• Новинка
Ползи заряжателя литиево YZPOWER 73V2A универсален за одобрение CE FCC ROHS ССА батерии 20s 64V Life Lifepo4, 3-годишна гарантированности

Ползи заряжателя литиево YZPOWER 73V2A универсален за одобрение CE FCC ROHS ССА батерии 20s 64V Life Lifepo4, 3-годишна гарантированности

резултат:
BGN 71.97
BGN 47.00 -35 %

Брой продукти
Налично


Опис На Производот
Спецификација
Влезен Напон : 110-240 Vac
Фреквенција/тековни : 50-60 Hz / 3.5 Бесплатно напон : 73 V Наплатат струја : 2 A Полнење метод : CC/CV Работна Температура : 0°C до 45°C, Температура на Чување : -20°C до 70°C Полнење напон отценети : 73± 0.3 V Полнење номинална Струја : 2 ± 0.5 Еден Текст pulg/Излез pulg :
Се однесуваат на
по plug слики
******Полнење Напон и Струја може да се прилагоди од страна на Клиентите услов.
Ако не можете да го пронајдете она што ви треба,ве Молиме Оставете Зборови на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучокот,
Како : 'AC : Број 5,DC : G", Ви Благодариме!!!
Влезен приклучок
Излезниот приклучок О WER
Апликации тип :
○ Задолжен за Номинален Напон 60 V, Отценети Capicaty : 10 Ah - 40 Ah батеријата пакет ,
○ 60 V литиум батерија електричен велосипед,
○ ПРОЗОРЦИ напојување (20 серија литиум / li-ion / lipo батеријата пакет),
○ 60 V Електрични Алатки,Градинарски алат, Чистење машина, E-велосипед,
○ 60 V G olf количка , Електричен Скутер, ntelligent Рамнотежа Автомобил Виткање Велосипед и сл .
Функција :
YZPOWER
● Стабилна MTBF : > 30000 H
● Мали Димензии : 155 * 75 * 48mm
● Light Тежина : 0.45 kg
● Време на испорака : 2-5 работни дена
● Пламен-retardant пластични случај : PC пластични материјали случај UL94 V0
● По-продажбата на услугата : 36months Гаранција
● Заштита функција : Преку напон / Текот температура / Текот тековната / Краток спој и Поларитетот
● Индикаторот на LED : Црвениот се полни, зелена е задолжен заврши или да се подготви полнење
● Light, Мали, Стабилна, Висока Ефикасност, Безбедно, итн. Прецизна граница на напон и струја, квалификувани целосно наполнета
и да се избегне над задолжен СЛ полнење крива
Сертификати
YZPOWER
Оу р Услуга
Пред-Продажбата На Услугата
Кажете ни за вашата батерија тип, карактеристики,
Професионална продажба менаџер за вас Понуда,
транспорт, испорака период и за други прашања.
Дозволете нашите професионални инженери препорачувам
право апарат за вас.
По-Продажбата На Услугата
Производи се обезбеди три-годишна гаранција.
Професионални инженери, неограничен број на
технички совети.

Подробности

Цвят:
2A
Изход Стандартна:
Us Plug, Plug EU, UK Plug, AU Plug, свържете се с нас
търговска марка:
YZPOWER
Бързо зареждане:
No
Воспользуйся:
Стандартна Батерия
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
YZ7302000
Номер На Батерията:
Батерия 20s lifepo4
Тип:
Електрически
Интелигентно Зареждане:
ДА
екран на дисплея:
No
Име на продукта:
Универсално зарядно за батерии LiFePO4 20S 64V
Входно Напрежение:
ac 100-240v
Изход:
DC 73V 2A
Размер:
120*53*32mm
Материал:
ABS+PC
Цвят:
Черно Зарядно Устройство За Батерията
Гаранция:
3 години
Фен:
ДА
Защита:
Защита От Претоварване Работен Ток, Пренапрежение, Късо Съединение
Честота:
50/60 Hz

Избор на купувачи

Универсално 12V-24V двойна 2 USB порта автомобили, изход за телефон, зарядно устройство, адаптер за захранване изход - L060 нов горещ

7.50 -7 % BGN 7.00

Опис : Опис : Карактеристики : Совршен за морски и автомобилската апликации Силна сила изградба Дојде со прашина маска 2 пол никел позлатен терминал конектори Доаѓа со сини LED светла и водоотпорен Соодветен поклопец за вашиот Мотор во Автомобил / Брод / ATV / UTV / Camper / Каравани / Travel Приколка итн Спецификации : Материјал : ПП Боја : Црна Димензии : 45 X 35 mm Моќност : 12 V24 V Излез : DC 5 V 3.1 Тежина : 30 g Количина : 1 Pc Забелешка : ве Молиме овозможи 0.51cm разликата се должи на рачно мерење...

