• Новинка
Nanoshine 1157 P21/5W Bay15d S25 LED 12SMD 12V 1W силикагел авто стоп Стоп паркинг DRL лампа червен / бял/жълт

Nanoshine 1157 P21/5W Bay15d S25 LED 12SMD 12V 1W силикагел авто стоп Стоп паркинг DRL лампа червен / бял/жълт

резултат:
BGN 1.60
BGN 1.00 -37 %

Брой продукти
Налично

Спецификација : * Напон : 12 V * Wattage : 1 W * Soket Тип : 1157(bay15d) * LED Чипови : Висока Моќност КОЧАН LED Чипови * Зрак Агол : 360° * Lumens : 100 Lm * Температура на Бојата : Белата/Red/Жолта 6000 K * Големина : 47mm*18mm * животниот век : До 50.000 Часа Употреба : * се Применува За Повеќето Автомобил Модел Со 1157 / bay15d / S25 и така натаму. * Примена:Кочница Светла / Претвори Сигнал / Опашка Светла / Паркинг Светла / Страна Маркер Светла / Backup Светла и така натаму. Предност : * Побрзо Вклучување/Исклучување, Ултра Светла * Висок Квалитет, Подобри Crafwork Енергија, Заштеда На Енергија * Директна Замена, Без Жици Потребен Пакет :
1 led сијалица

Подробности

Отделят Цвят:
бяло, жълто
Вид На Интерфейса:
BA15D (1157)
Тип Елемент:
Стоп-Сигнали
За Марки Автомобили / Модели:
Универсален
Името На Модела:
1157-3
търговска марка:
наношайн
Напрежение:
12V
Тегло На Продукта:
8g
Мощност:
1W
Люмены:
100LM

Избор на купувачи

LED Car Super Bright R3 80W 9600LM лампа фарове H7, H1 H3 H4 H11 9005 9006 Auto размерът на фаровете фарове за мъгла DRL автомобилно осветление

67.20 -17 % BGN 56.00

LED Автомобил Супер Светло Р3 80 W 9600 LM Автомобил Светла Сијалица H7 H1 H3 H4 H11 9005 9006 Авто Пред Headlamp Магла светлина светилки drl Автомобил ОсветлувањеСупер Светло 9600 LM Автомобил LED Светлата Комплет XHP50 40 W 4800 LM Сијалица H1 H3 H4 H7 H11 H13 9005 9006 9012 9004 9007 Нема Фан IP68LED светлата грло : H1 H3 H4 H7 H11 H13 9005 9006 9012 9004 9007Употреба : Автомобил светла, Светло за МаглаТОП 3 ДОБРИТЕ : Супер светло 9600lm моќен излез со ниска потрошувачка на енергија во lm / w Мали големината на телото со факултативниот силикон прашина опфаќа посветен на совршен инсталација Cuttingedge thermoelectric поделба технологија високо ефикасен систем за ладењеКарактеристики : 4800lm вкупно излез (по крушка), 150% посветла од халоген 2 x САД XHP50 LED Нема вентилатор OK (ок) за употреба во проектори Бакар core термална технологија 6000 K xenon бела боја температура Тековната Нерешено ~2.4 НА @ 12 V 9~36 V постојан струја возачот 9 V минимум оперативен напон Водоотпорен крушка, возач и конектори на ниво на IP68 Животниот век повеќе од 30.000 часот

1 бр. задни високо монтирани стоп-сигнал стоп-сигнал 8334a113 за Mitsubishi Outlander 2013-

73.58 -9 % BGN 67.00

1 Pcs Задните Висока Монтирани Запре Кочница Светилка Светлина За Мицубиши Outlander 20132016ОДГОВАРА За Мицубиши Outlander 20132016ОЕМ : 8334 A113ОЕМ Замена за вашиот автомобил!!Пакет : 1pc во кутијаВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

Cawanerl за Lincoln Navigator 5.4 L V8 2007-2014 авто led противотуманный фенер 4000LM Бял 6000K дневен ходова фенер DRL стил 2 бр.

95.50 -49 % BGN 49.00

На резервни замена светла за магла употреба Американски увезени LED чипови, светлината до 4000 LM по сет(2000 Л / крушка), не и на другите низок квалитет слабо магла, обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас...

2 елемента H1 55 W халогенна лампа светлина 3000K 12V жълто стъкло автомобили на прожекторите 55 Ватова крушка авто ксенонова светлина противотуманная фаровете оформлени?

