• Новинка
AC 250V 10A 5E4 DPST NO / NO миг премина ъглошлайф, машина за Hitachi 180 G18SE2

AC 250V 10A 5E4 DPST NO / NO миг премина ъглошлайф, машина за Hitachi 180 G18SE2

резултат:
BGN 14.10

Брой продукти
Налично

Име на производ Switch Одговара за Hitachi 180 G18 SE2 Агол Мелница Модел FA5-10/2 W Акција Тип Еден Контакт Тип 2 NO Пол DPST Моќ AC 250 V 10 A 5 E4 Терминали Quanlity 4 Вкупната Големина 107 x x x x 27 x x x x 51mm/ 4.2" x 1.1" x 2"(L*W*H) Материјал Пластика, Метал Главната Боја Црна, Месинг Тон

Подробности

документ:
ССС
Тип На Ключа:
Сензорен Ключ За Включване / Изключване
Тип Елемент:
Ключове

Избор на купувачи

JX 1 бр. RF конектор SMA мъжки към RP-SMA женски адаптер за антена жак адаптер

BGN 0.96

АНТЕНСКИ приклучок за SMA машки да RPSMA женски адаптер антенски приклучок адаптерОпис На Производот : Категорија : Конектори, ИнтерконекцииТип : Коаксијален, Адаптер ЗА антена!Серија : ВОСеријаСе конвертира Од : SMA МашкиПретворање На : RP SMA ЖенскиОтпорност 50 OhmСтил : стрејтПакетот Вклучува : 1 x SMA Машки да RP SMA Женски Права АНТЕНСКИ приклучок АдаптерКонтакт со Нас : Ако имате било какви прашања или проблеми, ве молиме не двоумете се да контактирате со Alibaba порака...

1x E27 Male to B22 Female LED Light лампи с нажежаема жичка адаптер конвертор притежателите на байонет 250V 500W пластмаса

1.26 -21 % BGN 1.00

Опис : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетВисока температура отпорни, антигорење PBT и антистареењетоMax поддршка : 250 V, 2 A, 500 WМатеријал : ПластикаВе молиме проверете ја вашата сијалица конектор внимателно за да бидете сигурни дека адаптер ќе се исполнат.На сијалица адаптери се исто како што сликите покажуваат!Пакет се вклучени : 1 x Сијалица АдаптерПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

Безплатна доставка, UK Standard Wall Switch 1 Gang 2 Way Switch Control, стъклен панел, монтиран на стената лампа сензорен екран ключ, KT001DUK

BGN 28.80

Сега Сите допир switch обновено на led индикатор боја : кога надвор статус, тоа е зелена боја, кога на статус, тоа е црвена боја!Ова е Една телевизија жица контрола 1 банда 2 начин на допир прекинувач, ако сакате да се купи еден тест, може да се купи еден компјутери, сепак, нормално ќе треба да се купи еден пар или три парчиња.затоа што треба и два компјутери допир се префрлите на контрола на истиот една светилка за вклучување / исклучување или три компјутери допир се префрлите на контрола на истата светилка за вклучено / исклучено.може да се купи 1 buc 1 банда 2 пат, и уште 1 buc 2 банда 2 начин или 3 банда 2 начин, тоа е се ок.Мојата фабрика прифаќа капка превозот бизнис.имаме сосема KOPOU логото на стакло рамка, и имаат netural без лого на стакло рамка.ако сакате да ги купите сите чисти без лого на стакло рамка тип на ѕид моќ приклучоци, ве молиме порака мене кога ќе ги нарачате.ние ќе се испрати без лого или со логото стакло од страна на случаен избор.кога префрлате беше исклучена состојба,таму беше црвена боја, LED индикатор покажуваат низ прстен на допир switch...

RF конектор SMA female Right Angle ПХБ adapter SMA-KWE 4 foot board 17 мм

BGN 0.94

SMA АНТЕНСКИ приклучок за женски Десен Агол PCB adapter SMAKWE 4 нога одбор Производ Серија : SMA Datasheets : Тип на Производ : Преку Дупка PCB Монтажа со 14 нишка Тело Позлата : Goldplated Конектор Тело Стил : Десен Агол Конектор Материјал : Месинг Контакт Позлата : Goldplated Пол : Џек Отпорност : 50 Ohm трговија на Големо RF adapter SMA женски Преку Дупка plug Десен Агол SMAKWE PCB Планината конектор Бесплатен превозот САД$ 46.80 / многупарчиња / многуАНТЕНСКИ приклучок за SMA машки да RPSMA женски адаптер антенски приклучок адаптер парчеRF SMA женски MCX машки конектор со SMA Џек да се MCX приклучок адаптер за DS0201 / DSO201 / ОДС / DS203 oscilloscope (OSC) САД$ 0.90 / парчеАНТЕНСКИ приклучок RPSMA машки да SMA женски адаптер антенски приклучок адаптер парчеевтини АНТЕНСКИ приклучок RPSMA женски TS9 антенски кабел соберат TS9 конектор zte антена парчеПромет на големо со 10pcs АНТЕНСКИ приклучок RPSMAженски RPSMA машки Десен агол адаптер Бесплатен превозот САД$ 12.00 / многупарчиња / многуТрговија на големо SMA adapter SMA машки да се Јават женски да се Јават женски "Т" Тип конектор адаптер Бесплатен превозот САД$ 16.80 / многупарчиња / многуТрговија на големо adapter SMA RPSMA женски RPSMA женски права Бесплатен превозот САД$ 15.80 / многупарчиња / многу

