Filter By

Categories

бродерия на кръстат бод

бродерия на кръстат бод

Показано1-37 из 348стоки

Показано1-37 из 348стоки

Романтична история живопис хола сам брои кръст бод китайски стил североизточна Тигър модел ръкоделие кръст Бод

2 Всички отзиви
33.58-37 % 21.00

Романтична Приказна Сликарство на Дневна Соба diy Смета Крстот Бод Кинески Стил Североисток Тигар Шема Везана КрстБодПроизвод големина : 75*58 cm(Сите димензии се мери со рака ,па затоа ве молиме оставете 12 см се разликуваат)Предност : Ние имаме свои фабрика, ние квалификувани за вашиот најголемиот дел наредби.100% Сосема нов.100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, нема да овенат, не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа исто така може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во ПаркПакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми *1 Embroider игли *2 HD Скицата *1(ЗАБЕЛЕШКА : цената не содржи рамка)

Dragon Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set едро китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

11 Всички отзиви
52.06-44 % 29.00

Змеј Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крстбод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ръкоделие, САМ DMC 14CT Unprinted Cross Stitch, подсчитанные комплекти на кръстат бод набор от Леопард Home Made Arts Pattern

10 Всички отзиви
95.62-45 % 53.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!Почитувани, се обрне внимание! 1.Купувачи од Русија, Украина и Белорусија треба ПОЛНО ИМЕ...

Плаващи модели аспирация смята кръстат бод 11CT 14CT кръстат бод комплект едро кръстат бод комплект за бродерия, бродирани

5 Всички отзиви
58.05-43 % 33.00

Огромните Аспирација Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 Ct маслени картини-Four Season Garden

4 Всички отзиви
112.61-20 % 90.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Четири Сезона Градина Од : М&W Ecommerce, Inc ...

селска вила Пейзаж начало декор ръкоделие Брои набор от кръстат бод кръст Бод комплект 14CT дома шаблон кръстат бод

4 Всички отзиви
64.00-44 % 36.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНОпразно платно,не отпечатена на платно.крпа големина : 36*46 смголемина на слика : 26*36cmколичина : 1 парчињатеми : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Купа Сладко Куче Animal Art ръкоделие Пет 14CT платно без печат ръчен труд за бродерия DMC Cross Stitch Комплекти Set направи си САМ Начало Декор

3 Всички отзиви
BGN 51.18

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика : 63 X44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Платно големина:73 X54cm(14 CT) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Fishxx Cross Stitch Package European Magazine Section Crazy114-4 Venice Trip To The Whole Family Lake Travel

11 Всички отзиви
32.00-28 % 23.00

Број На ПроизводCrazy1144Број на мрежа124*89 мрежаEmbroider линија боја±27 видовиВез област±99%Извезена ткаенина бојаБело платноЦртеж големинаA4Крстот Бод Ткаенина КТ број 14ct 11ctИзвезена крпа големина 33*26cm 38*30cmВез Игли Модел Злато опашка пин # 26 Злато опашка пин # 24Вез крпа својства Солидна боја Прецизност печатење1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Вечната Любов е Душата на есента екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод 11CT щампован САМ подарък-коледни украси за дома

13 Всички отзиви
14.08-36 % 9.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, DMC DIY-подсчитанные модели на кръстат бод-Бурлеска

12 Всички отзиви
34.24-30 % 24.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

Joy Сънди Water God-house Protecting Drawing Patterns Cross Stitch Комплекти Ръчно бродирани китайска бродерия на кръстат бод

9 Всички отзиви
29.60-49 % 15.00

Радост недела Вода Богкуќа Заштита Цртање Модели Крстот Бод Колекции рачно изработени Везана Кинески Везови КрстКроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Съкровище под ръка детски комплекти на кръстат бод в пакет кръстат бод портрети на кръстат бод в живописта

