• Новинка
29.4 V 7A зарядно устройство 7S 24V E-Bike Li-ion Battery Smart Charger Lipo / LiMn2O4/LiCoO2 Battery Charger глобална сертификация

29.4 V 7A зарядно устройство 7S 24V E-Bike Li-ion Battery Smart Charger Lipo / LiMn2O4/LiCoO2 Battery Charger глобална сертификация

резултат:
BGN 88.88

Брой продукти
Налично


Номинална
Излезниот Напон
CV
CC
Транзиција / Cut-off Тековната
Нето Тежина
Големина
Оловни
Li-Mn O2
Li Fe PO4
А
Оловни (А)
Li(А)
(kg)
(mm)
12 V
14.7 V
16.8 V
14.6 V
10
2.0
1.0
1.0
170*90*50
24 V
29.4 V
29.4 V
29.2 V
7
1.4
0.7
36 V
44.1 V
42.0 V
43.8 V
4.8
1.0
0.5
48 V
58.8 V
58.4 V
58.4 V
3.8
0.8
0.4
Answer : ___________________________ Note : Намалување на-оф точка за Li батеријата е 5% од КЗ, и тоа може да биде setted меѓу 3-10%.

Подробности

Изход Стандартна:
САЩ, ЕС, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, AU
Воспользуйся:
Стандартна Батерия
Пакет:
ДА
Номер На Батерията:
1
Тип:
Електрически
търговска марка:
Уейт
Интелигентно Зареждане:
ДА
Номер На Модела:
WATE-240W
екран на дисплея:
No
Бързо зареждане:
ДА
Воспользуйся:
Li-ion/Lipo/LiMn2O4/LiCoO2 батерия
Размер:
170*90*50mm
Нето тегло:
1.0 кг
Входно Напрежение:
100-240vac
Схема Ваттности:
240 W
Температура на околната среда:
От -20 °C до +50°C
Използването на:
скутер, E-bike, e-мотоциклети, автобуси туризъм, за миене на пода,количка за голф и т.н.
Защита:
SCP, OVP, OCP, ОТП
Сертификат:
CE, RoHS ce, CB
Цвят:
Черен

Избор на купувачи

LiitoKala Lii-202 зарядно устройство+2 елемента HK LiitoKala Lii-35A 18650 3500mah акумулаторна батерия за фенерче, освобождаване от отговорност 10A

31.26 -26 % BGN 23.00

1 Батеријата Објект спецификите :(2 парчиња)Бренд Име : Liiito KalaМодел : Lii35 AТип : LiIon 18650Номиналниот Капацитет : 3500mah(34003500mah)Номиналниот Напон : 3.7 VТежина : 45g±1gБатерија : ДаБатерија Пати : До 500 пативнатрешна отпорност : ≤20mΩОграничен Полнење Напон : 4.2 vРаботен Напон : 2.754.2 VГолемина : 65.5 mm x 18.5 mm (Дијаметар)Место на Потекло : Кина, Хонгконг2.Полначот Објект спецификите:(1pcs)Опис : Liito Kala Lii202 е паметен универзален полнач кој е способен за полнење на скоро сите Liion, NiМЗ, Ni Cd батерии...

HFES mini USB 5V 1A литиева батерия, кабел за зареждане на модул Lipo Charge Board + защита

1.57 -36 % BGN 1.00

мини USB 5 V 1А Литиум Батерија на Полнење Модул Lipo Полнење Одбор + ЗаштитаВлезен напон : 5 VМаксимално полнење на струјата : 1000 мрПолнење критичниот напон : 4.2 V + / 1%Батеријата overcharge заштита напон : 2.5 VБатеријата во текот тековната заштита на струјата : 3Влезен интерфејс : мини USBДимензија : 2.6 x 1.7 cmПакетот вклучува : 1 x Полначот модул одборAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

64V 2.5 A оловно кисели батерии зарядно устройство 64V електрически велосипед зарядно устройство за 73.5 V оловно кисели батерии зарядно устройство Безплатна доставка

BGN 84.64

НоминалнаИзлезниот НапонCVCCТранзиција / Cutoff ТековнатаНето ТежинаГолеминаОловниLiMn O2Li Fe PO4АОловни (А)Li(А)(kg)(mm)12 V14.7 V16.8 V14.6 V102.01.01.0170*90*5024 V29.4 V29.4 V29.2 V71.40.736 V44.1 V42.0 V43.8 V4.81.00.548 V58.8 V58.4 V58.4 V3.80.80.4Answer : ___________________________ Note : Намалување наоф точка за Li батеријата е 5% од КЗ, и тоа може да биде setted меѓу 310%.

