• Новинка
F10821 Simonk 12A 2-3s Brushless ESC Mini-Rotor Speed Controller за Mini 250 FPV KK 260 RC Quadcopter 4-axle въздухоплавателни средства Frame

F10821 Simonk 12A 2-3s Brushless ESC Mini-Rotor Speed Controller за Mini 250 FPV KK 260 RC Quadcopter 4-axle въздухоплавателни средства Frame

резултат:
BGN 6.53

Брой продукти
Налично

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за совети и цитати. Simonk 12 A 2-3s Brushless ESC Мини-Роторот на Брзината Контролер за Мини 250 FPV КК 260 РК Quadcopter 4-Оска Авиони Рамка Тежина : 12g Големина на : 28 * 20 * 6.1 Влезен напон : (2-3 S Lixx). Вози на струјата : 12 A (Max : 14 A / 10-ТИ) BEC : 5 V2 A Соодветен сигнал со фреквенција : 30 Hz - 499 Hz количина : 1 buc

Подробности

търговска марка:
jmt
Тип Аксесоари Търтеи:
Двигател

Избор на купувачи

4 двойки от витлото 9450 9,4 инча CW / CCW самозатягивающийся за DJI Phantom 3 Standard Advance 4K Professional SE RC quadrotor drone

BGN 9.58

4 Пара Пропелери 9450 9.4 инчен Г.С. / CCW Самостега за DJI Фантом 3 Стандард Однапред 4 K Професионални SE РК quadrotor летало Издржлив и Лесен Употреба на Производот.Поголема тензија, лесно да го инсталиратеSpecifiactionМодел : 9450Материјал : PCБоја : БелаДолжина : 9.4 инченТеренот : 5.0 mmСребрена е во насока на стрелките на часовникот и црна е, контра стрелките на часовникотКомпатибилен со : Фантомска Верзија 1, Верзија 2, FC40, Фантомски 3 , E300Нето Тежина : 23g9450 Само Заклучување Пропелер (Г.С.) x 49450 Само Заклучување Пропелер (CCW) x 4

JMT 2 * 16 мм гумено колело колела, Diy малко производство на пластмасови модели колела 10 бр. В пакет F19179

3.18 -6 % BGN 3.00

2 * 16 MM Гумени Тркала Четири Тркала Тркала Diy Мали Производство На Пластични Тркала Модел 10pcs вклучени 16mm надворешниот дијаметар гума мини тркала, 10 по торба, доволно мини, погоден за помали модели...

4 двойки 9450 витлото за DJI Phantom 3 CW / CCW Self-tightening 3A 3P 3S Phantom 2 drone резервни части за подмяна на остриета подпори

BGN 13.90

Издржлив и Лесен Употреба на Производот.Поголема тензија, лесно да го инсталиратеSpecifiactionМодел : 9450Материјал : PCБоја : Бела / red / сино / зеленоДолжина : 9.4 инченМетал вратило дупка.Сребрена е во насока на стрелките на часовникот и црна е, контра стрелките на часовникотКомпатибилен со : Фантомска 2, FC40, Фантомски 3 , E300(ние teseted дека пропелер не може да одговара за DJI Фантом 3 SE)Производ вклучувајќи : 8pcs 9450 пропелер(4cw+4ccw)

Разширено планина за притежателя на мобилно устройство DJI Phantom 3 4 / Inspire 1 За закрепване на Ipad, Galaxy Tab 4 10.1 или на други 10-инчови таблети

BGN 11.98

Компатибилен со DJI Фантом 3 4 и Инспирира 1 quadcopter далечински контролер мобилен уред носителот мала тежина, додадена дупка за да организатор на кабел подобро Додавање на овој продолжен планината, можете да клип вашиот i Pad, Galaxy Tab 4 10.1 или други 10 инчен таблети Пакет се вклучени : Продолжен Планината x 1 (DJI контролер, мобилен уред носителот и таблет НЕ се вклучени) Користете го овој Продолжен Планината за DJI Фантом 3 / Инспирира 1 Мобилен Уред Носителот да Клип Ipad, Galaxy Tab 4 10.1 или Други 10 Инчен Таблети за да се одржи 10 инчен таблет на испраќачот (радио контролер).