3.01 -34 % BGN 2.00

2 парчиња H1 55 W Халоген Сијалица Светлина 12 V 3000 K Жолта Стакло Автомобил Светла 55 W Сијалица Авто Светлина XENON Магла Светилка Автомобил СтилНа халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гасисполнет светилка на слични моќ на работа и живот,производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.Се користи во речиси било апликација, вклучително и во многу автомобили, брод и уредување светла, и така натаму,Со оглед на природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица.Карактеристики : 100% сосема нов, Супер светло.Сијалица Тип : Халоген СветилкаСветлината боја : БелаПриклучок Тип : H1Напон : 12 V самоМоќност : 55 WТемпература на бојата : 3000 KВкупна Висина : 55ммПакетот Вклучува : 2 парчиња × H1 55 W халоген сијалица1.Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија,TT.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2...

За BMW X5 e70 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 ксенонови фарове, отлична ултра ярки светлини smd led Angel Eyes kit

BGN 74.69

За БМВ Х5 e70 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 Xenon светлата Одлична Ултра светла осветлување smd led Ангел Очи комплет Нова светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон...

D2 D2S адаптер D2R D2C HID теглене на кабели усилвател адаптер конвертор тел D2S кабел конектор конектори D2S база

9.60 -17 % BGN 8.00

Спецификации : 1 Напон : DC12 V 2 Моќност : 35 W 3 Пријава : Сите D2 S / D2 S / D2 R hid xenon светилки 4 Маска материјал : Гума 5 Работна температура : 60~+180'C 6...

1 бр. дясна страна нов прозрачен обектив противотуманная фаровете противотуманная фаровете и предната броня светлини за Honda civic 2014-2015

60.78 -10 % BGN 55.00

1 Pcs Десната Страна НОВ Јасно Леќа Магла Светилка Магла Светлина Предниот Браник Возење Светилка За Хонда граѓански 20142015Одговара За Хонда граѓански 20142015Без сијалица!Тоа е нова,ОЕМ Замена за вашиот автомобил!Пакет : 1pc во кутијаВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

Оформление на автомобила главоболие фенер за Chevrolet Cruze фарове Cruze LED фарове Revo LED DRL H7 D2H Hid опция Angel Eye Bi ксеноновый Лъч

996.00 -17 % BGN 827.00

Детали за производот : Раководител Светилка за Chevrolet Cruzez Фарови Cruze LED Светлата Цена за 1 Одредите 2 Парчиња со контролна Единица се Состои ( 2 баласт + 2 xenon светилка) на дознака : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте го нашиот сервис за да ви помогне да ги реши вашите проблеми...

2pcs White 1157 BAY15D Car Reverse Light 21 / 5W Car Backup Stop, Brake Tail License Plate Light Bulb Auto Interior Dome Map Lamp

2.85 -30 % BGN 2.00

AT0020407Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитетНајдобро се користи за Backup, Обратно, Внатрешни работи Купола, Висока Планината Запре, Насочен Сигнал, Пред Задната Страна Маркер, Табличка, МАПА, Опашка, Стоп, Trunk / Карго Светлина, Паркинг Светлина, Агол, Светлина, итнЧеста употреба за Автомобил, Камион, Мотор, Брод, RV, Приколка, итнКонектор Тип : 1157 BAY15 D 21 / 5 WНапон : DC 12 VМоќност : 5 WМатеријал : Пластични Двојно Оптоварување Со ВжареноЛен материјал : СтаклоСветла боја : БелаПакет се вклучени : 2 парчиња x Кочница Опашка СветлинаЗабелешка : Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

6SMD 5050 C10W SV8. 5 led лампи Cool White High Power 41 mm Car Interior Светлини Смяна на крушка DC 12V аксесоари за автомобили

5.26 -5 % BGN 5.00

6 SMD 5050 C10 W SV8.5 LED Светилки Кул Бело Висока Моќност 41mm Автомобил Внатрешни Светла Замена на Сијалица DC 12 V Автомобил ДодатоциСпецификации : Боја : БелаСијалица, Големина : Должина : 41mm, Ширина : 8.5 mm,Висина:8.5 mmВграденво Коло за 12 V DC МоќностСекоја сијалица содржи 6pcs Ултра Бела 5050 SMD LEDСекоја сијалица содржи Топлина Мијалник за да се спречи ПрегреатFestoon 31mm35mm : 3021, 3022, 3175, 6428, 6430, 6461, DE3021, DE3022, DE3175Festoon 36mm39mm : 3423, 3425, 6411, 6418, 6423, 6461, DE3425Festoon 40mm44mm : 211, 2112, 212, 2122, 2142, 569, 578, 6413, 6429, 12844, DE4410Инсталација : Лесна инсталација, само plug& play...