Горещи продажба 1бр САМ черна кутия за съхранение на притежателя калъф за 3 x 18650 3.7 V акумулаторни батерии Feb02

2.16 -7 % BGN 2.00

Топла Продажба 1pcs DIY Црна Кутија за Складирање Носителот Случај За 3 x 18650 3.7 V АкумулаториКарактеристики : Изработени од АБС материјал,лесен,удобен за носење.Лесно да се инсталира.Погоден за 3x18650 батерии.Можете да го користите овој случај со вашата батерија да се формира енергетскиот систем и снабдувањето.Материјал : ABS.Боја : Црна.Тежина : 21g.Големина : Прибл 78mm X 60mm X 24mm.Пакет Содржина : 1 X Батеријата Случај Носителот(Батерии Не Се Вклучени!)

Lg HG2 нов оригинален 18650 литиево-йонна батерия 3.7 3000 mah акумулаторни батерии 30A+Lii-100B 18650 и Зарядно устройство

14.70 -25 % BGN 11.00

1 Батеријата Објект спецификите :Бренд Име : ЗА LGМодел : LG HG2Тип : LiIon 18650Номиналниот Капацитет : 3000mah(28003000mah)Номиналниот Напон : 3.7 VТежина : 46g±1gБатерија : ДаБатерија Пати : До 500 пативнатрешна отпорност : ≤20mΩОграничен Полнење Напон : 4.2 vРаботен Напон : 2.754.2 VГолемина : 65.5 mm x 18.5 mm (Дијаметар)Место на Потекло : Јужна Кореја2.Полначот Објект спецификите:Забелешка:Lii100 B не 5v излез​Главни Карактеристики : Флексибилни големина : Еден слот за полнење и управување на системот, Микро USB DC 5 V текст порта, преносни да го носат околу500m Ah, 1000m Ah полнење тековната за изборCC / CV полнење режим важи и за батеријата да се одржи постојан прилив и заштита на батеријата и на корисниците безбедностLED индикатори екранот на статусот на полнење 25pct 50pct 75pct 100pctКога ќе наполните Li Fe PO4 или 3.85 V батерија, мора да се поправи полнење режим : ги Идентификува 1.2 V NiМЗ / 3.7 V Liion батеријата автоматски и одберете рачно за 3.85 V батерија Liion и Li Fe PO4 батеријатаRefresh функција за 0 V батеријатаЗаштита : надбесплатно, надиспуштање, обратна поларитетот, краток спој заштитаИдентификување на мртвите или лоши батерииПараметри : Постојано полни со cutoff тековната помалку од 100m AhИзлезен напон : напон е 4.75 5.25 VКритичниот напон за излез : 3.0 + / 0.1 VРежим на струја : Не повеќе од 15m AhИзлезна струја : 500m Ah / 1000m AhПредупредува : 1...

10.5 W Dual USB Wall Charger-TR602 2 USB port share 2.1 Amp

BGN 23.98

Карактеристики* Тоа е универзална двојна usb ѕид полнач.* Двојна порта дизајн, може да се наплаќаат 2 уреди истовремено.* Поддршка подлога, телефон, Samsung табот поттикне оган, HTC и повеќе* Софистицирани circult дизајн, заштита со над загреана, надструја,во текотполнење..* ЕУ, pinот е достапна Спецификација* Текст : AC 100~240 V, 50~60 Hz.* Излез : 2 надвор пристаништа, секоја порта Max излез 2.1 A, 2 порти споделување 2.1 amp кога двете пристаништа во употреба* Сертификација : CE, FCC и Rohs.* Телото големина : 54*45*26mm Она што е во кутијата Avantree универзална двојна usb ѕид полначот(TR602)

Нов 22.5 V 1.25 A адаптер за лаптоп, зарядно устройство за IROBOT ROOMBA 532 535 540 550 560 562 570 580 400 500 600 700 поредната зареждане