Таро Dia. 25mm антивибрационный мотор монтаж на притежателя на седалката TL96029 16/19/25 / 27mm D

BGN 36.69

ОписTAROTΦ25 MM суспендирани моторни суспензија седиште намалува пречки за висока фреквенција на вибрации на моторот лет контролер, ефективно подобрување на оперативните перформанси на лет контролер.Користење на 6061 T6 алуминиум целосна CNC прецизност обработка за Φ25 MM multiaxial јаглерод цевка DIY беспилотни воздушни возила.Моторни карбонски влакна плоча сеопфатна перформанси надвор од националните стандарди за висока јачина на карбонски влакна лента одбор на ефикасноста на барање.Лесни дветон метал севкупниот дизајн има силно влијание перспектива ефект, даваат добар визуелен насока за тело во воздухот.Функција : Намалување висока фреквенција пречки за контролор на летање Усвојува 6061 T6 Алуминиум легура CNC обработка Одговараат за дијаметар од 25mm СП цевка DIY copters Двојна боја, јасно да се направи разлика ветер Моторни инсталирате дупка растојание : 16 / 19 / 25 / 27mm equilateral триаголникСпецификација На Производот : Јаглерод фиксна парче × 1 (66 × 51 × 1.6 MM) 6.9 GМетал моторни фиксна Theravada × 1 (99 × 52 × 9 MM) 20 GМетал моторни фиксна база на планината × 1 (39 × 36 × 9 MM) 7 GM3 × 10ММ голема капа Хексагонални јака завртка × 4M3 × 10ММ Купот на Главата Хексагонални скала Завртки × 4Φ3.2 хексагонална шок прстен × 4 (7 × 8ММ) 0.3 GПакетот Вклучува : 1 x Tarot Моторни Монтирање Носителот TL96029 Превозот политикаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

high rate battery 6s 25c 22.2 v 5200mah aeromodeling battery drone li-poly батерия 25C low resistance rechargeable fpv battery

BGN 151.50

Ве молиме да се напомене : 1 Ние може да го користат воздухот пост да брод за земји : Австрија ,Полска, Данска, Франција,чешка,Luxzamburg,Норвешка,Portagual ,Шведска,Swizterland,Словачка, Шпанија, Унгарија и Италија .2...

Sunnylife Витло Guards & Landing Gear Stabilizers & Finger Guards Защита Combo for DJI SPARK Drone Accessories

BGN 16.26

ИСКРА мини летало што ви овозможува да ги искористи прекрасен момент кога ќе се чувствуваат инспирирани, семеен собир, свадба, патување, спорт, итн.Но летаат ИСКРИ летало може да му наштети на децата, луѓето околу него, па дури и на летало тело...

MASiKEN 4бр LED Lamp-Light Cover For DJI Phantom 4 Pro Drone Shade Светлини Case cover For DJI Phantom4 Pro оригинални аксесоари

17.58 -15 % BGN 15.00

MASi KEN 4pcs LED Светилка Светлина Покритие За DJI Фантом 4 Про Летало Сенка Светла Случај покритие За DJI Phantom4 Про Оригинални ДодатоциОписи : l За DJI Фантом 4 Про Летало Оригинални Додатоци LED Светла Сенка Светилка маскаl Компатибилен Бренд : За DJIl Одговара за DJI Фантом 4 Про Леталопакување листа : 4pcs светилка капак ( 1 сет )

F16085 M8N GPS модул без компас за CC3D Atom CC3D Revolution Flight Control САМ Mini 250 Quadcopter Heli фиксирано крило

