• Новинка
Glyduino Dual Motor Driver TB6612FNG 1A ултра-миниатюрен с висока производителност микроконтролер за Arduino по-добре, отколкото L298N

Glyduino Dual Motor Driver TB6612FNG 1A ултра-миниатюрен с висока производителност микроконтролер за Arduino по-добре, отколкото L298N

резултат:
BGN 3.07
BGN 3.00 -2 %

Брой продукти
Налично

Двоен Мотор Возачот TB6612 FNG 1А Ултра-Минијатурни Високи перформанси микро-контролор за Arduino Подобро од L298 N Важни Совети : 1. Пријатели од Бразил ,како и Шпанија , ако цел износ од повеќе од 5 $ , ве молиме да најдете услуги на клиентите за да го измените вишокот на трошоците за превозот .!!! Карактеристики : 1.Напојување напонот : VM=15 V max,VCC=2.7-5.5 V 2.Излезна струја : Iout=1.2 A(просек) / 3.2 A (врв) 3.Режим на контрола, се заштеди енергија 4.Г.С./CCW/краток кочница/стоп моторна контрола режими на 5.Вграден-во термички исклучување на колото и низок напон откривање на 6 коло.Сите иглички на TB6612 FNG избувнал за 0,1" распоредени иглички 7.Филтрирање кондензатори на двете снабдување линии Спецификации : 1.На TB6612 FNG мотор, возачот може да се контролира до два DC мотори во постојан струја од 1,2 A (3.2 врв). 2.Две влезни сигнали (IN1 и IN2) може да се користи за контрола на моторот на еден од четири функција режими за сликање - Г.С.,CCW,кратки-кочница,и stop (стоп). 3.Две моторни излези (а и Б) може да биде одделно контролира, брзината на секој мотор е контролиран преку PWM влезниот сигнал со фреквенција до 100k Hz. 4.На STBY pin треба да се влечат високо да се земе моторни надвор од режим на мирување. 5.Логиката напон (VCC) може да биде во опсег од 2,7-5.5 VDC, додека моторот на снабдување (В.М.) е ограничена на максимум напон на 15 VDC. Излезна струја е оценет до 1.2 по канал (или до 3.2 А за кратко, една пулсот). 6.Одборот доаѓа со сите компоненти се инсталира како што е прикажано. Одвојување кондензатори се вклучени на двете снабдување линии. Сите иглички на TB6612 FNG се избувнал во две 0.1" теренот на заглавија. Пина се подредени како што се внесување иглички се, од една страна и излез иглички се на други. Пакет се Вклучени : 1 * Двоен Мотор Возачот TB6612 FNG 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3.Ако може да се't работа веднаш по завршувањето на аукцијата се затвори, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ . (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси.Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од .

Подробности

Материал:
полимер
Тип:
Оптико-Електронен Датчик За
Номер На Модела:
SDD-029
Теория:
Сензор За Ток
Изход:
Цифров Сензор
Използването на:
Сензор За Разхода На Гориво
търговска марка:
Глидуино
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

Безплатна Доставка!!! 5шт преобразувател ток-напрежение / модул, инвертор V / C

62.40 -15 % BGN 53.00

..5pcs тековната конвертор на напон на модулот / V / C конвертор модул / тековни да конвертор на напон....Опис На Производот5pcs тековната конвертор на напон на модулот / V / C конвертор модул / тековни да конвертор на напон....

Измервателен модул концентрацията на формалдехид DC-HCHO за сондата стрела бленда, сензор формалдехид цифров изходен модул

51.20 -6 % BGN 48.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиФормалдехид концентрација instrumented модул DCHCHO за Сонда стрела дијафрагмата Формалдехид сензор дигитален излезен модул (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Ефикасен спектар : 01mg / м3најголемите опсег : 2.5 mg / m3резолуција на односот : 0.01 mg / m3прецизност : време на одговор : користење време : 3 годинаработна температура : 055°CРаботна влажност : 095 % релативна влажностработен напон : 3.3+10% V​Плаќање & КасатаAlipay ЗАЧУВАМ прифатени.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.ЗАЧУВАМ ќе се одржи на плаќање, се додека не добиете вашата цел со задоволство.Превозот1.Ние брод вашата нарачка во рок од 27 дена по расчисти исплата.2.Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена...

