• Новинка
DARHOMP3 инфрачервен звънец Безжичен PIR датчик за движение плейър магазин Добре дошли звънец на входната алармена система с USB кабел

DARHOMP3 инфрачервен звънец Безжичен PIR датчик за движение плейър магазин Добре дошли звънец на входната алармена система с USB кабел

резултат:
BGN 24.00
BGN 23.00 -4 %

Брой продукти
Налично


дузина
Оваа инфрацрвена врата има 4 метри откривање спектар. Кога некој влегува во откривање спектар, тоа ќе се игра аудио. Аудио датотеки може да се замени со себе. Поврзете со компјутер со USB кабел за податоци, тогаш копија нова аудио датотеки(MP3 само) за играчот. Вашиот MP3 датотеки ќе репродукција автоматски по ПИР сензор е активирана.
Кога откривање на човечкото тело заминување, тоа ќе ви даде топол брза, предупредувања и добредојде брза, игра рекламирање на аудио или другите. Според различни апликации, различни аудио датотеки може да се симне да имаат соодветен ефект.
АПЛИКАЦИИ : се Создаде коишто се слушаат предупредување за ограничена област. Коишто се слушаат потсетници или процедури за да им помогне на луѓето со Деменција. Коишто се слушаат безбедност аларм. Се создаде посебна врата влезот поздрав)). Се подигне внимание и да се создаде влијание со додавање на говор, музика или звучни ефекти на точка на продажба на екранот.
Безжична MP3 Музика Врата ПИР Инфраред Сензор за Движење Вратата Бел Аларм Добредојдовте Уред Продавница Продавница Добредојдовте Свири Карактеристики MP3 аудио формат, одличен квалитет на звукот. Две нивоа на јачина на звук за опција, мали или максимум. Човечкото тело индукција, индукција опсег во рок од 4 метри. Стандард 32 Mbit(4 M бајт) SPI-флеш меморија. Притиснете за да пуштите претходната mp3 аудио, притиснете B копчето за да се игра следната mp3 аудио. Моќ-исклучување мемориска функција. Микро USB интерфејс. Аудио содржина може да биде заменет. Може да ја копирате на аудио датотеки преку USB кабел преку micro USB интерфејс на компјутер (Имајте на ум : тоа може да биде recoginzed на Win7/XP компјутер, но тоа може да биде не се признаваат на Win 8/10 компјутер) Не микро SD картичка.
Електрични параметри
Изглед вовед
Овој производ е лесно да се користи. Можете да ги обновите гласовните датотеки на компјутерот преку USB интерфејс, но не микро SD картичка(може да се види не постои, но тоа е само дупка, која изгледа како микро SD картичка слот) . Тоа вклучува Микро USB интерфејс, еден прекинувач, две копчиња а и Б.

Слични Производи
На крај, ви посакувам среќен шопинг, најдобри желби

Подробности

търговска марка:
ДАРХО
Номер На Модела:
DH-8001
Аудиоформат:
Mp3
USB Интерфейс:
Интерфейс Micro USB
Разстояние За Откриване На:
в рамките на 5mdetetor тип
Комуникационен Интерфейс:
Безжичен
източник на захранване:
3 сухи батерии тип ААА или USB храна
обем:
в рамките на 90 db
Работен ток:
по-малко 130ма(DC4. 7V)
Интерфейс Micro USB:
можете да се свържете към компютър с помощта на USB кабел за зареждане
Компютърна система:
трябва да има компютър Win7, WinXP

Избор на купувачи

Датчик за сот IP54 водоустойчив външен инфрачервен детектор стенен Пет имунитет optex lx402 NC няма опция за извеждане на сигнала

BGN 51.30

LX402 пасивни ПИР сензор работна површина : 12*15 милиони 120 степен instllation висина : 2.5 M за откривање на ветер : 0.31.0 m / s чувствителност : H / M / L опции за аларм циклус време : 2±1 S аларм за излез:КООРДИНАТОР.НЕМА опции,28 VDC 0.2 НА подесувате:NC пулсот:20±5 S загрее време:60тите години моќност:10.813.2 VDC тековната:max 25m A планината:ѕиднимонтирање(внатрешна / надворешна) влажност : 95% тежина:185g вода доказ:IP54

SmartYIBA безжична домашна алармена портативен WIFI автоматично наречие си САМ комплекти за домашна алармена система с wi-fi детектор за дим

273.12 -9 % BGN 249.00

Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска Контрола До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.Smart YIBA YB103 Безжична IPHONE / Андроид СТАН Контрола Дом Burglar Безбедност за Заштита на WIFI GSM, GPRS Алармни СистемиЗабелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G / 4 G SIM...

