Filter By

Categories

оптични устройства

оптични устройства

Показано1-37 из 335стоки

Показано1-37 из 335стоки

Коаксиален светлина монокуляр HD 1000X зуум стерео микроскоп, камера C-mount обектив 40 мм пръстен за мащабиране-стъкло леща

9 Всички отзиви
545.90-10 % 491.00

Коаксијален Cпланината Леќа Карактеристики : Сенкаслободен коаксијален светлинаCпланината леќаДолги работни растојаниеОстри слики во текот на супер широко поле видитеГолеми Метални стојат и рамка0.63 X3.5 X зум цел ( околу 62 1000 X на екранот( CCD / COMS Големина : 1 / 3 ", прикажување на Големината : 20 ") )Коаксијален Cпланината Леќа Спецификација : Зум микроскоп цел : 0.63 X3.5 XПланината : Cмонтирање на КОМПЈУТЕР или ТВ камера конекција (на камерата се продаваат одделно)Работното растојание : 9.3 мм10ммПоле на гледање : 1mm6.5 mmОсветлување : коаксијален светлинаСветлината Моќност : 110 240 V, 50 60 HZ, автопрефрлувањеСтолб : долго 260mmПакет Содржина : 1 x 1000 X Коаксијален Cпланината Леќа1 x Коаксијален Светлина

5 бр. / много! С полукръгла Плосковыпуклый 28 мм диаметър 8 Mm Височина на оптично стъкло LED обектив рефлектор за светодиоди с висока мощност направи си САМ

10 Всички отзиви
7.20-17 % 6.00

ПолуКруг PlanoКонвексни 28mm Дијаметар 8мм Висина Оптичко Стакло LED Леќа Рефлектор за Висока Моќност Led диоди DIYОпис : Количеството : 5pcs Дијаметар : 28mm Висина : 8mm Леќа материјал : Стакло Леќа transmittance : 97% Температура : 35°до +90° Прилагодливи Агол (преку регулирање на растојанието помеѓу објективот и LED) за Апликација : Фокус светлина се Направи светлина изгледа многу посветлаПакетот Вклучува : 5 x 28mm Стакло LED Леќа Freeshipping значи пратката ќе бидат испратени со следење на број само може да се следи кога пратката е во Кина, и не може да се следи повеќе по замина во Кина, во случај вашиот вкупен цел е помалку од УСД$7 & кога ќе изберете бесплатен превозот метод, како што се Postifinland Економија или Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

Kxfl-121P широколентов деполяризационная дисперсионная призма A = B = C: дължина на вълната 12.7:900-1200

7 Всички отзиви
BGN 240.80

Материјал : K9Бранова должина : 900900A = b = c : 12.7Обликот димензија толеранција : + / 0.0 да 0.15Површината тип : ламбда / 4 @ 632.8 nmКрај : IV нивоЈасно бленда : > 90% вкупно димензииTransmittance / рефлексивноста : 48 / 485% Tp | | Ts 5% или помалку поларизација независност, | Rs Rp | 5% или помалкуЗрак девијации : 0 ° плус или минус 3 '(Т), 90 ° + / 5' (Р)Инцидентот светлина инцидент Агол : 0 ° плус или минус 2 °Филм : жаргон позлата на широкопојасен поларизација beamsplitters отстранување; Четири широкопојасен multilayer слој, позлата надворешната површина РитлаТемпературата поле на примена : 30 степен centigrade на + 70degree centigradeТежина :

OOTDTY 60 X микроскоп златар лупа обектив с подсветка лупа с Led UV-подсветка APR6_30

3 Всички отзиви
6.00-33 % 4.00

Опис : Боја : БелаГолемина (L x H x Кол.) : 40 x 40 x 20mm / 1.6" x 1.6" x 0.8"(прибл.)Џеб Големина, Пари детектор функцијаМатеријал : ABSДобро за идентификување на мали знаци на накит, види одлуки индустрија, специјално за инспекција.60x зголемувањеСо интегриран LED светло, на оваа loupe обезбедува екстра јасност и видливост во услови на слаба светлинаБатерии : 3 x LR1130 ( не се вклучени)Пакетот вклучува : 1 x 60 X Мини Микроскоп1 x Мини Кожа случај

