• Новинка
200 бр. / кор. 3 инча водоустойчив абразивная хартия флокирование водоустойчива шкурка не шлайфане диск електрически Die Мелница аксесоари

200 бр. / кор. 3 инча водоустойчив абразивная хартия флокирование водоустойчива шкурка не шлайфане диск електрически Die Мелница аксесоари

резултат:
BGN 42.19
BGN 42.00 -0 %

Брой продукти
Налично


Име на производ : Водоотпорен Sandpaper
Дијаметар : 3 инчи(74mm)
Тип : Водоотпорен sandpaper
Ронки : 3000 5000 10000 7000 Пакет се вклучуваат : 1 кутија од водоотпорен sandpaper( 200 компјутери )( не абразивни подлога ) предности од водоотпорен абразивни на хартија :
1. Вода полирање на штета на прашина, исто така, нема да се случи прашина експлозија.
2. На полирање квалитет се повисоки отколку обичните сува абразивни хартија, води, мелење, песок површина не треба да се блокира, sandpaper долг животен век.
3. Водоотпорен абразивни хартија ронки е широк, од P60 да P7000 имаат соодветните производи, како и општите сува sandpaper најдобрите околу P1000.Водоотпорен абразивни хартија е особено погоден за гранули висока прецизност полирање.
4. Парична казна вода доказ абразивни хартија во споредба со високи перформанси/цена сооднос, и други прецизност на брусни материјали, цената е релативно евтини, водоотпорен сува мелење може да се користи, широка адаптабилност.
Поле на примена :
Широко се користи во вештачки камен, мебел и дрво производи, брусење и полирање метал, автомобили и други објекти.Фино полирање на лепак плоча, и лесен за користење, едноставни и ниски трошоци.Е добар партнер дрво фино полирање.
Кликнете и да се најде повеќе :
Бесплатен превозот за сите предмети за повеќето земји.Превозот Метод ќе бидат утврдени со нас,ние ќе брод објекти за вас преку најсоодветната испорака метод.Кога тежината на вашата цел е помалку од 2 кг, ние ќе брод нив преку Кина Пост Регистрирани Воздух Mail .Кога тежината е повеќе од 2 кг, ние ќе брод нив од страна на Комерцијални истите да се Изречни или Посебна Линија Логистика .
Ако вашата цел износ повеќе од УСД $7 , можете да ги пратите на логистика информации во редот на страницата со детали. Ако вашата нарачка износ од помалку од УСД $7 ,ние ќе брод нив преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,и не постои следење на информации.
Во Кина Пост Регистрирани Воздух Mail и Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,нормална состојба : 16 и 35 дена да пристигнат.посебен случај : 35 до 60 дена да пристигнат. Во моментов, што може да се плати со Зачувам , Виза , Мастеркард , Western Union , Moneybookers , Qiwi , Webmoney . Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации, ние може да се организира вратите за вас, враќајќи се прифати, во рок од 7 дена,ве молиме контактирајте со нас за превозот адреса,бидете сигурни дека објектот ги задржи своите orginal држава,нема штета,и вие треба да се обрне на враќање такса.Или можете да изберете делумна реконструкција и одржување на производот.Ние ќе ви даде задоволителен одговор. Сега, ако ги купите нашите производи,и да ни даде 5 ѕвезди повратни информации и да ги споделите на вашата социјална мрежа сајт,како што се facebook,twitter,vkontakte,insgram и сл.,испраќање на екранот за нас, ние ќе ви даде $3 попуст на основа на вашата следна цел износ. Среќен шопинг патување!

