• Новинка
Openbuilds CNC machine parts Openbuilds CNC vlot universal plate aluminum Gantry Plate V Slot Aluminum Linear Extrusion

Openbuilds CNC machine parts Openbuilds CNC vlot universal plate aluminum Gantry Plate V Slot Aluminum Linear Extrusion

резултат:
BGN 19.17

Брой продукти
Налично


Тип : Универзална Подемен Плоча
Материјал : алуминиум
Големина : 127 x 88 x 3мм
1pc* Универзална Подемен Плоча

Подробности

Номер На Модела:
готварска печка openbuilds
Тип Елемент:
Съединителна Плоча
търговска марка:
BIQU
Име на продукта:
порталът печка
Материал:
Алуминий
Цвят:
Черен
Размер:
127 x 88 x 3mm

Избор на купувачи

3D принтер каишка затворен контур гума 2gt туристи времето колан 303 дължина 606 мм ширина 6 мм 606-2GT-6 1бр

BGN 1.12

Тип : Затворенијамка времето појасБрој на модел : 6062 GT6GT2 теренот : 2mmПојас за висина : 1.52 mmЗабот висина : 0.76 mmЗабите количина : 303Ширина : 6mmМатеријал : Neoprene гума со fiberglass coreПакет содржина : 1pcs појасПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Модул за откриване на материала детайли 3D принтер за Lerdge Board 1.75 mm/3.0 mm filament detecting module сензор на монитора направления на спиралите

9.07 -1 % BGN 9.00

КарактеристикиНосатотпорни, бакар поставува додаде и на влезот и излезот ефикасно да го продолжи животниот Се користи со Lerdge одбор : Кога таму е материјал, зелено светло во модулот држи осветлување...

SL400 Pink 3d pen with teaching model cool gift for children летяща играчка pen 3D pen use PLA filament safe for children use

62.40 -1 % BGN 62.00

Зошто треба да се избере оваа 3 D печатење пенкало за вашите деца?1 : 3 D Печатење пенкало е само 55g, кој е многу лесен 3 D пенкало, децата може да го дофати и да ги користите лесно.2 : Со интелегентни печатење глава која може да се контролира температурата умно, дека gurantee да се заштити корисникот рака.3 : Дигитално контрола на брзина на печатење преку 8 различни брзина начин.4 : Modulized тип на млазницата, полесен за одржување.5 : Посебно дизајнирани патенти млазницата, се задржи главата во ниска температура, обезбеди долго време користење и заштита на рака6 : Печатење на А4 papaer како вистинско пенкало, се изгради вашиот ум со цртање навистина 3 D објект,користете еколошки PLA пластика, како мастило7 : печатење На површината и просторот не се ограничени, истражуваат повеќе, како и повеќе како што можете да.8 : дизајнот е погодни за човечка е тешко да го користите, многу лесен и удобен за употреба и одржување или замена par9 : Една страна може да и се направи 3 D печатење и со брзина на контролата.10 : со исти режим на седиштето, заштита на горење ако не сте блиску 3 D пенкало кога сте уморни, само да се стави во седиштето и што може да има одмор.11 : 3 D печатење пенкало е многу тивко во текот на работата.не грижете се да ги вознемири другите кога се користи во јавните labrary или на други места12 : Димензија и ТежинаПроизвод тежина : 0.049 kgПакет тежина : 0.50 кг13 : Производ големина : 18.00 x 2.40 x 2.40 cm / 7.0 x 0.94 x 0.94 инчиПакет големина : 18.00 x 10.00 x 5.00 cm / 7.08 x 3.94 x 1.97 инчи14 : Пакување Листа : 1 Sunlu SL 300 Smart 3 D Пенкало,1 Адаптер(ЕУ defauled, САД и GB на располагање)1 пакет на ABS(Случаен боја1 пакување од PLA(Случаен боја)( Исто така, ние препорачуваме парцела со дополнителни 20 компјутери 5 M филамент или 20 компјутери 10 M Филамент)1 3 D пенкало база,1 упатствоПотсетување : На адаптер defaulted како ЕУ стандард, но НАС и GB стандардна исто така на располагање, ве молиме да ни остават порака за вашите барања кога ќе го поставите целКупи SL400, Се Неверојатни Подарок за почеток, безбедно и брзо да се лир како да се користи 3 D пенкалоПодарок 1 : 3Д пенкало на хартија модел дизајн, 20 трудови со 40 дизајниНие сме официјална admited дистрибутер во Aliexpress, на Sunlu 3 D пенкала понудени од страна на сите нас Sunlu Оригиналната набавкаЗа да Привлече повеќе живописни предмети , и да заштедите пари и време, ние ви препорачуваме да се купи повеќе филамент во едно време, со вжарено пакет вклучувајќи 20 бои, како што се прикажани во табелите подолуНова ДарбаСобравме некои електронски 3d пенкало цртање modle за вас, како што е подолу прикажано, ако сакате тоа, ве молиме оставете ја вашата email адреса, ние ќе го испратам до тебеНашите неделни акцииГаранција1 Година стандардна гаранција понудени од страна на фабрика од објектот потпишан за испорака забелешка.Бидејќи скапи меѓународни превозот цена, замена на скршените делови ќе биде Број 1 избор кога го започне по продажба на услуги, само објектите лошо оштетениот дека може да се реши со замена, тогаш ние прифаќаме целосен сет размена.Превозот и ДолжностТоа трае околу 13 дена кога вашата нарачка потврди, ние изберете повеќето сигурен услуга достапна како DHL,UPSот,Fedex за стандарден пакет, специјален пакет ќе се промени за да препорачана пошта или шпедитерот агенцијата препорачува начин...

