• Новинка
Finglee 1pcs 4inch/100mm гранит, мрамор, бетон, керамични мокри диамантени полиращи подложки

Finglee 1pcs 4inch/100mm гранит, мрамор, бетон, керамични мокри диамантени полиращи подложки

резултат:
BGN 6.38
BGN 6.00 -6 %

Брой продукти
Налично


Модел : FL-SFW1
Пакет : 1 парчиња
Дијаметар : 4 инчен/100mm
Дебелина : 3 мм
Дупка : 16 mm
Материјал : дијамант и смола
Изберете Жито : #30,#50,#100,#150,#200,#300,#500,#600,#800,#1000,#1500,#2000,#3000
Машина Компатибилен : Активни планетарен мелење машини,Пасивни планетарниот мелница, Полирање машина, Агол мелница, кат scrubber.
Примена : Овој вид на полирање влошки се специјално дизајнирани за полирање на бетон,гранит,мермер,варовник и сите видови на камења.
Карактеристики :
1.За бетон,гранит,мермер,варовник
2.Висок glossiness
3.Долг животен век
4.Брзо полирање
ПС : Кога ќе го купите пред ве молиме изберете ронки.
Поради поврзаноста е MOQ 5 парчиња/многу.
FL-7 SFW1 имаат 14 жито
Кога ќе го купите ве молиме оставете порака за нас. Кажи ни што чакал и нејзината количина сакате.

Подробности

Обяснение:
Grit1500, Grit150, Grit200, Grit100, Grit300, Grit50, Grit500, Grit400, Grit800, Grit3000, Grit1000, Grit2000
Размер:
4 inches
Брой КОМПЮТРИ:
1 бр.
Използването на:
Ремонтна Бригада
Номер На Модела:
FL-SFW1
Материал На Уплътнението:
diamond материал и смола
търговска марка:
ФИНГЛИ
is_customized:
Yes
Външен Диаметър:
100mm
Крупа:
50,150,200,300,400,500,800,1500,2000,3000
Работна височина:
3мм
вътрешен отвор:
16мм
Суха или влажна:
мокри полиране
Използването На Област На Приложение:
Бетон, гранит, мрамор, камък, керамика, терраццо
С помощта на път:
велкро отзад
машина:
Ъглошлайф, машина за полиране на пода, единична мелница пол
OEM:
ДА
Тип:
Диамантена карета перална уплътнение
Размер:
100x3x16mm

Избор на купувачи

12шт рутер битов Набор от професионални джолан диаметър. 8 мм волфрам карбид слот за бита нож комплект с дървен корпус за дървообработващи инструменти

36.32 -9 % BGN 33.00

Корисниците кои купиле, исто така, го купи овој објект 1 100% Задоволството ЗагарантиранаАко не сте задоволни со било кој од нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот за вас и да ги задоволи вашите барања.Ако сте го добиле било неисправни производи или некој од нашите производи може да не биде правилно се користи, Ние ќе ви даде попуст или да се врати парите.2...

5 бр./лот 1/8 инча високоскоростна стомана джолан 5.8 мм винт дорник за Dremel L15

3.20 -6 % BGN 3.00

Спецификација : Материјал : High Speed Челик месо тело со Дијаметар : 3.175 mm (1 / 8 Инчи) Глава Дијаметар : 10.5 mm Навој Дијаметар : 5.8 mm вкупна Должина : 50mm Боја : Сребро Тон Количество 5pcs Карактеристики : Завртка Врвот Mandrels се дизајнирани with3.175mm месо тело...

OOTDTY 26 бр./лот метален режещ диск за Dremel Мелница на Ротари дискова saw blade Dremel колелото на рязане диск за шлайфане

3.78 -21 % BGN 3.00

Материјал : СмолаНашите смола сечење дискови сет е направен со низок губење на материјали со остар нож,во добра форма без скршен рабови.Тоа е издржлив,безбеден и ефикасен,лесно може да се додадат на ротари tools.Идеална за намалување на сите видови на метални,cuting завртки или завртки или отстранување на ' рѓосано или одземени завртки и навртки со правење отвори во нив.Тие доаѓаат со 2mm mandrel за монтирање во компатибилен хоби алатки со иста големина чак.Употреба : се Користи со dremel ротари алатки за сечење метал / пластика / влакна / дрво,итн.СпецификацијаДискови Кол...

