• Новинка
DIATOOL 2pcs CNC вакуум запоени диамантени гравиране на бита от различни краища на гранит, мрамор и камък конус наредба джолан

DIATOOL 2pcs CNC вакуум запоени диамантени гравиране на бита от различни краища на гранит, мрамор и камък конус наредба джолан

резултат:
BGN 101.06
BGN 89.00 -12 %

Брой продукти
Налично


Предмет : 2pks CNC Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови , коси топка-крај машина Количина : 2 парчиња (1pc 12-3/100 MM + 1pc 12-6/100 MM) Спецификација : Коси или Конус тип со топката крај, работен должина 100mm Топката крај, месо тело 12 MM, Вкупната должина 150mm
Примена : За гранит & мермер, ѕидарија, керамички плочи, тули..
Функција : 5-8times работен век од electroplated дијамант битови. Висока ефикасност.
Се користи на CNC гравирање машина, работејќи во високо ротирачка брзина.
Различни модели за крајот мелничката, резба, линија гравирање, полирање, slotting, шупливи-сечење, 3 D embossment, сечење, обработка на рамни и др.
======================= КРАЈОТ ======================= Забелешка : Повеќе избор и повеќе stytle ве молиме
1. Ако сте задоволни со вашиот купување на било кои причини, на пример : производи не се исти како и опис или скршен во транзит, ние повторно ќе се испрати на нов производ за вас, или ние, исто така, ја прифати враќа и размена во рок од 7 дена по сте го добиле вашиот објект, но треба да се плати за враќање превозот цена. Кога ќе се примени вратени пакет, ние ќе рефундирање на пари за вас.
2. Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да добиете подобро решение пред да ја напушти неутрални или негативни повратни информации, ние ќе ви обезбеди најдобра услуга. Можете да не контактирате преку оставајќи ни порака на ,Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа,а во рок од 36 часа за време на викендите.

Подробности

търговска марка:
ДИАТОЛ
Номер На Модела:
A893112S2100150
Направи си Сам пособия:
Херпес зостер
is_customized:
Yes
Тип:
гравиране бита
Размер:
150mm

Избор на купувачи

GOXAWEE жълти полиращи колела, шлайфане, полиране на колелото памучни халища тъканни колела абразивен инструмент метални бижута, паста за полиране на зъбите

12.29 -35 % BGN 8.00

1 PC Жолта Чистење Мелење Тркала Чистење Тркала Памук Lint Крпа Тркала Абразивни Алатки Метален Накит Стоматолошки Полирање на ЗабитеИме : Жолта Чистење ТркалаМодел No : 6002Кол : 4" / 6"(100mm / 150mm)Дебелина : За 12mmPlys : 50Пакет : Група 1 : 1pc 4"x50 plys Жолта Чистење ТркалаГрупа 2 : 1pc 6"x50 plys Жолта Чистење ТркалаПогоден за : Метал, накит, метални, нерѓосувачки челик, алуминиум, дрво, пластика, Површината на керамика, стакло и часовници индустрија брусење и полирање...

100шт 1/2 шлифовъчни ленти комплект +5шт шлайфане колело на барабана беседки за Dremel ротационен инструмент абразивная Опесъчаване хартия полиране на дървообработващи

10.45 -23 % BGN 8.00

Име : Пескарење БендовиМодел No : 1517Месо тело Големина : 3.0 mmГолемина : 12.7x6.35mm(1 / 2"*1 / 4")Ронки : 80#Пакет : 100pcs 12.7*6.35 mm Пескарење Бендови5pcs месо тело 3.0 mm Завртка MandrelПримена : Тоа работи со мелница за метал мелење полирање...

Диамантена Фаска Опесъчаване Корона Показва 90 Градуса Завъртане Конус От Същия Вид Ъглови Бормашини За Шлайфане На Стеклокерамики

18.08 -6 % BGN 17.00

Дијамант Chamfer Мелење Главата Поени за 90 Степени Ротари Коси Еден Тип Агол Вежби За Стакло и Керамика Мелење Овој производ е направен од висококвалитет emery, направени од најпознатите electroplating технологија, со мала прецизност и точност...

