• Новинка
Най-новият 3in1 цифров LCD дисплей TDS ЕО измерител на качеството на водата тестер чистота филтър дръжка PPM

Най-новият 3in1 цифров LCD дисплей TDS ЕО измерител на качеството на водата тестер чистота филтър дръжка PPM

резултат:
BGN 12.03
BGN 11.00 -9 %

Брой продукти
Налично

ANENG Најновите 3 In1 Дигитални LCD TDS ЕЗ на Квалитетот на Водата Метар Тестер Филтер Чистота Пенкало ППМ.
100% сосема нов и висок квалитет
Боја : Како на сликата шоу
Функција : 1.Ова е дигитален TDS метар тестер за тестирање на филтерот за квалитетот на водата чистота, за да се провери ефикасноста на вода филтер, за да провери за тврдост (1grain=17ppm),за да бидете сигурни дека секогаш пијат чиста вода.Заштедува мерки за полесно читање и евидентирање на Нови Пристигнување 2.Автоматско исклучување функција : да се исклучи метар по 5 минути на не-се користи за да се зачува батерии 3.Автоматска температурна компензација 4.Се смени помеѓу TDS и Спроводливост 5.Може да се користи во : Вода purifiers и филтри, храна(зеленчук , овошје) и пијат мониторинг на квалитетот, базени и бањи, аквариум, хидропоника
Мерен опсег : Спроводливост : 0—9990 Ous/cm; TDS : 0-9990ppm; целзиусови Степени : 0.1-80.0℃; Степени Целзиусови : 32.0-176.0℉; Точност : ±2%
Како да го користите : 1.Ве молиме отстранете го electrode ракав пред употреба 2.Притиснете на прекинувачот ,место на electrode во тест решение. 3.По бројно стабилна ,притиснете и ЗАДРЖЕТЕ го копчето и го извади од решението да ја прочитате. 4.По читањето ,исклучете го метар ,ги чисти electrode пред sleeving тоа.
Answer : ___________________________ Note : 1.задржи electrode чисти ,покривање на electrode заштитен ракав ,ве молиме да се извади на батерии за долги периоди на мирување. 2.Овој производ бара 3 V CR2032 копчето батеријата(батеријата е вклучена)
Големина : околу 15.2 cm*3cm*1.4 cm/5.98"*1.18"*0.55"
Количина : 1 Pc
Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. Ве молиме бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме

Подробности

Осветени Или Не:
No
Тип На Дисплея:
Цифров
търговска марка:
Шанвен
Номер На Модела:
50JCD17540

Избор на купувачи

Преносим Цифров измерване на влажност на дървесина, 4в1 детектор за влажност на дървесината влагомер за материали 2 на контакт М Влагопроводности за съхранение на д

25.58 -10 % BGN 23.00

4in1 Преносни Дигитални Дрво Влага Метар Дрва Влажна Детектор Hygrometer Материјали 2 Pins Влага Спроводливост Метар Податоци се ОдржиВовед : Овој инструмент е спроводливост влага метар специјално наменета за дрвна индустрија...

Преносим газ детектор 2 в 1 детектор на амоняк и въглероден диоксид PGas-24 NH3/CO2 газоанализатор

BGN 842.40

Product Overview : PGas24 2 во 1 серија преносни гас детектор може да се открие различни видови на гасови како што CO2 / O2 CO2 / COCO2 / NH3 CO2 / H2 S и така натаму.Подолу се земе PGas24CO2 / O2 на пример,ве молиме да се земе како референца кога мерење на било кои два гасови...

