Filter By

Categories

изкуствени декорации

изкуствени декорации

Показано1-37 из 314стоки

Показано1-37 из 314стоки

5шт гигантски хартиени цветя фон с 4 листа 4 пеперуди детски ясли сватба и събитие деко 2018 нов набор от декоративни цветя

5 Всички отзиви
BGN 78.40

[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа Половина Направи Цвеќиња Опис во Потрага по домот, прифатлива ѕид уметност?Овие DIY гигант хартија цвеќиња се едноставно неверојатни, и тие ќе го направи совршена позадина за свадба, партија, расадник, малку девојки соба, или било елегантен женски простор...

Изкуствена коприна 1 връзка френска роза цветен букет фалшиви организира цветя маса Маргаритка Сватбени цветя декор парти аксесоар Флорес

13 Всички отзиви
6.08-34 % 4.00

Вештачка свила 1 Куп француски Зголеми Флорални Букет Лажни Цвет Организира Табела Daisy Свадба Цвеќе Оркестарот Партија додаток ФлоресМатеријали : Свила, ПластичниГолемина : цвет со дијаметар од 6cm, Целата должина 30cmПримена : свадба, забава, дома декорПакетот Вклучува : 1 куп цвет ( Секоја група има 5 цвет глави )

1 връзка 7 вилици 21 корона изкуствена Кала с букет от листа пластмасов фалшива Лилия водни растения и декорация на дома стаите в цвете

9 Всички отзиви
2.16-7 % 2.00

Еден куп на Вештачки Calla со Лист Букет Пластични Лажни лили Водни Растенија Дома Соба Декорација Цвет P20Опис На Производот : Состојба : Новаматеријал : ПластикаБоја : како се покаже во слика(ве молам да ми кажете боја кои сакате да ги нарачате ,или на друго место ќе превозот по случаен избор )Мерење(за) : Вкупна должина : 34cm / 13.38"Цвет глави : 25pcs19pcs листбез вазнапакет се Вклучени : 1pcs1pcs како се покаже во слика'

SPR-30СМ Безплатна доставка!10 бр./лот сватбена път олово изкуствени цветя, топката маса цветя централна цвете топки за украса

4 Всички отзиви
299.20-10 % 269.00

Име : рози сон заврши патот води цвет (имитација свадба патот води цвеќиња)Големина : Цвет топка кол...

144 бр. 4*6 Cm изкуствен лист цвете от коприна на зелени листа, цветя за сватба Scrapbooking градина само декоративни цветя занаят

5 Всички отзиви
9.58-6 % 9.00

144pieces 4*6cm Вештачки Лист цвет Свила Зелени Лисја цвеќиња за Свадба scrapbooking Градина DIY Декоративни Floristry ЗанаетМатеријали : Свила=Ткаенина+жицаБоја : ЗеленаДимензии : 4cm*6cmПакување : 12pieces / букет .12 букети / многуУпотреба : индивидуално или во гроздови како се зголеми букет...

20 бр. 12 мм малки плодове изкуствени цветя пяна с перлени тичинки череши за сватба, коледна украса

4 Всички отзиви
1.66-40 % 1.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_212mm Мали цреша Вештачко Цвеќе Пена бисер stamens Бобинки за Свадба на Божиќ Декорација 20pieces / многуЦвет Име : Материјал : Пена(stamen) со жицаБоја : Како на сликата...

SPR Безплатна доставка на 10 бр./лот изкуствена истинска сетивна Роза Penoy цвете хортензия стени сватбена украса на масата на централната арка

4 Всички отзиви
BGN 376.00

Име : Вештачки реалниот допир, се зголеми penoy hydrangea цвет ѕид Големина : 1 PCS стоки големина е 62 CM * 42 CM Боја : како на сликата покажува,сите се 100% во вид на снимањето,бидејќи на светлината и дисплеј покажува разлика,дали постојат некои различни помеѓу вистински стоки и слики,ве молиме според вистински стоки боја.ако го предвид тоа,ве молиме не цел,ви благодариме!

100 бр./лот изкуствена голяма кърпа любов за направи си САМ сватбена кола брачна стая парти Свети Валентин артистична декорация Scrapbooking

2 Всички отзиви
2.22-10 % 2.00

Количина : 100 компјутери / многуБоја : Како што гледатеЦвет Големина : 3.5 см Материјали : Свила и ПластикаКарактеристики : Вештачко цвеќе ,добро направени и vibrantly обоени, изгледа реалнокако,Совршени за вашата свадба ден / На венци / home декорација / занает проекти / DIY одлуки / paty&bithday декорација.Напомена : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.2.Боите може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.3...

