• Новинка
Нова дънна платка Reprap Prusa i3 Mini-Рамбо 1.3 A за 3d-принтер Prusa i3 MK2, разработена от Ultimachine с USB

Нова дънна платка Reprap Prusa i3 Mini-Рамбо 1.3 A за 3d-принтер Prusa i3 MK2, разработена от Ultimachine с USB

резултат:
BGN 133.76
BGN 115.00 -14 %

Брой продукти
Налично


Нови Reprap Prusa i3 Мини-Рамбо 1.3 Една Плоча За Prusa i3 MK2 3d Печатач Дизајниран од Страна на Ultimachine Со USB Оваа главниот одбор е дизајниран од страна на Ultimachine, но не oringinal Ultimachine Мини-Рамбо 1.3 одбор, тоа е клонирани еден,но ние се користи високо квалитетни додатоци за да се направи тоа. Главни Карактеристики 4 x интегрирано 1/16 microstep моторни возачи, 4 PWM Mosfet излези, 3 thermistor влезови,pwm моторни тековната контрола (нема ситни копчиња да го смените), SMPS поддржува hostless печатење на напојување напони од 10-28 V DC, 2 осигурач заштитени моќ шини (Загрева Кревет, 15 A 10-35 V, и Примарна Енергија 10 A 10-28 V : Мотори (5 A посветен осигурач) + Екструдерите, Фанови, & Логика (5 A посветен осигурач)), LUFA USB

Подробности

Тип Елемент:
Дънната платка
търговска марка:
FYSETC
Номер На Модела:
Мини-Рамбо

Избор на купувачи

гравиране машина вертикална ос на двигателя напълно автоматично зажимное устройство плаващ тип на захранващото нажимная табела за 65 мм ос на двигателя 1 бр.

BGN 60.80

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : МенгемеСе применуваат за : 65mm дијаметар вретено моторПакет содржина : 1pcs менгемеПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Reprap 3D принтер част от система за заключване устройството за обтягане за MXL & GT2 времето колан

1.73 -42 % BGN 1.00

Reprap 3 D Печатач Дел за Заклучување Пролет Tensioner За MXL & GT2 Времето ПојасОпис : Сосема нов и висок квалитетМатеријал : 65#MnАдаптивно : Tensioner извори се ефективен начин да се ослободи од проблемите со прилагодување точниот тензија во вашиот DIY 3 D принтер / CNC времето појас систем.Само да се стави на појас, како што се гледа на сликата погоре, а вашите проблеми ќе бидат решени...

He3d upgrade стоманена плоча за 3D-принтер EI3 направи си САМ

105.60 -50 % BGN 53.00

Надградба челик за EI3 DIY 3 D печатачДебелина : 3ммБоја : црнаПодарок : M4 X8 завртка 13 парчињаM3 X6 завртка 4 парчињание можеме да снабдување три типачелик за еден екструдер печатаччелик за двојна екструдер печатаччелик за тробојка печатачкога ќе се направи ред , ве молиме да ни кажете кој вид дали сакате Советиние редизајнирање EI3 топла крајот ...

1.75 pla / abs Filament Deep Pruple Color 1.75 mm 1KG PLA/ABS Filament Printing Materials For 3D Printer Exturder / 3d Pen

50.56 -13 % BGN 44.00

1.75 pla / abs со Вжарено Длабоко Pruple Боја 1.75 mm 1 KG PLA / ABS со Вжарено Печатење на Материјали За 3 D Печатач Exturder / 3d Пенкалоfilaments се формулирани за да се обезбеди највисок квалитет на печатење и опфаќа широк спектар на апликации...

3D принтер споделя Ulimaker 2 UM2 двойна екструдер на печатащата глава, пълен комплект с присъединителна дюза 0,4 мм за зъби спиралите 1,75 / 3.0 мм

BGN 79.98

Ставка деталиИме : Ulimaker 2 UM2 Двојна печати ја главата екструдер целосен комплет.Млазницата : Еден тип грејач со Млазницата 0.4 mm 1.75 или 3.0 mm fliament.Линеарни Имајќи : 6mm линеарна топката имајќи.Пакување Листа : 1 Сет Ulimaker 2 Двојна печати ја главата Екструдер целосен комплет.

Удлинительный кабел на принтера 52 см USB 2.0 A male to B male Computer Wire кабел кабел конвертор разъемная линия за компютър PC, лаптоп

BGN 0.80

Продолжување Печатач Кабел 52 CM USB 2.0 машки да Б машки Компјутер Wire Кабел Кабелот Конвертор Конектор Линија за Компјутер персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп1pc 52 CM~!​

Влакна, въглеродни нишки принтер 3D 1.75 mm/3 мм 0.8 kg висока якост на материала, за MakerBot / RepRap / UP / Martin

47.82 -27 % BGN 35.00

По плаќањето, ве молиме оставете порака, што големината дали сакате.На пример : 1.75 mm 1roll.Повеќе информации ве молиме контактирајте не преку порака...