Diatool вакуум запоени диамантени фрезери за гранит, мрамор фреза рязане с 1/2 джолан профили, за рязане на камък край песъчинки 60

10.93 -18 % BGN 9.00

Предмет : Дијамант рутер битови со 1 / 2" месо тело, Рутер машина за камен (No 123)Количина : 1pcСпецификација : Види слика Diameter XThickness Xshank XLengthДијамант Чакал #60Примена : За камен работ профилирање / сечењеФункција : Користете влажна или сува...

1бр полировальное колелото K769bAbrasive хартиена колелото Многолистовое колело 3 * 20 мм Безплатна доставка САЩ

BGN 1.74

1pc Чистење Тркала K769b Abrasive Хартија Тркала Мултилист Воланот 3*20mm Бесплатен Превозот САДПакетот Вклучува : 1pcБаза Материјал : крпаВрзивно средство : целиот смолаАбразивни : браун ги спои алуминаГолемина : како се покаже сликаОстри и силни мелење, долготрајност и услуга животПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

30 бр. / компл. Диамант точка чеп бита сверлильная корона Dremel аксесоари върха на иглата шлайфане сплав цилиндричен балон 2.35 mm 3.0 мм хвостовики

6.99 -14 % BGN 6.00

2.35 mm Shanks ве Молиме Одберете #13.0 mm Shanks ве Молиме Одберете #2Карактеристики : 100% Сосема НовМатеријал : Метал.Одлично за поднесување стакло, керамика, плочка,тула, пластика, дрво, fiberglass, камен,рок карбид, злато, платина, сребро, метали .Титаниумобложена Дијамант BurrsИзбрани Форми и Големини вклучуваат : Топката, Конус, Заоблени Цилиндар, Рамни Врвот Цилиндар,Заострените, и Игла Точка.Сите Burrs во оваа група имаат 1 / 8инчен месо тело,што ги прави компатибилни со повеќето умре брусилки или ротари tools.Жито 120150 направи оваа разноврсна сет којможе да се користи и за бројни проекти.Препорачливо за jewelers, lapidary употреба,хоби и занаети, занает моделирање, дома поправка и многу повеќе.

800-100*4*1 мм, доставчик и износител YFS Super Fiber Ceramic Whet камък воденичен камък за полиране Нефритовой форма ултра-тънък еластичен камък-800

BGN 4.80

Мин нарачката е 1 PCS.800#10041mm Тајван YFS Супер Влакна Керамички Whet камен Острило за Jade Мувла полирање Ултратенок Еластична Камен800# Карактеристики : Влакна Острило (попозната како супертенок Острило) е висока чистота на керамички влакна на термопластични смола направени од комбинација на висока цврстина, носат и тешко да се пробие карактеристики...

5шт 1/4 волфрам карбид заусенец малко 6 мм ротационен нож файлове инструмент за гравиране с CNC

30.69 -25 % BGN 23.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Волфрам челик YG8 Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Сечење на работ дијаметар : 10мм месо тело со дијаметар : 6mm(1 / 4") Вкупна должина : 5565mm Ритам : Двоен Ротари На : цилиндричен облик C : цилиндрични топка Д : сферични F : криви круг Употреба : Само може да биде една страна, мелење, не може да се врати и назад мелењеКарактеристики : карбид легура ротари датотека употреба е исклучително широка, се применува во калап за обработка на производство...

DRELD 1бр Dremel аксесоари син 100 мм 4 нейлоновое влакна клапа шлайфане полиране кръг диск за ъглошлайф полиращи инструменти

6.14 -19 % BGN 5.00

торба торба торба торбаОпис На ПроизводотКарактеристики 100% Сосема нов и висок квалитет Се користи во полирање на металургија, машини, лесна индустрија, производи дрво, мебел, метал, пластика, меламнин, градежни материјали, автомобили, кожа, текстил и други индустрии...

