Filter By

Categories

татуировка и боди арт

татуировка и боди арт

Показано1-37 из 291стоки

Показано1-37 из 291стоки

100шт 1 слой татуировки на трансферния хартия татуировки доставка на трансферния хартия татуировки шаблони копие от паус аксесоар

11 Всички отзиви
BGN 104.00

100 Pcs 1 Слоеви Тетоважа Трансфер на Хартија Тетоважа Материјали Јаглерод Термички Трансфер на Хартија Тетоважа Матрицата Копија Следење на Хартија Додаток на Овој професионален тетоважа матрицата трансфер на хартија со добар квалитет е безбеден и лесен за употреба...

Малък размер 8 мм бяло мастило за татуировки чаши за татуировки пистолет игли, мастило съвети ръкохватки комплекти за доставка на 1000 бр./лот

13 Всички отзиви
12.78-6 % 12.00

Ви благодариме за Повлекува Од купите повеќе Продавница1000 PCS / МНОГУ Мали Димензии 8ММ Бела Тетоважа Мастило чаши За Тетоважа Пиштол Игла Мастило Совети Костец Колекции СнабдувањеОпис На Производот : 100% Сосема нов и висок квалитет100pcs 8мм Медиум мастило чаши.Висок квалитет, одлична издржливост.Професионални алатки за тетоважа.Количина : 1000pcsПакет се Вклучени : 1000 PCSСлика Шоу

EZ Tattoo Professional Permanent Makeup Power Supply LCD Digital Display Tattoo Makeup Tattoo Machine Kit 1 компл. / лот

2 Всички отзиви
111.98-5 % 106.00

Брод од страна на Кина Пост Воздух Mail, треба да се земе околу 30 работни дена за испорака .Ако сакате да ја добиете вашата цел побрзо, ве молиме изберете DHL, или ЕМС експрес сервис.Благодарам многу!Тетоважа Трајна Шминка Напојување LCD Дигитален Дисплеј веѓа тетоважа Сочинуваат усни тетоважа машина за полнењеEZ ДОПИР е мал и лесен и лесно да се чисти и со разумна цена, има една излезна џек за водење на две машини...

OPHIR Black 25000-30000r/m Executioner Tattoo Machine Shader Liner четки Tattoo Gun For Body Art Tattoo Supply _TA012

11 Всички отзиви
BGN 47.98

Опис : 1.Ротари моторни тетоважа машина може да биде заменлив за лагер или shader 2.Робустен ротационен мотор, стабилен тело и мазна вибрации 3.Силен мотор и практично молчи кога оперативни 4.Не се прегрее по работат долго време 5.Може да се постави за сенчење и поставата, обезбедување на повеќе практично користење 6.Веројатно најблиску до конвенционалните серпентина машината, но без да се расправаме на постојана подесување Спецификација : Модел : Џелатот Брзина : Околу 25000 ~ 30000r / m Почнувајќи Напон : 3 V Оперативен Напон : 6 9 V Големина (L x W x H) : Прибл...

5шт ППР вежди татуировка мастило перманентен грим пигмент 3D ръчно вежди бродирани постоянни татуировки микропигмент вежди боя

3 Всички отзиви
56.00-7 % 52.00

5pcs PCD веѓа тетоважа мастило трајна шминка пигмент 3 D прирачник веѓа везени трајна тетоважа micropigment веѓа бојаСпецификација : Материјал : Состав на вода ,глицерин ,Увезени тонер, Медицински алкохол.PCD мастила Половина решение паста пигмент Внимание : Можете да изберете 5 бои од 11colors, АЗИЈА ЦРНА / БЕЖ / ЦРНА / ЦРНО КАФЕ / BROWN / ДЛАБОКО КАФЕНА ЦРНА / ДЛАБОКО КАФЕ / ЗЛАТНИОТ БРАУН КАФЕ / БЛИСКИОТ КАФЕ / БЕЛА / СВЕТЛА КАФЕ , ако не се избере бои, стоката ќе биде брод од страна на ramdon...

Горещи продажба 10шт 20 X 15 см премия е татуировка практика на кожата двустранно може да се използва за игли машина доставки Безплатна доставка

11 Всички отзиви
28.98-10 % 26.00

Топла Продажба 10pcs 20 x 15cm Премиум Празно Тетоважа Пракса Кожата Двојна Страна Може да се Користи за Игли Машина за Снабдување со Бесплатен Превозот Функција : Направен од оригиналната суровина, нема отров, не штети...

50 бр./лот 2015 новата гореща продажба I. V стоманена катетър пиърсинг игла кастрирани пакет Лесен пиърсинг

2 Всички отзиви
39.98-5 % 38.00

Ви благодариме за повлекува од Buy4now Телото Уметност ПродавницаБрод од страна на Кина Пост Воздух Mail,треба да се земе повеќе од 30 работни дена за испорака .Ако сакате да ја добиете вашата цел побрзо ,како за избере DHL, или ЕМС.Благодарам многу!50 X20 G I...