2A / 250V 5A/120V незабавно включване / изключване / ВКЛЮЧВАНЕ 2P2T DPDT 6 запоителни контакти барабанен 6шт

13.12 -9 % BGN 12.00

Име На Производ За Да Се Префрлате Switch Оценет Напон И СтрујаAC 250 V, 2 AAC 120 V, 5 A Акција Тип на Еден Pin Број 6 Игли Позиција 3 Позиции(ON / OFF / ON) Тип DPDT Капа Дијаметар 5.8 mm / 0.228" Големината на Телото(Прибл.) 13 само 11,6 x x 10мм / 0.5" x 0.46" x 0.4"(L*W*T) Вкупно Висина 33mm / 1.3" Материјал Пластика, Метал

(1 бр./лот) 160 * 160*90 мм сив ABS пластмаса водоустойчив корпус IP65 PVC разпределителните скоростна електронен проект инструментален корпус

BGN 31.04

Abs Ip66 160*160*90mm Водоотпорен Куќиште Електронски Пластична Кутија Делница Дистрибуција Switch Надворешна КутијаНашите ABS делница кутии се одлични за внатрешна / надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.Производот тежи околу 1 / 4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација.Производот тежи околу 1 / 4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација.помина водоотпорен и dustproof врши под строгите стандарди за квалитет.(IP 66),и да го користите, исто така, е лесен за инсталација на Терминал Замена Железнички, Копчето Кутија, Мали Терминал, Сигнал , Реле и Сензор ,Комуникација и заеднички Кутија итн...

(1 бр./лот) 240*160*90 мм сив ABS пластмаса водоустойчив корпус IP65 PVC разпределителните скоростна електронен проект инструментален корпус

BGN 35.50

Abs Ip66 240*160*90mm Водоотпорен Куќиште Електронски Пластична Кутија Делница Дистрибуција Switch Надворешна КутијаНашите ABS делница кутии се одлични за внатрешна / надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.Производот тежи околу 1 / 4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација.Производот тежи околу 1 / 4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација.помина водоотпорен и dustproof врши под строгите стандарди за квалитет.(IP 66),и да го користите, исто така, е лесен за инсталација на Терминал Замена Железнички, Копчето Кутија, Мали Терминал, Сигнал , Реле и Сензор ,Комуникација и заеднички Кутија итн...

SEC3-95 Jjc5 изолация пиърсинг конектор изолация конектор кабелна скоба 1q опорната линия 25-95мм2, клонка 25-95мм2

BGN 2.27

Пријава : висок пораст зграда во окното кабел гранка 1 инсталирате и да ја поправите главна trunk кабел со традиционалниот метод...

10 бр N plug Мъжки към съединители FME мъжки конвертор RF директен коаксиален конектор кабел

BGN 31.89

N Plug Машки Да FME Plug Машки Конвертор RF Директно Коаксијален Кабел Конектор Производ Серија : Конектор адаптер Семејство : Коаксијален, RF Адаптери Серија : Помеѓу Серија NFME Конвертирате Од (Адаптер Крајот) : N Машки Да Конвертирате (Адаптер Крајот) : FME Машки

(2 бр./лот) 65C KSD301 нормално затворен термостат, температурен превключвател, NC 65 градуса по Целзий, биметаллический диск.

BGN 3.04

KSD301 Серија Термостат ( Автоматско Ресетирање ).Акција Тип : Н В Вид ( Обично Блиску, Поврзани )Акција температура : 65+3 целзиусови степени, Ресетирање на температура : 50+5 степени целзиусови степени.Количина : многу од 2 парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Ro HS Согласност.Карактеристики : Стабилизирана перформанси, висока прецизност температура контрола ,мал дел, светлина, висока сигурност, и малку пречки за безжични ,итн.мерки на претпазливост : 1.Ве молиме имајте на земјоделска фирма со инсталација површината на controleed апаратот кога се инсталира.Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори.2.Никогаш не колапс ,се олабави или деформира врвот на покрие површина за време на инсталацијата со цел да се избегне какво било влијание на неговата ефикасност.3.Никогаш не infiltrateany liqiud во термостат, ниту, пак, над притиснете за да попуштат на школка, без промена на обликот на надворешните инсталации терминал на слободна волја .4.За производи кои се користат во коло на не повеќе од 5 A струја, ве молиме, изберете ја води со пресек на површината на бакар core паѓа во рамките 0.51mm2 за конекција...

