• Новинка
Оригинален Walkera Runner 250 Резервни Части За Заден Мотор Фиксирана Плоча Runner 250-Z-05 Въглеродни Влакна Дъска

Оригинален Walkera Runner 250 Резервни Части За Заден Мотор Фиксирана Плоча Runner 250-Z-05 Въглеродни Влакна Дъска

резултат:
BGN 20.78

Брой продукти
Налично

Опис : Brand name : Walkera Точка име : Тркач 250-Z-05 Задниот Мотор Фиксна Плоча
Материјал : Јаглерод Влакна Одбор За Walkera Тркач 250 РК Quadcopter Пакет се Вклучени : 1 x Тркач 250-Z-05 Задниот Мотор Фиксна Плоча

Подробности

Тип Аксесоари Търтеи:
кабел fpv
търговска марка:
WALKERA(dianzi)
Тегло:
Y
Пакет:
ДА
Размер:
Y
Съвместим Марка Търтеи:
Walkera
Номер На Модела:
Второ 250-Z-05

Избор на купувачи

BS430 ESC 30A 3-6S 4 in 1 blheli-s фърмуер Dshot 4x30A Omnibus F3 F4 Fly-tower Speed Controller за FPV Racer Camera RC Drone

BGN 49.78

Опис На ПроизводотBS430 ESC 30 A 36 S 4 во 1 BLHeliS фирмверот Dshot 4x30 A OmnibF3 F4 Летакула Брзина Контролер за FPV Racer Камера РК ЛеталоBS430 Blheli_s 36 S 4in1 ESC 4x30 A Omnibus F3 F4 ЛетакулаНа BS430 4in1 ESC 4x30 A Трка Верзија работи на најновиот BLHELI_S фирмверот, поддржува Dshot / Multishot / Oneshot42 / Oneshot125, нуди најдобри перформанси во 35x35mm големина.интегрирани...

4 бр. / компл. обектива на камерата защитно фолио Drone Body Screen Film гъвкава стекловолоконная филм набор от мембрани за DJI SPARK

5.10 -2 % BGN 5.00

4pcs / поставите камерата Леќи на Камерата Заштитна Фолија Летало Тело Екран Филм Флексибилни Fiberglass Филм во Собата Мембрана за DJI ИСКРАОпис на производот Флексибилни Fiberglass Филм, со Висока Дефиниција & Висок Transmittance Бришењедоказ & Нуладоказ, ефикасно ги Штити Искра Ултратенки & Висок Transmittance, Nondestructive Квалитет на Сликата Точна Големина, Совршен Натпревар Пакување листа : 2 x DJI Искра Леќа Филмови ; 2 x DJI Искра Екран Филмови

10X 4.0 mm 4mm Banana Gold Bullet Connector Protector / Cover RC Battery ESC PLUG

BGN 13.02

Опис10pairs / многу 4.0 mm 4mm Банана Златен Куршум Конектор Со Капак / Protecter РК Батеријата ESC Моторни ПриклучокПогоден за 12 AWG жица Max.Оценет на околу 80 Aодличен начин за да се избегне моќ шорцевичувајте ги вашите конекции безбедно и уредни изглед!Полесно да лемење и посилна врска од ТприклучоциВклучувајќи : 10pcs на машки конектор10pcs на женски конектор10pcs на Заштитник / маскаПолитика за испоракаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

1555 15x5. 5 3k въглеродни влакна витлото CW CCW CF подпори недостатъците на лястовича опашка 3 дупки допълнителна бленда

BGN 20.61

1pair 15x5.5 3 K Карбонски Влакна Пропелер Г.С CCW 1555 СП Реквизити лошите страни Dovetail 3 Дупка Факултативна ОтворотКарактеристики : Усвојува висок квалитет 100% 3 K сите карбонски влакна одбор кои се увезени од Јапонија подобрување на материјалните...

Таро Dia. 25mm антивибрационный мотор монтаж на притежателя на седалката TL96029 16/19/25 / 27mm D

BGN 36.69

ОписTAROTΦ25 MM суспендирани моторни суспензија седиште намалува пречки за висока фреквенција на вибрации на моторот лет контролер, ефективно подобрување на оперативните перформанси на лет контролер.Користење на 6061 T6 алуминиум целосна CNC прецизност обработка за Φ25 MM multiaxial јаглерод цевка DIY беспилотни воздушни возила.Моторни карбонски влакна плоча сеопфатна перформанси надвор од националните стандарди за висока јачина на карбонски влакна лента одбор на ефикасноста на барање.Лесни дветон метал севкупниот дизајн има силно влијание перспектива ефект, даваат добар визуелен насока за тело во воздухот.Функција : Намалување висока фреквенција пречки за контролор на летање Усвојува 6061 T6 Алуминиум легура CNC обработка Одговараат за дијаметар од 25mm СП цевка DIY copters Двојна боја, јасно да се направи разлика ветер Моторни инсталирате дупка растојание : 16 / 19 / 25 / 27mm equilateral триаголникСпецификација На Производот : Јаглерод фиксна парче × 1 (66 × 51 × 1.6 MM) 6.9 GМетал моторни фиксна Theravada × 1 (99 × 52 × 9 MM) 20 GМетал моторни фиксна база на планината × 1 (39 × 36 × 9 MM) 7 GM3 × 10ММ голема капа Хексагонални јака завртка × 4M3 × 10ММ Купот на Главата Хексагонални скала Завртки × 4Φ3.2 хексагонална шок прстен × 4 (7 × 8ММ) 0.3 GПакетот Вклучува : 1 x Tarot Моторни Монтирање Носителот TL96029 Превозот политикаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

