропелерЛесно да се носат / store на вашиот multicopterмала тежина Пакет се Вклучени : 2 x Г.С...

8pair/16PCS Mini 65mm Props ABS за мини-квадрокоптера Mini MiniQuad FPV Gemfan ABS CW CCW Витло RC Играчки аксесоар

3 Всички отзиви
BGN 11.04

Предмет : 8 Pair / 16 PCS Мини 65mm Реквизити ABS за Мини Quadcopter Мини Mini Quad FPV Gemfan ABS Г.С CCW Пропелер РК Играчки ДодатокГолемина : 65mmЦентар Големина : 0.05 mmТежина : 0.4 g / ЕЕЗЗа мотор : 6 X15 CorelessМатеријал : ABS ПластикаПакет : 8pair / Пакет, 8 6x4.5 Г.С...

Rcexl Серво Тестер Симулатор Aerial Model Tools 4.8~8.4 V Тестер

5 Всички отзиви
BGN 15.25

Rcexl Серво Тестер / Симулатор ќе ви овозможи да ги тестираат вашите servos, без потреба од радио / приемник.ПараметриНапон : 4.8~V 8.4Тежина : 27g / 0.9 озДимензии : 66*36*22mmКако да го користите : 1...

OD40mm X ID37mm X 1000mm дължина на високо качество 3k въглеродните плат Matte обмотанная тръба въглеродните хвостовая Стрела, ръцете квадрокоптера

13 Всички отзиви
BGN 64.00

Висок Квалитет 3 K Карбонски Влакна Twill Мат Ткаенина Раната / Досаден / Плетени Цевка 40 mm x 37mm x 1000mmСпецификација Надворешен Дијаметар : 40mm ( 1.574" ), Внатре Дијаметар : 37mm ( 1.456" ) Должина на : 1000 мм / Еез ( 39.37" ) Тежина : 280 грам / Еез околуСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .Ние може да се направи цевки на клиент барање (ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт) : Површина : Обична ,Twill ,Сјајна , Мат,Шарени итн .Должина : Max должина е 3000mm (118") долго .Облик : Круг,Квадрат,Конусни итн ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година ...

Безплатна доставка на 10 бр. / лот Gartt Heli електронен цифров крачкомер за RC хеликоптер

6 Всички отзиви
144.16-10 % 130.00

Дигитален LCD дисплеј Теренот Мерач Ножеви степени агол за trex усогласат 450 700 RC хеликоптерFlybarless РК хеликоптери се направи тоа тешко за пилоти да се прилагоди и да се провери на теренот поставување на хеликоптер главните ротор...

F07557-4 JMT 1 комплект(4 броя) PTZ Gimbal AV Топка Damping Rubber Ball Blue For FPV Mount Camera Multicopter + FS

3 Всички отзиви
2.80-29 % 2.00

1 Set 4 Pieces PTZ Gimbal AV Топката Амортизацијата Гумена Топка Сина за FPV Камера Планината Multicopter Детали : Спецификација на производот : Сина амортизер топката Материјал : Високо еластична силикони+Гума 1, единствен капацитет Тежина 100g, еден резонанца елиминација : 170 Khz апсорпција 95%,120 Khz апсорпција 90%,85 Khz апсорпција 70%; 2, две капацитет Тежина 150g, две резонанца елиминација : 170khz апсорпција 90%,120 Khz апсорпција 95%,85 Khz апсорпција 88% Референца за инсталација дупка со дијаметар од 9 mm дупка...

1 бр. оригинален SUNNYSKY V3508 380KV 580KV 700KV мотор за мультироторного самолета 15x5 1447 1555 Prop

3 Всички отзиви
54.19-15 % 46.00

SUNNYSKY V3508 380 KV 580 KV 700 KV Мотор за Мултироторот Авиони DJI15x5 1447 1555 пропСпецификација : Модел : V3508380 KV Тежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mm V3508580 KVТежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mm Модел : V3508700 KVТежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mmпакетот вклучува : 100% Сосема Нов1 x мотор1 x проп adatper1 x моторни монтирање1 x проп адаптер заврткаПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

Безплатна доставка SUNNYSKY X3108S 720KV 900KV 325W 22 / 30S 1 кг бесщеточный ефективен двигател Вал дисков двигател за мультироторного хеликоптер