HFES mini USB 5V 1A литиева батерия, кабел за зареждане на модул Lipo Charge Board + защита

1.57 -36 % BGN 1.00

мини USB 5 V 1А Литиум Батерија на Полнење Модул Lipo Полнење Одбор + ЗаштитаВлезен напон : 5 VМаксимално полнење на струјата : 1000 мрПолнење критичниот напон : 4.2 V + / 1%Батеријата overcharge заштита напон : 2.5 VБатеријата во текот тековната заштита на струјата : 3Влезен интерфејс : мини USBДимензија : 2.6 x 1.7 cmПакетот вклучува : 1 x Полначот модул одборAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Lvsun Универсален адаптер 34 W 6 USB порт USB зарядно устройство с допълнителен EU US UK AU Plug за мобилен телефон iPhone 4s 5 5 6 LS-6US

36.54 -32 % BGN 25.00

Производ Карактеристики1 6 delicated USB порти со Вграденво 34 W моќ.2 Полнење за 2 Таблет Компјутери / падовите или Полнење 6 паметни телефони, дигитални уреди истовремено.3...

Интелигентен външен USB Батерия монтиране на зарядно устройство адаптер US Plug на LG за G5-L060 нов горещ

5.31 -6 % BGN 5.00

Погоден за LG за G5 Брзо полнење да полн капацитет Безбедно полнење со текот на задолжено за заштита на USB Порт поддршка полнење телефон и батеријата во исто време се Зборува и полнење во исто време, не влијае на сигналот...

12.6 V 10A зарядно устройство 3S 12V литиево-йонна батерия с интелигентно зарядно устройство, алуминиев корпус Lipo / LiMn2O4/LiCoO2 широко напрежение Безплатна доставка

BGN 88.72

НоминалнаИзлезниот НапонCVCCТранзиција / Cutoff ТековнатаНето ТежинаГолеминаОловниLiMn O2Li Fe PO4АОловни (А)Li(А)(kg)(mm)12 V14.7 V16.8 V14.6 V102.01.01.0170*90*5024 V29.4 V29.4 V29.2 V71.40.736 V44.1 V42.0 V43.8 V4.81.00.548 V58.8 V58.4 V58.4 V3.80.80.4Answer : ___________________________ Note : Намалување наоф точка за Li батеријата е 5% од КЗ, и тоа може да биде setted меѓу 310%.

HK LiitoKala Lii-100 B 18650 Carregador DE Bateria DE Para 266650 16340 CR123 LiFePO4 1.2 V ni-mh ni-Cd Bateria Rechareabl

BGN 7.98

хонг конг Liito Kala Poder CO LTDЗабелешка & #65306; Lii100 B n & atilde; o 5 v sa & iacute; daprincipais Caracter & iacute; características : tamanho flex & iacute; vel : um слотcarregamento e sistema де gest & atilde; o, Микро USB DC 5 V порта де entrada, порто & aacute; сусам parágrafo levar em torno de500 m Ah, 1000 m Ah corrente де carga став uma sele & ccedil; & atilde; oCC / CV modo де carga aplicase um parágrafo batería став manter um fluxo де corrente constante e proteger на bateria e um segurança & ccedil; dos usu & aacute; riosindicadores LED exibir о статус де carregamento 25pct50pct75pct100pctquando voc & ecirc; cobrar Li Fe PO4 оу 3.85 V da bateria, деве corrigir о modo де carregamento : Identificação 1.2 V NiМЗ / 3.7 V bateria Liion automáticamente e одберете manualmente parágrafo bateria Liion e bateria де 3.85 V Li Fe PO4забава & ccedil; & atilde; o де atualiza & ccedil; & atilde; o pará 0 V bateriaprote & ccedil; & otilde; es : надcarga, sobredescarga, invers & atilde; o де polaridade, curto circuito де proteção & ccedil; & atilde; oidentificar morto оу ruim bateriaspar & acirc; metros : constante де carregamento com cutoff atual menos де m Ah 100uma dezenas & atilde; o de sa & iacute; da : uma dezenas & atilde; o & eacute; 4.755.25 VCutoff dezenas & atilde; o de sa & iacute; da : 3.0 + / V 0.1corrente & agrave; espera : n & atilde; o mais fazer opaco 15 m Ahcorrente de sa & iacute; da : 500 m Ah / 1000 m Ahcuidados : 1...