3D-печат YAW Pitch контролери за DJI Phantom 3 Inspire 1 Video Panning на едро

BGN 8.58

3 D Печатење YAW Теренот Контролер За DJI Фантом 3 Инспирира 1 Видео Panning Производи Опис : 100% сосема нов и висок квалитет ви Помогне теренот и yaw пан вашиот Мандрак 3 како професионалец...

3D печатни дистанционно управление с джойстик рыскание съпротива линия за закрепване на Планина за DJI Inspire 1 Phantom 4 / PRO / PRO+ / 3P / 3A

BGN 5.09

Карактеристики : Погоден за DJI Инспирира 1, Фантомски 4 / PRO / PRO+, Фантомски 3 Професионални & Напредни за Да се обезбеди поголема отпорност на за далечинска контрола џојстик

За Dji Mavic Pro Gps Board Модул И Слот За Dji Mavic

BGN 87.81

НасловЗа Dji Mavic Про Gps Одбор Модул & Конектор За Dji Mavic[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа ПрашањеПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

CYS-S2509 цифров 10 кг 64 г титан серво за RC Futaba Hitec Sanwa JR Align

BGN 48.94

ОписДигитални серво & Метал опремаТежина :64gТежина :40.1*20.1*36mmБрзина : 0.12 дик / 60degree на(6 V)0.10 дик / 60degree на(7.4 V)Вртежен момент : 9kg.cm.во(6 V)10kg.cm.во(7.4 V)Напон : 67.4 VВклучува : 1 x серво1 x серво рог сетAnswer : ___________________________ Note : Ние, исто така може да се продаде сите делови за оваа серво(како серво рог сетови,beaing,менувач,школка или тело.Ако треба,ве молиме контактирајте со нас во ebay полето за пораки или email)Политика за испоракаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

Малкият размер на Видеоприемника Portbale COFDM AV приемник БЛА мини приемник за цифрова видео и аудио приемник

BGN 1760.00

Мала Големина на Видео Приемник Portbale COFDM AV Приемник UAV Мини Ресивер Дигитални Видео и Аудио ПриемникотКарактеристики на производот : Мала големина и лесни; Лесно да се спроведе,добар квалитет; Безбеден и сигурен; Стерео аудио излез; модулација COFDM,MPEG2 кодирањеСпецификации : Фреквенција : 300800 MHz(опционално),1.2 GHz / 2.4 GHz / 5.8 GHz(прилагоди); Чувствителност : RF Интерфејс : N(F) Напојување : DC12 V / AC220 V Модулација : COFDM, 2К AV Интерфејс : BNC FEC : 1 / 2 Guard Интервал : 1 / 32 Видео Излез : 1 линија PAL / NTSC аналогни видео Револуција : 720*576 Линии на хоризонтална : 625 или 525 Линија Аудио Излез : Аналогни стерео лево и десно канали Работата на животната средина : 30~70 Тежина : 900g Големина : 140*170*30ммПроизвод апликација :

Lipo батерия огнеупорна чанта за съхранение на взрывозащищенная сигурна защитна кутия температурна устойчивост радиационна защита джоб за DJI SPARK

4.80 -17 % BGN 4.00

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~Lipo батеријата Огноотпорни складирање торба explosionproof безбедно Заштитник Кутија Отпорност на Топлина заштита од Радијација Џеб за DJI ИСКРАЕфект на сликите само,колет не вклучувајќи батерии : Мали димензии : Големи димензии :

Горещ FPV 1.5 Ghz безжична видеопередатчик 700 Mw безжичен видеопередатчик и получаване на комплект с 12 канала

BGN 158.40

Професионални 700m W безжичен предавател и приемник комплет со аудио и видео, главно се користи за CCTV камери за долга низа безжична надзорСо сигурен перформанси и лесни, тоа е исто така се користи во линија на FPV систем, UAV, РК авиони / хеликоптери и повеќеВидео и податоци сигнали во исто време во автомобили на беспилотни опремаОпис : КПC700 безжична видео пренос опрема е одличен сите аспекти на перформанси се повеќе варијанти, и неговата голема моќ маргина, повеќе погодна за комплексни физичката средина...