чисто нов и оригинален безконтактен превключвател IME18-12NNSZW2S, IME18-08BNSZW2S SICK

35.20 -1 % BGN 35.00

100% Нови и оригинални IME1812 NNSZW2 S, IME1808 BNSZW2 S БОЛНИ Близина префрлатеНАПРАВЕН ВО МАЛЕЗИЈАДел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

50X-добро качество на 3 W и 850 Нм инфрачервен IR led чип с висока мощност led мъниста с теплоотводом безплатна доставка

BGN 57.60

Моќност : 3 W Напред Напон(VF) : 1.31.6 V Напред Тековната(АКО) : 700m A Прозрачна : 300500m W Живот : 50000 Hr Бран : 850nm Чип бренд : Bridgelux Зрак Агол : 120 степен Температура на Чување : 25~+60degree Добредојдовте OEM / ODM целОбјектот сликаОбјектот големина на :

R13-507 цвета на бутон жълт 3A / 250VAC OFF-ON 2Pin Non Self-locking Push Button Switch (Self reset switch) 20 бр / лот

BGN 8.00

R13507 Копчето боја Жолта 3А / 250 VAC OFFON 2 Pin Не Автозаклучување Прекинувач (Само ресетирате switch) 20 Pcs / многуПакет се Вклучени : 20 x Не Автозаклучување Прекинувач(Само ресетирате switch) Копчето боја : Жолта

4.2 мм млечно-бял 8P 8PIN мъж за PC компютър ATX конектор за захранване на процесора, пластмасов корпус корпус

BGN 7.84

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв пат и да го решат заедно ,ви благодаримеопис на производот :

100шт високо качество M24*1.5 кабелна желязо IP68 пластмасов кабел водоустойчив конектор диаметър 10 mm~14 mm найлон пластмасови телена жлеза

BGN 88.80

100 PCS Топла Продажба IP68 Водоотпорен Најлон Пластични Кабел Жлезда Конектор Кабел Количина : 100pcs M24*1.5 За 10мм ~ 14mm кабел Снабдување боја : Црна или бела боја,на пример може да изберете 100pcs црна или 100pcs бела,или ќе cann изберете 50pcs бели+ 50pcs црна,whateve...

(100 бр./лот) 70C KSD9700 нормално затворен термостат, температурен превключвател, NC 70 градуса по Целзий, биметаллический диск.

BGN 88.00

KSD9700 Серија Термостат ( Автоматско Ресетирање ).Акција температура : 70+ 5 целзиусови степени, Ресетирање на температура : 50+10 степени целзиусови степени.Акција Тип : Н...

SPDT вкл. / изкл/вкл. 3 начин за заключване на мини превключвател AC 3A 250V 6A 125V MTS-203 5 бр.

8.21 -3 % BGN 8.00

Име на производ за да се Префрлате Switch Тип SPDT(Latching) Позиција 3(On / Off / On) Напон и Струја 6 A / AC 125 V / 3А AC 250 V Главниот Големината на Телото 13 х 13mm / 0.5" x 0.5"(L*W) вкупна Висина 33mm / 1.3" Материјал Метал & Смола Сина Боја & Тон Сребро.

HOT12V 2 CH RF Wireless Remote Switch Control system (предавател и приемник)Радиоконтроллер 315 / 433MZH еднократно / превключване / Защелкнутый

BGN 21.90

Работен Напон : 12 VИзлезна Струја : 10 A(10 A / CH .Тоа имаат подобра помалку од 7А .Тоа е за безбедно и трајни)Channel : "2 CHРаботна Фреквенција : 315 MHZ / 433 MZH( Фреквенција може да се прилагоди)ве молиме да забележите дека тука е во сет , ние сме го направиле тоа работат заедно пред да се брод за вас , така што не't треба да се грижи за она што фреквенција се тие .само некој кој се купи примачот или испраќачот сам ,тој мора да се грижат за фреквенцијата на натпреварот .Примачот на осетливост : : 105 DbРаботна температура : 10 "C +60" CИзлез начин : Бутване / НеLatched mentary.Интерзаклучување / Lathced .Авто заклучување / SelfLatched / ToggleКод тип : Учење кодотработа / излез начинБутване / НеLatched / Еден : притиснете едно копче работи / НА...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.