• Новинка
LAMYA Vintage Short Blue Prom Dresses With Half Sleeve 2018 A Line Banquet Evening Dress Women Sequined Official Gown Party Gown

LAMYA Vintage Short Blue Prom Dresses With Half Sleeve 2018 A Line Banquet Evening Dress Women Sequined Official Gown Party Gown

резултат:
BGN 116.77
BGN 69.00 -41 %

Брой продукти
Налично


Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14
Случай:
На бала
Тип Елемент:
Абитуриентски Рокли
Украса:
Пайети, Бродерия, Лък, Апликации
Вграден сутиен:
ДА
Стил Ръкави:
Редовен
Елемент На Модата:
Реколта
Влак:
Няма
Номер На Модела:
WD3543
Отвор на вратата:
Горловина Лодки
търговска марка:
Ламия
Материал:
Полиестер, Памук
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Половината от
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Тип Тъкани:
тюл
is_customized:
Yes
Силует:
А-Линия

Избор на купувачи

Кратко Дантелено Рокля За Абитуриентски Бал, Небето-Синьо, С Кружевными Горните Копчета Слонова Кост Отзад Прозрачни Шифоновые Абитуриентски Рокли Момичета Рокля

136.00 -40 % BGN 82.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

2017 Scoop Деколте Без Ръкави, Рокли За Абитуриентски Бал Vestido De Феста Дълги Дантела Назад Официални Вечерни Рокли, Парти

249.60 -10 % BGN 225.00

2017 Лажичка Деколте Без Ракави Пром Фустани Vestido Де Феста Долго Ланче Назад Формално Вечер Партија ФустаниГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

дълги елегантни плюс размера на жените люляк v-образно деколте шифон приталенные абитуриентски рокли 2018 под $50 вечерна рокля за сватбени тържества W2742

BGN 54.88

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Секси Прозрачни врата с дължина до пода и дълги рокли за абитуриентски бал 2017 царски син шифон мъниста Кристал перли официални вечерни рокли PD72

174.40 -10 % BGN 157.00

Добредојдовте на Нашата ПродавницаПроизвод Фотографии1 Боја : Било која боја ви се допаѓа може да биде нарачана .( Ни остави порака)2...

Русалка черно Сплит страна абитуриентски рокли 2018 Scoop vestido de феста Crystal светкавица galajurken шифон вечерни рокли

201.60 -33 % BGN 135.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Евтини В Присъствието На Лилавата 2 Бр Рокля За Абитуриентски Бал С Кружевными Апликации Дълъг Съкратен Топ И Пола Вечерна Рокля Вечерни Рокли За Жени

158.40 -29 % BGN 112.00

Опис Item Без Матурски Фустани Ткаенина Tulle БојаКако слика или Прилагодено Боја Поставата 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

Роза Мода Без Презрамки Тъмно Синьо Дължина На Пода Рокля За Абитуриентски Бал Планински Кристал Русалка Рокли За Абитуриентски Бал, Официална Парти Рокля 2018

236.80 -20 % BGN 189.00

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

Бургундско Червено Кралско Синьо С Дълъг Ръкав Абитуриентски Рокли Къси Дантела Сатен Апликация Официални Вечерни Рокли Над Коляното Евтини Baile

188.80 -20 % BGN 151.00

Опис на производотЦрвено Бургундија Кралска Сина Долг Ракав Пром Фустани Краток Чипка Сатен Applique Формално Вечер Партија Фустани Над Коленото Евтини BaileСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Оранжев цвят, вечерна рокля Cap ръкав отворен гръб блестящи мъниста шифон и дълги рокли за абитуриентски бал за жени Vestido Longo реална снимка

311.47 -26 % BGN 230.00

добредојдовте на нашата продавницаПортокалова Боја Партија се Облекуваат Капа Ракав Отворање Назад Светкавиот Монистра Chiffon Долго Пром Фустани за Жени Vestido Долго Вистински ФотоНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Red Robe De Soiree 2018 Mermaid Scoop Дантела See Through Дантела Open Back Секси Цепка Long Prom Dresses Выпускное Рокля Вечерни Рокли

120.00 -9 % BGN 109.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Дълги буйни абитуриентски рокли 2018 V-образно деколте без ръкави топ мъниста, кристали бална рокля без гръб Африка черна рокля за абитуриентски бал

430.40 -22 % BGN 336.00

Прашања и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Черен Черен Две Части Лъжичка Спагети Шифон И Дълги Рокли За Абитуриентски Бал 2017 A Line Дължина На Пода, Дамски Официални Рокли

96.00 -14 % BGN 83.00

Црна Црна Две Парчиња Лажичка Шпагети Chiffon Долго Пром Фустани 2017 Линија Кат Должина Жените Партија Фустани Вечер Деколте : Лажичка Ракав Должина : Spahetti Ремени Фустан Должина / Воз : Подот Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Pleath Ткаенини : Chiffon Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

Високо качество на Sweety Charming Prom Dresses 2017 A Line ръкави шифон мъниста Aqua Evening prom dress Vestido De Феста LSX411

207.84 -35 % BGN 135.00

А .Сликите на страницата се само референца слики, можеме да направиме 100% исти, како што се украси и материјалното, само може да се направи сличноста 90% како тоа , ве молиме да знаат дека пред да ги купите.Б ...

Ново прием от две части абитуриентски рокли, дълги 2018 шифон саудитски арабски вечерна рокля плюс размера на Пълен мъниста vestido de феста

254.40 -20 % BGN 204.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Къси абитуриентски рокли с едно рамо светло сини красиви вечерни рокли robe de bal vestidos de gala абитуриентски рокли 8-ми клас

159.84 -20 % BGN 128.00

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

Yinyyinhs без гръб Long Prom Gown 2018 Русалка Vestido De Феста скъпа нагънат вечерни рокли, абитуриентски CG44

158.40 -18 % BGN 130.00

1.Модел Шоу2 Како да се Измери.2) Сопствени направени Големина на : на сликата подолу може да ви каже како да мерење.ако имате некои прашања ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме Пополнете Го овој Формулар : (вечер фустан големина)(1)Биста : __(2)Половината : __(3)Хип : __(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __(5)рамо до Рамо : __Ако вечер фустан имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)(6) Armseye : __(7) Bicep : __(8)Рамо до Биста : __За да се избегне големина проблеми,ние ве советуваме направи чипка назад,ако сакате патент,ве молиме мерка јасно.ви благодариме!3.Боја Шема .ова е сатен боја шема,ако вечер фустан не е изработен од сатен,ве молиме контактирајте со нас за да ја потврдите боја,ви благодариме!4.Нашата Фабрика детали шоу.6.Плаќање и Испорака.Плаќање : 1.Ве молиме кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе се заврши со цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање.2.Зачувам е бесплатна и безбедна исплата услуга која е автоматски достапна за сите трансакции...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.