Подробности

Обяснение:
3000, 5000, 7000, 10000
Тип:
За опесъчаване хартия
Номер На Модела:
водоустойчива шкурка
търговска марка:
МАКСМАН
Направи си Сам пособия:
Коментари
is_customized:
Yes
Размер:
3 inches (74mm)

Избор на купувачи

dophee Golden 4 100mm Diamond Coated Glass Stone Cutting Grinding Polishing Disc Saw Blade Wheel Grit 46 груб полиращи инструменти

9.58 -6 % BGN 9.00

торба торба торбаЗлатна 4" 100mm Дијамант Обложени Стакло Камен Сечење Мелење Полирање Диск Виде Ножот Тркала Ронки 46 Крупни Бесплатен ПревозотКарактеристики100% сосема нов.Оваа сечење тркала доаѓа со виде ножот.Дискот е дијамант позлатен на двете страни.Голема алатки за DIY, занает работа.Погодни за сечење, брусење и полирање накит, Gem камен, стакло, керамика, порцелан, плочки, карбид, карпи.Диск Дијаметар : 100mm(Прибл.4").Дупка со дијаметар : 20mm(Прибл.0.79").Дебелина : 1.8 mm(Прибл.0.06").Слој Ширина : 10мм(Прибл.0.39").Ронки : 46 (Крупни).Боја : Златна.Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер...

102шт/компл. шлайфане колело на барабана полиращи ленти на ръкавите песъчинки подложки набор от въртящ се инструмент гумена беседки комплект е подходящ за ротацион?

6.21 -3 % BGN 6.00

Карактеристики : 1 Висококвалитетни материјали и одличната изведба.2 На електрична мелница посветен sandpaper круг, што се користи заедно со гума ролери3...

Електрическа мелница лентови мелница кабел cnc обработващ захранващия кабел който е паркет мелница 200V 550W 1бр

BGN 760.00

Електрични мелење машина појас сандер кабел машина за обработка на моќкабел полирач мелење машина 200 V 550 W 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотКарактеристики На Производот : 1...

1бр нов груби Керамични нокти тренировка Бял премахване на крак Керамичен битов файл маникюр, педикюр 3/32 джолан нокти машини

32.58 -39 % BGN 20.00

3 / 32" Големи Барел Се Изедначи На Врвот Керамички Помине Вежба ГрубПредности : 1 Антибактериски2 Не затнување3...

1PC GD-U2 професионална Електроника универсален нож Sharpner мелница surface рязане мелница

BGN 565.02

1 PC ГДU2 Професионалната Електроника УниверзалнаSharpner Мелница Машина Површина Сечење Мелница Машина АлаткаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификации : Модел : ГДУ2Max...

100шт 1/2 шлифовъчни ленти комплект +5шт шлайфане колело на барабана беседки за Dremel ротационен инструмент абразивная Опесъчаване хартия полиране на дървообработващи

10.45 -23 % BGN 8.00

Име : Пескарење БендовиМодел No : 1517Месо тело Големина : 3.0 mmГолемина : 12.7x6.35mm(1 / 2"*1 / 4")Ронки : 80#Пакет : 100pcs 12.7*6.35 mm Пескарење Бендови5pcs месо тело 3.0 mm Завртка MandrelПримена : Тоа работи со мелница за метал мелење полирање...

JLI 100шт 100 мм/4 80 песъчинки шкурка флокирование Опесъчаване хартия, метал, дърво и стъкло полиране, шлайфане инструменти

74.48 -36 % BGN 48.00

Карактеристики : Широко се користи во брусење и полирање вештачки камен, мебел и дрво производи, метали, автомобили и други објекти...

Цилиндър 36 стоманени bora въртящи се инструменти за резба гайка 009014 018 023 за аксесоари, инструменти Dremel мини бормашина, електрически инструменти

14.90 -40 % BGN 9.00

Денес се Занимава Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : Цилиндар 36# Челик Burs For Dremel Додатоци Ротари Алатки за резба Ореви 009#014# 018# 023# За Dremel Мини Ударна Моќ Алатки Големина : 009=0.9 милиметри,014=1.4 mm,018=1.8 мм,023=2.3 mm Форма : Цилиндар 36# месо тело : 2.35 mm Пакет : 6pcs / пакетНад Датумот на Породување е применливо за повеќето случаи,Сепак понекогаш парцели може да биде одложен за одмор,фестивал, лошите временски услови ,обичај ,Итн,Покрај Изразат испорака начин може да имаат даночни дилеми,Во оние случај, вашето разбирање и соработка, е високо ценетаСега, ако ги купите нашите производи, ни даде 5 ѕвезди повратни информации и да ги споделите на вашата социјална мрежа седат, како што се facebook, twitter, VK, instagram, Youtube и др...