11 Всички отзиви
47.98-15 % 41.00

SUNNYSKY X3108 S 720 KV 325 W 22 A / 30 ГОДИНИ 1kg Brushless Мотор Ефикасна Вратило Диск Мотор за Мултироторот copterСпецификација : Тип број X3108 SStator јадрото со дијаметар 31mmStator core висина 8ммМоторни Kv, 720Електрична струја(A / 10 V) 0.9 НАОтпор 86mМакс тековната 25 A / 30 ГОДИНИMax моќ 370 WТежина 81gТело со дијаметар од 37.8 mmВратило КОЛ 4mmВратило должина 26.5 mmТелото должина 33mmНапон 34 SPorp(инчи) APC10x3.8; APC11x4.7; APC12x3.8пакетот вклучува : 100% Сосема Нов1 x моторПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

Модул ЕКГ AD8232 ЕКГ, измерване на пулса на сърцето ЕКГ мониторинг комплект сензори модул

5 Всички отзиви
BGN 11.90

8232 AD8232 Екгфизиолошки мерења ЕкгФизиолошки Мерење на Срцевиот Пулс, Екг Следење Сензор МодулПримена : Фитнес и спортски отчукувањата на срцето следење Преносни ЕКГ Далечински здравје се следи Игра периферна опрема Bioelectricity сигнал колекцијаСпецификација : AD8232 усвојува двојно столбови високоpass филтер за да се елиминира движење артефакти и electrode половина мобилен потенцијал AD8232 донесува оперативен засилувач што е, без користење услов за да се изгради три пол ниска pass филтер, елиминирање на дополнителна врева Номинална temp опсег : 070degree Работа темп опсег : 4085degree

1pcs HotRc High Quality XT30 1S-3S Plug Parallel Charging Board For IMAX B6 Charger For RC Helicopter Battery

8 Всички отзиви
14.00-7 % 13.00

Точка Име : XT30 Став ОдборРамнотежа Излез на Кабел : 20 AWG силиконски кабелАктуелни : Поддршка MAX 80 A наплатат струјаКомпатибилен за IMAX B6,Maxpro x612s,x6 плус ОНA6 полначПоддршка на 6 парови 1 S,6 парови 2 S,6 парови 3 S рамнотежа полнењеОпремени со 340 A осигурач помеѓу било кои две групи на батерииТежина : 58.5 gГолемина : 2501706mmПакет се вклучени : 1x XT30 1 S3 S Plug Паралелно Полнење Одбор

Mato 1/16 Tiger I RC танк метално шаси с торсионными висулки верижен устройството за обтягане на задния панел MT041

9 Всички отзиви
BGN 200.00

Mato 1 / 16 Тигар јас РК Резервоарот Метална Шасија Со Torsion Бар Суспензии Песна Tensioner Задниот Панел MT041 Мојот драг пријател , имам сите додатоци на Mato резервоарот, ако сакате ништо за тоа, контактирајте со мене, ве молам.

Mato 1/16 RC танк метал M10 RTR инфрачервен багажника раздаването на метал цвят 1210

3 Всички отзиви
BGN 1032.00

100% Метал Mato 1 / 16 M4 A3 Шерман РК Резервоарот RTR Инфраред Одвратна Војска Зелена 1230Нови Во КутијаАко вашиот резервоар добие било каков проблем, само контактирајте ме coz ние може да ви помогне лесно.Тоа е целосно рачно изработени refitted.По Продажба На Услуги : Ако у имаме проблем, ве молам дозволете ми да знам прво, ние може да ви помогне и да ви кажам како да се поправи...

Монтиран комплект 30A ESC+Tarot 620kv Motor + KK ESC Connection Board конектори Dean T Plug Тел за 6-осного гексакоптера F04997-D