Yzpower 75.6 V 1.6 A 1.8 A 2A литиева батерия зарядно устройство за 18S Lypomer Li-ion батерия за Ebike

55.01 -15 % BGN 47.00

75.6 V Smart Авто Литиум Батерија Полнач Со LEDВе молиме Оставете ги Јасно Зборовите на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучок,Како што се : 'AC : Број 5, DC : G 'Особено' E ' & ' F '.На друг начин Тоа не Може да Биде Испратена,Ви Благодариме!!!Производство Спецификација 1 Боја : Само Црна 2 Материјал : ABS + PC 3 Бран / Шум : 4 на Модел на Полначот на : CC(константна струја) кратка БИОГРАФИЈА(константен напон) 5 Температурата на работа : 20~60 Степен 6 Складирање Температура : 40~+80 Степен 7 Оперативни Влажност : 20~90%RH ЗаштитаВо Текот Тековната ЗаштитаВо Текот Напон ЗаштитаКраток Спој ЗаштитаОбратна Врска ЗаштитаУпотреба IntrodctionДвојна Боја LED Индикатор : (Полнење : Red; Целосно Наполнета Или Без Оптоварување : Зелен)Висока Ефикасност И Ниска Потрошувачка На ЕнергијаСертификатиYZPOWERОу р УслугаПредПродажбата На УслугатаКажете ни за вашата батерија тип, карактеристики,Професионална продажба менаџер за вас Понуда,транспорт, испорака период и за други прашања.Дозволете нашите професионални инженери препорачувамправо апарат за вас.ПоПродажбата На УслугатаПроизводи се обезбеди тригодишна гаранција.Професионални инженери, неограничен број натехнички совети.

dawupine Li-ion Battery Charger For 12V MAKITA BL1013 BL1014 10.8 V Li-ion Battery Electric Power Tool

BGN 26.70

Влезен Напон : 220 VЗа 12 V и 10.8 V Liion Батерија!!!!!!!! на BL1013 има две различни shap и различни интерфејс, ве Молиме внимателно проверете ја вашата батерија.Ве молиме внимателно да ги идентификуваат форма на мали крајот и бројот и локацијата на контакт поени!Напомена : разликата на два батеријата на следнава слика : доколку вашата батерија е иста како Број 1 во горниот дијаграм, ве молиме да не го стави на ред !Тоа е специјално дизајнирана за полнење на батеријата на сликата подолуНе се погодни за батеријата на сликата подолу !!!!!!Ве молиме внимателно проверете ја вашата батерија параметри, модели, интерфејс облик и положба1...

На едно гише 3 USB порта на бързо зарядно 42 Вата за Galaxy S7 / S6 / Edge / Plus, Note 5 / 4 и I-Phone 8, 7 / 6s / Plus и др

17.90 -27 % BGN 13.00

Power Trust Универзална 3 USB Порт Брз Автомобил Полнач 42 W за Галакси S7 / S6 / Edge / Плус, Забелешка 5 / 4 и IPhone 8, 7 / 6s / Плус и Повеќе ☞ Компатибилен Модел : За Samsung Галакси S7 / S6 / S6 Edge / Edge Плус, Забелешка 5 / Забелешка 4 / Edge Google NexЗа Apple iphone 8 / 7 / 7 S / 6 / 6 S / 5 / 5 S за полнење За Motorola Droid Турбо, Мото X 2014 Sony Xperia Z4 / Z4 Таблета, Z3 / Z3 Компактен / Z3 Таблета Компактен LG G4, За LG G Flex2, LG V10 HTC One М9 / М8, HTC Желба Око, HTC Еден ремикс на ☞ Спецификација : Влез : DC1224 V Излез : DC 5 V 4.8 А QC3.0 : DC5 V2.4 НА DC9 V2.0 Боја : Злато / Розово Злато Тежина : 40g Dimmension : 65*35mm Certificaiton : CE, ROHS FCC☞ Карактеристики ※ Минимална Дизајн : мека мат Златна и алуминиум акцент нудат olid дизајн кој е компактен...