Diatool вакуум запоени диамантени фрезери за гранит, мрамор фреза рязане с 1/2 джолан профили, за рязане на камък край песъчинки 60

10.93 -18 % BGN 9.00

Предмет : Дијамант рутер битови со 1 / 2" месо тело, Рутер машина за камен (No 123)Количина : 1pcСпецификација : Види слика Diameter XThickness Xshank XLengthДијамант Чакал #60Примена : За камен работ профилирање / сечењеФункција : Користете влажна или сува...

100шт 1/2 и 1/4 опесъчаване Лента на ръкавите барабанная инсталиране на шкурка каучук 2 дорник G26 Drop ship

4.43 -10 % BGN 4.00

Пескарење Бендови : Големина : 1 / 2" x 1 / 2" и 1 / 4" x 1 / 2"Жито : 120Месо тело : 1 / 8"(3.2 mm)Големина на : Дијаметар на Sandpaper круг : 12.5 mmВисина на Sandpaper круг : 13mmДијаметар на Mandrel : 12.5 mmДијаметар на месо тело : 3ммДолжина на месо тело : 25mmВкупна Должина : 38mmОдлично за Резба, Гравирање, Брусење и Пескарење на Керамика, Камен, Стакло, Дрво, итн..Пакетот вклучува : 50pcs 1 / 2" x 1 / 2" Пескарење Бендови50pcs 1 / 4" x 1 / 2" Пескарење Бендови2 парчиња Гума Mandrels

10шт 100 мм капак диск за шлайфане шлайфане ъгъл шлайфане кръг мелница абразивен инструмент 80 обяснение

25.34 -29 % BGN 18.00

Карактеристики : Агол овозможува поголема површина контакт за акции отстранување на рамни површини; Побрзо акции отстранување;намален абразивни ценаТоа Ќе одговара на сите 100mm агол брусилки кои имаат 16mm арборСмола влакна w / fiberglass поддршка плочаДобар за обоени металиHigh speed челик, јаглероден и легиран челик боја и ' рѓа отстранувањеКористете го за deburring, доработка површината и светлина пескарењеТешконоси,долг работен векОсобено погоден за нерѓосувачки челик, исто така, одлично за лесна челик.Идеален за употреба на дрво, метал и пластикаИдеален за Дома, Работилница, Хобисти, Трговци, Градители и DIY Ентузијасти, итн.Спецификации : Материјал : Циркониум ОксидНадворешен Дијаметар : 100mmСоздаден Дијаметар : 16mmПескарење Хартија Дебелина : 3ммПескарење Хартија Број на Наушник Диск : 55Максимална Брзина : 13700 ВРТЕЖИ во минутаМаксимална Линија Брзина : 4300 m / minРонки : 80#Пакет Се Вклучени : 10 x Размавта ДискИспорака Детали за Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работен ден од Кина Пост Воздухопловната или e Packet по плаќањето е јасно.Нормално...

Диамантена Фаска Опесъчаване Корона Показва 90 Градуса Завъртане Конус От Същия Вид Ъглови Бормашини За Шлайфане На Стеклокерамики

18.08 -6 % BGN 17.00

Дијамант Chamfer Мелење Главата Поени за 90 Степени Ротари Коси Еден Тип Агол Вежби За Стакло и Керамика Мелење Овој производ е направен од висококвалитет emery, направени од најпознатите electroplating технологија, со мала прецизност и точност...

7 парчета нейлоновое влакна абразивная точка нетканая карета перална опесъчаване корона Dremel Rotay инструменти

BGN 15.84

7 парчиња Висок Квалитет Најлон Полирање Точка Ронки големина : 240#, 320#, 400#, 600#, 800# ,1000#, 1500# ( 1 парчиња секоја ) Дијаметар : 12 mm Висина : 14mm Mandrel : 3 мм Функција : 1, Одличен анти блокирање 2, мелење слој со тридимензионални нето, одлична дисипација на топлина 3, Долг животен век Примена : Широко се користи во не ' рѓосувачки челик, бакар, алуминиум, мермер, мебел полирање, инсталиран на dremel или електрични вежба итн.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong...

