• Новинка
RCmall DC-DC Boost Converter Step Up Module 1-5V to 5V 500mA за телефон, MP4, MP3 Arduino Camera FZ2608

RCmall DC-DC Boost Converter Step Up Module 1-5V to 5V 500mA за телефон, MP4, MP3 Arduino Camera FZ2608

резултат:
BGN 3.18

Брой продукти
Налично

RCmall DC-DC Зголеми Конвертор Чекор До Модул 1-5 V да 5 V 500m A за Телефонот MP3 MP4 Arduino Камера FZ2608 Опис : Влезен напон : 1 V-5 V Излезен напон : 5 V Излез тековната : 500m A PCB големина : 17.55 мм * 25.22 мм * 5.85 mm Влезен напон помеѓу 1 V-5 V, производството може да биде 5 V DC напон, со 2pcs АА батерија текст,тоа може да излез 500-600 MA струја, 1pcs AA батеријата излез може да биде за струја 200ma. Тоа се користи за мобилни телефони, камери, микроконтролери , Дигитални производи Висока реализација ефикасност, до 96% се Ултра-мали димензии, тоа е лесно да се инсталира тоа многу опрема Со работа LED индикатор Пакет се Вклучени : 3 X DC-DC Зголеми Конвертор Чекор До Модул

Подробности

Тип Аксесоари Търтеи:
gps-навигатор
Номер На Модела:
FZ2608
търговска марка:
RCmall

Избор на купувачи

Sunnylife Витло Guards брони стабилизатори на шасито Finger Guards Защита Combo за DJI SPARK

BGN 16.24

ИСКРА мини летало што ви овозможува да ги искористи прекрасен момент кога ќе се чувствуваат инспирирани, семеен собир, свадба, патување, спорт, итн.Но летаат ИСКРИ летало може да му наштети на децата, луѓето околу него, па дури и на летало тело...

Мини чанта за съхранение на Преносим ръчен авиационен батерията дистанционно управление, чанта за DJI Drone Spark

BGN 31.98

Компатибилен ЗА DJI ИСКРА Материјал : водоотпорен материјал Тежина : Летало торба 170g, Далечински Контролер Торба 100g Пакет се вклучени : Bu ndle 1 : Мини Складирање Кеса X 1, Далечински Контролер Кеса x 1; Пакет 2 : Мини Складирање Кеса X 1 (dji saprk, далечински контролер и други додатоци не е вклучена)

2 чифта 1345 самозатягивающихся витлото от въглеродни влакна CW CCW Props Self-locking 13*4.5 за DJI Inspire 1 Drone Accessories

BGN 20.78

Опис : Точка име : 1345 Автозаклучување ПропелерМерач : 13x4.5 инченБоја : ЦрнаВерзија : Г.С.+CCW со АвтозаклучувањеКоличина : 2 ПараЗа : DJI Инспирира 1 леталоКарбонски Влакна композитни enhanced материјал со висок квалитет

CYS-S2509 цифров 10 кг 64 г титан серво за RC Futaba Hitec Sanwa JR Align

BGN 48.94

ОписДигитални серво & Метал опремаТежина :64gТежина :40.1*20.1*36mmБрзина : 0.12 дик / 60degree на(6 V)0.10 дик / 60degree на(7.4 V)Вртежен момент : 9kg.cm.во(6 V)10kg.cm.во(7.4 V)Напон : 67.4 VВклучува : 1 x серво1 x серво рог сетAnswer : ___________________________ Note : Ние, исто така може да се продаде сите делови за оваа серво(како серво рог сетови,beaing,менувач,школка или тело.Ако треба,ве молиме контактирајте со нас во ebay полето за пораки или email)Политика за испоракаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

JMT 2 * 16 мм гумено колело колела, Diy малко производство на пластмасови модели колела 10 бр. В пакет F19179

3.18 -6 % BGN 3.00

2 * 16 MM Гумени Тркала Четири Тркала Тркала Diy Мали Производство На Пластични Тркала Модел 10pcs вклучени 16mm надворешниот дијаметар гума мини тркала, 10 по торба, доволно мини, погоден за помали модели...

4шт метален удължител на двигателя за монтиране на колесната база участък комплект за DJI Phantom 2 3

BGN 10.16

Моторни монтирање продолжување комплет за фантомски 2 / 3Продолжен wheelbase : 450mmПогоден пропелери : 1045, 1145 автозатегнување реквизити(не се вклучени)

Направи си САМ ръчно изработени презрамка обезопасена линия прашка ремък за DJI OSMO Mobile 2 / DSLR Handheld Gimbal Camera

BGN 6.86

Рака Рамо, Рака за DJI OSMO Мобилни 2 / Камера / dslr фото Совршено да се вклопи со DJI Инспирира / Фантом 4 / 3 / 2 далечинска контрола Тежина : 25g Пакет се вклучени : 1x универзална lanyard рака,1 / 4 завртка (remote controller не е вклучена)

3D печатни дистанционно управление с джойстик рыскание съпротива линия за закрепване на Планина за DJI Inspire 1 Phantom 4 / PRO / PRO+ / 3P / 3A

BGN 5.09

Карактеристики : Погоден за DJI Инспирира 1, Фантомски 4 / PRO / PRO+, Фантомски 3 Професионални & Напредни за Да се обезбеди поголема отпорност на за далечинска контрола џојстик

Daya 550 Alien Folding Frame arm Mount Folding Positioning Seat Holder parts

BGN 12.22

Опис DAYA 550 Туѓо Виткање Рамка рака Планината Виткање Позиционирање Седиштето на Носителот делови Превозот политикаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

Малкият размер на Видеоприемника Portbale COFDM AV приемник БЛА мини приемник за цифрова видео и аудио приемник

BGN 1760.00

Мала Големина на Видео Приемник Portbale COFDM AV Приемник UAV Мини Ресивер Дигитални Видео и Аудио ПриемникотКарактеристики на производот : Мала големина и лесни; Лесно да се спроведе,добар квалитет; Безбеден и сигурен; Стерео аудио излез; модулација COFDM,MPEG2 кодирањеСпецификации : Фреквенција : 300800 MHz(опционално),1.2 GHz / 2.4 GHz / 5.8 GHz(прилагоди); Чувствителност : RF Интерфејс : N(F) Напојување : DC12 V / AC220 V Модулација : COFDM, 2К AV Интерфејс : BNC FEC : 1 / 2 Guard Интервал : 1 / 32 Видео Излез : 1 линија PAL / NTSC аналогни видео Револуција : 720*576 Линии на хоризонтална : 625 или 525 Линија Аудио Излез : Аналогни стерео лево и десно канали Работата на животната средина : 30~70 Тежина : 900g Големина : 140*170*30ммПроизвод апликација :

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.