12 инча 300 мм размер на 60-1000 не е порест Диамант с покритие плоски кръгли шлайфане кръг ILOVETOOL

BGN 94.08

12" инчен NonporoДијамант Обложени Рамен Круг Диск Накит Мелење Полирање Тркала Ронки 60 1000Спецификација За Производ : Спецификација За ПроизводНадворешен ДијаметарДебелинаАрбор дупкаРонкиГрубостКоличина12 инчи (300мм)Ронки 6012" инчи (300мм)2mmНема Центар Дупка60Многу Крупни1 Парче12 инчи (300мм)Ронки 8012" инчи (300мм)1.6 mmНема Центар Дупка80Многу Крупни1 Парче12 инчи (300мм)Ронки 12012" инчи (300мм)1.6 mmНема Центар Дупка120Грубата1 Парче12 инчи (300мм)Ронки 24012" инчи (300мм)1.4 mmНема Центар Дупка240Медиум1 Парче12 инчи (300мм)Ронки 60012" инчи (300мм)1.4 mmНема Центар Дупка600Парична казна1 Парче12 инчи (300мм)Ронки 80012" инчи (300мм)1.4 mmНема Центар Дупка800Парична казна1 Парче12 инчи (300мм)Ронки 100012" инчи (300мм)1.4 mmНема Центар Дупка1000Парична казна1 ПарчеКоличина : ЕДЕН диск самоАрбор дупка : Нема Центар Дупка , и да се заврши полни со дијаманти, вклучувајќи центар позиција.Дијамантски слој површина : речиси 100% , само една страна е обложена дијамантВлажни препорачува употребаПогоден за мелење и полски накит, стакло, камен, итн..Овие дијамантски дискови се еден од најдобрите дискови произведени за Хоби, Lapidary, Стакло апликацииДијаметарот рамен круг тркала имаат висока густина на квалитетот дијамантски слој.Тие се апсолутно рамна и паралелно да ги задоволат извлекување faceting барања.Инсталација ПрепоракиСледниве три чекори за да ја завршите инсталацијата на дијамант рамен диск.Чекор 1...

100шт САМ електрическа мелница аксесоари дървена кутия за комплект дърворезба полиране полиране рязане на електрическа мелница аксесоари Ръчни инструменти

33.57 -5 % BGN 32.00

Карактеристики : Производ гарантира 100% нови и вистински, сигурен квалитет на Производи за електрична мелница делови, пакување за парична казна дрвена кутија, вкупно околу 100 мали алатки, мелење главата смола сечење филм sandpaper круг четка гравирање машина, за да се постигне сечење, брусење, дупчење, полирање, брусење, скулптури и други функции...

1PC GD-U2 професионална Електроника универсален нож Sharpner мелница surface рязане мелница

BGN 565.02

1 PC ГДU2 Професионалната Електроника УниверзалнаSharpner Мелница Машина Површина Сечење Мелница Машина АлаткаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификации : Модел : ГДУ2Max...

Z-LION 7 бр. / компл. Диамантена карета перална подплата с дебелина 3 мм елмазен инструмент за шлайфане на бетона диск мокро използването на гранит, мрамор абразивная ха

54.21 -10 % BGN 49.00

ZЛАВ 7pcs / Set Дијамант Полирање Подлога Дебелина 3мм Дијамант Алатка За Конкретни Мелење Диск Влажни Употреба Мермер Гранит АбразивниРонки : 50# 100# 200# 400# 800# 1500# 3000# (Грубата да Казна, 1 парче секој ронки големина ) Или можете да не контактирате за ронки големина што ви треба, ние ќе го направи посебно решение за вас ! Пакет : 7 парчиња / многу Димензии : Дијаметар 4" / 100mm, Внатрешниот дупка 17mm Материјал : дијамант и смола Работен Дебелина : 3мм Функција : Силна мелење сила, добра цврстина Одлична јасност, сјајна, мека степен не се промени во бојата на каменот себе, со застаклување брзо, добра осветленост и не исчезнат*Овој дијаграм дава големини за повикување само, без оглед на тоа каков е вистинската големина* Обрачот и врзете ја само лепило назад боја можат да бидат различни, со различни серииXiamen ZL Дијамант Technology Co., Ltd...

