• Новинка
2pcs White 1157 BAY15D Car Reverse Light 21 / 5W Car Backup Stop, Brake Tail License Plate Light Bulb Auto Interior Dome Map Lamp

2pcs White 1157 BAY15D Car Reverse Light 21 / 5W Car Backup Stop, Brake Tail License Plate Light Bulb Auto Interior Dome Map Lamp

резултат:
BGN 2.85
BGN 2.00 -30 %

Брой продукти
Налично


AT0020407
Спецификација :
100% сосема нов и висок квалитет
Најдобро се користи за Back-up, Обратно, Внатрешни работи Купола, Висока Планината Запре, Насочен Сигнал, Пред Задната Страна Маркер, Табличка, МАПА, Опашка, Стоп, Trunk/Карго Светлина, Паркинг Светлина, Агол, Светлина, итн
Честа употреба за Автомобил, Камион, Мотор, Брод, RV, Приколка, итн
Конектор Тип : 1157 BAY15 D 21/5 W
Напон : DC 12 V
Моќност : 5 W
Материјал : Пластични Двојно Оптоварување Со Вжарено
Лен материјал : Стакло
Светла боја : Бела
Пакет се вклучени : 2 парчиња x Кочница Опашка Светлина
Забелешка : Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Подробности

Името На Модела:
1157 bay15d light
Тегло На Продукта:
0.018 KG
За Марки Автомобили / Модели:
Универсален
Мощност:
5W
Напрежение:
12V
Тип Елемент:
Фарове За Заден Ход
Вид На Интерфейса:
BA15D (1157)
търговска марка:
Майитр
Люмены:
Друго

Избор на купувачи

Cawanerl Car Styling LED Light фарове за мъгла дневни управление на светлините за Renault Master 3 / III платформа / шаси (EV, HV, UV) 2010-2015

BGN 63.66

Функција : 100% Сосема НовСуперсветли LED СветлоВодоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.Во текот температура автоматска заштита на функцијаЛесен за ИнсталацијаВисока Моќност ПРЕДВОДЕНА за 12 V автомобили.Ниска потрошувачка на енергија.Производителот Дел Број : 2615589927, 2615089927Осветленост Дел Број : NI2592117, NI2593117Спецификации : LED кол : 18 / Пар 9 / ПарчеБоја На Располагање : Бела, Портокалова, СинаНапон : 12 VМатеријал : Пластични Домување + Стаклениот КапакАпликација : Автомобил Магла Светлина , Дење Работи Светлина / светилки drlОбјектот се вклопи следниве автомобил модел : За "Рено" Господар 3 / III Платформа / Шасија (EV, ХВ, УВ) 2010 2011 2012 2013 2014 2015Топло Совети : 1.Бидејќи автомобил rote е спротивна во некои земји,кога тоа се случува,на сијалицата не може да светне,треба да се отвори ротирачки приклучок,како и размена на позитивни и негативни жица.2.Ако приклучокот не одговара на вашиот автомобил,може да се отвори ротирачки приклучокот, употреба на жици се поврзете на автомобил на оригиналните приклучок директно.3.Ако светлината не може да работи нормално, ве молиме контактирајте со нас прво,и не се отвори спорот,ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни, ви Благодариме !3.Пред да нарачате, ве молиме погледнете го следново автомобил модел внимателно, и да се утврди дали објектот да се вклопи во вашиот автомобил.4...

1 бр LH лявата страна на прозрачна леща предна броня противотуманная фаровете лампа без крушка с нажежаема жичка за Honda Accord Crosstour 2010

73.58 -5 % BGN 70.00

1 КОМПЈУТЕР LH Левата страна јасно леќа предниот браник магла светлина светилка без сијалица за Хонда Спогодба Crosstour 2010Тоа е нов производ,ОЕМ за вашиот автомобил.Пред да нарачате, ве молиме проверете делови број, Слика и автомобил модел внимателно.Начин На Плаќање : Ќе имаат 24 часа да ги уплатата за вашата нарачка.Откако примивме ќе исплата, ќе го подготвите вашиот стоки наскоро.Ние ќе превозот надвор стоката во рок од 24 часа, освен викенд, одмор и посебни околности.Ако имате било какви прашања, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас...