CHUSE S14 перманентен грим игли за вежди Microblading ръководство на наклон на стерилизирани нож 14-пинов за татуировки, машини и 100 бр. химикалки

15 Всички отзиви
70.90-11 % 63.00

CHUSE S14 Трајна Шминка Игли Веѓа Microblading Прирачник Bevel Sterilized Ножеви 14Игли за Тетоважа Машина и Пенкало 100 PcsКарактеристики : Количина : 100 PCS...

50шт 5 Зубец кръгла игла Дракон машина за перманентен грим вежди татуировки игли

3 Всички отзиви
BGN 27.20

МОЗАИК ЗМЕЈ ИГЛИ 5 PRONG КРУГ ИГЛИСпецификации* Супериорен квалитет и е во согласност со меѓународните козметологијата и медицински барања.* Одлична стабилност, помалку вибрации.* Игла направени од медицински одделение од нерѓосувачки челик.* Стерилизација која е сертифицирана со Гама Зраци, во согласност со Владата Стерилизација Упатства.* Индивидуално спакувани.Dragon tattoo игли за трајна шминка машинаОва е специјално наменета за искусни професионалци.Тоа обезбеди крајната сила, прецизност и стабилност ќе бараат.Апликација за веѓа, eyeliner, Усна шминка, па дури и мали модели на тело, тетоважи.Целосно расположливиот додатоци обезбеди хигиенски средина и безбедна примена.Бесплатни брзина на прилагодување обезбедуваат од фреквенцијата според корисниците предност.оваа тетоважа игли за трајна шминка машина Змеј

Две Сладки Котки Шаблон Кухи Шаблони Татуировки Момичета, Деца Тялото На Ръка, Крака, Ръце, Татуировки, Изкуство Шаблон Етикети Коледна Паста

11 Всички отзиви
BGN 1.01

2029 Популарни Точка!Две Убави Мачки Шема Шупливи Тетоважа Stencils Девојка Деца Тело Рака Нозе, Раце Уметност Тетоважа Образец Налепница Божиќ ПастаГолемина : Квадратен Облик 5.5 cm * 5.5 cm / 2.17" * 2.17" Правоаголна Форма 9.5 * 5.5 cm / 3.74" * 2.17"

125 бр./лот за еднократна употреба чисти Pad Underpad хигиена лична медицинска татуировка маса водоустойчив покривки 45*33 см случаен цвят

11 Всички отзиви
40.00-5 % 38.00

Функцијата Висок Добар квалитет И Нова Состојба Двојно композитни мембрана,горниот дел од водоотпорен,отпорност на инфекција...

Мъжки Тотем Звезда превръзка кухи шаблони татуировка момиче на Тялото ръка фалшиви татуировки шаблон етикети за направи си САМ аерограф Painitng къна конус

11 Всички отзиви
BGN 1.01

2029 Популарни Точка!Мажите Тотем Ѕвезда Armband Шупливи Тетоважа Stencils Девојка Тело Рака Лажни Тетоважа Образец Налепница За DIY Airbrush Painitng Хена КонусГолемина : Квадратен Облик 5.5 cm * 5.5 cm / 2.17" * 2.17" Правоаголна Форма 9.5 * 5.5 cm / 3.74" * 2.17"

Нова водоустойчив временна татуировка стикер на тялото хладно мандала прехвърляне на вода флаш татуировка фалшива татуировка на момиче на момче безплатна достав?

7 Всички отзиви
1.12-11 % 1.00

тетоважа големина : 10.5*6cmВодоотпорен Привремена Тетоважа Налепница на телото уметност прст Вода Трансфер лажни тетоважаПочитувани руски и Украина клиенти,ве молиме имајте на ум дека поштата цел адреса е како што следува : 1.Ве молиме пополнете ги твоето полно име име презиме национални2.Ве молиме да го пополните вашата точна адреса поштенски код(6 број на руски, 5 број за Украина ) Русија региони локација(град,град или земја, име )е потребна На улица,станбени или станНие не сме одговорни за Вашата ГРЕШКА...

20 бр/кор. EZ Revolution касета игла извити (кръгли) Magnum 12 0.35 мм текстурирани L Taper5. 5mm за Ротарной татуировка-машина

5 Всички отзиви
27.20-12 % 24.00

Ви благодариме за повлекува од нашата продавница!20 PCS / Кутија EZ Револуција кертриџ игли Криви (Круг) Магнум #12 0.35 мм L Taper7.0mm за rotar кертриџ тетоважа машинаОпис : Спецификација : EZ Тетоважа Нова Револуција Тетоважа Игла Касети Компатибилен со СИТЕ Јастреб видови кертриџ систем машини и костец...