10шт T10 194 W5W COB 24SMD усилвател LED DC12V 6000K Blanc Pur pour Lumieres de Lecture Automobiles, Lampes eclairage Interieur

28.80 -20 % BGN 23.00

10pcs T10 194 W5 W КОЧАН 24 SMD Прокаин LED DC12 V 6000 K Блан Пур се прелива Lumieres де Предавање на Автомобили, Lampes eclairage InterieurОписи du produitCaractéristiques : Facile à Installer, едноставна à адаптер, brancher Juste и jouer.Faible Consommation d'énergie, économie d'énergie.Издржлив (longue longévité) jusqu'à 50,000 heures.Une bonne дисипација de la chaleur, résistance помошен hautes températures, résistance помошен chocs, couleurs vives.s'adapte Universellement à la plupart des voitures, џип, véhicules.Fonctions : Lampes де предавање, éclairage Intérieur, plafonnier, Lumières Modulable, Lampes де Signalisation.Компатибилен avec 194 T10 W5 W 147 152 158 159 161 168 184 192 193 259 280 285 447 464 555 558 585 655 656 657 912 916 917 918 920 921 922 923 926 927 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825, итн.Spécifications : Тип на LED : КОЧАНNombre де LED : 24 SMDТип де Connnection : T10Напон : DC 12 VPuissance : 4 Wcouleurs де Température : 6000 K Блан пурДимензија : 37.3 mm x само 11,6 mmDurée de Vie : 50000heuresЛе paquet comprend : 10 x T10 КОЧАН 24 SMD Lampe де предавање en Voiture1.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас...

LARBLL новата двойка ляв и десен поворотник страничната габаритный фенер светлина за Swift, Grand Vitara Splash SX4 Agila 36410-63J00 36410-51K00

14.38 -3 % BGN 14.00

Состојба : НоваДел број : 3641063 J00, 3641063 J20, 3641063 J21, 3641051 K00,3641063 J01Fitment : за Swift Grand Vitara Поздравниот SX4 Agila APVПакетот вклучува : 2 ПАРЧИЊА Страна Маркер Светилка Светлина

Tcart за Infiniti FX37 FX50 2011 мигачи 60 W 7440 WY21W Бял LED DRL дневни светлини, мигачи всичко в едно

84.93 -36 % BGN 54.00

Купувачот Мора Да Го ПрочитатеЗдраво пријател,Ви благодариме за вашата цел во нашата продавница.пред донесувањето на купувачите,ве молиме comfirm вашиот turnlight штекер .По нарачка на овој производ, ве молиме, имајте предвид надолувашиот автомобил е која година, пак сигнал светлина mdoel на вашиот автомобил.Ние треба да го потврди уште еден пат ,ако вашиот автомобил може да се вклопи во нашиот производ .Ви благодариме што Ова е за 7440 / T20 / WY21 W socketНезависно истражување и развој производство1.Ние ги користиме COBchips, Тоа е 30w / еез...

2008~2012 Peugeo 307 противотуманная на прожекторите, без кораб! 307 светлината на прожекторите,206 207 308 3008 408 4008 508 Raid RCZ, партньор;307 дневната лампа

152.00 -5 % BGN 144.00

2008~2012 Peugeo 307 магла светлина,Слободен брод!307 светлата,206 207 308 3008 408 4008 508 Рација RCZ,Партнер;307 ден светилкаДраги мои пријателВи благодариме за вашиот види,добредојдовте место во редот!ние нудиме 1year налог, ние ќе испрати стоката и се даде на следење на број на вас за следење на објект,било прашање,дозволете ми да знам,ви благодарам и ви Посакувам имаат добро време за шопинг!со почитКрило Вера

JSTOP EX35 FX35 FX37 FX45 FX50 G37 M35 M37 Q50 Q70 QX50 QX70 QX80 1157 12-24V светлини без грешки P21/5W BA15D canbus led спирачна лампа

52.77 -22 % BGN 41.00

Производ модел : JSP21 / 5 W135 SMD4014LED Type : 4014 SMDLED П'ty : 135 КОМПЈУТЕРИ Led диодиLED боја : Бела / црвенаПриклучок тип : 1157 BA15 D BAY15 D P21 / 5 WНапон : 1230 VACwattage : 25 W Canbusвисока Светлина Електрична струја : 1.8 Атемно светло Електрична струја : 0.5 ALumens : 8001000 LMЖивотниот век : 50000 часаJSTOP EX35 FX35 FX37 FX45 FX50 G37 M35 M37 Q50 Q70 QX50 QX70 QX80 1157 1224 V светла Без грешка P21 / 5 W BA15 D canbled светилка Кочница* Ви се одговори на вашата порака или email во рок од 48 бизнис часа (со исклучок на викенд и јавни празници).* Нашите деловни време е од понеделник до сабота, 9 : 00 да 23 : 00 (Кина Пекинг време)...