Hign Quality New Arrival False Alarm Rate Infared Dual Beam Perimeter Fence Window With Digital communication function

BGN 41.60

Hign Квалитет Нови Пристигнување Лажен Аларм го Оценувате Infared Двојна Носечка Периметар Ограда Прозорец Со Дигитална комуникација функцијаКарактеристики : Која е сертифицирана со CE / FCC / ROHS / IP55Со функцијата на Дигитална КомуникацијаСо високо ниво на RFI / EMI отпорАдаптивно дигитално филтрирање, животната средина функција, стапката на лажни позитиви.Производ Параметри : Модел : ABT100 SЗрак : 2 гредиОтворено Сигнализација Растојание : 100 MЗатворен Сигнализација Растојание : 300 МЕТРИИндукција Брзина : 50700msАларм за Излез : NC / НЕ; Контакт Оценка : 30 V / 0.5 AРаботен Напон : DC1224 V; AC1118 VРаботат На Струјата : Подесувате Излез : NC; Контакт оценка : 24 V / 0.5 AХоризонтална Прилагодување на Агол : 180 степен +90degreeВертикална Прилагодување на Агол : +10 степенСлучај Материјал : PCПакет Содржина : 1 сет Активни Инфрацрвениот Детектор ( trasmitter & Приемник)Употреба : Затворен канал, во близина на влезот, врата, прозорец , ходник и така натаму

(6 двойки) вътрешна антена безжичен магнитен превключвател 433 Mhz вратата прозорец аларма магнитен сензор против кражба аксесоари за домашна сигурност

42.88 -9 % BGN 39.00

1 Предизвикани растојанието помеѓу два дела 1~1,5 см 2 Работен напон : 12 V DC, со сува батеријата модел : 23 A...

Мобилен магазин Anti-theft Cell Phone Display Stand Exhibition Anti-lost Remote Control Charge за Iphone Huawei OPPO VIVO

BGN 207.98

Mobile Продавница Антикражба Мобилен Телефон Дисплеј Стојат Изложба Антиизгубени Далечински Управувач Задолжен за Iphone Huawei OPPO VIVOГлавни функции : Security + 105db аларм + двојно контакти + Литиум батерија + Лозинка на bluetooth Далечинска Контрола + Наполнет видиме, Спецификација : Материјал : ABSБаза : 11 X4.5 X1 CMМаксимална : 16cmсензор : 3.3x3cm Боја : Пред бела ,Назад во сива боја.Кориснички црна боја кога цел е голема.105db аларм волуменФункција : Полнење на мобилен телефонНОВА верзија : Полнење има аларм функција, НЕ пред сензорBluetooth Лозинката За Далечински УправувачЛитиум батерија внатреДвојно контактиДвојна боја LED ИндикацијаНиска моќност коло дизајнОткако било жици поврзување на изложбата се отсечени, алармот се огласува.Откако било сензори изгуби контакти од изложбата, алармот се огласува.Откако било жици поврзување на exhitbit се извади, алармот се огласува.Пакување Листа : 1set вклучувајќи : 1 домаќин1 Моќ адаптер1 Bluetooth Лозинката за Далечински Управувач по 5sets1 Видиме полнење кабелКако да го користите Далечински контролер : лево копче за да започнете или да го запрете алармот guardдесно копче за да го затвори домаќин.ЗАБЕЛЕШКИ : 1...

