Filter By

Categories

активни съставки

активни съставки

Показано1-37 из 1001стоки

Показано1-37 из 1001стоки

25PCS 5 вида Mouse Encoder Wheel Kit Encoder Repair Parts Switch Set 7mm 5mm 9mm 11 Mm 13mm

14 Всички отзиви
BGN 4.72

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

Безплатна доставка P-NUCLEO-IHM001 Съвет за развитие

2 Всички отзиви
BGN 79.68

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Glyduino Dual Motor Driver TB6612FNG 1A ултра-миниатюрен с висока производителност микроконтролер за Arduino по-добре, отколкото L298N

7 Всички отзиви
3.07-2 % 3.00

Двоен Мотор Возачот TB6612 FNG 1А УлтраМинијатурни Високи перформанси микроконтролор за Arduino Подобро од L298 N Важни Совети : 1...

Безплатна доставка на 5 бр. / лот TDA7439 7439 цифров аудио процесор за управление на DIP30 най-доброто качество

15 Всички отзиви
9.60-17 % 8.00

Добредојдовте на YT Електроника com ponents co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

MRF9030 MRF9030R1 - [RF СИЛОВИ ПОЛЕВИ ТРАНЗИСТОРИ ]

14 Всички отзиви
BGN 13.60

Добредојдовте во нашите продавници! Ако купите голем број на повеќе или имате било какви прашања, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро! НАПЛАТА & ВРАЌАЊЕ : Ние нудиме гаранција за сите објекти кои што се продаваат...

Безплатна доставка IRF9510 изправяне на MOSFET P-CH 100V 4A TO-220AB

8 Всички отзиви
BGN 7.52

Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress Ве молиме контактирајте со нас за истрага ,ние може да го цитирам и созд линк за вас...

Безплатна доставка на 10 бр. / лот TDA7021 FM - радио схема за IC (TDA7021T) най-доброто качество

6 Всички отзиви
21.57-17 % 18.00

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltd Бесплатен превозот 10pcs / многу TDA7021 FM радио коло за IC (TDA7021 T) Најдобар квалитетГаранција1. 90days' гаранција...

1PCS 5V фоточувствительный 1 канален модул фоточувствительный сензорен модул Photoswitchable Light

5 Всички отзиви
BGN 4.16

1 PCS 5 V Photosensitive 1 Канал Реле Модул Photosensitive Сензор Модул Photoswitchable Светлинамодул единствени : 1 , усвојување photosensitive диоди светлина индукција 's сила , syncronisation реле , директно контролирани оптоварување2 pathopoiesis potentiometer ја прилагодите чувствителноста , преку прилагодување potentiometer , стартер сет реле вентил вредност , светла hereat кога вентил вредност кога , реле модул пикап , во темно вредност кога , реле за медиумите , sehelre затоа нормално отворен и јавен страна е контрола switch текот на денот , на sehelre rmally затворени и јавни страна е контрола на ноќта се префрлите .3 , работен напон 5v4 , излез : форма директен пристап на ac напон 220v 10a или dc30v 10a оптоварување5 , со 4 опремени гром дупка , лесен за инсталацијамали pcb 6 , : мерење 5cm 2.6 cm x7 , користете lm393 широк напон comparatorелектрични параметри : напојување напонот : 5vdcактуелни : поголема од 100maвчитај : 250v 10a 30v 10a ac или dcмодул како да го користите : 1 , photosensitive диоди за на светлина повеќето чувствителни , генерално се користи за тестирање на амбиентална светлина од светлината .2 , модул светлина во средина поставите повеќе од прагот , реле пикап , заеднички и префрлување во germinant често , кога надвор светлина подолу поставено на прагот , реле Пауза , заеднички и нормално затворен крајот префрлувањево .3 , заеднички , нормално отворен , нормално затворени три пристаништа equialent да двоен контрола прекинувач , реле серпентина електрични кога , заеднички и breakover germinant на euchromatin , ниту моќ , вообичаено и нормално затворен крајот breakoverAliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 1550 работни дена да повеќето земјиРуски Авион : 1550 работни дена да Русија , УкраинаEMS,DHL,FEDEX : 315 работни денаSun You Економски Воздух Mail , Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус , Yanwen Економски Воздух Mail , 4 PX Сингапур Пост НП Pro : 2590 работни дена( не може да се следи ) Тоа е Купувачот одговорност да ги сноси увозни даноци, Ако сте од Русија, ве молиме наведете вашето име и презимеВе молиме проверете ја вашата адреса внимателно пред цел

Безплатна доставка FT-Z30E оптичен сензор

13 Всички отзиви
BGN 89.60

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Безплатна доставка FDC37C665IR STM32F107VCT6 MSM5265 TVP7002PZP RTL8309G S1D13504F00A2 TDA15351HV/N1C00 SE7889-LF LC75347E QFP

12 Всички отзиви
17.47-3 % 17.00

Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress Ве молиме контактирајте со нас за истрага ,ние може да го цитирам и созд линк за вас...

Безплатна доставка на 200 бр. NE555 NE555D 555 таймери SMD 555 NE СОП-8-доброто качество

7 Всички отзиви
16.00-19 % 13.00

Добредојдовте на YT Електроника com ponents co .,ltdГаранција1. 90days' гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна доставка Al-21R магнитен прекъсвач

3 Всички отзиви
BGN 40.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Безплатна доставка %100 нови фотоелектричния сензор PM-L24 преминете U микро лъч

12 Всички отзиви
BGN 19.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

GEC44 3A

3 Всички отзиви
4.42-10 % 4.00

""""""" "Купувачи се забележи : "" 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка, енкапсулација и така натаму...

