Filter By

Categories

хранителни източници

хранителни източници

Показано1-37 из 278стоки

Показано1-37 из 278стоки

350W 7.5 V импулсно захранване 40A Single Output 220V Input S-350W-7.5 V With Fan Regulate To AC DC Led Power Switch

7 Всички отзиви
50.40-11 % 45.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА! 350 W 7.5 V Префрлување напојување 40 A Единствен Излез 220 V Текст S350 W7.5 V Со Фан Регулира AC да DC Led Моќ ПрефрлатеSpecificate : Големина : 215*110*50mmВОЛТ : 350 Wизлезен напон : 7.5 vПроизводи покажеМоделСпецификација S3505 S3507.5 S35012 S35013.5 S35015 S35024 S35027 S35048 Излезниот напон DC 5 V 7.5 V за 12 V 13.5 V 15 V 24 V 27 V 48 V Излезен напон спектар ( Забелешка : 2 ) ±2% ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 50 A 40 A 29А 25.8 НА 23.2 НА 14.6 НА 13 A 7.3 ЕДЕН Излез тековната низа 0~50 A 0~40 A 0~29А 0~25.8 0~23.2 0~14.6 0~13 A 0~7.3 Бран и бучава ( Забелешка : 3 ) 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр Влезот стабилност ( Забелешка : 4 ) ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% Оптоварување стабилност ( Забелешка : 5 ) ±1% ±1% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% DC излезна моќност 250 W 300 W 348 W 348.3 W 348 W 350.4 W 351 W 350.4 W Ефикасност 78% 78% 83% 83% 83% 84% 85% 86% Прилагодливи опсег за DC напон 4.5~5.6 V 6~9 V 10~13.2 V 12~15 V 13.5~18 V 20~26.4 V 26~32 V 41~56 V AC влезен напон спектар 85~132 VAC / 176~264 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz,248~370 VDC Текст тековната 6.5 A / 115 V 4А / 230 V AC Inrush тековната Ладнаstart тековната 25 A / 115 V 50 A / 230 V Истекување тековната Текотнапон заштита 5.75~6.75 V 9.4~10.9 13.8 V~16.2 V 15.5~18.2 V 18~21 V 27.6~32.4 V 33.7~39.2 V 57.6~67.2 V Температура коефициент ±0.03% / °C (0 ~ 50 °C ) Тежина 1.15 kg

145w 5V Switching Power Supply 25A Single Output 220V Input S-145W-5V For LED Strip Light Regulate To AC DC Led Power Switch

10 Всички отзиви
31.68-8 % 29.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!145 W 5 V Префрлување напојување 25 A Единствен Излез 220 V Текст S145 W5 V за LED Лента на светлина го Регулира AC да DC Led Моќ ПрефрлатеВОЛТ : 145 WАКТУЕЛНИ : 25 AНАПОН : 5 VПРОИЗВОДИ ПОКАЖЕ​ТОПЛА ПРОДАЖБА

5S 18/21 в 20A литиево-йонна батерия литиева зареждане защитна такса печатна платка модул електроинструменти

10 Всички отзиви
6.72-40 % 4.00

5 S 18 / 21 V 20 A LiIon Литиум Батерија Пакет Полнење на Батеријата Заштита Управа за Заштита Коло Модул алатКарактеристики : заштита одбор е за 5 серија Liion батерии, главно се користи за производство на електрична енергија tools...

10шт 25V 2200uF 105C бразда електролитни кондензатори 13x21mm 2200uF 25V черен

14 Всички отзиви
3.09-3 % 3.00

Спецификација : Име на производ Electrolytic Capacitor Тип Радијална Максимална Температура 105°C Напон 25 V Capacitance 2200u F Големина 13 x 21mm / 0.5" x 0.8"(D*H) Доведе Простор 5mm Доведе Должина од 2,5 cm / 1", 2cm / 0.8" Надворешен Материјал Алуминиум Вкупно Нето Тежина 37g Главната Боја Црна, Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 10 x Electrolytic КондензаториОпис : Поларизирана, предводени од страна на главниот боја е позитивен, додека останатите води се негативни...