Handheld Трехканальный Точност Ръководят Лазерен Брояч На Частици Прах Екологично Оборудване Инструмент

2876.80 -12 % BGN 2532.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Апликации : Тоа е широко се користат во различни провинции и градови, Институт за Контрола на Дроги, крв, центри, центри за спречување епидемија станица, CDC, и други квалитетни надзор орган и електроника индустрија, фармацевтски растенија, semiconductors, оптика, прецизност обработка, пластика, боја, болници, заштита на животната средина и Инспекциски и други производни претпријатија и научно истражувачките одделиСпецификации : •Канал Големини : Сите канали се конфигурираат од страна на корисниците (големина селекции од 0.3 µm, за 0,5 µm, за 0,7 µm, 1.0 µm, 2.0 µm, 2.5 µm, 5.0 µm и 10µm)• Светлосен Извор : Ласерски диоди 2,000,000 честички / Литар• Проток : 2.83 Литар / мин (0.1 cfm)Пребројување на Ефикасност : 100±10% на 0,5 µm• Тест Стандард : JISБ9921 (1997), ASTMF64901, ASTMF32898 (NIST следат)• Земање Време : 1 дик ~ 59 мин и 59sec (User defined)• Земање на Грофот : 1 ~ 99 (Или континуирано)• Count Limit Предупредување : банката на федерални резерви СПИ 209 E (Класа 1 ~ 100,000) или ISO 146441(Класа 2 ~ 9)Тест Опсег : Class10 ~ 300000• Мерење : Еден се повторува континуирано мерење на Времето Просек• Грешка Индикација : Count limit, губење на ласерски моќ, надвор од проток calibration (≥5%)Интерфејс : USBНетоtime : ≤5minКомуникација Брзина : 12 Mbps• Моќност : Liion polymer батерија (7.4 V / 2800m AH) или AC адаптерот(AC влез : 100 ~ 240 V, DC излез : 9 V / 1А)• Макс...

0-10% Морска Соленост Рефрактометър Метър Е Концентрацията На Сол Океанска Вода Аквариум Ръчно Марикультуры Разплод Гравиметр Анализатор

30.38 -8 % BGN 28.00

010% Море Salinity Рефрактометар Метар Океанот Вода Сол Концентрација Аквариум Рачни Mariculture Одгледување Gravimeter АналитичарКарактеристики : 2 во 1 дизајн за мерење на Специфична тежина (секретар) на сол решение и концентрација на Nacl Лесен за употреба, здрав дизајн, компактна големина и лесен во тежина, погодно да се задржи и да носат arround...

Гигрометры TMC7821 професионален влага на зърно тестер сено, овес и пшеница 8~20% температура -10 ~ 55Celsius влажност на въздуха

220.80 -12 % BGN 194.00

Hygrometers TMC7821 професионални Жито Влага Метар Тестер Сено Овес Пченица 8~20% Температура 10 ~ 55 CelsiвлажностКраток ОписСе користи за брзи и прецизни мерења на влажноста и температурата во процесот на распределба, стекнување, складирање и обработка на спакувани зрна.Карактеристики Користи исклучиво еден чип на Микрокомпјутер за да понуди високо прецизни мерења и широк опсег...

Портативен рН-метър тестер киселинност, висока точност BNC replaceabe сонда сензор електрод захранващ адаптер, акумулаторна батерия здрав

BGN 124.80

Опсег : 0.00~14.00 p HТочност : ±0.05 PHРезолуција : 0.01 PHТемпературата на работа : 0~50°cАвтоматска Температурна Компензација : 0ºC~50ºCНапојување : Моќ Адаптерот / Батерија(вклучени)Димензии : 128mm×64mm×25mmТежина : 227g

10 бр. / лот дръжка дизайн цифров TDS тестер монитор Аквариум басейн качество на водата метър чистота диапазон 0-9990 PPM с титанов щанга с космическата сонда

80.00 -5 % BGN 76.00

10pcs / многу пенкало дизајн на дигитални TDS Тестер Следи Аквариум Базен Квалитет на Вода Чистота Метар спектар 09990 ППМ со Титаниум сондаОпис на производот1.Заклучување на Функцијата : лесен за читање и запис, инструмент ќе заклучите читање, 5 минути автоматски да го исклучите функцијата.2.TDS Пенкало ТриВоЕден Мерен опсег : Спроводливост : 09990cm, TDS : 09999ppm, целзиусови степени : 0.180.0 ℃, Фаренхајтови : 32.0176.0 ℉, точност : ± 2%.3.Може да Се Користи Во : Вода purifiers и филтри, храна (зеленчук, овошје) и пијат мониторинг на квалитетот, базени и бањи, аквариум, хидропоника.4.Мора да Се Алатка За Секој Houshold : веднаш да се провери на севкупниот квалитет на вода вас и вашето семејство пијалок...

