• Новинка
Нов прием на две части бала рокля 2018 елегантен тюл вечерни рокли за жени Русалка вечерна рокля vestidos de феста

Нов прием на две части бала рокля 2018 елегантен тюл вечерни рокли за жени Русалка вечерна рокля vestidos de феста

резултат:
BGN 281.44

Брой продукти
Налично


Нови Пристигнување Две Парчиња Пром Фустан 2018 Домот Tulle Вечер Наметки За Жените Сирена Партија се Облекуваат vestidos де феста
Препорачуваме Дизајни
Големина На Табелата
Боја Шема
Совети : Како да се Измери
1.Сите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали,ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна Биста= __ cm 2.Половината = __ cm 3.Колковите= __ 4 cm.Рамо до Подот = __ 5 cm. Рамо до рамо = __ 6 cm.Грб око/ Грб дупка = __ 7 см.Bicep= = __ cm 8.Должина на ракав= __ cm Мерка Водич Слики :
ПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно. П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во право? А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина; П : Може ли да цел овој фустан во различен стил/ткаенина/должина? A : Ние би можеле да обичај се направи во согласност со детални барањето доколку промени поени се функционални.Таму ќе биде одреден клиент направени наплаќаат врз основа на детални сопствени направени барање П : Ќе фустан изгледа токму како што се прикажани на сликите? А : ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според сликата,па затоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел. П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина? О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се. Проверка на реалните мерења во нашата големина на табелата и споредувајќи ги на вашиот сопствен мерењата пред ставање на вашата цел е на најдобар начин да се избегне големина грешки.Ако сте со нарачување custom-големина фустан, тоа е особено важно за да ја добиете вашата мерења точно во право. Добивање на професионално мери е најсигурен начин за да се обезбеди финален производ ќе достигне совршено прилагоден. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно. Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, не двоумете се да контактирате со нас. Политика на враќање : ве молиме имајте во предвид : ние не наплата на превозот надомест,сите на превозот надомест треба u плати се надеваме дека за да биде сосема задоволни со купувањето,па ние го прифаќаме врати, размена,или да се вратат ако фустанот имаат проблеми со квалитетот.

Подробности

Цвят:
Бежово, Черно, Синьо, Кафяво, Златно, Сиво, Зелено, Оранжево, Розово, Лилаво, Червено, Бяло, Жълто, Шампанско
Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W
Случай:
На бала
Тип Елемент:
Абитуриентски Рокли
Материал:
Лен, Акрил И Ликра
Реалните Изображения:
ДА
Украса:
Плисе, Пайети,Пуговица, Перли,Модел,Дантела, Кристали,Апликации,Мъниста,Колан
Стил Ръкави:
Редовен
Влак:
Няма
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Силует:
Тръба / Русалка
Елемент На Модата:
прост
Вграден сутиен:
ДА
Тип Тъкани:
тюл
Номер На Модела:
kissbridal KS4186
Отвор на вратата:
Висок
търговска марка:
kissbridal
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Талия:
Натурални
Име На Магазина:
kissbridal 01
Размер:
Стандартен Размер /, Персонализирани С Точни Измервания
Наличните Цветове:
Всички Цветове В Опции / Цветова Схема
Възрастова Група:
Възрастен
Тип Рокли:
Выпускное Рокля
направени по поръчка:
Разположение
време на изпълнение на поръчката:
5~15 дни
срок на доставка:
6~20 дни
Спешна Поръчка:
На Разположение(Понякога Има Нужда От Допълнителна Цена Спешкы)
Тип На Доставка:
Рум-OEM

Избор на купувачи

Бургундско Червено Кралско Синьо С Дълъг Ръкав Абитуриентски Рокли Къси Дантела Сатен Апликация Официални Вечерни Рокли Над Коляното Евтини Baile

188.80 -20 % BGN 151.00

Опис на производотЦрвено Бургундија Кралска Сина Долг Ракав Пром Фустани Краток Чипка Сатен Applique Формално Вечер Партија Фустани Над Коленото Евтини BaileСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

2017 Scoop Деколте Без Ръкави, Рокли За Абитуриентски Бал Vestido De Феста Дълги Дантела Назад Официални Вечерни Рокли, Парти

249.60 -10 % BGN 225.00

2017 Лажичка Деколте Без Ракави Пром Фустани Vestido Де Феста Долго Ланче Назад Формално Вечер Партија ФустаниГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Елегантни прозрачни тюлевые деколте абитуриентски рокли 2017 топла ръка във апликация вечерни рокли, vestidos de fiesta largo в наличност SD181

111.84 -9 % BGN 102.00

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2...