20.78 -13 % BGN 18.00

Нови 22.5 V 1.25 Еден Адаптер за Лаптоп Моќ Конектор За IROBOT За ROOMBA 532 535 540 550 560 562 570 580 400 500 600 700 Серија ПолнењеПримена на Моделот : За IROBOT За ROOMBA 532 535 540 550 560 562 570 580 400 500 600 700 Серија Текст : AC 100240 V 5060 Hz Outout : 22.5 V 1.25 Порта : 5.5 *2,5 mmВе молиме проверете на сликата внимателно пред место со целПакет : 1* Нови AC Полнач (Без Приклучок )Слични Производи : ја Посетите мојата продавница : Превозот : 3.Колку долго може да се добие мојата цел? Приближното време на испорака откако ќе го испрати надвор.(За референца само) Забелешка : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1130 дена.И тоа трае и подолго.Ве молиме да бидете трпеливи, ако не го добие стоки брзо по породувањето.Или можете да изберете EMS,DHL,UPSот или други изразат услуги,но ве молиме контактирајте со нас за да додадете дополнителни превозот цена за брза испорака...

110-220 на адаптер за променлив ток зарядно устройство за Yongnuo LED Video Light YN-600 YN600 YN600L II YN300 II III YN300 air

BGN 38.38

110220 V AC Адаптер Моќ Конектор за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 YN600 YN600 L II YN300 II III YN300 воздух Вовед : Ова можете да го користите AC адаптер за полнач за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 AC Влез Детали : 1) AC Влезен Напон Спектар : 100240 V2) AC Влез Струја : 1500m A3) Внесување Фреквентен Опсег : 4763 Hz4) Без Оптоварување Потрошувачка на Енергија : DC Излез Детали : 1) DC Напон Спектар : 324 V2) DC Струја Опсег : 1004000m A3) Вкупно Регулатива : 4) Бран & Бучава : 100 m Vpp5) Работни Ефикасност : 80%6) Заштита : Краток Спој Заштита, Во Текот Напон Заштита, Во Текот Тековната Заштита, Отворено КолоЗаштитаНа Животната Средина Барање : 1) Оперативни Температура : 0 степен +40 степен2) Температура на Чување : 10 степен +55 степен3) Оперативни Влажност : 5%(0 степен)~90%(40 степен) 72h Полно Оптоварување4) За Складирање Влажност : 3%98% Спецификации : AC Приклучок : Американски, Европски СтандардDC Џек(Приклучок) : 5.5*2.1 мм, 5.5*2,5 mm, 3.5*1.35 мм,итнDC Кабел Должина : 1.5 мСлучај Димензија : L119*W61*H37mmТежина : 0.30 KGБоја : ЦрнаAnswer : ___________________________ Note : 1 Номинална AC Влезен Напон : 100240 V2 AC Макс...

Зарядно устройство за електрически инструменти МАК ch05, D090DWE, DF330DWE, DF030DWE, BL1013, DC10WA, 19455-6, 194551-4, 19533-9,194550-6

25.44 -10 % BGN 23.00

Модел : МАК CH03Карактеристики : 1 D090 DWE,DF330 DWE,DF030 DWE, BL1013, DC10 WA, 194556,1945514,195339,19455062.За Makita 10.8 V BL1013 Liion батеријаТекст : 100 V240 V 22 W 50 / 60 HZИзлез : 12 V 1.5 А

14.4 V/18V USB захранване за Makita литиево-йонна батерия за телефон и USB зарядно устройство-конвертор(само за серия LXT)

23.20 -5 % BGN 22.00

14.4 V / 18 V USB Извор на Енергија за Makita ЛитиумЈонска Батерија Телефон и USB Уреди Полначот Конвертор (Само за LXT серија, Не за CXT серија)Пријава до 2 компатибилен USB електронски уреди каде НАИЗМЕНИЧНА струја не е достапна2 USB порти се обезбеди брз и лесен за полнење2.1 На излез од секоја USB порт, 4.2 вкупна излезна кога и двата USB порти се поврзаниВграденво спојувалка за каиш придава на појас или holsterДизајниран за работа сајт издржливостПретворете го вашиот Makita литиумјонска батерија во порт за полнење со 18 V LXT ЛитиумЈонска Cordless Извор на Енергија...