Газоанализаторы TGas-1031-FL горими LPG CH4 детектор на предавателя газ

435.52 -10 % BGN 392.00

Краток воведTGas1031 Серија Запалива, Токсични и Штетни Гас Предавателот може да континуирано мерење на концентрација на сајтот гас, а се конвертира концентрација сигнал во 420m A излез...

Точност анализатор на влага 100 грама/0,005 гр

BGN 958.85

Прецизност Влага Аналитичар 100g / 0.005 гОпис На ПроизводотОбјектотDSHМин тежина на примерок0.01%Преглед Димензија L×W×H285×160×150 mmПан100 mmВлага accurancy %0.5 gПредложи примерок тежина010 gМатеријал дефектPBT, ОД НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЖЕЛЕЗО 304Греење време1 – 99 минути (повлекува е 10 s.)СертификатCE, ISOГреење начинХалогенРаботна температура10 30 степенИнтерфејсRs232 CГреење температура50 180 степен (повлекува е 1 степен)Display ( Dotmatrix LCD )солидна %, влага %, g, време, степенПАРАМЕТАРМоделDSH1001DSH1005DSH10010Читливост0.001 g (0.01%)0.005 g (0.05%)0.01 g (0.1%)Капацитет0100 g0100 g0100 gПовторливост0.20%0.30%0.50%Превозот1...

5 бр./лот водоустойчив преносим цифров рН-метър тестер басейн, водата на Аквариума Хидропоника тестери вино 40% отстъпка

200.00 -39 % BGN 122.00

водоотпорен LCD Дигитален Пенкало Тип PH Метар Тестер Хидро PH тестер Џеб Хидропоника Аквариум Базен Вода Тест Алатки 40%попустМерен опсег 0.0014.00 PHТочноста 0.01Температурна компензација спектар 0.050.0 (°)Апликации : лабораториски, индустриски, отпадни води третман, научни истражувања, фармацевтски, electroplating решение, допрете вода, aquaculture, вода за пиење, ензими, па вода, морска вода, котел вода, риба резервоарот за вода, базен со вода, фотографски исплакнете, мастило, преработка на храна , Ionized вода, апарати за тестирање на квалитетот на водата, физички и хемиски наставата, козметика, човечка урина PH вредност.Употреба : се Отстрани пенкало, отворете го вклучите, се стави на тест решение промешајте, на вредност може да се чита вредноста на стабилноста!Answer : ___________________________ Note : оваа точка да дојде без батерија.

Пълен диапасон 1-11, 12-14 pH алкална киселина индикатор за хартия вода, урина, слюнка лакмус pH тест хартия 30% off

6.83 -27 % BGN 5.00

Целосна палета 111, 1214 PH Алкална Киселина Индикатор на Хартија Вода Урина Плунка Лакмус Тестирање PH Тест ХартијаОписОваа лента мерка PH тест на хартија во некоја мала кутија, во два тома, поделени во 111 и 1214 ставовите...

Shanwen Light Analized Test Meter тестер за влага на почвата Humidimetre Meter Детектор Garden Plant Flower Testing Tool 5A50180

7.54 -20 % BGN 6.00

Карактеристики : Мерки почвата влага, да знаете кога да се вода Научно точни Нема потреба за батерии Внатрешна / Надворешна употреба Спецификации : Форма : Плоштадот / Вода капки Главната Боја : Зелена Материјал : ABS Големина : 28cm / 11.02 во (Прибл.) Количина : 1 КОМПЈУТЕР Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 03cm грешка поради прирачник за мерење...