Бинокулярна лупа очила стил лупа с 2LED светлини 10X 15X 20X 25X ремонт на часовници Очила лупа нова лупа

4 Всички отзиви
27.97-3 % 27.00

Пријателски Потсетување : Ве молиме да добијат сини картони пред шопинг!1 0 X 15 X 20 X 25 X Види Поправка Loupes Бинокуларна Очила Стил лупа Со LED Светла Eyewear ЗголемувачотОпис : 100% сосема нов и висок квалитет на Лево и право двојно око закрпи зголемувачот / loupe со прилагодливи LED...

Видео лупа слабо зрение 3,5 LCD Покет видео лупа помощ за четене на видео Цифров лупа ръчен електронен микроскоп

14 Всички отзиви
254.24-15 % 216.00

Пријателски Потсетување : Ве молиме да добијат сини картони пред шопинг!Видео Зголемувачот слабовидните 3,5" LCD Џеб Видео Зголемувачот Читање Помош Видео Дигитални Зголемувачот Рачни Електронски МикроскопПреносни Дигитални Видео Зголемувачот*Големина на екран : 3.5 инчен highdefinition боја LCD екран*Зголемување : 2 X на 24 X stepless засилување*Пиксели, големина : 1.2 ПРАТЕНИК*режим : 14*Светлина регулатива : поддршка*Осветленоста на вредноста : поддршка*Мемориска функција : поддршка*Сликата замрзнување : поддршка*Телевизија излез : поддршка*Гласовните прашува : поддршка*Големина на екран : 3.5 инчен highdefinition боја LCD екран*Зголемување : 2 X на 24 X stepless засилување*Пиксели, големина : 1.2 ПРАТЕНИК*режим : 14*Светлина регулатива : поддршка*Осветленоста на вредноста : поддршка*Мемориска функција : поддршка*Сликата замрзнување : поддршка*Телевизија излез : поддршка*Гласовните прашува : поддршка*Работно време : повеќе од 6 часа на непрекината работа*Капацитетот на батеријата : 2500m AH голем капацитет литиум батерија*Големина : ll5mm x 75мм x 18mm*Тежина : 150g (вклучувајќи ја и батеријата)Интелигентни електрична енергија заштеда на дизајн...

10 бр. / лот мъст делът на Рефрактометър, вино, захар тест инструмент за 0~40% от BRICS 0~25% алкохол за бира, плодов сок, вино 20% отстъпка

6 Всички отзиви
210.08-19 % 170.00

10pcs / многу Жолт Специфична Тежина Рефрактометар вино Шеќер Тест Алатка 0~40% Brix 0~25% Алкохол за Пиво Овошен Сок Вино 20% попустКарактеристикиДвојна Скала : Brix Скала и Специфична Тежина СкалаЦелосен опсег од 0 до 40% Brix скала со 0.1% скала поделбаЗдрав метално тело, направени од издржлив АлуминиумБараат амбиентниот извор на светлина самоКомпактен дизајн со rubberized зафат се справи соПрилагодливи за фокусТешкидолжност & лесниИсчистите екранот на вагаМек и флексибилен окуларот, супериорна удобност додека гледатеЕдноставен и лесен рачна калибрацијаИнстант и веродостојни мерења на водни раствориATC Надомест Опсег (односно Изграденаво Автоматска Температурна Компензација Систем) од 10 Степенот до 30 СтепенСпецификацииBrix : 0~40%Алкохол : 0~25%На точноста : Жолт Специфична Тежина : ±1%Brix : 1 % BrixЖолт Специфична Тежина : 0.1Автоматска Температурна Компензација (ATC) : 10°C~30°C (50°F~86°F)Пакување детали1)1 x Рефрактометар2) 1 x pipette3)1x упатството за4)1x мини завртка возачот5)1x ткаенина за чистењеЗабелешка : овој производ без мало поле.