BGN 57.07

M8 N GPS Модул за Ublox НЕО за CC3 D Атом CC3 D Револуција Контрола на Летање Revo DIY Мини 250 Quadcopter Multirotor Хели Фиксно КрилоСовети : Отворен Код лет контролорот не е предвидено еден по еден полн техничко водствоУредот на GPS за "APM,ФОТОГРАФИИ,Мини APM",се Изгради во Компасот.Но уред за GPS за CC3 D,NAZE32,СП Трки F3, Не се вклучуваат Компас.(Сликите на GPS уредот за "CC3 D,NAZE32,СП Трки F3", покажа дека"Со Компас", Всушност Без Компас! Ние не сакаме да се направи конфузија за вас) CC3 D и NAZE32 Лет Контролер уреди се изградиво Компасот, Тие може да не ги поддржуваат надворешни компас! Ова е причината зошто GPS уред не вклучуваат Компас.Ве молиме бидете јасни и имајте на ум ова informaiton пред да нарачате.Ublox НЕОM8 N GPS за CC3 D & CC3 D Револуција &Revo Нано Контрола на Летање ОдборВовед : Нова генерација Ublox GPS НЕОM8 N,со ниска потрошувачка на енергија и висока прецизност, крајна прецизност е за 0,6 метри, всушност речиси 0.9 метри, поголема од претходната генерација НЕО7 N 1.41.6 метри точноста,поддршка на GPS / QZSS L1 C / A, ГЛОНАСС L10 F, Bei Dou Б1 протокол и режим или повеќе.GPS Чип параметри : Примачот тип 72канал уblox М8 моторGPS / QZSS L1 C / A, ГЛОНАСС L10 F, Bei Dou Б1SBAS L1 C / А : WAAS, EGNOS, MSASGalileoподготвени E1 B / C (НЕОM8 N)Nav...

Sunnylife DJI SPARK Extended Landing Gear Skid Protective Frame Heighten Landing Legs Foot Stander DJI Spark Защита Holder

7.98 -25 % BGN 6.00

Sunnylife DJI ИСКРА Продолжен Опрема за Слетување Пропадна Заштитна Рамка се Зголеми Слетување Нозе Нога Stander DJI Искра Заштита на НосителотСпецификација : Материјал : пластикаТежина : 13gГолемина : 3cm (висок )Висок Зголемување на 3 CMБоја : Црна / сива / ЦрвенаФункција : 1...

2 бр. /компл. Drone Body Shell Battery Stickers етикети декоративни елементи за DJI Mavic Pro air Spark Drone аксесоари

BGN 4.98

2 парчиња / set Летало Тело Школка Батеријата Налепници Decals Декоративни Делови За DJI Mavic Про воздух Искра Летало ДодатоциОпис : Со користење на оригиналните 3 M Scotchcal филм, тенок и јакDual airslot, лесно да се залепиМајсторствоАјкула израз на лицето го прави MAVIC PRO / ер / Искра живаВрежана на налепници површина со посебна обработкаPracticability : 1,2,3,4 батеријата налепници, да број вашиот MAVIC / Искра батерии(На овој начин, ќе можете лесно да се направи разлика која батеријата е празна, кој се користи само сега.)Пакетот Вклучува : 1pc * Сини очи Налепница1pc * Црнооко Налепница

MASiKEN 3 in 1 CCPM 3-канален ESC серво тестер за RC авиамоделирования самолета колата лодки аксесоари

15.90 -12 % BGN 14.00

MASi KEN 3 во 1 CCPM 3Канал ESC Серво Тестер за РК Aeromodelling Авион Автомобил Брод ДодатоциКарактеристики : l Постојат 3 начини да се провери servos или ESC.l Рачен режим : завртете го knob со различна брзина, проверете го времето на реакција;l Неутрален начин : се направи серво одете назад на неутралната точка;l Автоматски "прозорец wiper" режим : направи серво замав како прозорецот стакло во најголем агол.l може да се поврзете 13 servos истовремено и тест како што 13 servos конзистентност и така натаму.l Можете исто така да поврзете 13 ESC за да се тестираат и да се споредат нивните времето на реакција соодветно.l може да се поврзете 3 servos на CCPM хеликоптери и одберете servos.l може исто така да се поврзете на серво на авиони инсталирате управниоткутија и да се приспособат авиони со користење на, како што се неутрални режим и така натаму.l LED индикаториСпецификации : l Output : 15m A (5.0)l Напон потрошувачка : DC4.86 Vl повратен сигнал : 1.5 ms±0.5 гl Големина : 48mm*42mm*17mml Нето Тежина : 30gПакување вклучува : l 1* Мултифункционален Серво Тестер