BCM57781BOKM BCM57781 QFN

3.20 -6 % BGN 3.00

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

1PCS 5V фоточувствительный 1 канален модул фоточувствительный сензорен модул Photoswitchable Light

BGN 4.16

1 PCS 5 V Photosensitive 1 Канал Реле Модул Photosensitive Сензор Модул Photoswitchable Светлинамодул единствени : 1 , усвојување photosensitive диоди светлина индукција 's сила , syncronisation реле , директно контролирани оптоварување2 pathopoiesis potentiometer ја прилагодите чувствителноста , преку прилагодување potentiometer , стартер сет реле вентил вредност , светла hereat кога вентил вредност кога , реле модул пикап , во темно вредност кога , реле за медиумите , sehelre затоа нормално отворен и јавен страна е контрола switch текот на денот , на sehelre rmally затворени и јавни страна е контрола на ноќта се префрлите .3 , работен напон 5v4 , излез : форма директен пристап на ac напон 220v 10a или dc30v 10a оптоварување5 , со 4 опремени гром дупка , лесен за инсталацијамали pcb 6 , : мерење 5cm 2.6 cm x7 , користете lm393 широк напон comparatorелектрични параметри : напојување напонот : 5vdcактуелни : поголема од 100maвчитај : 250v 10a 30v 10a ac или dcмодул како да го користите : 1 , photosensitive диоди за на светлина повеќето чувствителни , генерално се користи за тестирање на амбиентална светлина од светлината .2 , модул светлина во средина поставите повеќе од прагот , реле пикап , заеднички и префрлување во germinant често , кога надвор светлина подолу поставено на прагот , реле Пауза , заеднички и нормално затворен крајот префрлувањево .3 , заеднички , нормално отворен , нормално затворени три пристаништа equialent да двоен контрола прекинувач , реле серпентина електрични кога , заеднички и breakover germinant на euchromatin , ниту моќ , вообичаено и нормално затворен крајот breakoverAliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 1550 работни дена да повеќето земјиРуски Авион : 1550 работни дена да Русија , УкраинаEMS,DHL,FEDEX : 315 работни денаSun You Економски Воздух Mail , Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус , Yanwen Економски Воздух Mail , 4 PX Сингапур Пост НП Pro : 2590 работни дена( не може да се следи ) Тоа е Купувачот одговорност да ги сноси увозни даноци, Ако сте од Русија, ве молиме наведете вашето име и презимеВе молиме проверете ја вашата адреса внимателно пред цел

Безплатна доставка на 5 бр. / лот TDA7439 7439 цифров аудио процесор за управление на DIP30 най-доброто качество

9.60 -17 % BGN 8.00

Добредојдовте на YT Електроника com ponents co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна доставка на 10 бр./лот MAX1771CSA MAX1771 MAX1771C 1771CSA IC REG CTRLR BST/BUCK-BST 8SOIC

12.80 -22 % BGN 10.00

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

MRF9030 MRF9030R1 - [RF СИЛОВИ ПОЛЕВИ ТРАНЗИСТОРИ ]

BGN 13.60

Добредојдовте во нашите продавници! Ако купите голем број на повеќе или имате било какви прашања, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро! НАПЛАТА & ВРАЌАЊЕ : Ние нудиме гаранција за сите објекти кои што се продаваат...

BQ24196RGER BQ24196 VQFN24

BGN 1.98

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

20p кръгъл отвор IC блок 20P кръгъл отвор на притежателя на чип DIP-20 гнездо DIP20

BGN 3.84

Blue Ocean Ѕвезда Електроника Главниот STM32 F MCU интегрирано коло IC различни сензор модул отпор и capacitance кристал конектор различни видови на Du Pont линија на електронски компоненти поддршка на услуги...