180-100*4*1 мм Тайван YFS супер влакна Керамични воденичен камък воденичен камък за Нефритовой форми полиране ултра тънък еластичен камък-180

BGN 4.80

Мин нарачката е 1 PCS.180#10041mm Тајван YFS Супер Влакна Керамички Whet камен Острило за Jade Мувла полирање Ултратенок Еластична Камен180# Карактеристики : Влакна Острило (попозната како супертенок Острило) е висока чистота на керамички влакна на термопластични смола направени од комбинација на висока цврстина, носат и тешко да се пробие карактеристики...

10шт HSS Routing Router шлайфане бита дървени фрезоване разменяйте за въртящ се инструмент Dremel+бормашина специален локатор Рог+защитно покритие

22.13 -37 % BGN 14.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Работи за да се одврати остатоци на голем број на апликации вклучувајќи сечење, брусење, пескарење и полирање.Штитот може брзо да се приспособува во положба, обезбедува лесен пристап до додатокот, и не пречи на работното парче.Пролет триење дизајн овозможува брзо прилагодување и достапност на додатокот.Придава на ротари алатка во место на својот нос парче за брза и лесна инсталација.Големина : 18 / 19 2mm (0.71 / 0.74 × 0.08 in).Вкупна должина : 53mm / 2.09 во...

DIATOOL 2 бр. No. 5 вакуумно запояване диамантени фрезери за камък радиус 3 мм 12.7 мм джолан за ръба на профила diamond шлайфане машина

27.20 -15 % BGN 23.00

Предмет : 2 парчиња Број 5 Радиус Вакуум brazed дијамант рутер битови за камен Радиус 3мм 12.7 мм месо тело за работ профил Спецификација : Max Diameter XThickness Xshank XLength,ве молиме видете ја сликата...

Безплатна доставка галванична диамант wheelhead 18 бр. и 5 бр. режещи дискове 3 mm OD електрическа wheelhead каменна нефриту

BGN 15.98

Спецификација На Производот : 18 компјутери e lectroplated дијамант мелење главата со 3мм OD и 45mm lenght, 5 КОМПЈУТЕРИ различни големини сечење дискови со дијаметар за jade резбаАпликација за : Погодни за сечење влажни сечење диск за сечење jade / ахатПроизводи покаже : Пакет : 1pc во хартиена кеса или меур торба со ленти10pcs во хартиена кутијаПлаќање : Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

100x10x16mm One Side Tapered Diamond Silver Aluminum Resin Мелница Кътър шлайфане колело кръг с шкурка 150

13.58 -4 % BGN 13.00

Спецификација : Боја : Сребро & БраунКонцентрација : 75%Матрица : АлуминиумОблик : Една Страна ЗаостренитеГрануларност : 150#Мелење Материјал : ДијамантAnchoring Агент : СмолаДијаметар : 100mm / 3.94 инченДупка со Дијаметар : 16mm / 0.63 инченДебелина : 10мм / 0.39 инченДијамант Ширина : 8mm / 0.31 инченТежина : 120gФункција : 1.Голема погоден за грубо брусење, snagging, сечење и брусење на слобода, како што е мелење челик ingot кастинг deburring, итн.2.Направени од Дијаманти и трајни производи за употреба3.Sharpens побрзо,со висока ефикасност операција4.Тоа е издржливост и безбедностПакетот вклучува : 1 x Мелење Тркала

Z-LION 7 бр. / компл. Диамантена карета перална подплата с дебелина 3 мм елмазен инструмент за шлайфане на бетона диск мокро използването на гранит, мрамор абразивная ха