Коментари tenoning машина Tenoning машина пробивна машина с квадратна дупка длето и аксесоари пейка пробивна машина

1360.00 -8 % BGN 1251.00

Машини за tenoning машина Tenon машина Плоштадот дупка дупчење машина малку Mortising и Додатоци Клупата вежба машина алаткаСликата Покажува : Испорака : Кога ќе го поставите цел, Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан...

10шт Диамантена перфоратор набор от Mayitr пробийте отвор на режещия нож 6/8/10/12/14/16/18/22/26/32 мм за плочки, стъкло, мрамор, керамика пробиване

12.02 -33 % BGN 8.00

HW0000643Спецификација : Бренд новиБоја : сребренаМатеријал : челикТип : Вежба Битови & Chucks632милиметри поставите големина : 6mm / 8мм / 10мм / 12mm / 14mm / 16mm / 18mm / 22mm / 26mm / 32милиметриСовршена алатка за професионална или DIY употреба.Може да се користи со стандардните електрични вежба.Секогаш користете лубриканти (вода ), инаку дијамант core вежба ќе изгори.Овој дијамант обложени core вежба малку отстранува полн круг од стакло, мермер, плочки, гранит, керамички или други.Пакет се вклучени : 10pcs x Дијамант Holesaw сетAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15мм грешки поради прирачник за мерењеОбјектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиотEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Безплатна доставка 1бр паяный мокър режещ диск паяный diamond канавчатый режещ диск 115*22.23**5.0 мм за мокро рязане на мрамор / гранит

BGN 15.98

Спецификација На Производот : 1pc на висок квалитет 115*22*5mm brazed сечење диск за влажно сечење на мермер / гранит / плочка / керамика итнАпликација за : Погодни за сечење на разни тешко материјали, како челик бетон мермер,гранит, керамички,тешко конкретни и тули итн...

AC 220V 9 мм задвижваща вал 6 на зъбите мотор Ротор за Makita JR3000 маслобойка бормашина

BGN 48.66

Име на производ Електричен Мотор Роторот Одговара за Makita Работен Напон AC напон 220 V Вози во Бунари со Дијаметар од 10мм / 0.4" Вози Вратило Малку Дијаметар 9mm / 0.35"(6 заби) комутаторот за префрлување Дијаметар 27mm / 1" Роторот Core Големина 42 x 45mm / 1.65" x 1.7"(D*L) Вентилаторот за Ладење Дијаметар 65mm / 2.6" Невози Крајот Дијаметар 7mm / 0.3" Вкупна Должина 155mm / 6.1" Материјал Челик, Бакар, Пластика

Xltown 6pcs Power Пробийте Спейд Bits Set САМ разнообразни размери дървени Плоски тренировки дървообработващи остриета дървени досадно Плосък тренировки

24.29 -18 % BGN 20.00

Карактеристики : Лесно да се започне малку дупчење на центар.Хексадецимален месо тело кое што спречува пропаѓање.Топлина третираат високојаглероден челик, со голема цврстина.Тоа вклучува 6 големини во една вежба малку сет(10мм, 12mm, 16mm, 18mm, 20mm, 25мм), кои ги задоволуваат вашите различни потреби совршено.Спецификации : Материјал : Високјаглероден челикПакет Тежина : Околу...

4шт Hss 5 флейта Зенковка тренировка три остри почистване на дограма фаска 3/4/5/6 мм мивка дупка почистване на Дърводелец дървообработване

BGN 1.92

За пад на превозотДобредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако ќе го добиете плаќање од вас.За прогласи вредностЧесто,ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас.Добредојдовте капка превозот!ние нема да ги вклучуваат сите информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.КарактеристикиПосебно дизајниран челик контра ракав countersinks или контра забива пилот дупка.Прилагодливи контра ракав длабочина со клуч.Вежба и countersink завртки за дрво без промена делови.Дупчење должина може да се прилагоди за различни должина завртки едноставно со расклатување и затегнување на setscrew.Chamfer е 5 флејта, Во процесот на користење, може да празнење на дрво брзи, потоне дупка за еднократна употреба drilled мазна, завртка капа совршен вградени во површината на работното парче.Спецификации на Боја : Како на сликите покажуваатМатеријал : ХСС Вежба 4241Црна chamfer вежба тело материјал : челик #45Димензија : 3мм 60mm x(L)4mm x 75mm(L)5mm x 85mm(L)6mm x 93mm(L)Кол...