всичко-слънце ETP300C 3 в 1 Влагометре светлина & PE-аш достъпен фотометр преносим влагомер полезен Acidimeter

24.00 -21 % BGN 19.00

сите сонце ETP300 C 3 во 1 Влага Светло & PH Метар Достапни Фотометар Преносни Hygrometer Корисни AcidimeterAnswer : ___________________________ NOTE : Пакет содржина не е вклучен батеријата.Поради кина пост нови rules не може да се испрати стоки со battary.Оваа метар е еден вид на домашен метар, има многу видови на funcции,тоа е 3 во 1 Влага Светло & PH Метар,Photometer,Hygroметар,Acidimeter...

Нов прием на PH електрод сонда BNC конектор за аквариум PH контролер метър сензор гиб най-доброто популяризиране на най-високо качество

16.90 -23 % BGN 13.00

Функција : 100% Сосема нов и висок квалитетBNC конектор, погоден за повеќето p H метар и контролер со BNC конектор.Погоден за широк спектар на примена : Аквариуми, Хидропоника, Лабораторија итн.Мерен опсег : 0.00~14.00 PHНулта точка : 7 + 0.5 PHАлкално Грешка : 0.2 PHТеоретски Процент Падина : ≥98.5%Внатрешна Отпорност : ≤250 MΩВреме на одговор : ≤1minОперативен Температура : 060ºCТерминал Блокови : BNC приклучокКабел должина : Околу...

Цифров Хидропоника ЕО метър тестер 19.99 ms / cm качеството на водата, електрическата проводимост Аквариум ATC 16% off

14.88 -13 % BGN 13.00

Дигитални Хидропоника ЕЗ Метар Тестер 19.99 ms / cm Квалитетот на Водата, Електричната Спроводливост Аквариум ATC Карактеристики Компактен и џеб големина дизајн, Лесна за употреба и обезбедува брз мерења со Висока точност со ± 2% целосна точноста Data hold функција и изграден со Автоматска Температурна Компензација (ATC) Автоматско исклучување Широк спектар на апликации во квалитетот на водата тестирање Предкалибрација и батерии кои се вклучени Во овој случај, Спецификации LCD дисплеј : 4 цифри Мерка Опсег : 0 да 19.99 ms / cm Резолуција : 0.01 ms / cm Точност : ± 2% Ф...

Влагомер дървена влагомер дървени подове плодове и зеленчуци детектор за влажност тест дърво влажно детектор влагомер

17.41 -14 % BGN 15.00

Влага метар дрво влага метар дрво подови овошје и зеленчук влага детектор тест Дрва Влажна Детектор HygrometerВовед : ви честитаме за купувањето на овој Влага Метар...

Digital Pen-type ORP метър на окислително-възстановителния потенциал на ORP-2069 за басейна водата Лаборатория завод Безплатна доставка

41.58 -9 % BGN 38.00

Дигитално Пенкалотип ORP Метар Оксидација Намалување на Потенцијалните ORP2069 За Базен за Вода Лабораторија Фабрика Бесплатен ПревозотОпис на производот : Оваа корисна ORP тестер мерење на количината на Оксидација и Редукција Потенцијал (m V) од 1999~1999m V...

Многофункционален влагомер AM-128S, Диапазон на измерване с тестер влажност 0~70 %

254.40 -20 % BGN 204.00

Опис На ПроизводотНа Влага Метар Биде мултифункционален апарат за мерење на содржина на влага на дрвени производи, дрво влакна материјали како што се бамбус производи, столарија, Кинеската традиционална медицина, тутун, памук, хартија, зграда, почвата и други непроводници материјали.Производ Функција* Усвојување на пребарување тип на неинвазивни мерење метод.* Со метрички и кралскиот конверзија.* Автоматско исклучување и прирачник за исклучување.* Со максимална вредност се чуваат & Со просечна вредност пресметка функција.* Користете USB излез со конекција за КОМПЈУТЕР.* Да се обезбеди Bluetooth податоци излез избор.Материјали & КодовиКод На Табела За Режим На Пребарување : Производ ПараметриЕкранот СветлаСо боја кодирани LED индикација на мерење и влага државата Зелена LED претставува безбеден, воздухсува состојба...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.