LiitoKala Lii-202 USB интелигентно зарядно устройство с функция на централната банка на мощност за Ni-MH батерии за 18650 26650 18350 14500 lii202

19.66 -44 % BGN 11.00

.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиум"}.тпроизвод.обратна {flexнасока : редобратна}.тпроизвод .слика {position : relative;flex : 4;textalign : право}.тпроизвод.обратно .слика {textalign : left}.тпроизвод .image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .инфо {flex : 5;кутијаголемината : границаbox); дисплеј : flex;flexнасока : колона;оправдасодржина : центар}.тпроизвод .информации .наслов {fontsize : 28px;lineheight : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.тпроизвод .информации .содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (maxширина : 750px) {.тпроизвод {баласт : 0;flexнасока : колона !важно}.тпроизвод .слика {textalign : center !важно}.тпроизвод .image img {ширина : 95.73%}.тпроизвод .информации .наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.7 "фолксваген"; lineheight : 5.3 "фолксваген"}.тпроизвод .информации .содржина {textalign : center;fontsize : 3.2 "фолксваген"; lineheight : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиум"}.тпроизвод.обратна {flexнасока : редобратна}.тпроизвод .слика {position : relative;flex : 4;textalign : право}.тпроизвод.обратно .слика {textalign : left}.тпроизвод .image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .инфо {flex : 5;кутијаголемината : границаbox); дисплеј : flex;flexнасока : колона;оправдасодржина : центар}.тпроизвод .информации .наслов {fontsize : 28px;lineheight : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.тпроизвод .информации .содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (maxширина : 750px) {.тпроизвод {баласт : 0;flexнасока : колона !важно}.тпроизвод .слика {textalign : center !важно}.тпроизвод .image img {ширина : 95.73%}.тпроизвод .информации .наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.7 "фолксваген"; lineheight : 5.3 "фолксваген"}.тпроизвод .информации .содржина {textalign : center;fontsize : 3.2 "фолксваген"; lineheight : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}USB smart батерија полнач со моќ банка функцијаСо Liito KalaСпецификации : Влезен напон : DC 5 VТекст струја : 2 AИзлезен напон : 4.35 V / 4.20 V / 3.65 V / V 1.48Излезна струја : 0.5 A / 1 AUSB излез : 5 V, 1 AКомпатибилен со : Liion : 10440, 14500, 16340, 17355, 17500, 17670, 18490, 18650, 22650, 26500, 26650NiМЗ и Ni Cd : А, АА, ААА, SCКарактеристики : Liito Kala Lii202 е паметен универзален полнач кој е способен за полнење на скоро сите Liion, NiМЗ, и Ni Cd батерии...

BIHUADE нов прием на 2-портов USB зарядно устройство адаптер за захранване двойно USB зарядно устройство адаптер 5V 2.1 A+1A

3.92 -23 % BGN 3.00

Драги пријатели, ви благодариме за вашата цел!Доколку нарачката е под $5 или помалку, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .Каналот само што обезбеди Кинески период на пошта на Објавување, испраќање, планираат да имаат информации како навигација, alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!Ако цел е погоре > $5, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.Каналот обезбедува "поштенски регистрирани колет" за да се обезбеди домашно и Објавување, испраќање, плати за навигација за информации како дестинација...