LA VIE 12шт 8 мм слот машина дървени бита директен джолан видий режещи инструменти за дървообработване укропные бита MC02006

55.55 -28 % BGN 40.00

LA VIE 8мм Рутер Малку Мелење Машина Дрво Битови Директно месо тело Карбид Сечење Алатки Машини за Копар Битови 12pcs MC02006Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов CNC Рутер Битови сите термички обработени сечилото, со висок concentricity се Спротивстави на torsion и силна Високоодделение карбид со остар нож за сечење, мазна ротација, оперативни светлина Тело Материјал : 45# челик Карбид Совет : YG6 X Пакет се вклучени : 12pcs Рутер БитовиAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

3/4/5/6/8/10/12 / 14 мм порцеланова корона копия плочки стъклокерамиката мрамор тренировки G08 Drop ship

1.62 -38 % BGN 1.00

Усвојување на зацементира карбид алатка малку На ударна дупка е мазна и заврши, тоа нема да произведе шок феномен, лесно да се позиција Мала инцизија отпор, може да го подобри работни брзина и лесен за ракување Користат за Керамички Плочки, Огледало и Стакло...

ESD BGA ремонт запояване работна устойчива на плъзгане антистатик устойчива на плъзгане Бяла ръкавица нова полиестерна ръкавица

1.42 -30 % BGN 1.00

ESD BGA Поправка Лемење Работи Antiskid Антистатички, Антипропадна Бели Ракавици Нови Полиестер РакавицаСпецификација : Едноставни и убави т изглед Дише полиестер ракавици со проводен карбонските влакна Со грчевито држејќи се за точки за да се antiskid добар додаток за BGA лемење работи Спецификации : Големина : L# Боја : Бела Пакет се Вклучени : 1 Пар на Антистатички Antiskid Ракавици Објект сликиПлаќање : Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress вебсајт, 100% безбедно плаќање на тука.ќе се направи исплата на Aliexpress компанија, и кога ќе го добиете производот, тие може да се пушти пари за да сопственикот на продавницата.Царинските Трошоци (Увоз Доход) ( Освен Русија ) : Плаќаат данок е должност на секој граѓанин, купувачот треба да ја преземе одговорноста на сите даноци.Ако купувачот одбие да го прими стоката, бидејќи на даночниот проблем, тие треба да се плати за сите товарни.(ако сте треба прогласи пониска вредност, ве молиме забелешка за нас.)Гаранција & Наплата : 1)ве Молиме внимателно ја испита сите елементи, веднаш кога у знак тоа...

LA VIE 1бр 1/4 8 мм 1/2 изкуствена лента Ogee рутер малко дугообразный Клепальный нож C3 твърдосплавен връх дървообработващи трън нож MC01016

13.62 -19 % BGN 11.00

LA VIE 1pc 1 / 4" 8мм 1 / 2" Faux Панел Ogee Рутер Малку Лакформа Riving Нож C3 Карбид Падна Дрво Tenon Машина MC01016Функција : 100% сосема нов и висок квалитет...

5шт быстросменные метални инструменти 1/4 шестостенни джолан дърво HCS тренировка набор от 4/5/6/8 / 10мм

BGN 5.81

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Висок Јаглероден Челик Одговара на Сите 1 / 4" Хексадецимален Cordless Screwdrivers Брза замена композитни конус, користи вежба остро принцип...