Rm1605 диаметър 16 мм свд rm1605 дължина 450 мм плюс SFU1605 химикалка гайка CNC САМ резба 1бр машина

BGN 14.96

Тип : Топката заврткаВратило дијаметар : 16mmВоди : 5mmТочноста класа : C7Пакување содржина : 1pcs SFU1605 топката завртка со 1pcs нутПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

K000121720 LA-6831P A660 A665 full test lap дънната платка на 3d принтер boarrd

BGN 130.69

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

511864-001 lap connect with 3D printer motherboard на разстояние hp pavilion dv6 PM45 full test lap connect board

BGN 36.45

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

Част принтер 3D E3D V5 V6, накрайник винт M6 за принтер 3D, дюза от неръждаема стомана 0.25 / 0.4/. 0. 8 mm за зъби 1.75 / 3mm

BGN 0.96

Трговија на ГОЛЕМО3 D Печатач Делови E3 D V5 V6 ,M6 НАВОЈ Млазници За 3 D Печатач, од не ' Рѓосувачки челик млазницата 0.25 / 0.4 / .0.8 mm, 1.75 / 3мм Филамент .Спецификации : Материјал : Нерѓосувачки челикФиламент влезот : 1.75 mm / 3ммМлазницата прецизност : 0.25 mm / 0.4 mm.0.8 mmПакет се Вклучени : 1 x Млазницата

4750G AS4750 4750 се свързва с дънната платка 3d принтер изпитана система lap connect board

BGN 61.33

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

626506-001 lap TM2 full test lap 3d-дънната платка на принтера

BGN 106.69

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

10 м / лот ПУ със стоманена сърцевина GT2 каишка черен цвят 2gt назъбен ремък 6 мм широчина 10 М пакет за 3d-принтер Безплатна доставка

19.20 -27 % BGN 14.00

Забот Тип : gt2Ширина : 6mmМатеријал : СТП со челик јадротоОблик : отворена појастеренот : 2mmБоја : ЦрнаПакет листата : 10 M

5 бр. / лот Цельнометаллическая неръждаема стомана 3D V6 Heat Break Hotend гърлото за 1.75 3.00 мм мм нишки 3d принтер Безплатна доставка !

BGN 2.64

СитеМетал Нерѓосувачки Челик 3 D V6 Топлина Пауза Hotend Грло за 1.75 mm 3.00 mm Филамент 3d Печатач Бесплатен Превозот !5pcs / многу

K000128590 LA-6832P P755 P750 A660 A665 LA-6832P тестван система lap 3D принтер дънна платка дънна Платка

BGN 101.25

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

H000055980 S50 S55T S55 пълен тест кръг 3d принтер дънната платка

BGN 80.00

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

ETXMM563MDK CONNECT WITH 3d printer POWER supply board FOR NPX563MD-1B TH-42PV500c t-CON connect board

BGN 129.60

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

LCD такса 320WTC2LV3. 7 логическа такса за LA32S81B LTA320WT-L06 3d принтер T-CON connect board

BGN 4.64

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

Платформа ръкохватка 32bit равна на контролния панел MKS SBASE V1. 3 открит източник на MCU - LPC1768 локални мрежи в подкрепа на preinstalled heatsink

BGN 79.81

Овој одбор само може да се води со ТФКартичка Преглед МКС SBASE е последната плоча за 3 D Печатач ,дизајниран од страна на Makserbase (МКС)...

Висока температура лента устойчива на топлина специалната Лента Полиимидная залепваща лента 4mm 7мм 10мм 12мм 20 mm 25мм 35ммх100фт за 3d печат

1.26 -21 % BGN 1.00

Висока Температура Отпорни лента Топлина посветен Лента Polyimide селотејп 4mm 7mm 10мм 12mm 20mm 25мм 35mmx100ft за 3d printeОд една страна, самолепливи Отпорност на Топлина : 280 целзиусови степени Користат за : Широка употреба како електрична изолација за трансформатор , мотор , калем , capacitor и фреквенција конверзија напојување во електронската индустрија.

Силиконовата топло нагревател 220 500 W 270 mm x 300 mm за 3d принтер топлина легло 1 бр.

BGN 25.60

Тип : Силикони греење подлогаВодоотпорен ниво : IP65Дебелина : околу 1.5 мм 1.6 mmПроизводство толеранција : + / 10%Жица : NTC 100 K 3950 и висока температура жица220 V 500 W Максимална работна температура : 160 C° ( на собна температура) , Тековни : 2.1 A , Отпор : 115 ΩПакет содржина : 1pcs 270mmx300mm плочаПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Безплатна доставка 3D принтер, аксесоари 12V 4020 turbo fan вентилатор за охлаждане на вентилатора

4.32 -7 % BGN 4.00

3 D печатач додатоци турбо вентилатор компресор вентилаторот за ладењеОпис : 4020 фан 12 Vголемина : 40mm x 40mm x 20mmПакет се Вклучени : 1x Вентилаторот за Ладење

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.