1 бр. 1 Канал 5 в термодатчик модул за релеен модул комбиниран модул термистор температурен сензор модул

2 Всички отзиви
BGN 3.84

1 PCS 1 Канал 5 V Термички Сензор Модул Реле Модул Комбо Модул Thermistor Сензор на Температура на Модул1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна Доставка!!! 5шт преобразувател ток-напрежение / модул, инвертор V / C

8 Всички отзиви
62.40-15 % 53.00

..5pcs тековната конвертор на напон на модулот / V / C конвертор модул / тековни да конвертор на напон....Опис На Производот5pcs тековната конвертор на напон на модулот / V / C конвертор модул / тековни да конвертор на напон....

Безплатна доставка HLSD-2010B лазерен сензор за близост черно-бели линии за проследяване на интелигентен модул на автомобила

10 Всички отзиви
BGN 24.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.1 напојување напонот на 4.55.5 V , долгорочна употреба за користење ве молиме да користите 5 ± 0.2 V;2 затоа што на посебни работни принципот на ласерски предавателот , со електростатско чувствителност , процесот се користи да се направи ESD , обидете се да се избегне човечки контакт и статичен објект контакт ласерски цевка , за да се спречи електростатско штета , инаку лесно да доведе до ниско прозрачна ефикасност, дури и не се работи феномен ;3 решение : да се мијат рацете пред заварување , ослободување на човечкото тело електростатско ; железо земјата , со користење на ESD workbench ;4 избегне директна сончева светлина, ласерски приемник чип ;5 во исто време , на поларитетот не може да се сменат , напон не треба да надминува 5.5 V , тековната не е поголема од 50m A1 индукција растојание : 1100cm2 индукција методи : дифузна reflectance ( не се транспарентни )3 работен напон : DC 4.5 VDC 5.5 VDC4 работат на струјата : 50 MA5 излез на владата : NPN нормално отворен ( PNP / нормално затворен да се прилагоди)6 излез тековната : 100m A ( може директно да се вози на relay )7 емисија агол : линеарна ( ласерски = видлива светлина )8 примање агол : 9 време на одговор : 2ms10 работна температура : 25 степени 50 степени11 работата на животната средина : внатрешна ( водоотпорен )12 димензии : должина 2cm ширина 1cm висока 0.9 CM13 линија : 25cm14 растојание : прилагодлив ( насока на стрелките на часовникот / стрелките на часовникот = = далеку минатото )Инсталации дијаграм : Црвена / Црна / сина линија на =5 VCC =GND =НАДВОР ( NPN )

Безплатна доставка на 10 бр./лот MAX1771CSA MAX1771 MAX1771C 1771CSA IC REG CTRLR BST/BUCK-BST 8SOIC

10 Всички отзиви
12.80-22 % 10.00

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна доставка BL01RN1-а A62-001 индуктор феритни топчета потискане на Ейми филтър аксиален

12 Всички отзиви
BGN 18.82

Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress Ве молиме контактирајте со нас за истрага ,ние може да го цитирам и созд линк за вас...

Безплатна доставка 5 бр ST10F275-CEG ST10F275 ST10F275CEG ST10F275 CEG TQFP144 най-доброто качество

13 Всички отзиви
80.00-17 % 66.00

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Измервателен модул концентрацията на формалдехид DC-HCHO за сондата стрела бленда, сензор формалдехид цифров изходен модул

10 Всички отзиви
51.20-6 % 48.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиФормалдехид концентрација instrumented модул DCHCHO за Сонда стрела дијафрагмата Формалдехид сензор дигитален излезен модул (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Ефикасен спектар : 01mg / м3најголемите опсег : 2.5 mg / m3резолуција на односот : 0.01 mg / m3прецизност : време на одговор : користење време : 3 годинаработна температура : 055°CРаботна влажност : 095 % релативна влажностработен напон : 3.3+10% V​Плаќање & КасатаAlipay ЗАЧУВАМ прифатени.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.ЗАЧУВАМ ќе се одржи на плаќање, се додека не добиете вашата цел со задоволство.Превозот1.Ние брод вашата нарачка во рок од 27 дена по расчисти исплата.2.Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена...

Безплатна Доставка. Кондензатори на дънната платка на компютъра цялата поредица от 16 3300 ICF 3300 ICF електролитни кондензатори

4 Всички отзиви
BGN 4.06

Добредојдовте на нашиот продавница Можете да Организираме директно плаќање 13 дена имаме многу Компанијата видови на Стока во една продавница! Испорака!), и, што е уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!! Доколку купите повеќе квантитет, и ве молиме контактирајте со нас.Купи повеќе делови.Користете...

безплатна доставка N14p-GE-OP-A2 N14p-GE-0P-A2 N14p GE OP A2 чип-това е работата добро качество IC с чипсет

12 Всички отзиви
BGN 53.60

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

безплатна доставка 2 елемента LT3470A LT3470AEDDB LDPR QFN8 ново качество на много добра работа на чип

15 Всички отзиви
BGN 4.35

Опис На ПроизводотСликата само обезбедува референца.Тоа не може да биде точно еден, како во нашите акции, бидејќи на МНОГУ различни БР...

Безплатна Доставка. 100 Uf 100 Uf 100 Uf електролитни кондензатори 50

2 Всички отзиви
BGN 3.46

Добредојдовте на нашиот продавница Можете да Организираме директно плаќање 13 дена имаме многу Компанијата видови на Стока во една продавница! Испорака!), и, што е уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!! Доколку купите повеќе квантитет, и ве молиме контактирајте со нас.Купи повеќе делови.Користете...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.