60 X микроскоп златар лупа обектив с подсветка лупа с Led UV-подсветка G08 Drop Ship

7 Всички отзиви
3.98-25 % 3.00

Опис : Боја : Бела Димензии (L x H x Кол.) : 40 x 40 x 20mm / 1.6" x 1.6" x 0.8"(прибл.) Џеб Големина, Пари детектор функција Материјал : ABS Добро за идентификување на мали знаци на накит, види одлуки индустрија, специјално за инспекција...

144 LED микроскоп, камера люминесцентный Околовръстен светлина (4zone Control 61mm MaxDia) работно разстояние 40-250mm

10 Всички отзиви
BGN 134.24

Енергијазаштеда лесно да се инсталира прстен светлина која има ниска температура за да се зголеми работата и утеха корисникот, дури и за подолг период...

2MP 1080P VGA изходи промишлен микроскоп помещение +100 ПЪТИ C-mount обектив за лабораторията на ПХБ в ремонт на мобилни телефони

10 Всички отзиви
BGN 95.98

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 900 линии Дефиниција Јапонија CMOS Индустрија Cmos Камера...

1080P VGA USB промишлен микроскоп, камера за SD карта за съхранение+Тринокулярный стерео микроскоп 7X-45Ч непрекъснато увеличаване на Зума

14 Всички отзиви
664.00-6 % 624.00

Функција : VC10 е нашата најновата генерација на оперативниот платформа, сликата репродукција на боите во близина на основните бои, обезбедување на глувчето операција, фабрика фабрика кој поддржува безжична глувчето, за да се обезбеди флексибилна и удобен производ употреба...

7-45Ч Trinoculaire Стерео Microscope Simul-focal 16MP HDMI Microscope Camera+56 LED Light+универсална скоба за стена+самозалепваща уплътнение

5 Всички отзиви
BGN 495.98

Функција : 7 X45 X зголемување на моќта со јасни и остри слики Супер widefield високоeyepoint оптика widefield на гледање 4" (100mm) работни растојание Здрав ситеметален столб стојат Моќен 56LED прстен светлина со dimmer Овој стерео микроскоп има 56LED прстен светлина која нуди супер widefield оптика и 7 X45 X зум зголемување на моќта со кул светлина осветлување систем...

Увеличително стъкло, лупа 8x бижута обектив висулка лупа верига монокль колие L15

3 Всички отзиви
2.72-26 % 2.00

Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Злато / Сребрена Рака Синџир Ѓердан метал lanyards со лупа Pendant Loupe Декоративни Monocle Ѓердан Зголемувачот Pendant Монета лупа Метални синџир виси украси од стакло HD леќа зголемувачот лупа ѓердан подарок Користи за : хобисти, печат колектори, jewelers, мапата читатели, види поправка, студентите итн...

Нова професионална машина за висока точност тенис на 3,5 LCD Дигитален микроскоп UM038A 10-300X до 1200x увеличение 5 м, резолюция метър