YobangSecurity Wireless GSM SMS Senior Telecare Home Security Alarm System SOS Call With Wrist Спешно Panic Button For Elder

116.64 -9 % BGN 106.00

GSM Високи Telecare Безжични GSM SMS Home Безбедност Аларм Систем со LCD Дисплеј СОС Повик за Стари лица за Нега на мобилен Телефон КонтролаGSM Четирибенд 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz овозможува K4 да работат одлично во светот...

DHL Безплатна доставка etiger S4 PSTN и GSM аларма безжична домашна охранителна алармена система с приложение за Android и IOS

604.80 -6 % BGN 569.00

DHL Бесплатен Превозот etiger S4 PSTN И GSM Аларм Систем Безжична Безбедност на Домашен алармен Систем со Андроид и IOS АпликацијаЗабелешка : Ако ви треба повеќе додатоци ве молиме изберете од нашата продавница , доколку купувате аларм панел од нашата продавница, ние ќе ajust или намалување на превозот надомест за додатоци, тоа не многу испорака на надоместокот за аларм acessories .Контакт : Email : керол(во)alarmsystems.cn , skype carol_midouМобилен / email / whatsapp : 8613537610441Карактеристики GSM / PSTN предавателот Го поддржува до 30 далечински контроли, 50 безжична аларм додатоци и 50 RFID тагови Може да се сместат до 5 телефонски броеви, 5 SMS броеви , и 2 СМС броеви (за системи поврзани на Централниот Систем за Следење) Рака / разоружа системот преку SMS, телефонски повик, или Стан (на i OS или Android) Може да се разоружаа со RFID таг Вграден сирената (100d B) и повик на функција од панел СМС известувања за електричната енергија , моќ обнова и слаба батерија Аудио надзор на страницата од далечина 2 x 800m Ah литиум батерии вклучени (8h на животниот век на батеријата во режим на чекањеПовеќејазична Прекинувач : англиски / француски / германски / шпански / холандски / италијански / унгарски / норвешки / шведски....

433 Mhz безжични Врати, прозорци сензор за сигурност начало аларма аксесоари за GSM аларма панел

BGN 7.50

433 MHz Безжична Врата, Прозорец Сензор за Безбедност Дома Аларм Додатоци За GSM Burglar Аларм Panel100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични Школка во Боја : Бела Спецификација : Моќ Барања : DC=12 V8.4 V Батерија Тип : 23 A (12 V) (Не се вклучуваат) Тековна Потрошувачка : помалку од 20u A;помалку од 15m A додека емитува Пренесува Фреквенција : 433±0.2 Mhz Пренесува Времетраење : помалку од 1s Пренесува Растојание од домаќинот : повеќе од 80m (без пречка) за Инсталација : помалку од 15mm помеѓу дел А и дел Б Кодирање Тип на : Фиксен Код Димензија (L×W×H) : 7*3.5*1.5 cm / 2.76"*1.38"*0.59" (L*W*H) Оперативни Temp : 10℃~+60℃ Влажност : помалку од 90% Нема мало пакет Количина : 3 Пар Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

(10 двойки) 23*22 мм кафяв цвят кабелна рамката на прозорец превключвател на домашни алармени системи магнитен сензор N. C релеен изход

31.98 -6 % BGN 30.00

Тип на прекинувач : NC(нормално блиску тип), коло е поврзан кога е магнет во близина на прекинувачот.Полињата за префрлање е електрични префрлете се управувани од страна на применуваат магнетно поле.Дизајниран за употреба со алармни системи...

2 бр. / лот PB-403R 868 Mhz безжична ключодържател дистанционно управление за TCP IP GSM аларма ST-VGT, ST-IIIB, ST-V FC-300, ST-III