1000шт романтична сватба декоративни цветя, изкуствени розови листенца коледно парти на фестивала украса HB-006

14 Всички отзиви
BGN 15.36

1000pcs Romatic Свадба Декоративни Цвеќиња Вештачки Ливчиња од Роза Chrismas Партија Фестивал ДекорацииAritificial цветни ливчиња се користат за свадба автомобили, свадба соба, вечера и други домашна декорација.Petal големина : околу 5cm*5cmБоја : светло розоваЗабелешка : како и секој екранот е различно,па на сликата на petal неизбежни exsits некои хроматска,ве молиме да се разбере и да се купи внимателно,ви благодариме за разбирањето!

10 бр./лот изкуствена Кала PVC истински сензорен букет цветя дома Сватбен декор на цветя

4 Всички отзиви
BGN 10.86

10 PCS Calla Лили Булчински Свадба Букети Латекс Реалниот Допир Цвет Дома ДекорацијаСосема нов и висок квалитетВештачки Calla Лили цвеќиња, добро направени и vibrantly обоени, изгледа реалнокако,Трае многу подолгоМоже да ги Мешаат со Рози или Лалињата,Изгледаат одлично во Вазна со зеленило премногуСовршен за вашата свадба ден(одлично за Свадба Букет) / торта toppers / занает проекти или само направете свој прекрасен приказБоја : Бела,Жолта,Зелена,РозоваМатеријал : Висок квалитет на Реалниот Допир ЛатексГолемина : Цвет глави околу 5cm / 1.97"Максимална : 9cm / 3.54" answer : ___________________________ Note : Боите може да се разликува малку поради флеш фотографија,ве молиме да се разбереВе молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење,Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат...

Романтична изкуствени декоративни цветя, три-цветни листенца от рози сватба Коледа Е парти на фестивала украса HB-038

12 Всички отзиви
BGN 13.73

1000pcs Romatic Вештачки Декоративни Цвеќиња Трибоја Ливчиња од Роза Свадба Chrismas Партија Фестивал ДекорацииAritificial цветни ливчиња се користат за свадба автомобили, свадба соба, вечера и други домашна декорација.Petal големина : околу 5cm*5cmБоја : розова&white&жолтаЗабелешка : како и секој екранот е различно,па на сликата на petal неизбежни exsits некои хроматска,ве молиме да се разбере и да се купи внимателно,ви благодариме за разбирањето!

Розова коприна лоза за декор ,кутия Занаятчийска тъкан, дисплей събития, сватбени партита, изкуствен таттан, 0362

6 Всички отзиви
28.48-9 % 26.00

Висок Qualit y Artifi cial се зголеми лозата Материјал : цвет : Aград свила матични : пластични +жица Боја : црвена ,розова , champigne различна боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : вештачки се зголеми ратан Посебна слика за едно парче Th e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па може да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

Коприна Кала с ваза за вашия интериор, Ремесленная плат ,начало декор за Сватба парти събитие дисплей изкуствени реални сензорни кала, 0382

9 Всички отзиви
47.65-10 % 43.00

Висок Qualit y Artifi cial calla со вазна Материјал : цвет : СТП(реалниот допир) матични : СТП +жица (реалниот допир) Боја : бела различна боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : цвеќиња треви и вазна Th e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па можете да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

Silk Love Bean For декор, Занаятите Fabric Plant With Beans, Party Event Display, изкуствен знак на любов, код на продукта :0398

12 Всички отзиви
27.20-8 % 25.00

Висок Qualit y Artifi cial Љубов грав со вазна Материјал : цвет : Aград свила матични : пластични +жица вазна : дрвени Боја : црвена различна боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : погон со љубов монистра само Ти e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па можете да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

1000шт романтична сватба изкуствени листенца от рози декоративни цветя на коледно парти на фестивала украса Бял HB-008

8 Всички отзиви
BGN 13.73

1000pcs Romatic Свадба Вештачки Ливчиња од Роза Декоративни Цвеќиња Chrismas Партија Фестивал ДекорацииAritificial цветни ливчиња се користат за свадба автомобили, свадба соба, вечера и други домашна декорација.Petal големина : околу 5cm*5cmБоја : белаЗабелешка : како и секој екранот е различно,па на сликата на petal неизбежни exsits некои хроматска,ве молиме да се разбере и да се купи внимателно,ви благодариме за разбирањето!