8 Всички отзиви
280.00-12 % 246.00

Нови Професионални Висока Прецизност Десктоп 3,5" LCD Дигитален Микроскоп UM038 A 10300 X до 1200x Зголемување 5 M Резолуција МетарКарактеристики : Професионални самостојна Десктоп LCD Дигитален Микроскоп со 5 M слика сензор.Со 10x да 300x зголемување (до 1200x со дигитален) и 3.5" TFT колор дисплејот.Голема микроскоп за преглед на површини на сите видови на објекти.Складирање Картичка, Батерија Напојува повеќе еколошки.Совршен за студенти, собирачи, хобисти, тестери и сл да се истражуваат микроскопски светот.Компактен преносни големина ви овозможува лесно да носат за да направите слика содржина и чување лесно за референца.Подобрување на корисниците' искуство, и може да работи како одличен придружник на граѓаните, собирач (поштенски марки и антички колектори,итн.), лабораторија engineerand и професионалци, итн.Исто така, работи како децата микроскопски искуство истражување tools, и да помогне со читање.Особено корисно за технички персонал во областа на професионална наука, beauticians и истражувачи да снимате микроскопски содржина.Фото и видео фотографирање, лесно да се поврзете со компјутер, за да даунлоадирате и чување на слики, па како да се направи повеќе професионални и повеќе целосно анализа на компјутерот.Спецификации : Боја : Црна + БелаМатеријал : ABS + Нерѓосувачки ЧеликВлез : 100240 V 50 / 60 HzИзлез : 5 V 1АПриклучок Тип : САД / ЕУ / велика БРИТАНИЈА (Изборен)Слика Сензор : 5 Мега Пиксели (точно резолуција)LCD Панел : 3.5 инчи TFT панел, 4 : 3 соодносЗголемување Сооднос : 10x да 300x, до 1200x со дигиталниУште Резолуција на Слика : 12 M, 9 M, 5 M, 3 M, 1.3 M, VGAВидео Резолуција : 12 M, 9 M, 5 M, 3 M, 1.3 M, VGAФокус Опсег : Прирачник се фокусира од 10мм да 40mmРамка го Оценувате : Max 30f / s под 600 LСветлинатаЛеќа Спецификација : Висок квалитет на микроскопски леќаТВ излез : на Располагање (за секој монитор со ТВ во)Картичка Слот за : Поддршка за Складирање Картичка до 32 GB SDHCИзвор на светлина : 8 LED (прилагодливи од контрола на тркала)Батерија : Батерија Liion 3.7 V 1050m Ah батеријата (дополнет со адаптер или USB)Мерење : од Страна на софтвер (Преносни Фотографирање со OSD language)На OSD Јазици : англиски, италијански, германски, шпански, француски, руски, португалски, холандски, Јапонски, КинескиПакет Софтвер : Преносни Фати Про со мерење наПреземете : Поддршка за USB порт (USB конекција за даунлоадирање на датотеки)PC Интерфејс : USB 2.0, USB 3.0Оперативен Систем : Windows XP / Vista / Win7 / Win8 / Mac 10.7 и надСертификати : Со CE, на препораките на FCC за одобрување, Ro HS усогласеностОбјектот Големина : 149 * 104 * 227mm / 5.87 * 4.09 * 8.94 воОбјектот Тежина : 751g / 26.49 озПакет Големина : 33 * 19.5 * 14cm / 12.99 * 7.68 * 5.51 воПакет Тежина : 1234g / 43.53 озБезбедносни Предупредувања : 1...

Голяма база бинокъла промишлен стереомикроскоп 3.5 X-90X непрекъснато увеличаване на Зума регулируеми Led светлини пылезащитное огледало

12 Всички отзиви
288.00-6 % 271.00

Клучни Карактеристики : 7 X45 X зум зголемување, со јасни и остри слики со Ултраширок агол со висока точка оптика Широко поле на гледање 4 "(100mm) работни растојание Солиден ситеметал пост Моќен 60LED прстен светлина со dimmer Оваа stereomicroscope има 60LED прстен светилка која обезбедува ултраширок агол оптика и 7 X45 X зум зголемување со ладна светлина осветлување систем...

целият набор от КИНЗО мултифункционална лазерна линия напречната линия лазер ротационен лазер размер на 360 Selfing подравняване 5line 4V1H3Point

13 Всички отзиви
BGN 160.00

целиот сет KINZO мултифункционален ласерски линија крст линија ласерски ротари ласерски ниво 360 selfing израмнување 5line 4 V1 H3 Pointpictrue покажувапакет вклучувајќи1x ласерски ротари

10x~180X регулируемо увеличение 25 мм и увеличение на C-mount обектив+0.5 X / 2.0 X/X 0.35 допълнителен обектив Barlow+2.5 X обектив микроскоп фокусиращ

14 Всички отзиви
207.98-13 % 181.00

wyприклучокstartЖешка Стока$129.99$124.99$139.99$129.99$103.99$59.99$23.99$49.99wyприклучоккрајCПЛАНИНАТА Леќа : Работното растојание : 95mmЗум cпланината Леќа1.0 Х Цпланината адаптерЗумирање на ликвидност : Цел Зголемување на Моќта на 0.7 X 4.5 X(околу 10 X 180 X на екранот)Големина : 24.5 mm(L) * 50mm(ДИА)Тежина : 630g2 X помошни цел : Висина : 15mmНадворешниот дијаметар : 45mmВнатрешен дијаметар : 31mmТема : 42mmПакет incluede : 1 x 180 X Индустрија Зум Cпланината Леќа1 x 2 X помошни цел1 x 0.5 X помошни цел1 x 0.35 X помошни цел1 x 2.5 X Barlow Леќа Индустрија микроскоп окуларот леќиЗа Превозот : Ако за пратката под 2 KG, ние ќе го организира пратка со Aliexprese Стандард Превозот,или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,или e Packet, која е препорачана логистика на Aliexpress...