54.21 -10 % BGN 49.00

ZЛАВ 7pcs / Set Дијамант Полирање Подлога Дебелина 3мм Дијамант Алатка За Конкретни Мелење Диск Влажни Употреба Мермер Гранит АбразивниРонки : 50# 100# 200# 400# 800# 1500# 3000# (Грубата да Казна, 1 парче секој ронки големина ) Или можете да не контактирате за ронки големина што ви треба, ние ќе го направи посебно решение за вас ! Пакет : 7 парчиња / многу Димензии : Дијаметар 4" / 100mm, Внатрешниот дупка 17mm Материјал : дијамант и смола Работен Дебелина : 3мм Функција : Силна мелење сила, добра цврстина Одлична јасност, сјајна, мека степен не се промени во бојата на каменот себе, со застаклување брзо, добра осветленост и не исчезнат*Овој дијаграм дава големини за повикување само, без оглед на тоа каков е вистинската големина* Обрачот и врзете ја само лепило назад боја можат да бидат различни, со различни серииXiamen ZL Дијамант Technology Co., Ltd...

Dremel аксесоари 20pcs полиране Pad четка полировальное колелото на бижута метал микроэлектронные за въртящи се инструменти найлон полиращи подложки

BGN 7.33

Карактеристики : 1 Прецизност полирање ефект за метал со висока ефикасност и прифатлива цена.2 Широко се користи во полирање и пескарење на микро електронски уреди и други објекти.3...

Горещи 5шт Dremel аксесоари шкурка шлайфане на клапата полиращи дискове диск за Шлайфане, определени затвор полировальный кръг за въртящи се инструменти

BGN 3.02

Карактеристики100% сосема нов.Алуминиум Оксид размавта тркала за deburring и мешање на станот и contoured површини,Чисти burrs и теми, за црна и обоени метали.Корисна сет на суперповеќенаменски пескарење размавта тркала за Dremel и другите електрични ротациони tools.Ронки : 80#.Месо тело со дијаметар : Прибл...

100шт САМ електрическа мелница аксесоари дървена кутия за комплект дърворезба полиране полиране рязане на електрическа мелница аксесоари Ръчни инструменти

33.57 -5 % BGN 32.00

Карактеристики : Производ гарантира 100% нови и вистински, сигурен квалитет на Производи за електрична мелница делови, пакување за парична казна дрвена кутија, вкупно околу 100 мали алатки, мелење главата смола сечење филм sandpaper круг четка гравирање машина, за да се постигне сечење, брусење, дупчење, полирање, брусење, скулптури и други функции...

30 бр. / компл. Диамант точка чеп бита сверлильная корона Dremel аксесоари върха на иглата шлайфане сплав цилиндричен балон 2.35 mm 3.0 мм хвостовики

6.99 -14 % BGN 6.00

2.35 mm Shanks ве Молиме Одберете #13.0 mm Shanks ве Молиме Одберете #2Карактеристики : 100% Сосема НовМатеријал : Метал.Одлично за поднесување стакло, керамика, плочка,тула, пластика, дрво, fiberglass, камен,рок карбид, злато, платина, сребро, метали .Титаниумобложена Дијамант BurrsИзбрани Форми и Големини вклучуваат : Топката, Конус, Заоблени Цилиндар, Рамни Врвот Цилиндар,Заострените, и Игла Точка.Сите Burrs во оваа група имаат 1 / 8инчен месо тело,што ги прави компатибилни со повеќето умре брусилки или ротари tools.Жито 120150 направи оваа разноврсна сет којможе да се користи и за бројни проекти.Препорачливо за jewelers, lapidary употреба,хоби и занаети, занает моделирање, дома поправка и многу повеќе.

Нов стил на 5 пакет 1 инч x30 инча 25x762mm 400 размер на шлайф лентата Al азотният за обработка на метал

BGN 7.76

Материјал : Силна emery платноГолемина : 25x762mm / 1 инчен x 30 инченРонки : 400 мрежаБоја : црвенаПескарење Појаси се широко се користи во индустрија, машини, бродоградба,лесна индустрија, кожа, дрво, градежни материјали, текстил и други брусење и полирање.Абразивни појас беше униформа, добра отпорност на триењеИмаат добар ефект;Идеален за рамна појас машини, машина за полирање, но исто така и како тркало појас и така натаму.Пакет се вклучени : 5 x Пескарење ПојасиAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.