11 Всички отзиви
20.78-47 % 11.00

Богатство на Рака Бебето Крстот Бод Колекции во КросБод Пакет Крстот Бод Портрети Во СликаГолемина : 34cm*33cm ( 14 CT Бело платно )44cm*42cm ( 11 CT Печатени шема )Quatity на теми боја : 9 боиБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Очарованието на пролетта портрет платно DMC набор от кръстат бод комплекти 11CT печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие Home Decor Ricamo

9 Всички отзиви
BGN 23.97

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 46 ×83cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 57 ×103cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

The Madonna Portrait Платно DMC Set Cross Stitch комплекти Брои 11CT печатна бродерия направи си САМ Ръчно изработени ръкоделие Home Decor Ricamo

10 Всички отзиви
22.22-1 % 22.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 65 ×46cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 57 ×80см (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Прасе двойки са изчислили бродерия бод 11CT печатни 14CT ръчно изработени кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

14 Всички отзиви
12.46-4 % 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 27 ×35cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 36 ×42cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Хлапето е изчислил бродерия бод 11CT Printed DMC Собственоръчно Cross Stitch Set животни комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

14 Всички отзиви
9.10-1 % 9.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 22 ×23cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 26 ×28cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

4 китайска красотата на кръстат бод комплекти от памук DMC комплект бродерия хора Paiting картина направи си САМ ръчно изработени ръкоделие набор от стените на дома

2 Всички отзиви
65.58-5 % 62.00

Големина : 112x38cm вклучуваат : 100% accuate печатени платно, конец, игла, скицата 11ct платно, шиење со 3 стои нишка една тема на хартиена подлога треба да биде поделена на 6 стоиПРЕВОЗОТ : 1...

Лебед плуване смята кръст шевове 11CT печатни DMC ръчно кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия ръкоделие

8 Всички отзиви
BGN 15.50

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 44 ×36cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 55 ×43cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

The Art Of Hummingbirds Брои Cross-Етикети Printed Собственоръчно Cross Stitch Set Animal Cross-stitch Комплекти бродерия ръкоделието

15 Всички отзиви
BGN 20.64

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 53 ×52cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 65 ×64cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Лебедово езеро пейзаж ръкоделие, DMC кръстат бод,комплекти за бродерия, точни печатни модели разписа кръстат бод, направи си САМ ръчно изработени

4 Всички отзиви
BGN 12.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 41 ×28cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 51 ×37cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Кон в гората брои кръст-шиене 11CT печатни 14CT ръчно изработени от памук набор от животни кръстат бод комплекти за бродерия ръкоделие

14 Всички отзиви
14.21-1 % 14.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 37 x 26cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 43 ×31cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Заек с репички китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа печатни 14 11CT САМ подарък сватбена украса за дома

14 Всички отзиви
16.00-37 % 10.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Цветя и чадъри, определени за кръстат бод ръкоделие кръст Бод набор от DIY набор от картини на китайски Брои модел кръстат бод

8 Всички отзиви
16.86-47 % 9.00

Цвеќиња И Чадори Крстот бод комплет Везана Везови Крст Поставен DIY Поставите Слика Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Г-н елен Home Decor 11CT 14CT отпечатано върху платно ръкоделие DMC кръстат бод плат САМ набор от китайски смята кръстосан бод модел

10 Всички отзиви
16.18-44 % 9.00

Гдин Елени Дома Декор 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Везана DMC Крстот Бод Ткаенина DIY Поставен Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Joy Сънди H599 Home Decoration 14CT 11CT щампован и подсчитанные цветя хибискус ръкоделие бродерия на кръстат бод

9 Всички отзиви
32.80-48 % 17.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Вашият подарък F308(4) Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Little Float Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия

10 Всички отзиви
38.72-48 % 20.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Joy Сънди Free Shipping Брои And Stamped Martial God Of Wealth кръст Бод комплекти за декорация на дома R255

6 Всички отзиви
56.00-48 % 29.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Вашият подарък F082 (2) 14CT 11CT подсчитанный и щампа начало декор на китайски живописен пейзаж ръкоделие кръст Бод комплекти за бродерия

10 Всички отзиви
152.21-49 % 78.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.