По-евтин здрав алуминиев Рефрактометър зърна грозде & алкохол-ZGRW-80ATC

10 Всички отзиви
BGN 51.18

ZGRW80 ATC Brix / Зид / Oe Светло РефрактометарСпецификацијаl Мерен Опсег : 080%втората светска војнаl Минимална Поделба : 1%втората светска војнаl Точност : ±01%втората светска војнаl (ATC) Температурна Компензација Опсег : 10°C 30°C(50?F за да го 86?F)l Должина : 170mml Тежина : 230gl Тешки (Трајни Алуминиум)l Одобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедностl Трајни и изграден за да трае долгоl Тешкидолжност со алуминиумска конструкцијаl Лесно да се фокусираат и калибрирањеl Точни тестирање резултати загарантиранаl Направени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гума што го прави лесенl Cushioned со мека & удобно не се лизга гумениl Исклучително лесензакористењеФункцијаГрозје и Алкохол Рефрактометар е главно наменета за тестирање на содржина на шеќер во оригинал сок од грозје и алкохолсодржина по волумен на грозје, вино се прави од ферментирано грозје сок и шеќер концентрација во грозјето.Сите што треба да направите е производство на distillate на течности за да се измери, и потоа ставете дестилирана примерок на призма...

STOEMI 7852 2.5 X многофункционален Led лампа лупа сгъваем и регулируем лупа оптичен инструмент за четене

14 Всички отзиви
BGN 11.18

STOEMI 7852 2.5 X Мултифункционален LED Осветлување Зголемувачот Свитлива и ПрилагодливиНастава : 2.5 X транспарентен стои осветлување зголемувачот е генерално да се користат во природна светлина, специјално дизајнирани за amblyopia луѓе и исто така се користи како светилка...

Удобен вграден Led източник на светлина Брикс Refractometer - ZGRB-44SATC

8 Всички отзиви
BGN 51.18

ZGRB44 SATC Светлина РефрактометарСпецификацијаМерен Опсег : 0190°Oe, 038°KMW Babo, 044%mas sacchРезолуција Фактор : 2°Oe, 0.5°KMW Babo, 0.5%mas sacchМоќ Бараат : 3 &ldquo ? Копчето Ќелија (1.5 V*3)На животниот Век на батеријата : Повеќе од 100hoursИзвор на светлина : Бела LEDДимензија : 27x40x160mmФункцијаZGR серија има сопствен извор на светлина...

Време за работа на батерии 100hours 2 скалата на Брикс ръчен Рефрактометър-ZGRB-32DATC

4 Всички отзиви
BGN 51.18

ZGRB32 DATC Светлина РефрактометарСпецификацијаМерен Опсег : 0140°Oe, 032%BrixРезолуција Фактор : 1 Oe, 0.2% Brix Моќ Бараат : 3 &ldquo ? Копчето Ќелија (1.5 V*3)На животниот Век на батеријата : Повеќе од 100hoursИзвор на светлина : Бела LEDДимензија : 27x40x160mmФункцијаZGR серија има сопствен извор на светлина...

10шт диаметър 12 Mm Височина 6мм оптичен стъклен обектив за фенерче направи си САМ

3 Всички отзиви
13.20-9 % 12.00

10pcs 12mm Пречник од 6mm Висина Оптичко Стакло Објектив за Светло копче за DIYДетали за леќа : Количина : 10pcs Дијаметар : 12mm Висина : 6mm Леќа материјал : Стакло Леќа transmittance : 97% Температура : 35°до +90° Прилагодливи Агол (преку регулирање на растојанието помеѓу објективот и LED) за Апликација : Фокус светлина се Направи светлина изгледа многу посветла Пакет Вклучуваат : 10 x 12mm Стаклена ЛеќаП : Како можам да добијам попуст? A : цените се покажа дека во нашата продавница се најдобри цената што би можел да понуди...