Нова Мода Светкавица Злато Син Металик Стрелка Татуировки Индийски Гривна Дизайн На Мъже, Жени Нарукавник Водоустойчив Временни Татуировки Етикети

9 Всички отзиви
BGN 1.33

Десет Години Професионална Продавачот на Тетоважа Налепница! Врвен Квалитет!Големина : 20*15cm1 PC Мода Флеш Злато Металик Сина Стрелка Тетоважи Индискиот Хривнија Дизајн Мажи Жени Armlet Водоотпорен Привремена Тетоважа НалепнициВе молиме оставете порака за она што ви треба модели.На пример : КТ162, YS44Ако нема порака лево, нашата продавница го задржува правото да случаен пратката.Ви благодариме!Известување : Поради различни следи поставување и осветлување, може да има некои боја разлика од вистинската точка.Контакт со нас на : Ве молиме контактирајте со нас со сите коментари, прашања или предлози кои може да ги имате, ние ќе бидеме среќни да ви помогнат.Ве молиме да ни се обратите за било каква помош или прашања...

Златен Tebori Pen Microblading Pen Tattoo Machine за перманентен грим на веждите татуировки ръчно изработени писалки Microblading Tools

4 Всички отзиви
BGN 1.49

Карактеристики100% Нов Бренд и Висок Квалитет1.Антипропадна рака зафат дизајн кој совршено погодни и за тебе да важи.2.Професионален дизајн и мала тежина лесно да се соработува со игли.3.Лесно да се работи за професионална употреба или новиот регрут за обука.4.Професионални заклучување на игла и без тресење на иглата на сите.5.Убавината помошник за создавање на уникатни и неверојатни веѓа.6.Ви помогне убавина веѓа.Објектот спецификитеТип : Тетоважа ПиштолПиштол Тип : ПрирачникМатеријал : Нерѓосувачки челикСтил : Веѓа Тетоважа ПенТежина : 9gГолемина : 13.3x0.6x0.6cmПакет : 1 PC *Веѓа Тетоважа Пен

Rocooart Големи Очи Дизайн Водоустойчив Временни Татуировки Етикети На Жените И Мъжете Фалшиви Татуировки Tatouage Taty Хена Татуировки За Ръце Назад

11 Всички отзиви
BGN 2.88

Rocooart Големи Очи Дизајн Привремена Тетоважа Налепница Жени Мажи Лажни Тетоважа Tatuagem Taty Хена Tatoo За Рака НазадСерија Име : 100% Сосема Нов Rocooart Тетоважа SC СеријаПроизвод Големина:15 x 10.5 СМПроизвод во Боја : Како на сликиКорисни време : 57daysПакување Количина...

6шт хена татуировки шаблони за краката боя за тяло, много цветя блясък аерограф Менди крака татуировка шаблони Шаблони 24*16.5 см

6 Всички отзиви
19.18-22 % 15.00

modname=ckeditorНови Карактеристики На Производот : 1.Сликата е повеќе исклучителна 2.Деталите повеќе кохерентни и флексибилни 3.Цените се поповолни answer : ___________________________ NOTE : кога купувате ве молиме оставете порака, се Најде на модели ви се допаѓа од различни стилови и забелешка...

Голяма ръка ръкав татуировки временно обостряне на татуировки стикер Тотем татуировки фалшиви татуировки за мъже временни мъжки SH-004 боди-арт

6 Всички отзиви
1.55-35 % 1.00

100% сосема новГолемина : 15.0*10.0 cmМодел : како на сликата покажуваПакет Содржина : 1 лист Привремена Тетоважа НалепницаТетоважи Апликација : 1...

синя гума вежда фалшива кожа 15 см х 20 см перманентен грим татуировки практика кожа за начинаещи

7 Всички отзиви
BGN 4.50

100% Сосема Нов и МекаUesed во tattooing пракса : Совршен за tattooing почетници : Двете страни може да се користи за да се практикуваат tattooing.Материјал : СиликонГолемина : Прибл...

Вълк дизайн временни татуировки етикети мъжете голям боди-арт флаш татуировка паста жени 21*15 см вълци Тотем водоустойчив татуировки етикети

11 Всички отзиви
BGN 1.38

1 PC Волкот Дизајн Привремена Тетоважа Налепници Мажи Големи Телото Уметност Флеш Тетоважа Паста Жените 21*15 CM Волци Тотем Водоотпорен Tatoo DecalsГолемина : 21*15cmПовратни информации : Почитувани купувачи, ние го цениме вашиот бизнис, ако сте задоволни со нашата служба, ве молиме да ни остават позитивен фидбек...