Автоаксесоари за голф 7 LED светлини ксеноновый проектор 2017 2018 Plug and Play Design

872.00 -5 % BGN 828.00

Автомобил Додатоци за ГОЛФ 7 LED Светлата Xenon Проектор 2017 2018 Plug and Play Дизајнpls пратете ми порака со вашиот автомобил режим и годината пред васнаправи целОпис На Производот : 1.Боја на домување : Црна2.Надградите вашиот возило со racing изглед.3...

2X super bright 3570 Led проектор обектив P13W SH23W PSX26W DRL автоматично фарове за мъгла Canbus автомобил дневен ходова светлина 12V / 24v Бял

34.64 -31 % BGN 24.00

2 X Супер Светло 3570 Led Проектор Леќа P13 W SH23 W PSX26 W светилки drl Авто Магла CanbАвтомобил Дење Работи Светлина 12 V / 24v БелаLED Чип : 3570 Чип Led Моќ : 72 W 2018 најновата LED Чипови Напон : DC1224 V Лумен:900 LM Текст Тековната:0.9 НА (CANBUS)Сите Алуминиумска конструкцијаЗамена за акции излез халоген светилкиЕдноставна installtation(Без Модификација е потребно)животен Век : 20000 часAnswer : ___________________________ Note : со Оглед на LED светилки имаат пониски wattage од акции 55 W халоген светилки, затоа кога инсталирање на некои понови возила, можеби ќе треба да додадете оптоварување отпорници или специјални жици се подигнат за да се обезбеди правилно функционирање...

Cawanerl Car Styling LED Light фарове за мъгла дневни управление на светлините за Renault Master 3 / III платформа / шаси (EV, HV, UV) 2010-2015

BGN 63.66

Функција : 100% Сосема НовСуперсветли LED СветлоВодоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.Во текот температура автоматска заштита на функцијаЛесен за ИнсталацијаВисока Моќност ПРЕДВОДЕНА за 12 V автомобили.Ниска потрошувачка на енергија.Производителот Дел Број : 2615589927, 2615089927Осветленост Дел Број : NI2592117, NI2593117Спецификации : LED кол : 18 / Пар 9 / ПарчеБоја На Располагање : Бела, Портокалова, СинаНапон : 12 VМатеријал : Пластични Домување + Стаклениот КапакАпликација : Автомобил Магла Светлина , Дење Работи Светлина / светилки drlОбјектот се вклопи следниве автомобил модел : За "Рено" Господар 3 / III Платформа / Шасија (EV, ХВ, УВ) 2010 2011 2012 2013 2014 2015Топло Совети : 1.Бидејќи автомобил rote е спротивна во некои земји,кога тоа се случува,на сијалицата не може да светне,треба да се отвори ротирачки приклучок,како и размена на позитивни и негативни жица.2.Ако приклучокот не одговара на вашиот автомобил,може да се отвори ротирачки приклучокот, употреба на жици се поврзете на автомобил на оригиналните приклучок директно.3.Ако светлината не може да работи нормално, ве молиме контактирајте со нас прво,и не се отвори спорот,ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни, ви Благодариме !3.Пред да нарачате, ве молиме погледнете го следново автомобил модел внимателно, и да се утврди дали објектот да се вклопи во вашиот автомобил.4...

Ownsun Brand New актуализирани led дневни светлини DRL с черен капак, фарове за мъгла, фаровете за BMW X6 2011-2012

319.98 -5 % BGN 304.00

Бренд Нови Ажурирани LED Дневни Работи Светла светилки drl Со Црна Foglight Покритие За BMW X6 20112012 Карактеристики : 1.Состојба : 100% сосема нов.2.Инсталација : За Plug and Play инсталација, Професионална инсталација е препорачливо.3.Безбедност : КРИЕШЕ LED светилки drl ви обезбедува со одлучувачки безбедност скок во патниот сообраќај и помага во спречување на несреќи.4.Издржливост : Професионални домување дизајн со топлина мијалник на задниот дел на светилка обезбедува Led диоди не се премногу загреан и имаат подолг животен век.5.Водоотпорен : Со обратна поларитетот заштита и отворено коло заштита, 100% водоотпорни и шок отпорни...