Силиконовата топло нагревател 220V 500W 320mmx320mm 2.27 A 3d принтер топлинна легло 1бр

BGN 31.20

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : Силикони греење подлогаВодоотпорен ниво : IP65Дебелина : околу 1.5 мм 1.6 mmПроизводство толеранција : + / 10%Максимална работна температура : 150 C° ( на собна температура)Актуелни : 2.27 НаЖица : NTC 100 K 3950 и висока температура жицаПакет содржина : 1pcs 220 V 500 W 320mmx320mmПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

мост тип не може да се отвори пластмасова 10mmx40mm плъзнете верига с концевыми конектори L 1000 мм гравиране машина кабел за рутер ЦПУ 1 бр.

BGN 5.20

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : не можам Да отворам вид синџирМатеријал : Пластични PA66Должина : 1000mm (со 2 поврзете го завршува)Внатрешен дијаметар : 10mmx40mmПакет содржина : 1pcs 10x40 1000mm должина не може да отворен тип синџирПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

2017 New направи си САМ 3D Pen Drawing Pens 3D Printing Best creative gift for Kids with ABS/PLA Filament 1.75 mm Коледа Birthday gift

11.66 -6 % BGN 11.00

Приклучокот :4 видови приклучоци( ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU ), ве молиме да го изберат правото plug кога ќе го купите, ако не го разбираат, можете да контактирате со нас.Ви благодариме!Оригиналниот 3 D Пенкало Најдобри Деца DIY Подарок Графити Пенкало за 3 D Стерео Цртање Пенкало Компатибилен 1.75 mm ABS / PLA ФиламентОписи : 100% сосема нов и висок квалитетПреносни и издржлив, лесен за носење, лесни3 D Пенкало за неограничена власт цртање на 3 D објекти0.4 mm Млазницата и Користи ABS 1.75 mm ABS / PLA МатеријалЕргономски дизајн за оптимална ракувањеПрилагодливи излезна брзина, ИздржливостВо многу бои бои : филамент се менува лесно со притискање на едно копчеLED индикатор за проверка на температурата на работаЕлектрични Млазницата Интегриран И Компактен Дизајн, Лесен За Одржување И За Замена.На Тенки Пенкало Тело Одговара Раце НавикаНа Stepless Брзина На Промена Со Една РакаИнтелигенција Режим РежимиСупер Тишина ДизајнСпецификација : Боја : Сина / Портокал / Жолта / СиваТекст : AC 110 V220 VИзлез : 12 V DC 3АМлазницата Дијаметар : 0.4 mmИзлез Материјали Тип : Фузиран Таложење МоделирањеКалапи Метод : 3 D МоделирањеПечатење Област : НеограниченПосипете Брзина : ПрилагодливПечатење на Материјали : ABS 1.75 mm материјалГреење Температура : 160 250 Степен целзиусови степени (Прилагодливи)Материјал : Пластични случај маскаПриклучокот спецификација : ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AUПакетот Вклучува : 1 x 3 D печатење пен1 x 12 V 3А Адаптер1 x 3 M 3 Боја со Вжарено ( Боја по Случаен избор)1 x Упатство(Не кутија)Забелешка : ве молиме овозможи 13cm грешки на реалната димензија поради прирачник за мерење! Ви благодариме !