Горещи 5шт Dremel аксесоари шкурка шлайфане на клапата полиращи дискове диск за Шлайфане, определени затвор полировальный кръг за въртящи се инструменти

BGN 3.02

Карактеристики100% сосема нов.Алуминиум Оксид размавта тркала за deburring и мешање на станот и contoured површини,Чисти burrs и теми, за црна и обоени метали.Корисна сет на суперповеќенаменски пескарење размавта тркала за Dremel и другите електрични ротациони tools.Ронки : 80#.Месо тело со дијаметар : Прибл...

200 бр. / кор. 3 инча водоустойчив абразивная хартия флокирование водоустойчива шкурка не шлайфане диск електрически Die Мелница аксесоари

42.19 -0 % BGN 42.00

Име на производ : Водоотпорен SandpaperДијаметар : 3 инчи(74mm)Тип : Водоотпорен sandpaperРонки : 3000 5000 10000 7000 Пакет се вклучуваат : 1 кутија од водоотпорен sandpaper( 200 компјутери )( не абразивни подлога ) предности од водоотпорен абразивни на хартија : 1...

10 x 22 мм, дървени дискова дискова трион + 2 x прът Dremel ротационен режещ инструмент M05 dropship

2.10 -5 % BGN 2.00

DIY Материјали : Дрво Работи Задниот Крај : Бела Калапи Материјал : ХСС Сечилото Тип : Кружни пили НожевиГолемина : Надворешниот Кол : 22mm Внатрешна Кол : 2mm Род Должина : 38mm Род Кол : 3мм Пакетот Вклучува : 10 Компјутери x 22mm Дрво Виде Ножот Диск + 2 x Род Dremel Ротари Алатка за Сечење

10шт 100 мм капак диск за шлайфане шлайфане ъгъл шлайфане кръг мелница абразивен инструмент 80 обяснение

25.34 -29 % BGN 18.00

Карактеристики : Агол овозможува поголема површина контакт за акции отстранување на рамни површини; Побрзо акции отстранување;намален абразивни ценаТоа Ќе одговара на сите 100mm агол брусилки кои имаат 16mm арборСмола влакна w / fiberglass поддршка плочаДобар за обоени металиHigh speed челик, јаглероден и легиран челик боја и ' рѓа отстранувањеКористете го за deburring, доработка површината и светлина пескарењеТешконоси,долг работен векОсобено погоден за нерѓосувачки челик, исто така, одлично за лесна челик.Идеален за употреба на дрво, метал и пластикаИдеален за Дома, Работилница, Хобисти, Трговци, Градители и DIY Ентузијасти, итн.Спецификации : Материјал : Циркониум ОксидНадворешен Дијаметар : 100mmСоздаден Дијаметар : 16mmПескарење Хартија Дебелина : 3ммПескарење Хартија Број на Наушник Диск : 55Максимална Брзина : 13700 ВРТЕЖИ во минутаМаксимална Линија Брзина : 4300 m / minРонки : 80#Пакет Се Вклучени : 10 x Размавта ДискИспорака Детали за Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работен ден од Кина Пост Воздухопловната или e Packet по плаќањето е јасно.Нормално...

10шт HSS Routing Router шлайфане бита дървени фрезоване разменяйте за въртящ се инструмент Dremel+бормашина специален локатор Рог+защитно покритие

22.13 -37 % BGN 14.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Работи за да се одврати остатоци на голем број на апликации вклучувајќи сечење, брусење, пескарење и полирање.Штитот може брзо да се приспособува во положба, обезбедува лесен пристап до додатокот, и не пречи на работното парче.Пролет триење дизајн овозможува брзо прилагодување и достапност на додатокот.Придава на ротари алатка во место на својот нос парче за брза и лесна инсталација.Големина : 18 / 19 2mm (0.71 / 0.74 × 0.08 in).Вкупна должина : 53mm / 2.09 во...