4шт 4730F перка за DJI Spark Drone Quick-Release сгъваем 4730 подпори нож аксесоари, резервни части, червен син бял нож

BGN 9.42

Карактеристики : Брзо ослободување дизајн, лесно да го инсталирате Количка за дизајн, лесен за носење Големина : 4.7x3.0 инчен Боја : Сина, Црвена Бела за Избор Пакет вклучуваат : 4pcs пропелер за DJI Искра(2 г.с.+ 2 ccw)

Притежателят на панорамната камера подвижен скоба 3D печатни аксесоар за DJI 4 Phantom / Phantom 4 PRO Advanced

BGN 17.31

Карактеристики : Две заеднички дизајн, прилагодлив камера позиција, погоден за носење 3 D испечатени, испратен со завртки, алатка, шокапсорбирање на топки Поддршка панорамски преглед е прикажан и камерата и спорт камера со 1 / 4 завртки орев(Забелешка : Фантомска 4 летало не е вклучена.)

Sunnylife Remote Controller Screen Protector Joystick Балансьор защитна стена за DJI SPARK & MAVIC PRO

BGN 5.07

Answer : ___________________________ Note : Бои ќе бидат испратени по случаен избор Ако ви треба одредено боја, ве молиме обележете во вашата нарачка или јавете се во нашата служба.Далечински Контролер Џојстик Заштитник за DJI ИСКРА & MAVIC ПРОТоа може ефикасно да се спречи џојстик од waggling или гребење за време на транспортAnswer : ___________________________ Note : далечински контролер не е вклучена.

За Gopro Hero 4/5/6 Action 360-градусова VR помещение за монтиране на стена притежателя конверсионная табела за DJI Mavic Pro Drone аксесоари

BGN 17.70

За Gopro Херој 4 / 5 / 6 Акција 360 степени VR Камера Планината Заградата Носителот на Конверзија плоча за DJI Mavic Про Летало ДодатоциФункција : Поддршка 2 различна висина инсталации, за да се избегне блокирањеИнсталирање на врвот на MAVIC летало, погодно за слетување и полетувањеПоддршка панорамски преглед е прикажан и камерата и спорт камера со 1 / 4 завртки оревТежина : околу 75gПакет Листата : 1 * Монтажа Заградата1 * Завртки1 * база1 * ШрафцигерЗабелешка : Точка не вклучуваат DJI Mavic Про и за gopro камера

Оригиналът е за DJI MAVIC PRO Accessories Parts RC Camera Drone Parts, горната обвивка е постно на капака на кутията рамка

BGN 20.62

Оригиналната за DJI MAVIC ПРО Прибор Делови РК Камера Летало Делови, Горниот Школка Крошна Худ Покрие РамкаПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Оригинален Walkera Runner 250 Резервни Части За Заден Мотор Фиксирана Плоча Runner 250-Z-05 Въглеродни Влакна Дъска

BGN 20.78

Опис : Brand name : Walkera Точка име : Тркач 250Z05 Задниот Мотор Фиксна ПлочаМатеријал : Јаглерод Влакна Одбор За Walkera Тркач 250 РК Quadcopter Пакет се Вклучени : 1 x Тркач 250Z05 Задниот Мотор Фиксна Плоча

Сверхдальняя переоборудованная антена с усилвател на сигнала актуализация разширен диапазон ненасочена антена за Yuneec Typhoon H480

BGN 111.98

За Yuneec Тајфунот H480 Точка пукање во голема далечина Целосен опсег покриеност,силна и стабилна сигнал,Компактен дизајн и добра цврстина...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.