S-50-12 12V 4.2 A 50W LED Switching Power Supply Transformer 110V 220V AC To DC12V Output, For LED Strip Light For ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

3 Всички отзиви
BGN 27.20

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписКарактеристики : S5012 Универзални AC влез / Полн спектар на Заштита : Краток спој / Текот вчитај Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горатво тест Фиксна префрлување фреквенција Одобрување : CE 2 години гаранција Спецификации : DC НАПОН : 12 V НОМИНАЛНА СТРУЈА : 4.2 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ : 0~4.2 ЕДНА НОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 50 W БРАН & БУЧАВА (макс.) : 100m Vpстр ИЗЛЕЗНИОТ НАПОН ADJ...

OOTDTY водоустойчив преобразувател на постоянен ток в постоянен резервоар 12 3,7 в 11 W модул доставка

12 Всички отзиви
4.26-6 % 4.00

Опис : Спецификации : Влезен напон : 12 V (8 V23 V) Излезниот напон : 3.7 V Излезна Струја(макс) : 3А Излезна Моќност : 3.7 V 11 W Конверзија ефикасност : до 96% Мекаstart time : 500m S Излез бран : 50m V (МАКС) 20Мпропусен опсег Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Големина : 46x27x14mm Количина : 1 PCПакет inclu де : 1 x Водоотпорен DC buck Конвертор 12 V 3.7 V 3А 11 W Напојување на Модулот

DIANQI 400W 36V 5V 12V 13.5 V 15V 24V 36V 48V Single Output Switching Power Supply висококачествен източник на захранване на променлив ток в постоянен

8 Всички отзиви
BGN 27.06

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

EU Plug AC 100-240V To DC 12V 1.5 A Switching Power Supply Converter Adapter претоварване, късо съединение защита от прегряване

5 Всички отзиви
5.31-25 % 4.00

Опис Широк влезниот опсег, висока прецизност напон заштита од Преоптоварување Краток спој заштита во Текот температура заштита Заштеда на Енергија Спецификации : Влез : 100240 VAC 50 / 60 Hz Излез : 12 VDC 1500m A Inteface : 4.0x1.7mm Приклучок : ЕУ Приклучок Адаптер Големина : (Приближно) 7cm x 3.5 cm x 2.7 cm / 2.8" x 1.4" x 1.1"(L*W*H) кабел Должина : (Приближно) 76.5 cm / 30.1" Боја : Црна Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека напон и конекторот ако одговара за вашиот стандард! Пакетот вклучува : 1x Power Снабдување Адаптер

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-300VDC 6.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

5 Всички отзиви
BGN 376.35

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

Гарантиран Фабрично директен 1800W 0-24VDC 75A регулируема импулсно захранване с два дисплея

5 Всички отзиви
BGN 282.45

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 1800012 V150 ARCSX 1800024 V75 ARCSX 1800048 V37.5 НаRCSX 18000115 V15.6 НаRCSX 18000250 V7.2 Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-48VDC 41.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

5 Всички отзиви
BGN 325.68

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

Оригинален внос DC-DC BWR-12/210-D24 изолирано мощност-24V 12V обрат положителен и отрицателен 210mA 5W гаранция за качество

14 Всички отзиви
73.20-4 % 70.00

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

Оригинални захранване MEAN WELL Power Suply To Ac Dc източник на захранване NES-350-24 350W 24V 14.6 A MEANWELL

6 Всички отзиви
BGN 49.12

Ако имате било какви прашања или не може да се најде на производи,ве Молиме контактирајте со нас преку email1 )Предмети се испраќаат од кина...

5V 13.5 V 24V Power Suply 12v 180w Ac Dc To 15A импулсно захранване за Led лента светлинен изход S-180-12 Вход 220v или 110V

4 Всички отзиви
BGN 21.12

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување НапојувањеКарактеристики : Моделот S1805 S18012 S18024 излезниот напон DC 5 V за 12 V 24 V Излезниот напон на толеранција од ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 36 НА 15 A 7.5 А Outputcurrent 0~36 A 0~15 A 0~7.5 ЕДНА Излезна моќност од 180 180 W W 180 W Бран и бучава 10 0m Vpстр 6 0m Vpстр 6 0m Vpстр DC прилагодливи спектар ±10% ±10% ±10% Подесување се зголеми одржи време 200ms 50ms 20ms Влезниот напон спектар 85~132 VAC 170~264 VAC 47~63 Hz 240~370 VDC AC влез тековната 4 ...