1.2 GHz 10W long range даде 30km безжичен аудио и видео предавател с 4 канала за безжичен подателя подходящ за хеликоптер

BGN 2078.40

Професионални FPV, UAV испраќачот, примачот, 1.2 GHz, 10000m W 4 CHs.Безжична AV предавателот & примачот за полнење.Дигитални игра, 4 CHs предавателот, кредибилитет, synchronic, пренесување AV сигнал, го користите за долго времерастојание на безжични предавателна опрема.Голема фрекфенција, опремени фан на тоа, кредибилитетот, го користите за долго растојание безжичен пренос проекти и специјални употреба во воена проект.Опис : КПA10 безжична видео пренос опрема е одличен сите аспекти на перформанси се повеќе варијанти, и неговата голема моќ маргина, повеќе погодна за комплексни физичката средина...

MASiKEN Middle Frame Body Shell Case For DJI Spark Drone RC Cover Cases резервни части и аксесоари за летателни апарати

44.38 -14 % BGN 38.00

MASi KEN Средината Рамка Тело Школка Случај За DJI Искра Летало РК Покрие Случаи Поправка Делови Летало ДодатоциОписl Средината Рамка Тело Школка Покрие Случај Поправка Делови За DJI Искра Летало РКl Compatibly со : за DJI Искра Леталоl Тежина : околу 70gПакет се вклучени : l 1 x Средината Рамка Тело Школка Само

Лесен FPV предавател 1.2 Ghz безжична видеопередатчик 8CHs Long Range Video Communication 400~800м система за предаване на данни

BGN 139.01

1.2 Ghz FPV Безжична Видео Предавателот 8 CHs видео надзор Видео Предавателот и Приемникот 400~800m Долги Видео ИспраќачотОпис : Kimpok е безжична безбедност на услуги на избор на полициски станици, приватните истражители, UAV hobbyist, и федералните агенции на национално ниво, во голем дел се должи на нашата палета на безжични видео пренос уреди...

Хвостовое нож от въглеродни влакна, EK4-0150/001622 Esky Belt-CP/V2/CX/KING 2 II / 3 4 / King4

BGN 17.92

ОписКарбонски Влакна Опашка Нож,EK40150 / 001622 Esky ПојасCP / V2 / CX / ЦАР 2 II / 3 4 / King4имаме и други Esky хеликоптер делови за продаде исто така,ако треба ,ве молиме контактирајте со нас во полето за пораки,ви благодарам.Политика за испоракаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

LD-POWER 3-6s MT3508 380KV мультироторный дисков бесщеточный двигател за 1447 15x5 детайли

BGN 44.05

ОписLDPOWER36s MT3508 380 KV мултироторот диск brushless мотор за 1447 15 X5 реквизити 680 до 800 copterМодел : MT3508 OD : 42mm Висина : 27mm Stator дијаметар : 35mm Stator висина : 8mm Бунари со дијаметар : 4mm Тежина : 90380kvНапон (V) Пропелер(инчи) Пригушување Струја (А) W (W) Удар (G) ВРТЕЖИ во минута(ВРТЕЖИ / Мин) Ефикасност (G / W) 18.5 APC12 * 3.8 50% 1.5 27.75 421 3486 15.17 65% 2.3 42.55 567 4167 13.33 75% 4.7 86.95 898 4770 10.33 85% 6 111 987 5302 8.89 100% 8 148 1180 5627 7.97 APC14 * 4.7 50% 2.5 46.25 597 3009 12.91 65% 4.1 75.85 809 3544 10.67 75% 7 129.5 1004 4112 7.75 85% 8.6 159.1 1123 4356 7.06 100% 11.6 214.6 1356 4674 6.32 DJI5 * 5 50% 2.5 46.25 537 3109 11.61 65% 4.5 83.25 753 3874 9.05 75% 7.5 138.75 1104 4452 7.96 85% 9.6 177.6 1324 4856 7.45 100% 12.6 233.1 1456 5174 6.25 22.2 APC11 * 4.7 50% 1.8 39.96 516 4268 12.91 65% 2.5 55.5 689 4879 12.41 75% 5 111 987 5656 8.89 85% 6.7 148.74 1167 6442 7.85 100% 8.4 186.48 1356 6789 7.27 APC12 * 3.8 50% 2.3 51.06 521 4486 10.20 65% 3.8 84.36 767 4667 9.09 75% 6 133.2 1098 5770 8.24 85% 8.1 179.82 1324 6122 7.36 100% 10.5 233.1 1580 6627 6.78 APC13 * 4 50% 1.5 33.3 458 4349 13.75 65% 2.3 51.06 657 5190 12.87 75% 4 88.8 940 5589 10.59 85% 5.6 124.32 1121 6654 9.02 100% 7.1 157.62 1446 7809 9.17Политика за испоракаПредмети ќе биде предаден во рок од 23 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса...

Sunnylife 3D Printed САМ Handheld Gimbal Комплект преоборудване за първи път карданни стабилизатори за DJI SPARK

BGN 13.52

DJI Искра 8 Слотови Пропелери Складирање Кутија 4730 F Ножеви Заштитни Случај за DJI ИСКРА 3 D Испечатени Рачни Gimbal Стабилизатори за DJI ИСКРА Погоден за паметни телефони на 5085mm ширина 1 x DJI Искра Рачни Gimbal Комплет

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.