Miboxer C4 D4 VC4 LCD Smart Battery Charger With 12V Car charger for Li-ion / IMR/INR/ICR/LiFePO4 18650 14500 26650 AAA 100-800mah

BGN 40.80

C4 Miboxer Батерија Полнач за 10340 10440 АА ААА 14500 18650 26650 Батеријата Конектор за Универзален Полнач за Бесплатен ПревозотC4 е паметен полнач дизајниран од страна на miboxer тим,компатибилна со речиси сите тип на акумулатори како Liion / IMR / INR / ICR / NiМЗ / NiCd / Li Fe PO4 батерии,како и висок степен на перформанс.Со голем дигитален LCD дисплеј,лесно да се разбере полнење на батеријата параметри и процесите.C4 има различни полнење карактеристики и начини според различни тип на полнење на батеријата.Тоа се користи стандардни Liion батерија полнење на чекање кога се работи со Liion / IMR / INR / ICR / Li Fe PO4 батерии;се Користи целосно полнење на чекање за NiМЗ, NiCd батерии на полнење процес.Функција : Текст : AC86265 V / DC12 VИзлез(Макс) : 4.2 V±1% / 4.35±1% / 3.6 V±1% / 1.48 V±1%Големина : 103x158x38mmАктуелни : Liion / Li Fe PO4 : (Максимална : 800m A*4,Ниска : 350m A*4) NiМЗ / NiCd : (100*800mah секој слот за полнење)Компатибилен со сите различни тип на цилиндрични литиум батерија.До 800m A полнење брзина во еден слот.Висока прецизност калибрација на каков извор на волтажа.Автоматски запира за полнење на полнење compleion.Обратна поларитетот заштита и краток спој заштита.Автоматски детектира батеријата статус и прикажува полнење напредок.Автоматски детектира батеријата отпор.Откривање на батеријата dapacity во празнење.Секоја батерија слот контроли и трошоци независно.Поддршка на мали капацитет на батеријата се полни.Поддршка за литиум батерија поправка функција.Компатибилен со DC12 V автомобил полнење функција.Направени од отпорни на оган,пламен retardant КОМПЈУТЕР материјал.Дизајниран од страна на оптимално топлина дисипација.Одлично коло дизајн,3 години гаранција.Paket Содржи : 1 * Smart Батерија Полнач(Батеријата не inclueded)1 * ЕУ / САД Ѕидни Држачи за Кабел1 * Упатство1* полнач за во автомобилВе молиме да користите 12 V ѕид задолжен или напојувањеМодел 1 : C4 самоРежим 2 : C4 со 12 V полнач за во АвтомобилНашата услуга за купувачот : Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката...

BOGUANG Solar Controller 10A 12V / 24V blue for Solar panel solar module САМ solar комплекти boat of yacht RV каравани solar panel

BGN 23.98

Контролорот е само за offgrid сончевиот систем, особено во сончевиот систем за осветлување и ја штити батеријата од се во текот на обвинет од страна на соларен модул и над извршени од страна на товари, процесот на полнење е оптимизирана за долго траење на батеријата и подобрување на перформансите на системот, сеопфатна автодијагностика и електронската заштита на функции може да се спречи оштетени од инсталацијата грешки или системот грешки.Пакет : 1 buc 10 A 12 V / 24 V соларен контролер1pcs упатство на англиски јазик.

5 портове USB Charger Хъб 3.0 И 2.0 Game Console Extend USB Adapter For PS4 Pro Console Accessories ODS

19.14 -27 % BGN 14.00

5 Пристаништа USB Хаб 3.0 & 2.0 Игра Конзола се Прошири USB Адаптер за PS4 Про КонзолаОпис : На оваа висококвалитетни центар карактеристики 1 USB 3.0 порт и 4 USB 2.0 порти совршено прилагодени за истовремено да ја полните вашата различни Playstation 4 Про додаток.Карактеристики : 1...