1000шт романтични розови листенца сватбени декоративни изкуствени цветя коледно парти на фестивала украса HB-005

10 Всички отзиви
BGN 15.36

1000pcs Romatic Ливчиња од Роза Свадба Декоративни Вештачки Цвеќиња Chrismas Партија Фестивал ДекорацииAritificial цветни ливчиња се користат за свадба автомобили, свадба соба, вечера и други домашна декорација.Petal големина : околу 5cm*5cmБоја : виолетова&црвенаЗабелешка : како и секој екранот е различно,па на сликата на petal неизбежни exsits некои хроматска,ве молиме да се разбере и да се купи внимателно,ви благодариме за разбирањето!

Коприна Маргаритка с дървена ваза, Ремесленная плат на зелени цветя, декор за Сватба парти събитие на изкуствена Маргаритка комплект, код 0373

10 Всички отзиви
20.64-8 % 19.00

Висок Qualit y Artifi cial Daisy со ограда Материјал : цвет : Aград свила матични : пластични +жица вазна : пластични Боја : бела портокал пурпурна различни розова боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : цвеќиња и ограда Th e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па можете да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

Романтична сватба изкуствени листенца от рози декоративни цветя на коледно парти на фестивала украса HB-023

5 Всички отзиви
BGN 15.36

1000pcs Romatic Свадба Вештачки Ливчиња од Роза Декоративни Цвеќиња Chrismas Партија Фестивал ДекорацииAritificial цветни ливчиња се користат за свадба автомобили, свадба соба, вечера и други домашна декорација.Petal големина : околу 5cm*5cmБоја : жолтаЗабелешка : како и секој екранот е различно,па на сликата на petal неизбежни exsits некои хроматска,ве молиме да се разбере и да се купи внимателно,ви благодариме за разбирањето!

Коприна коледна звезда за украса ,завод Занаятчийска тъкан, дисплей събития, сватбени партита, изкуствена Коледна цветен комплект 0400

2 Всички отзиви
24.48-10 % 22.00

Висок Qualit y Artifi cial Божиќ цвет Материјал : цвет : Aград свила матични : пластични +жица Боја : црвена различна боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : вештачки Божиќ цвет само Ти e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па можете да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

Коприна евкалипт с ваза за вашия интериор, Занаятчийска тъкан ,дом на дисплея събития, сватби, изкуствен набор от евкалипт, код 0393

3 Всички отзиви
38.24-8 % 35.00

Висок Qualit y Artifi cial Еукалиптус со вазна Материјал : цвет : Aград свила матични : пластични +жица вазна : дрвени Боја : зелена различна боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : Еукалиптус со вазна Th e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па можете да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

3 бр ръчно изработени занаяти / миниатюрни светещи гъби светлина в мрака / / Коледно дърво етикети / венец / приказна градина / терариум

14 Всички отзиви
BGN 9.44

3226997908053131 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче*******Добредојдовте на Брак Куќа*******сет од 3една голема 78cm долгомедиум една 56cm долгомалиот 3.54cm долгоPls изберете боја во менито~рачно изработени минијатурни печурки(многу мала)уникатни оние (не две се исти)тие може светлина во темнинатадома декор / Божиќ дрво оркестарот / Венец оркестарот

Коприна трева с ваза, растителна тъкан занаяти, събитие, сватбен банкет домашен интериор, изкуствени растения, код на продукта 0421

3 Всички отзиви
30.40-8 % 28.00

Висок Qualit y Artifi cial трева со дрвени вазна Материјал : цвет : Aград свила матични : пластични +жица Боја : бела магента сина различна боја може да се меша во една цел;pls ни остави порака за боите ви се допаѓа Пакет : трева и вазна Th e цвеќе беа испратени bended поради пост воздухопловната ограничувања во рамките на 60cm, во должина, па ние мора да се наведнуваат нив малку ,секој цвет матични има жица во тоа , па можете да се наведнуваат ги врати да прави откако ќе сме ги добиле , ви благодариме за разбирањето !

1000шт романтична сватба изкуствени листенца от рози декоративни цветя на коледно парти на фестивала украса HB-031

6 Всички отзиви
BGN 15.36

1000pcs Romatic Свадба Вештачки Ливчиња од Роза Декоративни Цвеќиња Chrismas Партија Фестивал ДекорацииAritificial цветни ливчиња се користат за свадба автомобили, свадба соба, вечера и други домашна декорација.Petal големина : околу 5cm*5cmБоја : темно црвенаЗабелешка : како и секој екранот е различно,па на сликата на petal неизбежни exsits некои хроматска,ве молиме да се разбере и да се купи внимателно,ви благодариме за разбирањето!