10x 185 ахроматический обектив биологичен микроскоп Апохроматы 1бр

4 Всички отзиви
24.00-8 % 22.00

Карактеристики : Achromatic Цел Лен 185 Achromatic Цел Леќа Стандард : 10 X / 0.10, 160 / 0.17 коњугат растојание : 185 Количина : 1pcs Монтажа Големина : 20.2 mm тема Пакетот вклучува : 1x Achromatic Цел Леќа за Испорака : Ако се избере "Бесплатен Превозот" услуга за пратката под 2 KG , ние ќе го организира пратка со Aliexprese Стандард Превозот , што е препорачана логистика на Aliexpress...

нова 360 градусная мини Призма за роботизирани тахеометра

15 Всички отзиви
BGN 177.60

НОВИ 360 степени Мини Призма со 4 столбови за LEICA / TOPCON / SOKKIA / NIKON вкупно станици висок квалитет на Техничките спецификации : 360 степени Мини Призма со 4 столбови за вкупно станица Пол Материјал : Алуминиум Легура Пол дијаметар : 12 мм За Роботски Вкупно Станица Leica стил Снабдување пакетот вклучува : 1 X 360 Мини призмата + 4 Xpoles + Торба (Види слика) АТР спектар на 350m...

Търговия на едро и дребно за Sokkia Topcon Total Station USB Data кабел, Total Station Data кабел, съвместим с Windows 8 Windows 7

15 Всички отзиви
BGN 15.98

За продажба на Sokkia Topcon Вкупно Станица USB кабел за податоци за Најдобра Продажба Sokkia Topcon станица USB кабел за податоци за 100% сосема нов...

Професионален ръчен мини USB Цифров микроскоп запояване микроскоп за мобилен телефон часовник ремонт лупа LCD екрана на компютъра

12 Всички отзиви
142.40-6 % 134.00

Дел БројКарактеристики1Потврдете / Store информации2Дигитален зум / лев3Menu (мени) / враќање4Дигитални Намалување / право5( / Исклучување) / LED светилка осветленоста на вредноста6Индикатор светлина7Камера / видео8Фокус прилагодување на тркала9LED светла10ТФкартичка socket11Копчето за ресетирање дупка12Микро USB порт3.Производот параметриМикроскоп со screennsОБЈЕКТОТОПИСМодел БР.HPS001големина на екранот3.5 инчиСлика photoreceptor1 / 6.5" VGA CMOS Image SensorРезолуција На Видео720 P,VGAКамерата резолуција3 M,2 M,1.3 М,VGAФормат На ПодатоциMJPGРежим на фокусРачноФормат На СликаJPGВидео ФорматAVIЗголемување800извор на светлинаОсум led диодикапацитетот на батеријата800m Aработни часови3hВреме на полнење3hКонструкција На Објектив2 GотворотF4.5Камерата агол16°моќностUSB5 VСигнал на преносUSBТемпературата на работа10°C до +50°C

Free Post 10X Watch Antique Magnifying Wine Glass Style Table Textiles Dedicated HD Jewelry Appraisal Magnifier Имат лупа

9 Всички отзиви
12.78-14 % 11.00

10 X Види Антички Зголемена Вино Стакло Стил на Табела Текстил Посветен HD Накит Оценување Зголемувачот Џеб Loupe• Сосема Нов и Hight Квалитет• Зголемување : 10 X• Леќа Дијаметар : 25mm• Материјал : Пластика и Стакло• Горниот Дијаметар : 4.3 cm• Дното Дијаметар : 5.2 cm• Нето Тежина : околу 40g• Боја : Црна( Зголемување на Опис е Фабрика предвидени за Референца, ќе ви благодарам!)• Ние го прифаќаме Alipay тука со Кредитна картичка, Банкарски трансфер, Western Union, и други Методи за Плаќање.• Ако имате било какви прашања во врска со цената и плаќање, ги споделите со нас слободно.• W e само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда.• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.• Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно...