Yangtze 87.6 V 8A 7A 6A Lifepo4 литиева батерия зарядно устройство за 60V (64V) E-bike Pack AC-DC източник на захранване за електрически инструмент

BGN 237.70

Опис На ПроизводотСпецификацијаВлезен Напон : 110240 VacФреквенција / тековни : 4763 Hz / 6.5 Бесплатно напон : 87.6 V Полнење на струјата : 8 Бесплатно метод : CC / CV Работна Температура : 0°C до 45°C, Температура на Чување : 20°C 50°C Полнење напон отценети : 87.6± 0.3 V Полнење Тековната отценети : 8 ± 0.5 Еден Текст pulg / Излез pulg : Се однесуваат напо plug слики******Полнење Напон и Струја може да се прилагоди од страна на Клиентите услов.Ако не можете да го пронајдете она што ви треба,ве Молиме Оставете Зборови на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучокот,Како : 'AC : Број 5,DC : G", Ви Благодариме!!!Влезен приклучокИзлезниот приклучокАпликации тип : ЗА Номинален Напон 72 V (76.8 V) батерија пак, 72 V (76.8 V) електрични б ајкПРОЗОРЦИ сили ( 24 серија Lifepo4 Литиум Батерија pack), Батерија, Lifepo4 Литиум ,Електрични Алатки,Градинарски алат, Чистење машина,Ebike,Голф количка ,Електричен Скутер,ntelligent Рамнотежа Автомобил Виткање на Велосипед ,ПРОЗОРЦИ Напојување и ц.Функција : YZPOWER● Стабилна MTBF : > 30000 H● Мали Димензии : 205 * 121 * 100mm● Light Тежина : 2.3 kg● Време на испорака : 25 работни дена● Материјал : Метал Алуминиум Случај● Попродажбата на услугата : 36months Гаранција● Заштита функција : Преку напон / Текот температура / Текот тековната / Краток спој и Поларитетот● Индикаторот на LED : Црвениот се полни, зелена е задолжен заврши или да се подготви полнење● Light, Мали, Стабилна, Висока Ефикасност, Безбедно, итн...

Dste UDC163A Dual USB зарядно устройство за Canon LP-E17 LC-E17C

BGN 12.78

Драг пријател : Како руската Федерација пост имате некоја нова политика, испрати парцела во руската Федерација од Кина, мора да обезбеди целосно име и презиме и целосна адреса , така што тоа би можело да се реализира успешно, ако не, и без разлика на големината на пакет ќе се врати, се надевам дека ќе можат да го разберат, ви благодариме.Овој објект се Вклучени : DSTE Бренд Двојна USB Полнач x 1Полначот е Вовед : Текст : Micuro USB 5 V / 2 AИзлез : CHO1 : 8.4 V / 0.7 НАCHO2 : 8.4 V / 0.5 AКомпатибилен Батеријата Дел Број : За Canon : LPE17

Универсален US Plug DC 3V 1A захранващ адаптер адаптер AC 100-240 зарядно устройство L060 hot

3.78 -21 % BGN 3.00

Опис : Овој објект е Еден DC НИ 3 V 1А Универзална надворешни префрлување адаптер.Се реши проблемот на недоволни за напојување на мобилни хард диск.Широк влезниот опсег, висока прецизност напон.Напојување поларитетот : Внатре позитивни надвор негативни, внатре x(+) надвор i().Влезен напон : AC 100 V ~ 240 VИзлезен напон : DC 3 V 1АDC Плус Димензија : 5.5 мм*2.1 mmПриклучок : САДИзлезен напон точност : ± 5% (без оптоварување)Излезна струја : Максимум 1А Овој Адаптер е погодна за 3 V 1А Електричен мотор, Мини ТЕЛЕВИЗИЈА, Мобилни Хард диск, Мобилни DVD, полнење опрема, MP3 / MP4, маса светилка, Рутер, switch, конзола за игри, Камера, LED Лента, OVED, Лаптоп КОМПЈУТЕР и двонасочна радио Количина : 1 Pc Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека DC излез и совет големина на ac адаптерот се accordant пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Xinmore 63V 6A 5A литиева батерия зарядно устройство за 55.5 V литиево-йонна полимерна скутер E-bike Ebike с CE и ROHS