10шт коприна 18 см голям Божур цвете на главата за сватбени партита празнично място украса арки букет САМ Making

2 Всички отзиви
25.58-22 % 20.00

Вештачко цвеќе,одлична за свадба, градина, дома, продавница, ресторан и канцеларијата за декорацијаСостојба : 100% Цвет Големина : 18cmМатеријали : СвилаКоличина : 10pcsЗадоволството на клиентите ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Изкуствени пластмасови клони на дървета с червени копринени листа за есенния домашна коледна декорация фалшиви цветя, растения, венец цветя

11 Всички отзиви
4.75-37 % 3.00

Вештачки Пластични Дрво Гранки со црвена свила остава за есен дом Божиќ декорација лажни цвеќиња, растенија венец floristicsМатеријал : Пластични, СвилаЦелата должина : 50cmПакет Incluces : 1 парче , Без Вазна

40шт фалшиви листата връзка въздуха билка е растение изкуствена пластмаса Yacca 7 стъбла / бр 48 см за декорация зелени стени

3 Всички отзиви
380.80-35 % 248.00

Објектот информации : вештачки Yacca за зелен ѕид декорацијаСостојба : новаматеријали : пластикавкупна должина : стан...

40p фалшиви зелени листа Рога лозя 80 см изкуствени стенни висящи листа от лоза за сватба централните събития партия деко

5 Всички отзиви
332.80-22 % 260.00

Објектот информации : пластични ѕид монтирани лист rattansСостојба : новаматеријали : ткаенинавкупно ength : стан...

Фалшиви Милано букет (6 стъбла/бр) 27 см / 10.63 дължина на изкуствени цветя мини роза пъпка за дома за Коледа витрина декоративни

8 Всички отзиви
4.78-16 % 4.00

Објектот информации : свадба и дома декорација на цветСостојба : новаматеријали : ткаенина & пластикавкупна должина : стан...

10 бр изкуствени цветя, сватбени подаръци кутии за бижута направи си САМ венец занаят, аксесоари за коса, шапки материали, гирлянди и аксесоари

12 Всички отзиви
BGN 0.99

【Име】 : мали мини симулација chrysanthemum 【Материјал】 : крпа, пена, Ратан 【Спецификација】 : должина од 18cm еден куп на боја од продажба, еден куп на 10...

Японски стил керамични листа в саксии декоративно моделиране оставите изкуствени цветя за парти декор горшечный дисплей подпори 4 бр.

12 Всички отзиви
BGN 74.38

Јапонски Стил Керамички Potted Остава Декоративни Симулација Остави Вештачки Цвеќиња За Партиски Декор Potting Екранот Реквизити.Објектот големина : шише максимална : 7.5 cm .Објектот вклучувајќи четири шишиња, нормално ние ќе испрати четири вид на бои за вас ,ако имате посебни барање ,ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас ,ви благодариме.

One Piece Lagerstroemia Indica Natural Plant Combination Собственоръчно Dryed Art Flower Home Coffee Bar Декоративен Материал

5 Всички отзиви
BGN 7.98

Опис : Име : Lagerstroemia IndicaМатеријал : Природни Суви РастенијаИзмислица Процес : Рачно ИзработениЦвет : Околу 5 CMРод : За 6570 CMБоја : Како на сликите покажуваатОна што може да се добијат : 1 Парче Lagerstroemia Indica

50 бр. / лот 5 см голям размер сребърен цвят органза дръпна Лука хотел сватбата Начало на партията сувенири за доставка-Free Shipping

8 Всички отзиви
28.80-17 % 24.00

Нема на Парчиња : 50 парчињаБоја : 13 бои можете да изберете .Бела, Сребро, Злато Жолта, Црвена, Виолетова, Лаванда, Светло Сина, Розова, Fuchsia, Портокал, Јаболко, Зелена, Светло Зелена.Големина на : За 5cm x 80см (Пред се повлече)За 18cm Дијаметар (По повлече)Состојба : 100% сосема нов и Првиот квалитетМатеријал : Organza.Примена : Свадба, Партии, Прослави, Graduations, Посебен настан, Банкет Настани, Украси и сл.Детали : Овие лакови се направени од високо quanlity organza.Тоа е многу лесно да се направи лакови : можете едноставно повлечете го на две тенки жици со бавно и циклуси ќе стане прекрасна лакови.Тие изгледаат фантастично во imparting весели сјај за свадба автомобил оркестарот,подарок обвива,партија ѕид,новогодишни елки,булчински туш и свадба партија.Answer : ___________________________ Note : Лакови пристигне рамен и ќе треба да се соберат себе.