Супер ярък 10шт T4. 7 колата COB LED 1 SMD таблото намотка електрически крушки 12V предупредителен индикатор за вътрешната светлина на Нео Клин

BGN 5.28

Карактеристики : Модел : T4.7Боја : ладна бела, сина, црвена, жолта, зелена(опција)Големина : 12 * 11mmТежина : 0.51 gИзвор на светлина : LEDТемпература на бојата : 7000k8000kНапон : 12 VОпис : Најновите производи, широк агол дизајн, кочан светла, униформа светлина дивергенција, широк спектар на зрачење; производи за напон 12 V употреба...

1 бр. лявата страна Червена задна броня рефлектор на светлината, задни противотуманный фенер 6314 7314 883 за серия BMW X1 E84 2013-2014

55.98 -9 % BGN 51.00

1 Pcs Левата Страна Црвено Задниот Браник Рефлектор Светлина Опашка Магла Светилка 6314 7314 883 За BMW X1 Серија E84 20132014 годинаОдговара За BMW X1 Серија E84 20132014 годинаОЕМ Замена за вашиот автомобил!!ОЕМ : L 6314 7314 883Пакет : 1pc во кутијаВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

За BMW X1 F48 удобство лампа на колата Led интериор светлина C10W Подмяна на лампи на купола карта крушка светлина е ярка бяла 12 бр в пакет

31.07 -10 % BGN 28.00

Опис : 1.Боја : Бела2.2.Осветлување на Аголот : 180360 степенLED Предности : 1.100% Сосема Нов, Подготвени Да Брод.2.Ниска Потрошувачка на Енергија, заштедите на вашата енергија и пари.3.3.Ние се специјализираат во LED светилки, нашите производи се со висок квалитет со доживотна гаранција.4.Функционална и издржливи LED сијалицата, ќе ви се љубовта.Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил е под овој модел пред да го купите.Ако може да не се сигурни и не знаат како да се провери Компатибилноста ,pls контактирајте со нас на прво место.2.2.Бидејќи LED светилки имаат помала потрошувачка на енергија, Европски бренд име на автомобили може да треба да го допрете на Оптоварување Отпорници за да сеотстранување на грешка во кодот на табла.3.Ако ПРЕДВОДЕНА не светне, едноставно флип тоа 180 степени (јават на поларитетот),ако светилки има треперење,ве молиме контактирајте со нас да се решивашиот проблем.4.4...

JSTOP ATS CTS H11 автомобилни led фарове за мъгла лампи 12VAC автомобилни фарове за мъгла H11 бяло 6000 До canbus led външни светлини H11, фарове за мъгла

20.29 -26 % BGN 15.00

Производ модел : JSH116 COBLED Type : КОЧАНLED П'ty : 6 КОМПЈУТЕРИ Led диодиLED боја : Чиста белаПриклучок тип : H11Напон : 1224 Vwattage : 5 W CanbusТемпература на бојата : 60006500 KПрозрачна флукс : 500 550 LMЖивотниот век : 50000 часаATS CTS H11 автомобил led магла светилки 12 VAC Автомобилот Автомобил led H11 магла светлина бела 6000 K canbled Надворешни Светла H11 за магла* Ви се одговори на вашата порака или email во рок од 48 бизнис часа (со исклучок на викенд и јавни празници).* Нашите деловни време е од понеделник до сабота, 9 : 00 да 23 : 00 (Кина Пекинг време)...

2 капсули LED T10 W5W Canbus ODB Sans Erreurs 57 SMD 4014 Lampes Veuilleuses LED voiture де Blanche 6000K pour Eclairage Int

22.40 -20 % BGN 18.00

2 Прокаин LED T10 W5 W CanbODB Sans Erreurs 57 SMD 4014 Lampes Veuilleuses LED Voiture Blanche Xenon 6000 K се прелива Eclairage Int Описи du produit Quantité : 2CaractéristiquesВерзија : T10 W5 WDe Couleur lumière : блан froid (6000 K)Напон : DC 9 V24 VL'espérance de vie jusqu'à 50.000 heuresДимензии : 35mm x 10 mm y compris ла базаТип де LED : 57 x SMD LED 4014Consommation : environ 1,5 w par lampe LEDАгол де визија : 360 degrésContenu du paquet2 x LED Прокаин T101.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.