DIANQI високо качество на захранване 36V 350W 9.7 A променлив ток в постоянен източник на захранване AC DC конвертор S-350-36

9 Всички отзиви
BGN 26.88

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

източник на захранване 50W 15V 3.6 A мини-размер на захранване Ac Dc конвертор мини-размер на Ms-50-15 15V променлив регулатор на постоянно напрежение

11 Всички отзиви
BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1...

Гаранция за качество керамични дебела филм 8031231 / E MSE импортированная 803123 1 / E ценова консултации ще надделее !

4 Всички отзиви
111.60-5 % 106.00

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

захранване 24V 25w 1.1 A Power Suply 24v 25w Mini Size Din Led AC Dc конвертор Ms-25-24

2 Всички отзиви
BGN 15.34

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS2512MS2515MS2524излезDC напон12 V15 V24 VНапон толеранција±1%±1%±1%Номинална струја2.1 A1.7 На1.1 НаСегашниот опсег0~1.3 На0~1.7 На0~1.1 НаНоминална моќност25.2 WБеа 25,5 W26.4 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.35 A / 230 VACефикасност78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power110%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : дел слој тип на тековната ограничување , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)0.15 kg / 80pcs / 13kg / 0.024 м⊃3;Тежина1...

C18 DC LM2596 4.0~40 до 1.3-37V Led волтметър стъпка надолу модул, инвертор мощност

12 Всички отзиви
BGN 3.63

Влезниот напон спектар : 440 VDC Излезен напон спектар : 1.2537 DC прилагодливи Излезна струја : 2 A Voltmeter опсег : 0 да 40 V,грешка +0.1 V Текст обратна поларитетот заштита Изграден во производство краток заштита и Вграден термички затвори dowen функција L x W x H=6.1 x 3.4 x12cm(прибл.) LED дигитални voltmeter цевка,точноста е прилагодливи функција,може да бидат насочени кон вашиот multimeter прилагодливи точни Притиснете го десното копче за да се остави на dispaly покаже влезен или излезен напон.кога правото" ОД" led светло,тоа покажува излез,лево "во" предводена покаже текст Количина : 1 PC Излезниот напон калибрација чекори Чекор 1, се приспособат на десното копче, така што "ОД" LED осветлен, на voltmeter покажува вредноста на излезниот напон; Притиснете го десното копче за повеќе од 2 секунди, ослободување, voltmeter и "НАДВОР" LED трепка во синхронизацијата, така што ќе внесете излезниот напон calibration mode...

Надежден водоустойчив импулсен източник на енергия 60 W 12v 5A Един изход метален корпус за Led лента светлинен дисплей AC 100-240 В вход

15 Всички отзиви
13.12-9 % 12.00

Сигурен rainproof Префрлување напојување 60 W 12 V 5 A Единствен Излез метал случај за LED Лента на Светлина на Екранот AC 100240 V на ТекстСпецификација : Тип : Rain Proof НапојувањеИЗЛЕЗЕН НАПОН : DC 12 VНОМИНАЛНА СТРУЈА : DC 5 AНОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 60 WБРАН&БУЧАВА : 120m VppПОДЕСУВАЊЕ,ПОРАСТ TIME : 500ms,20ms / 230 VACДРЖЕТЕ СЕ ДО ВРЕМЕТО НА (TYP.) : 30ms / 230 VAC 25ms / 115 VAC на полно оптоварувањеВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР : AC 100120 V, AC 200240 V, 50 Hz / 60 HzФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ : 4763 HzЕФИКАСНОСТ (Typ.) : > 80%ИСТЕКУВАЊЕ на струјата : 1m A / 240 VACЗАШТИТА : ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ, 105150% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаВО ТЕКОТ НАПОН : 115135% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНИОТ НАПОНЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаСРЕДИНА : РАБОТА ТЕМП 10~+60°CРАБОТНА ВЛАЖНОСТ : 2090%RH некондензирањеСКЛАДИРАЊЕ ТЕМП,ВЛАЖНОСТ : 20~+85°C,1095%RHТЕМП.КОЕФИЦИЕНТ : ±0.03%°C(050°C)ВИБРАЦИИ : 10500 HZГО ИЗДРЖАТ НАПОНОТ : I / PО / П : 1.5 KVACИЗОЛАЦИЈА ОТПОР : I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 Ohms / 500 VDC / 25°C / 70%RHЕМИ СПРОВЕДУВАЊЕ&ЗРАЧЕЊЕ : Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950EMC СТАНДАРД : Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 КласаДИМЕНЗИЈА : 120 X105 X52 mmПАКУВАЊЕ : 0.8 kg,25pcs / 20 кгПакет Содржина : 1 x Switch Напојување