3шт удлинительные пръчки 60 мм самостоятелно блокиране на 1/4 черно притежателя электродрели бар шестостенния джолан Быстросменная магнитна отвертка бит

BGN 12.78

3pcs Продолжување Прачки 60mm Автозаклучување 1 / 4" Црна Хексадецимален месо тело БрзПромена на Магнетното Шрафцигер Малку Електрична Вежба Носителот БарКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на 1 / 4inch хексадецимален месо тело base завртка малку носители За употреба со вежби и моќ screwdrivers Овозможувајќи за точни работи со base завртки Погодна за воена вежба, шрафцигер, серија на главата и со други за да се префрлите...

6 бр./лот дървообработваща рязане нож дупка триони Holesaw дърво, метал HSS Ti тренировка G08 Drop ship

BGN 5.49

Видов вежба машини вежба Хардвер алатки за сечење алатки слот sawtooth малку Материјал : ХСС 4241 Површински третман : Титаниум Обложена Погоден за тенки дрвени, дрво, алуминиум, пластика плочи се повлече grooving Големина : 3мм,4mm,5mm,6mm,за 6.5 mm,8mm Количина : 1 сет (6pcs ) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

AC220-240V подмяна на полето на статора за BOSCH GBM13 GSB18-2 GSB18-2SE GSB18 GSB2-600RE GBM13-2 GSB16-2 GSB20-2

BGN 29.60

Напомена : ве Молиме секогаш да се споредат димензии дел со прикажанитеИнформации За Исплата1.Ние прифаќаме VISA,Master Card,ТТ и Western Union како начини на плаќање;2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена по ред е создадена,ако цел не е платен по 3 дена ,тоа ќе биде затворен;3.Ако вие не може да направи плаќање за нов ред,ве молиме почекајте неколку минути, или контактирајте со нас.Ние ќе ви помогнат да проверите дали има било какви проблеми на нов поредок.Транспорт Состојба1.Ако вашата цел е помалку од 2 KG ,ние ќе ја испрати преку руските Воздухопловни / Post NL / Кина Пост Регистрирани Воздух Mail / e Packet според вашата земја...

LEMATEC 8 бр 1/8 най-високото качество цифров манометър на въздуха аксесоар Тайван направи, за да въздуха в линия манометър

BGN 120.00

Тајван Изработени 6 КОМПЈУТЕРИ 1 / 8" Висок Квалитет Digital воздушен притисок мерач на воздухот додаток1.Голем LCD2.Авто исклучи3.Заменливи БатеријатаСпецификација : *ТЕЛО : ПОМ*1 / 8" 27 NPT*Голем LCD Дисплеј за Лесно Читање*Мерка Опсег : 0150 PSI , 010.0 БАР , 01 носители.00 Mpa*Мерка Спектар форма 0150 PSI (+ / 2%,@25°C)*Напон : две 1.5 V DC БатеријатаНа животниот Век на батеријата : 1,500 часот.(продолжи да работи)*Корисничкиот Интерфејс : / ИСКЛУЧУВАЊЕ*Функција : 0 Нула Корисник1 Автоoff Time Избор 2 3 Единици Избор*Автоматски исклучи по 60 секунди за да се зачува батерија животНова Страна алатка Автоматско Автомобили&Камиони Гуми Дигитален Мерач на Притисок Нови Автоматски Автомобил Гума за Дигитален Мерач на Притисок на Нови Дигитални воздушен притисок мерач Нови 3 единици на Дигитални воздушен притисок мерач на Нови Дигитални воздушен притисок мерач НОВИ Супер Лесно гуми длабочина мерач Ергономски гумени гуми екранот гуми инфлацијата машина дигитални гуми воздух inflator Дигитални Гуми Inflator со мерач, преносни автомобил гума Inflator

DIATOOL 4бр 125mm 200 B сухо шлайфане диск за шлайфане гранит, мрамор, керамика диаметър 5 см смола Бонд Диамант гъвкави полиращи подложки

39.95 -17 % BGN 33.00

Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#200)Количина : 4 парчињаСпецификација : Дијаметар 125mm / 5inch", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер полирањеФункција : Флексибилни, погоден за различни облик полирањеСува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадувањеМногу конкурентни во цената=======Крајот= ======Други ронки големина: #50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000, Бела УдарИмајте на ум : Вие не може да се добие 4pcs со мешан ронки, на пример, 2 парчиња #50 +2 парчиња #100..Ве молам само место цел и се остава пораки до нас...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.