дами red carpet секси boat neck fitted full mermiad long prom women party dress вечерни рокли нов прием на 2018 скромен w2325

BGN 79.52

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Yinyyinhs без гръб Long Prom Gown 2018 Русалка Vestido De Феста скъпа нагънат вечерни рокли, абитуриентски CG44

158.40 -18 % BGN 130.00

1.Модел Шоу2 Како да се Измери.2) Сопствени направени Големина на : на сликата подолу може да ви каже како да мерење.ако имате некои прашања ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме Пополнете Го овој Формулар : (вечер фустан големина)(1)Биста : __(2)Половината : __(3)Хип : __(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __(5)рамо до Рамо : __Ако вечер фустан имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)(6) Armseye : __(7) Bicep : __(8)Рамо до Биста : __За да се избегне големина проблеми,ние ве советуваме направи чипка назад,ако сакате патент,ве молиме мерка јасно.ви благодариме!3.Боја Шема .ова е сатен боја шема,ако вечер фустан не е изработен од сатен,ве молиме контактирајте со нас за да ја потврдите боја,ви благодариме!4.Нашата Фабрика детали шоу.6.Плаќање и Испорака.Плаќање : 1.Ве молиме кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе се заврши со цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање.2.Зачувам е бесплатна и безбедна исплата услуга која е автоматски достапна за сите трансакции...

modabelle шифоновые абитуриентски рокли-дълги, във ръкави с дължина до пода 2018 облегалката на булката възрастни рокли за сватба

178.08 -12 % BGN 157.00

Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го избератпревозот со UPS или DHL...

2 Бр Кратко Абитуриентски Рокли Homecoming Dresses 2018 Евтини Апликации С Мъниста Бална Рокля Плюс Размер На Партидата Коктейл Vestidos De Феста 10

112.91 -15 % BGN 96.00

Свадба фустани се опремени облека Така венчаница промена е честа појава и може да биде потребно.Сите наши наметки овозможи на еден големина нагоре или надолу за вашиот мир на умот...

Royal blue дантела prom dresses 2018 бална рокля къси вечерни рокли V back see through Long Sleeves Prom Dress for party dresses

232.00 -11 % BGN 206.00

Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница за нас : имаме една фабрика Ние прифаќаме сопствени бои, custom sizes, или прилагодено дизајни...

дълги елегантни плюс размера на жените люляк v-образно деколте шифон приталенные абитуриентски рокли 2018 под $50 вечерна рокля за сватбени тържества W2742

BGN 54.88

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Секси Halter с рамо и дълги рокли за абитуриентски бал 2017 шифон Кристални мъниста официални вечерни рокли PD81

BGN 158.40

Добредојдовте на Нашата ПродавницаПроизвод Фотографии1 Боја : Било која боја ви се допаѓа може да биде нарачана .( Ни остави порака)2...

Red Robe De Soiree 2018 Mermaid Scoop Дантела See Through Дантела Open Back Секси Цепка Long Prom Dresses Выпускное Рокля Вечерни Рокли

120.00 -9 % BGN 109.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Кратко Дантелено Рокля За Абитуриентски Бал, Небето-Синьо, С Кружевными Горните Копчета Слонова Кост Отзад Прозрачни Шифоновые Абитуриентски Рокли Момичета Рокля

136.00 -40 % BGN 82.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Къси абитуриентски рокли с едно рамо светло сини красиви вечерни рокли robe de bal vestidos de gala абитуриентски рокли 8-ми клас

159.84 -20 % BGN 128.00

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

Оранжев цвят, вечерна рокля Cap ръкав отворен гръб блестящи мъниста шифон и дълги рокли за абитуриентски бал за жени Vestido Longo реална снимка

311.47 -26 % BGN 230.00

добредојдовте на нашата продавницаПортокалова Боја Партија се Облекуваат Капа Ракав Отворање Назад Светкавиот Монистра Chiffon Долго Пром Фустани за Жени Vestido Долго Вистински ФотоНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Секси Прозрачни врата с дължина до пода и дълги рокли за абитуриентски бал 2017 царски син шифон мъниста Кристал перли официални вечерни рокли PD72

174.40 -10 % BGN 157.00

Добредојдовте на Нашата ПродавницаПроизвод Фотографии1 Боја : Било која боја ви се допаѓа може да биде нарачана .( Ни остави порака)2...

Високо качество на Sweety Charming Prom Dresses 2017 A Line ръкави шифон мъниста Aqua Evening prom dress Vestido De Феста LSX411

207.84 -35 % BGN 135.00

А .Сликите на страницата се само референца слики, можеме да направиме 100% исти, како што се украси и материјалното, само може да се направи сличноста 90% како тоа , ве молиме да знаат дека пред да ги купите.Б ...

Черен Черен Две Части Лъжичка Спагети Шифон И Дълги Рокли За Абитуриентски Бал 2017 A Line Дължина На Пода, Дамски Официални Рокли

96.00 -14 % BGN 83.00

Црна Црна Две Парчиња Лажичка Шпагети Chiffon Долго Пром Фустани 2017 Линија Кат Должина Жените Партија Фустани Вечер Деколте : Лажичка Ракав Должина : Spahetti Ремени Фустан Должина / Воз : Подот Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Pleath Ткаенини : Chiffon Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

Злато Robe De Soiree 2018 a-line V-образно деколте дължина до пода шифон пайети пламнал жени в дълги рокли за абитуриентски бал выпускное рокля вечерна рокля

112.00 -9 % BGN 102.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Русалка черно Сплит страна абитуриентски рокли 2018 Scoop vestido de феста Crystal светкавица galajurken шифон вечерни рокли

201.60 -33 % BGN 135.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.