1 бр. левият крак татуировки шаблони за краката боя за тяло, много цветя блясък аерограф Менди къна шаблони Шаблони 24*16.5 см S406L

7 Всички отзиви
3.02-1 % 3.00

Нови Карактеристики На Производот : 1.Сликата е повеќе исклучителна 2.Деталите повеќе кохерентни и флексибилни 3.Цените се поповолни ЗАБЕЛЕШКА : L стои на левата НогаПовторувајќи метод користи : 1...

дръжка вежди татуируя ръчна дръжка за постоянен грим

14 Всички отзиви
24.00-50 % 12.00

Опис : Најнов дизајн,целосна функции, професионални заклучувањеpin уред Веѓа рачно изработени тетоважа пенкало е лесно да се справи со не е лесно да се оштети...

12 бр./лот Хелоуин смешно лицето стикер рейв багаж преувеличен с грим на очите етикети на сценичните изкуства временна татуировка стикер

12 Всички отзиви
21.90-13 % 19.00

12pcs / многу Смешни ноќта на Вештерките се Соочуваат со Налепница запалено претерани фаза шминка на очите налепници за Изведувачки Уметности привремена тетоважа налепницапакување : 12pcs налепници

Нов Източник На Захранване Aurora Tattoo Power Tattoo Machine Power Tattoo Power Suplly

2 Всички отзиви
88.96-25 % 67.00

Нови Критични Тетоважа АУРОРА Напојување Тетоважа Моќ За Спецификација на Производот : Боја : Сребрена / Црна Димензии : 27 / 8" дијаметар, 13 / 4" висина и Тежина : 6.4 оз Излезен Напон : 1.5 v 17v Компатибилен со сите серпентина и ротари тетоважа машини Userfriendly ротари контрола притисни knob за да го вклучите / исклучите, исклучете режими, и промена на напон Боја на промена на напон индикатор Две подножјето на возилото режими за сликање одржува или еден Скокпроектот на владата функција за ротари тетоважа машини 1 / 4" моно џек влезови за стандард клип мозок и подножјето на возилото (подножјето на возилото не е потребно да се кандидира) CNCмашински елоксирани алуминиумски домување Вградени магнети и силиконски костец дозволите за користење на различни површини адаптер вклучуваатПЛАЌАЊЕ : Ние, САМО со брод до адресата е обезбедена со вашиот Зачувам плаќање...

5pcs Tattoo Transfer Paper Tattoo Supplies 4 слоя копирни въглеродна паус термотрансферный дебели шаблони татуировки Tatuagem

3 Всички отзиви
2.61-23 % 2.00

Спецификација:Пренос на хартија ви овозможува да ги пронајдат или матрицата слики од нивните оригиналниот извор, трансфер на хартија, и, на крајот, на кожата.Тоа може да се користи со dot matrix принтери, или може да се подготви вашиот stencils со рака.Тоа може да работи со топлинска копир машина...

Премиум качество на черен 79 инча 2 м силиконов мек татуировка клип кабел за татуировка машини Нов-B5

11 Всички отзиви
21.31-25 % 16.00

Премиум Квалитет Црна 79 Инчи 2m Силикони Мека Тетоважа Клип Кабелот за Тетоважа Машини за Нов Б5 100% Меки Силиконски Кабел lenght : 2m (79 Инчи)...

Безплатна доставка Yumoon 50шт 3RL татуировки игли касети за перманентен грим Liberty и Charmant татуировки машини

15 Всички отзиви
44.80-15 % 38.00

Бесплатен превозот Yumoon 50 Pcs 3 RL Тетоважа Игли Касети За Трајна Шминка Слобода и charmant тетоважа машинаСодржи : 50pcs слобода шминка Игла 3РСпецификации : 1...

Microblading игла вежди острието оцветяване R17 Пин перманентен грим ръчно SPMU мъгла вежди татуировки игли

9 Всички отзиви
33.44-16 % 28.00

Microblading Игли Веѓа Сечилото ЗАСЕНЧУВАЊЕ R17 Pin Трајна Шминка Прирачник SPMU Магла веѓа тетоважа игла*Пакување : 100pcs тетоважа игла ножеви / ТорбаСпецификации : Лагер Microblading игла Игла Игли : 17 pin Засенчување Microblading игла Флексибилни покритие за контрола на Microblading потези прирачник игли за магла веѓаПЛАЌАЊЕ : Ние прифаќаме ЗачувамНие САМО брод до адресата е обезбедена со вашиот Зачувам плаќање.Продавачот плаќање инструкцииВе молиме внесете телефонски број во вашиот превозот адреса за испраќање на употреба, да бидат сигурни дека за испорака непречено, ви благодариме!Политика на враќање : 1.7 дена по купувачот добива тоа2.Ако не сте задоволни со оваа точка по добивањето рок од 7 дена, може да ги испратите назад до нас...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.