Вистинска боја може малку поинаква од слики поради компјутер на екранот е со резолуција, светлината, контрастот и сл.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ви послужи, ви благодариме за разбирањето!СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ ИМААТ ПРИЈАТЕН ШОПИНГ!Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1, Тоа Е Оригиналниот Centechia Бренд 3 D Печатење Пенкало?Да пријател,Тоа Е 100% Оригинални Centechia 3 D Пенкало,Ако тоа Е Лажен,јас ќе 10 пати вратени вас.2, Колку години Децата Можат да го Користат овој Производ?Опремата Е Погодна За Деца Над 6 Години И Возрасни Употреба.Но ве Молиме Имајте во предвид Дека : не Допирајте Ја Млазницата Кога Тоа Е Работа.3, Што Е Warraty На овој Производ ?3 Месеци Warraty За Млазницата,1 Година Warraty За Пенкало.И Млазницата Која Може да Се Купи Од Мојата Продавница Може да се Промени, Ако Сакате.4, Дали имате било какви сертификат во вашиот 3 D печатење пенкало?Да ,нашите производи имаат CE,FCC,EN71 и ROHS сертификат .и На корисен модел за патенти иПронајдок, Патент!.5, јас Мора да го плати царинските давачки,увозните даноци,ДДВ,итн ?Царински давачки,увозни давачки и ДДВ може да се применат и не се вклучени во вашата нарачка .Но, јас може да се Обиде што е во Моја моќ Да им помогне да се избегнат Даноците Од Царинското За Вас ,Како што се Пишување На Вредноста На Производот Да биде Помалку 20 Или да Обезбеди фактурата За вас !Но, Нормално ,Тоа ќе Не треба Extral Даноци.6, Она што За Вашата услуга по продажбата?и Што Треба да направам Ако ми се Исполнат Некои Проблеми Со Производот?Ние Ќе Обезбедиме совршен ПоПродажбата на Услугата За Нашиот Клиент,Ветувањето Да им Дозволиме Да Имаат Среќен Шопинг Во Мојата Продавница!Ако ви се Исполнат Никакви Проблеми ,ве Молиме Контактирајте го Нашиот Услуги Прв, Но Donot Отвори Спорот ,и Ние Ќе се Обидеме потрудиме Да ви помогне Да се Решавач Тоа За Вас.

5pcs Generic 12V / 24V 40W 2M неръждаема стомана Керамични патронный нагревател диаметър 6*20 мм и Дължина 2 метра за направи си САМ голям голям 3D принтер

24.34 -10 % BGN 22.00

1.100% Сосема нов и висок квалитет , дизајниран за големи 3 D печатач проект 2.На Патрон Грејачи можат да работат во греење медиум на поврзување на двете страни, која е широко се применуваат во калап греење, топла core кутија, пука core машина и други dielectric греење опрема...