GTF 18650 батерия литиева батерия зарядно устройство LED 3.7 v зарядно устройство евро щекер

BGN 4.96

Карактеристики : Сигурен батерија полнач.Безбеден и брз.За литиум батерии.Вграденво Заштитен PCB да се избегне краток спој, надполнење и надпразнење; ги штити корисникот безбедност и спречување од неправилна употреба скратат животниот век на батеријата.Висок капацитет.Низок напон се стабилизира.Кога ќе го приклучиш на батерија 18650 во полначот,тоа ќе се покаже црвена LED Светло, и зелената значи во целосна наплата состојба.Спецификации : Текст : AC 100 V240 V 50 / 60 HzИзлез : 4.2 V, 0.5 AКомпатибилен Со : 18650 Liion БатеријаТип : ЕлектричниУпотреба : Стандардна БатеријаЧашката Стандард : Plug ЕУГолемина : 105 x 42 x 37 mmКабел должина : 630 mmНето тежина : 72 gБоја : ЦрнаПакување Содржина : 1 X Liion Батерија Полнач(ЕУ приклучете НИ приклучок)

5V 3.1 A 3 порта USB зарядно устройство за телефон AC / Plug EU универсален бързо зареждане на мобилни стенно зарядно устройство за Android Iphone смартфон iPad

3.07 -35 % BGN 2.00

5 V 3.1 3 Порти USB Полнач за Телефон AC / ЕУ Plug Универзална Брзо Полнење на Мобилни Ѕид Полнач За Android, Iphone Паметни Телефони и i PadКарактеристики : Сосема Нов Висок Квалитет.Пренослив, идеална за патување.Висока ефикасност и ниска потрошувачка на енергија.Обезбедува стандарден USB 5 V во до 3.1(max).Одлично за полнење на мобилни телефони, камери, MP3 плеери.Компатибилен За i Pad, iphone и i Pod и други паметни телефони3 USB напојување пристаништа бесплатно до 3 мобилни уреди истовремено преку само еден ѕиден штекер.Answer : ___________________________ NOTE : 3.1=Порта 1 + Порт 2 + Порта 3Спецификации : Боја : Црна, Сина, Зелена,Портокалова, ЦрвенаПриклучок тип : Plug ЕУИзлез : 5 V 3.1(За USB х 3)Текст : 100 V240 V AC 50 / 60 HzПакетот вклучува : 1 x 3 USB Порти ЕУ plug AC Полнач (без мало пакет)

Liitokala lii500 нова опаковка интелигентно зарядно устройство LI-ion NiMh AA AAA 10440 14500 16340 17335 17500 18490 17670 18650 и Зарядно устройство

55.09 -35 % BGN 36.00

Smart Батерија Полнач Liito KalaКарактеристики и спецификации : Забелешка : Не се компатибилни со 3.2 V / 1.5 V батерии Карактеристики : ● Компатибилна со литиум јонска, никел метал hydride и никел кадмиум батерии...

10шт Duosida EVSE зарядно устройство 62196 тип 2 EV зарядно устройство 16A гнездо, електрическа кола, преносими зарядно устройство Leve2 модел 2 на Едро Schuko

2974.61 -15 % BGN 2528.00

Duosida EVSE 62196 тип 2 EVSE полначот 16 A приклучок ,Електричен автомобил Пренослив Апарат schuko конекторДобри вести за ЕУ(Европската Унија)клиенти...

Оригинален S76 CMS-S76R DVD оптични лазерни пикап CMS S76R

BGN 23.20

Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи); или не го знам модел; или не може да се најде на OPICAL ЛАСЕРСКИ ЛЕЌИ треба, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за совети...

Слънчево зарядно 5V 14W SunPower High Efficiency Monocrystallie Solar Cell panel Charger Dual USB за Iphone Huawei, Xiaomi и т.н

71.52 -15 % BGN 61.00

Спецификација : Соларен панел врв моќ : 14 WТрансформација ефикасност : 22%25%Излез 1 : 5 V2 A(макс) / Излез 2 : 5 V2 A(max)Отворање : 30 x47x 0.5 cm / 11.8x18.5x0.2 инчиПати : 16 x 30 x 2cm / 6.3x11.8x0.8 инченТежина : 352g / 0.77 кг / 12.3 озПакет Содржина : 1x 14 W Соларен Полнач,2x метални куки(carabiners)1x микро USB кабел1x упатството за1x мало кутија со ALLPOWERSГаранција18месечно производ гаранција од ALLPOWERSБезбедност За Заштита НаНа соларен панел е FCC, Ro HS, CE уверение...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.