50 бр./лот сватбен автомобил гирлянда 5 см голям е размерът на фуксия цвят органза дръпна Лука подарък лентата ръчно изработени цветя венец

11 Всички отзиви
28.80-10 % 26.00

Нема на Парчиња : 50 парчињаБоја : 13 бои можете да изберете .Бела, Сребро, Злато Жолта, Црвена, Виолетова, Лаванда, Светло Сина, Розова, Fuchsia, Портокал, Јаболко, Зелена, Светло Зелена.Големина на : За 5cm x 80см (Пред се повлече)За 18cm Дијаметар (По повлече)Состојба : 100% сосема нов и Првиот квалитетМатеријал : Organza.Примена : Свадба, Партии, Прослави, Graduations, Посебен настан, Банкет Настани, Украси и сл.Детали : Овие лакови се направени од високо quanlity organza.Тоа е многу лесно да се направи лакови : можете едноставно повлечете го на две тенки жици со бавно и циклуси ќе стане прекрасна лакови.Тие изгледаат фантастично во imparting весели сјај за свадба автомобил оркестарот,подарок обвива,партија ѕид,новогодишни елки,булчински туш и свадба партија.Answer : ___________________________ Note : Лакови пристигне рамен и ќе треба да се соберат себе.

50 бр./лот 5 см голям размер оранжев цвят, органза дръпна панделки сватбени сувенири за доставка банкетни мероприятия декор-номер за проследяване

4 Всички отзиви
28.80-10 % 26.00

Нема на Парчиња : 50 парчињаБоја : 13 бои можете да изберете .Бела, Сребро, Злато Жолта, Црвена, Виолетова, Лаванда, Светло Сина, Розова, Fuchsia, Портокал, Јаболко, Зелена, Светло Зелена.Големина на : За 5cm x 80см (Пред се повлече)За 18cm Дијаметар (По повлече)Состојба : 100% сосема нов и Првиот квалитетМатеријал : Organza.Примена : Свадба, Партии, Прослави, Graduations, Посебен настан, Банкет Настани, Украси и сл.Детали : Овие лакови се направени од високо quanlity organza.Тоа е многу лесно да се направи лакови : можете едноставно повлечете го на две тенки жици со бавно и циклуси ќе стане прекрасна лакови.Тие изгледаат фантастично во imparting весели сјај за свадба автомобил оркестарот,подарок обвива,партија ѕид,новогодишни елки,булчински туш и свадба партија.Answer : ___________________________ Note : Лакови пристигне рамен и ќе треба да се соберат себе.

1бр голяма Коприна Лилия изкуствена Цвете корона За украса на сватба/купоните САМ венец декоративни цветя фалшиви цветове 6 цвята

11 Всички отзиви
10.93-36 % 7.00

Вештачко цвеќе на Големо MOQ : 6 КОМПЈУТЕРИ Тоа ќе биде многу поевтино ако купите 6 парчиња или повеќе И ако сакате да се купи повеќе од 30 компјутери ве молиме оставете порака во вашата нарачка, ќе има подобра цена...

50 бр./лот 5 см голям е размерът на лавандула цвят органза дръпна Лука сватбени сувенири, декорации за доставка

4 Всички отзиви
28.80-10 % 26.00

Нема на Парчиња : 50 парчињаБоја : 13 бои можете да изберете .Бела, Сребро, Злато Жолта, Црвена, Виолетова, Лаванда, Светло Сина, Розова, Fuchsia, Портокал, Јаболко, Зелена, Светло Зелена.Големина на : За 5cm x 80см (Пред се повлече)За 18cm Дијаметар (По повлече)Состојба : 100% сосема нов и Првиот квалитетМатеријал : Organza.Примена : Свадба, Партии, Прослави, Graduations, Посебен настан, Банкет Настани, Украси и сл.Детали : Овие лакови се направени од високо quanlity organza.Тоа е многу лесно да се направи лакови : можете едноставно повлечете го на две тенки жици со бавно и циклуси ќе стане прекрасна лакови.Тие изгледаат фантастично во imparting весели сјај за свадба автомобил оркестарот,подарок обвива,партија ѕид,новогодишни елки,булчински туш и свадба партија.Answer : ___________________________ Note : Лакови пристигне рамен и ќе треба да се соберат себе.

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.