TASP 5pc 75x533mm алуминиева оксидная опесъчаване лента за лентови wheelhead машини за дървообработване

12.78 -14 % BGN 11.00

TASP 5pc 75x533mm (3"x21") Пескарење Појас Ронки 60 80 120 240 3" Појас Сандер Опис : Алуминиум Оксид За 3" појас сандер Големина : 75x533mm(3"x21") 5 Парчиња по пакетПревозот Рок1)Точки ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата...

Z-LION HTC Diamond шлифовальное нож диск Защелкивающееся връзка опесъчаване блок сегмент Диамантена trapeze бетон грубо полиране

26.61 -10 % BGN 24.00

ZЛАВ HTC Дијамант Мелење Нож Диск Snap Заеднички Мелење Блок Сегмент Дијамант Trapezoid Конкретни Кат Крупни ПолирањеПакет : 1 парче Материјал : дијамант и метал Работен Дебелина : 2 rhombСегменти, 22mm * 18mm, дебелина 10мм Жито : #30, #50, #100, #200 Многу Агресивен и Брзо Сечење Брзина Медиум Обврзници за Општа Намена материјали за Апликација : Дизајн за отстранување на лепила, тенка мили облоги и израмнување на нерамни места или зглобови...

Електрическа мелница лентови мелница кабел cnc обработващ захранващия кабел който е паркет мелница 200V 550W 1бр

BGN 760.00

Електрични мелење машина појас сандер кабел машина за обработка на моќкабел полирач мелење машина 200 V 550 W 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотКарактеристики На Производот : 1...

dophee Golden 4 100mm Diamond Coated Glass Stone Cutting Grinding Polishing Disc Saw Blade Wheel Grit 46 груб полиращи инструменти

9.58 -6 % BGN 9.00

торба торба торбаЗлатна 4" 100mm Дијамант Обложени Стакло Камен Сечење Мелење Полирање Диск Виде Ножот Тркала Ронки 46 Крупни Бесплатен ПревозотКарактеристики100% сосема нов.Оваа сечење тркала доаѓа со виде ножот.Дискот е дијамант позлатен на двете страни.Голема алатки за DIY, занает работа.Погодни за сечење, брусење и полирање накит, Gem камен, стакло, керамика, порцелан, плочки, карбид, карпи.Диск Дијаметар : 100mm(Прибл.4").Дупка со дијаметар : 20mm(Прибл.0.79").Дебелина : 1.8 mm(Прибл.0.06").Слој Ширина : 10мм(Прибл.0.39").Ронки : 46 (Крупни).Боја : Златна.Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер...

10шт / 5шт Dremel Диамантен режещ диск за шлайфане кръг трион прорезна абразивен диск за Dremel ротационен инструменти аксесоари с оправкой

1.42 -30 % BGN 1.00

Функција : 1.100% Сосема Нов и Висок Квалитет2.Осум дупки лист3.Високо сечење ефикасност Стабилен квалитет4.Употреба : сечење на скапоцени камења, жад, тенок метал, стакло и слично.Објектот Се Опише : 1...

Безплатна доставка галванична диамант wheelhead 18 бр. и 5 бр. режещи дискове 3 mm OD електрическа wheelhead каменна нефриту

BGN 15.98

Спецификација На Производот : 18 компјутери e lectroplated дијамант мелење главата со 3мм OD и 45mm lenght, 5 КОМПЈУТЕРИ различни големини сечење дискови со дијаметар за jade резбаАпликација за : Погодни за сечење влажни сечење диск за сечење jade / ахатПроизводи покаже : Пакет : 1pc во хартиена кеса или меур торба со ленти10pcs во хартиена кутијаПлаќање : Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

JLI 100шт 100 мм/4 80 песъчинки шкурка флокирование Опесъчаване хартия, метал, дърво и стъкло полиране, шлайфане инструменти

74.48 -36 % BGN 48.00

Карактеристики : Широко се користи во брусење и полирање вештачки камен, мебел и дрво производи, метали, автомобили и други објекти...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.