Безплатна доставка %100 нови фотоелектричния сензор PM-L24 преминете U микро лъч

BGN 19.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Безплатна доставка на 200 бр. NE555 NE555D 555 таймери SMD 555 NE СОП-8-доброто качество

16.00 -19 % BGN 13.00

Добредојдовте на YT Електроника com ponents co .,ltdГаранција1. 90days' гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна Доставка. Кондензатори на дънната платка на компютъра цялата поредица от 16 3300 ICF 3300 ICF електролитни кондензатори

BGN 4.06

Добредојдовте на нашиот продавница Можете да Организираме директно плаќање 13 дена имаме многу Компанијата видови на Стока во една продавница! Испорака!), и, што е уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!! Доколку купите повеќе квантитет, и ве молиме контактирајте со нас.Купи повеќе делови.Користете...

Безплатна доставка FDC37C665IR STM32F107VCT6 MSM5265 TVP7002PZP RTL8309G S1D13504F00A2 TDA15351HV/N1C00 SE7889-LF LC75347E QFP

17.47 -3 % BGN 17.00

Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress Ве молиме контактирајте со нас за истрага ,ние може да го цитирам и созд линк за вас...

Безплатна доставка BL01RN1-а a62-001 индуктор феритни топчета потискане на Ейми филтър аксиален

BGN 18.82

Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress Ве молиме контактирајте со нас за истрага ,ние може да го цитирам и созд линк за вас...

Безплатна доставка. ультрафильтрационный електролитни кондензатори 10 icf 450

BGN 4.32

Добредојдовте на нашиот продавница Можете да Организираме директно плаќање 13 дена имаме многу Компанијата видови на Стока во една продавница! Испорака!), и, што е уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!! Доколку купите повеќе квантитет, и ве молиме контактирајте со нас.Купи повеќе делови.Користете...

Безплатна доставка 5 бр ST10F275-CEG ST10F275 ST10F275CEG ST10F275 CEG TQFP144 най-доброто качество

80.00 -17 % BGN 66.00

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна доставка HLSD-2010B лазерен сензор за близост черно-бели линии за проследяване на интелигентен модул на автомобила

BGN 24.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.1 напојување напонот на 4.55.5 V , долгорочна употреба за користење ве молиме да користите 5 ± 0.2 V;2 затоа што на посебни работни принципот на ласерски предавателот , со електростатско чувствителност , процесот се користи да се направи ESD , обидете се да се избегне човечки контакт и статичен објект контакт ласерски цевка , за да се спречи електростатско штета , инаку лесно да доведе до ниско прозрачна ефикасност, дури и не се работи феномен ;3 решение : да се мијат рацете пред заварување , ослободување на човечкото тело електростатско ; железо земјата , со користење на ESD workbench ;4 избегне директна сончева светлина, ласерски приемник чип ;5 во исто време , на поларитетот не може да се сменат , напон не треба да надминува 5.5 V , тековната не е поголема од 50m A1 индукција растојание : 1100cm2 индукција методи : дифузна reflectance ( не се транспарентни )3 работен напон : DC 4.5 VDC 5.5 VDC4 работат на струјата : 50 MA5 излез на владата : NPN нормално отворен ( PNP / нормално затворен да се прилагоди)6 излез тековната : 100m A ( може директно да се вози на relay )7 емисија агол : линеарна ( ласерски = видлива светлина )8 примање агол : 9 време на одговор : 2ms10 работна температура : 25 степени 50 степени11 работата на животната средина : внатрешна ( водоотпорен )12 димензии : должина 2cm ширина 1cm висока 0.9 CM13 линија : 25cm14 растојание : прилагодлив ( насока на стрелките на часовникот / стрелките на часовникот = = далеку минатото )Инсталации дијаграм : Црвена / Црна / сина линија на =5 VCC =GND =НАДВОР ( NPN )

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.