мост тип не може да се отвори пластмасова писта съпротива 10mmx30mm с концевыми конектори L 1000mm гравиране машина кабел за смилане на струг с ЦПУ 1бр

BGN 3.12

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : не можам Да отворам вид синџирМатеријал : Пластични PA66Должина : 1000mm (со 2 поврзете го завршува)Внатрешен дијаметар : 10mmx30mmПакет содржина : 1pcs 10x30 1000mm должина не може да отворен тип синџирПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Аксесоари за 3d-принтери T openbuilds вид анти-реакция орех блок Т8 винт 8 мм стъпка на винта 2 мм Олово 2 мм и 4 мм, 8 мм 1бр

BGN 1.68

Тип : T8 нутДијаметар : 8mmМатеријал : ПОМТеренот : 2mm Доведе : 2mm (еден раководител,орев се сврти еден круг,завртка напред 2mm)Теренот : 2mm Доведе : 4mm (двојноглава,орев се сврти еден круг,завртка напред 4mm)Теренот : 2mm Доведе : 8мм (четири главата,орев се сврти еден круг,завртка напред 8мм)Пакет содржина : 1pcs T8 нутПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Geeetech 3D принтер споделя водоустойчивый индуктивен превключвател за близост за автоматично изравняване на процеса за 3D принтери

BGN 28.64

Оваа индуктивен близина прекинувачот е со цел да се подобри точноста и ефикасноста на авто израмнување на процесот на 3 D печатари...

3D принтер винтове T5 винт диаметър 5 мм, дължина от 200 мм Олово 1 мм, 2 мм и 4 мм 304 неръждаема стомана трапециевидный винт 1бр

BGN 1.28

Тип : T5 заврткаЗавртка материјал : 304 од не ' рѓосувачки челикДијаметар : 5mmТеренот : 1mm Доведе : 1mm (еден раководител,орев се сврти еден круг,завртка напред 1mm)Теренот : 1mm Доведе : 2mm (двојно глава,орев се сврти еден круг,завртка напред 2mm)Теренот : 1mm Доведе : 4mm (четири главата,орев се сврти еден круг,завртка напред 4mm)Должина : 200mmПакет содржина : 1pcs T5 завртка должина 200mmПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

3D принтер винтове T5 винт диаметър 5 мм, дължина 450 мм Олово 1 мм, 2 мм и 4 мм 304 неръждаема стомана трапециевидный винт 1бр

BGN 2.90

Тип : T5 заврткаЗавртка материјал : 304 од не ' рѓосувачки челикДијаметар : 5mmТеренот : 1mm Доведе : 1mm (еден раководител,орев се сврти еден круг,завртка напред 1mm)Теренот : 1mm Доведе : 2mm (двојно глава,орев се сврти еден круг,завртка напред 2mm)Теренот : 1mm Доведе : 4mm (четири главата,орев се сврти еден круг,завртка напред 4mm)Должина : 450 ммПакет содржина : 1pcs T5 завртка должина од 450 ммПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

многофункционален мини маса, пейка менгеме пейка тренировка фреза стент BG6300 1бр

BGN 26.21

Тип : BG6300 работната масаТ solt : имам три т soltsSolt големина : 15mmx8mmx6mmX оската патување : 200mmY оска патување : 50mmРастојанието помеѓу каналите : 34mmРаботната маса големина : 310mmx90mmВисина : 80mm (вклучувајќи две работи се стега)Монтажа дупка растојание : две дупки 93mm подалеку од најблиската е на средината е 98mm,растојанието е 112mmНула вредноста handwheel ротира круг : 1.25 mm.еден решетки еднакви е 0.05 mmApple да : Мини вежба и вежба заградата серијата и други соодветни машинаПакување содржина : 1pcs BG6300 табелаПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

30mmx30mm алуминиева плоча, дължина 50mm L алуминиев Ъгъл алуминиев профил с дебелина 3 мм 1бр

BGN 0.22

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : L алуминиумска плочаМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 50mmДебелина : 3ммПакување содржина : 1pcs 30x30x3 50mmПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

USB plug 3d printed pen 3d дръжки низкотемпературная версия на Smart 3d Printer pen 3 d model drawing pen, за децата най-Добрите подаръци

62.21 -32 % BGN 42.00

Ние се концентрираме на 3 D Пенкала и 3 D Филамент.Посветеност стоки се 100% оригинални.Се надевам среќен шопинг !Семејство да играат заедноАлумина материјал се создаде совршена елегантен облик.Хуманизација дизајн : удобно се чувствуваат, е во согласност со човечкото тело инженеринг принцип целосно...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.