Микроскоп 0.5 X C-Mount обектив за 23.2 мм, 30 мм 30.5 мм CCD CMOS адаптер цифров фотоапарат окуляр аксесоари Безплатна доставка

10 Всички отзиви
63.98-19 % 52.00

Микроскоп 0.5 X CПланината Објектив За 23.2 mm 30мм 30.5 mm CCD CMOS Камера Адаптер Дигитални Окуларот Додатоци Бесплатен ПревозотДраги Ценети Клиенти, ние секогаш сме тука да ви понудиме најдобра цена и услуга, ако имате некоја идеја, не двоумете се да контактирате со нас...

Обектива на лазер VWTI-8, линия обектив лазер, полупроводниковите, 45 градуса, чиста повърхност, размер: 8X2mm, материали PMMA

9 Всички отзиви
BGN 43.20

Функција : Ласерски леќиТемпература : 30 до +90 степениПовршина : ЧистењеАгол : 45 степенДијаметар : 8mmВисина : 2mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаПримена : Phlx Ласерски леќи се направи на линијаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

FYSCOPE HD 14MP HDMI 720P USB Digital Industry Video Inspection Microscope Camera + 180X C-MOUNT Zoom Lens+144 Pcs LED Light

10 Всички отзиви
558.96-40 % 335.00

Ние сме FYSCOPE, и ние сме професионални микроскоп снабдувач, ние имаме свои фабрика и исто така имаат неколку кооперативен претпријатија, така што ние имаме повеќе микроскоп дел, во иднина, ќе има повеќе предмети наведени во нашата продавница, ние имаме свои техничари за проверка на сите предмети пред да се испрати, и исто така имаат професионални работници да се спакуваат пакување, така што нема да има дополнителни грижи...

2 бр Високо Поле WF10X 22 мм регулируема широк ъгъл на полето окуляр оптични лещи за стереомикроскопа

14 Всички отзиви
BGN 65.44

Карактеристики 2 ПАРЧИЊА PC WF10 X / 22mm Прилагодливи Висока Око Pionts Широко Поле Окуларот Оптичка Леќа за Стерео МикроскопЗголемување : 10xПоле на Гледање : 22mmКоличина : 2 КОМПЈУТЕРИМонтажа Големина (во дијаметар) : 30ммМикроскоп : Стерео МикроскопФункција : Висок Око Поени, Широко Поле, Прилагодлив СликиПревозотНие само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите...

APMU-4.5 висококачествена Лазерна фокусирующая леща, лазерна показалка, размер: 4. 5X2. 05mm, фокусно разстояние: 2.064 мм, чиста повърхност, PMMA

10 Всички отзиви
BGN 40.00

Функција : Ласерски фокусот на објективотТемпература : 30 до +90 степениПовршина : ЧистењеДијаметар : 4.5 ммВисина : 2.05 mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

2.5 X увеличение на силна лампа висока яркост фарове стоматологична операция лупа с фарой хирургически Led светлина

10 Всички отзиви
BGN 336.00

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 2.5 X Работа на далечина : 440540mm Длабочина на полето : 90mm Поле на гледање : 130mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 3 W Работно време : 4 часа Висок Интензитет : 30000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Светло место големина : Φ 19cm @42cm Влезен напон : AC 110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

VEP-180 висококачествена Led оптична леща, леща улична светлина, размер: 180X36mm, материали PMMA, цвят: прозрачен

15 Всички отзиви
BGN 32.00

Функција : Улица Светлината леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : Plano & КонвексниДиплома : Патот Ширина 60 степен; Должина 120 степенЛеќа Должина : 180mmВисина : 36mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Метална кутия за 3.5 X път лупа зубоврачебный засилва работи лупа Led главоболие работна светлина с лупа хирургично укрепване на

6 Всички отзиви
BGN 126.40

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 3.5 Х Работи растојание : 280380mm Длабочина на полето : 80mm Поле на гледање : 60mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 1 W Работно време : 5 часа Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Влезен напон : AC110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.