124.78 -25 % BGN 94.00

СпецификацијаВлезен Напон : 110240 VacФреквенција / тековни : 4763 Hz / 6.5 НаПолнење напон : 63 VПолнење на струјата : 6 АПолнење метод : CC / CVРаботна Температура : 0°C до 45°CТемпература на чување : 20°C 50°CПолнење напон отценети : 63 ± 0.3 VПолнење Тековната отценети : 6 ± 0.5 AТекст pulg / Излез pulg : Однесуваат на следните plug слики******Полнење Напон и Струја може да се прилагоди од страна на Клиентите услов.Ако не можете да го пронајдете она што ви треба,ве Молиме Оставете Зборови на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучокот,Како : 'AC : Број 5,DC : G", Ви Благодариме!!!Влезен приклучокИзлезниот приклучокАпликација ТипЗА Номинален Напон 55.5 V, Отценети Capicaty : 10 Ah 35 Ah батеријата пак, 55.5 V електрични б ајкПРОЗОРЦИ сили (15 серија литиум liion lipo батеријата pack), Батерија, оловни / Life PO4 / Liion Батерија,Електрични Алатки,Градинарски алат, Чистење машина,Ebike,Голф количка ,Електричен Скутер,ntelligent Рамнотежа Автомобил Виткање на Велосипед ,ПРОЗОРЦИ Напојување и ц.Функција● Стабилна MTBF : > 30000 H● Мали Димензии : 205 * 121 * 50mm● Light Тежина : 1.2 kg● Време на испорака : 25 работни дена● Материјал : Метал Алуминиум Случај● Попродажбата на услугата : 36months Гаранција● Заштита функција : Преку напон / Текот температура / Текот тековната / Краток спој и Поларитетот● Индикаторот на LED : Црвениот се полни, зелена е задолжен заврши или да се подготви полнење● Light, Мали, Стабилна, Висока Ефикасност, Безбедно, итн...

EU/US All-in-one 4.2 v зарядно устройство с автоматичен зарядно устройство за литиево-йонна батерия 14500 3.7 v 18650 26650

5.76 -13 % BGN 5.00

ЕУ / НАС Ситевоедно 4.2 v батерија Полнач со Автомобил полнач за 14500 3.7 v 18650 26650 Литиум БатеријаПолначот Модел : HG105 LIX Влез : AC100240v / 4763 HZ Излез : 4.2 v + 1% 450mah Линија должина : 90cm Батерија : 18650 26650 14500 Литиум БатеријаПакет : 1x САД или ЕУ полначЗабелешка : без батерија

Lg HG2 нов оригинален 18650 литиево-йонна батерия 3.7 3000 mah акумулаторни батерии 30A+Lii-100B 18650 и Зарядно устройство

14.70 -25 % BGN 11.00

1 Батеријата Објект спецификите :Бренд Име : ЗА LGМодел : LG HG2Тип : LiIon 18650Номиналниот Капацитет : 3000mah(28003000mah)Номиналниот Напон : 3.7 VТежина : 46g±1gБатерија : ДаБатерија Пати : До 500 пативнатрешна отпорност : ≤20mΩОграничен Полнење Напон : 4.2 vРаботен Напон : 2.754.2 VГолемина : 65.5 mm x 18.5 mm (Дијаметар)Место на Потекло : Јужна Кореја2.Полначот Објект спецификите:Забелешка:Lii100 B не 5v излез​Главни Карактеристики : Флексибилни големина : Еден слот за полнење и управување на системот, Микро USB DC 5 V текст порта, преносни да го носат околу500m Ah, 1000m Ah полнење тековната за изборCC / CV полнење режим важи и за батеријата да се одржи постојан прилив и заштита на батеријата и на корисниците безбедностLED индикатори екранот на статусот на полнење 25pct 50pct 75pct 100pctКога ќе наполните Li Fe PO4 или 3.85 V батерија, мора да се поправи полнење режим : ги Идентификува 1.2 V NiМЗ / 3.7 V Liion батеријата автоматски и одберете рачно за 3.85 V батерија Liion и Li Fe PO4 батеријатаRefresh функција за 0 V батеријатаЗаштита : надбесплатно, надиспуштање, обратна поларитетот, краток спој заштитаИдентификување на мртвите или лоши батерииПараметри : Постојано полни со cutoff тековната помалку од 100m AhИзлезен напон : напон е 4.75 5.25 VКритичниот напон за излез : 3.0 + / 0.1 VРежим на струја : Не повеќе од 15m AhИзлезна струја : 500m Ah / 1000m AhПредупредува : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.