източник на захранване 15V 50W Power Suply Unit 50W 15V 3.4 A Mini Size Din Led Ac Dc конвертор на Ms-50-15

8 Всички отзиви
BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS505MS5012MS5015MS5024излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја10 A4.2 A3.4 На2.1 AСегашниот опсег0~10 A0~4.2 A0~3.4 На0~2.1 AНоминална моќност50 W50.4 W51 W50.4 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар110240 VACфреквенција47~63 HZAC струја2А / 115 VAC,1А / 230 VACефикасност73%76%77%79%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10°C~+60°C,20%~90%RHStoragetemp,влажност20°C~+85°C,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согласност со EN55022,CLASSAдругиДимензија111*78*36mm (L*W*H)Тежина / пакување0.26 kg / 60pcs / kg 15.6забелешка1...

източник на захранване 15v 15V 150w 10A Power Suply 150W Mini Size Led захранване Ac Dc конвертор Ms-150-15

11 Всички отзиви
BGN 16.90

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS15012MS15015MS15024MS15036MS15048излезDC напон12 V15 V24 V36 V48 VНапон толеранција±1%±1%±1%±1%±1%Номинална струја12.5 На10 A6.5 На4.2 A3.2 НаСегашниот опсег0~12.5 На0~10 A0~6.5 На0~4.2 A0~3.2 НаНоминална моќност150 W150 W156 W151.2 W153.6 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvpp150mvpp200mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар90~132 VAC / 180~240 VAC , 254~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја3.2 A / 115 VAC , 1.6 A / 230 VACефикасност83%83%85%85%86%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC , 36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаВо текот напон15.6~V 17.818.6~V 20.830.6~V 33.242.6~V 44.254.8~V 56.6заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија159*97*38mm (L*W*H)Тежина / пакување0.54 kg / 45pcs / 25kg / 0.041 м⊃3;забелешка1...

Нова и първоначално модул 120W сила S8VK-C12024 OMRON входен сигнал:100-240VAC изход: 24VDC 5.0 A

4 Всички отзиви
BGN 65.60

Нов и оригинален S8 VKC12024 OMRON Напојување 120 W ВЛЕЗ : 100240 VAC ИЗЛЕЗ : 24 VDC 5.0 НАПроизведено во КинаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

висококачествен захранващ Mini Size 24V 35W 1.5 A Power Suply 24V 35W Din Led Ac Dc конвертор Ms-35-24

3 Всички отзиви
BGN 15.74

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS355MS3512MS3515MS3524излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја5 A3А2.4 На1.5 АСегашниот опсег0~5 A0~3А0~2.4 На0~1.5 АНоминална моќност25 W36 W36 W36 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.45 A / 230 VACефикасност76%78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот напонНоминална излезна power145% ~ 170%заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот tempКога температурата на транзистори внатрешен јазол е над 150 °C ,Почнете одново temp заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по температура стане нормалнаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)Тежина / пакување0.17 kg / 80pcs / 14.5 kgзабелешка1...

източник на захранване 120 W 5 в 24a Mini Size Ac Dc конвертор захранване Mini Size Ms-120-5 5v регулатор на напрежение на променлив и постоянен ток

3 Всички отзиви
13.06-8 % 12.00

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1...

Безплатна доставка 10 W микро мини размер импулсно захранване ултра-компактен Led 110 и 220 Vac до 5, 12 и 15 в 24-48 Vdc

8 Всички отзиви
11.22-2 % 11.00

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

Безплатна доставка източник на захранване LD-VU2524-01 6W 0.25 A 24V LED драйвер един изход импулсно захранване надеждност, миниатюрен

13 Всички отзиви
300.80-12 % 265.00

Бесплатен Превозот Напојување LDVU252401 6 W 0.25 НА 24 V LED драјвер Единствен Излез Префрлување Напојување Сигурност Минијатурни

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.