9 Всички отзиви
383.98-7 % 357.00

Собрани Потреба за Полнење : 6 Компјутери HOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A ESC + 6 Компјутери Tarot 4006 / 620 KV Моторни TL68 P02 + КК ESC Врска Одбор + Конектори + Деканот Т Plug Жица за 6Aix Летало Хексадецимален Мулти Роторот Hexacopter Пакет, вклучувајќи : 6 X HOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTO 6 X Tarot 4006 / 620 KV Multiaxial Brushless Мотор TL68 P02 1 X КК МултиCopter Енергија на Батеријата до 8 ESC Врска Одбор 1 X Деканите Стил Т Plug Машки Конектор Силикони Жица Со 11.5 CM 14awg 18 X 3,5 мм Злато Банана Конектори HOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTOHOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTO За Хексадецимален Мулти Роторот HexacopterОваа ESC е специјално дизајниран за мултиcopter апликација, поддршка до 6 S Lipo.Оваа Верзија Без Мотор Жици, Конектори Заварени Директно До PCB Одбор.Спецификации : HOBBYWING Платина30 APro 26 S Електрични Брзина Контролер (ESC) OPTO Специјално за Мултироторот Авиони.Излез : Континуирано 30 A, пукна 45 A до 10 секунди.Влезен Напон : 26 клетки литиум батерија или 518 клетки Ni MH батерија.БЕК : НИКОЈПараметар програмирање функција : ДаГолемина : 56.5 mm (L) * 25.6 mm (W) * 8мм (H).Тежина : 31.6 g.Tarot 4006 / 620 KV Multiaxial Brushless Мотор TL68 P02Опис на производот : 4006 / 620 KV ефикасна мултиоската brushless мотор дизајниран за четири и шестоската мултироторот дизајн , со користење на висока прецизност ЦПУ обработка целосна производство, табелата изгледа рамна и мазна трага, одлична рамнотежа ...

Нов IMAX B6 LCD екран цифров RC Lipo NiMh батерия баланс зарядно +B6AC Lipo зареждане XT60 / T включете адаптера плака 2-6S

15 Всички отзиви
BGN 41.57

Спецификација : Оперативен напон спектар : DC10.020.0 Volt / AC да DC адаптер(DC10.020.0 V / 6 A) Коло моќност : Макс.полнење моќност 80 W / Max.испуштање моќност 10 W Полнење Тековната Range : 0.1~6.0 Испуштање струја range : 0.12.0 Тековната потрошувачка за балансирање Lipo : 300m AH / мобилен Liion / Polyment мобилен грофот : 16 серија Ni Cd / Ni MH батерија на мобилен грофот : 115cell Pb батеријата напон : 2~20v Димензии : 133x87x33mm Количина : 1pcs

500 мм Мультироторная въздушна рама комплект S500-печатни платки с печатна платка за FPV Quadcopter за GoPro Gimbal F450 Upgrade F08191

9 Всички отзиви
59.18-7 % 55.00

Effictive Слика со Br ushless Моторни Gimbal.Не се опфатени со овој производ.(Ако сакате gimbal,ве Молиме порака ни за котација,Благодарение) Купувачот треба да се соберат од себе.Карактеристики : Wheelbase : 500mm F450 надградба quadcopter Научив рака дизајн од DJI S800 ЕВО Висока јачина пластични материјали, стабилен и сигурен Боја : Црна и Сина Рамката само со Коло, нема електронски делови. Одговараат за Gopro brushless gimbal FPV(НЕ се ВКЛУЧЕНИ)500mm МултиРоторот Воздух Рамка за Полнење S500PCB Со Коло за FPV Quadcopter Gopro Gimbal F450 НадградбаВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .Ви благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF With X4M380L Frame Kit QQ Super FS-i6 TX F14893-H

14 Всички отзиви
BGN 209.58

Пакетот вклучува : Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Flysky FSi6 6 CH Предавател *1 11.1 V 3300 Mah 25 C Lipo Батеријата*1 IMAX РК Б3 Про Компактен Биланс на Полначот*1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English Упатство

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiolink AT9 F14892-H

14 Всички отзиви
BGN 315.55

1x X4 M360 L рамкаНие прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ 2x920 KV Г.С...

F08629 1 двойка от 1243 въглеродни влакна 6 Mm Отвор витло 12*4.3 CW CCW подпори за квадрокоптера Multicopter

14 Всички отзиви
7.54-7 % 7.00

1 Пар 1243 Карбонски Влакна 6mm Дупка Пропелер 12*4.3 Г.С CCW Реквизити за Quadcopter MulticopterОпис : Јаглерод пропелер обично има полесна тежина под иста сила...

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super T6EHP-E TX RX F14892-G

14 Всички отзиви
BGN 202.08

1x X4 M360 L рамкаНие прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ 2x920 KV Г.С...

2 бр Matek Systems Round Motor Mount 5v Led Navigation Light Board за FPV RC Multicopter Quadcopter Drone Frame

14 Всички отзиви
BGN 10.88

Fetures: Текст : 46 V DC Моќност : 0.6 W 5 V *0.12 НА PCB : 1.2 mm / 28mm, 1.5 g М2 монтажа : 11.516.5 мм за 18xx моторни М3 монтажа : 15.519.5 мм за 22xx моторни една боја / PCB Вкупно 4 видови на боја / PCB Пакет се вклучени : 2 ПАРЧИЊА ЛЕР

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.