33.09 -21 % BGN 26.00

PB403 R Безжична Keychain Далечински Управувач Рака / Разоружа / Дом на Арм / СОС функција за Фокусирање GSM PSTN Антикрадец Безбедност Аларм СистемВовед : Овој интелигентен далечинскиот управувач се користи за рака / разоружа аларм систем, исто така, има итен копчето, и може да се контролира нашите безжични електронски switch.Функција : 1.6 независна функција копчиња2.Код : 28 малку ID, 8битна Функција за заклучување, 36 малку Датум кодот3.Со итни копчето и контрола на безжични електронски префрлување функција4.Висока сензитивност во рамките на 100 метри опсег5.Исклучителна иконата за копче дизајн лесно за крајниот корисник операција6.Ниска потрошувачка за пренесување / индикација за излезниот сигнал се видливи7.Научни адреса код со милиони комбинација, кои ќе им овозможат на сите безжичен далечински контролер да се ексклузивни еден, без нашите дозволи тоа, невозможно е да се копира нашата безжични производи8.Вграденво 2 парчиња CR2032 3.0 V Литиум Батерија9.Безжична емитуваат фреквенција е 868 MHz (LED светло за блиц)10.Работен напон е 5.8 V ~ 7 V11.Работна температура е 10 ~ 50 o C12.Димензија е 73x35x14mm / сива бојаПакет Содржина : 2 парчиња 868mhz Безжичен Далечински Контролер(CR2032 Литиум Батерија вклучени)Внимание : Овој безжичен далечински управувач е само сигурно compatiable со нашите одредени алармни системи како што е подолу, ве молиме размислете за тоа пред да го купат или да контактирате со нас за детали...

Yobang Security 2G аларма WIFI APP Control GSM аларма безжичен сензор за WiFi IP камера Откриване на движение Dooor магнитна аларма

259.20 -9 % BGN 236.00

започнетеWifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.​>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас.e.Антиburglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување.Се назначи security guard мисија(јас.e Анти burglar),поставете аларм домаќин во наguard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ...

2 елемента сензор за откриване на течове на вода кабели кабел за откриване на течове на вода аларма обзавеждане WLD-806 и WLD-807, Безплатна доставка

BGN 19.01

2 парчиња Вода Сензор Жица за Вода Течење Откривање на Алармот Опрема WLD806 и WLD807, Бесплатен Превозот Забелешка : ова е Течење на Вода Детекција Сензор Жици Кабел, може да не работат сами, тоа е еден дел од нашата вода leackage аларм систем WLD807 и WLD806 како подолу на сликата се покаже.

10xMobile phone display stand remote controller anti theft holder iphone security stand Shaver display pull box за търговия на дребно магазин

120.00 -19 % BGN 97.00

Пакување листа10x Mobile екранот стојат далечински контролер анти кражба носителот iphone безбедност стојат Хлапак екранот се повлече кутија за продажба на мало продавница1...

Безплатна доставка (5 бр./лот)В20 3+1 бутон Kd900 дистанционно ключ за URG200/KD900 / KD900+ машина

BGN 80.00

Бесплатен превозот (5 компјутери / многу) B20 3+1 Копчето KD900 Далечинскиот Клуч за URG200 / KD900 / KD900+ машинаОва копче доаѓа со коло, без батерија или на сечилото во внатрешноста.Можете да ги купите на сечилото тип треба за KD900 далечинскиот клуч да работат со.Карактеристики : 1...

SmartYIBA Wifi безжична GSM домашни алармени системи за радиочестотна идентификация ключодържатели IP видео камера Безжична Сирена за Android, IOS приложение огън дим

275.84 -9 % BGN 251.00

Smart YIBA Smart Безжична Домашна Аларм Систем WIFI GSM, GPRS Burglar Безбедност Аларм Систем Со Видео IP Камера ПИР Сензор за ДвижењеЗАБЕЛЕШКА : Овој аларм панел поддршка англиски,руски,шпански,германски,полски, Франција,италијански, Кинески Слободни Switchable.но, има само на англиски јазик прирачник книга.>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign...

SmartYIBA Touch Screen Home Security System PIR Motion Detector Touch KeypadMagnet Door Sensorm Android, IOS APP WIFI IP камера

314.72 -9 % BGN 286.00

Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска Контрола До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.Smart YIBA YB103 Безжична IPHONE / Андроид СТАН Контрола Дом Burglar Безбедност за Заштита на WIFI GSM, GPRS Алармни СистемиЗабелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G / 4 G SIM...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.