2x MAXGTRS High Power S25 1157 P21/5W BAY15D Auto Car Led Light Brake Tail Turn Signal Light Stop Bulb халогенна лампа топла бяла светлина

22.98 -35 % BGN 15.00

2x MAXGTRS S25 1157 BAY15 D P21 / 5 W Автомобил Led Светло 21 Smd 2835 Кочница Опашка се Претвори Сигнал Светлина Запре Сијалица Халоген Светилка Топло Бела Lumens : 840 LMРаботеше во 10 W излез со макс 21 W капацитет3 PC ЛЕР висока моќност LED ЧИП на врвот18pcs ЛЕР висока моќност LED ЧИП на странаНапон : DC1224 VЗрак Агол : 360 СтепениСите Алуминиумска конструкцијаЗамена за акции излез халоген светилкиЕдноставна installtation(Без Модификација е потребно)животен Век : 20000 часAnswer : ___________________________ Note : со Оглед на LED светилки имаат пониски wattage од акции 55 W халоген светилки, затоа кога инсталирање на некои понови возила, можеби ќе треба да додадете оптоварување отпорници или специјални жици се подигнат за да се обезбеди правилно функционирање...

2 елемента автомобилни и мотоциклетни светлини LED H4 9003 H7 H8 H9 H11 H13 9012 H15 55W лампа 10400LM авточасти лампа 5000K 6000K MZ LED чип

108.80 -5 % BGN 103.00

2 ПАРЧИЊА Автомобил и Мотоцикл Светла LED H4 9003 H7 H8 H9 H11 H13 9012 H15 55 W Сијалица 10400 LM Авто делови Светилка 5000 K 6000 K MZ LED ЧИПИмеLed СветлатаМоќност55 W / Крушка, 110 W / Set СијалицаРаботен напон1130 VБоја3000 K / 4000 K / 5000 K / 6000 KLumens5200 LmЗрак Агол360 СтепенМатеријалВисока Термичка спроводливост, 6063 алуминиум авионЖивотен векПовеќе Од 40000hoursГаранција1 Година ГаранцијаУпотребаго Замени оригиналниот пред халоген светлатаЕден Сет2 парчиња Led светлата светилки +2 парчиња ВозачиDual Зрак Приклучоци : H4(9003 / HB2 / P43t), H13(9008 / P26.4 T), 9004(HB1), 9007(HB5), H15(Висок Грав Плус светилки drl) на Еден Зрак Приклучоци : H7(PX26d), H11(H8 / H8 B / H9 / H9 B / H11 B / H16 JP / PGJ191 / PGJ192 / PGJ195), H16 EU(5201 / 5202 / 9009 / 2504 / PS24 W / PSX24 W), 9005(HB3 / H10 / 9140 / 9145 / 9155 / PY20d), 9006(HB4), 9012(HIR2), D Серија (D1 C / D1 R / D1 S / D2 C / D2 R / D2 S / D2 H / D3 C / D3 R / D3 S / D4 R / D4 S) Напомена : *H16 JP Користи за Јапонски / корејски Автомобил Серија *H16 EU Користи за Европски / Американски Автомобил Серија Боја Температура : 3000 K(жолт), 4000 K(топло бела), 5000 K(бела), 6000 K(ладно бела)IP68 : Answer : ___________________________ Note : Ве молиме проверете го контактот на вашата љубов возило без разлика дали тоа ќе се вклопи во тоа...

Tcart за Infiniti FX37 FX50 2011 мигачи 60 W 7440 WY21W Бял LED DRL дневни светлини, мигачи всичко в едно

84.93 -36 % BGN 54.00

Купувачот Мора Да Го ПрочитатеЗдраво пријател,Ви благодариме за вашата цел во нашата продавница.пред донесувањето на купувачите,ве молиме comfirm вашиот turnlight штекер .По нарачка на овој производ, ве молиме, имајте предвид надолувашиот автомобил е која година, пак сигнал светлина mdoel на вашиот автомобил.Ние треба да го потврди уште еден пат ,ако вашиот автомобил може да се вклопи во нашиот производ .Ви благодариме што Ова е за 7440 / T20 / WY21 W socketНезависно истражување и развој производство1.Ние ги користиме COBchips, Тоа е 30w / еез...

Cawanerl 2 X оформление на автомобила фарове за мъгла, led дневни светлини 12V DC за Nissan Qashqai / Qashqai +2 (J10, JJ10) въз основа на 2007-2012

BGN 59.98

Функција : 100% Сосема НовСуперсветли LED СветлоВодоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.Во текот температура автоматска заштита на функцијаЛесен за ИнсталацијаВисока Моќност ПРЕДВОДЕНА за 12 V автомобили.Ниска потрошувачка на енергија.Производителот Дел Број : 2615589927, 2615089927Осветленост Дел Број : NI2592117, NI2593117Спецификации : LED кол : 18 / Пар 9 / ПарчеБоја На Располагање : Бела, Портокалова, СинаНапон : 12 VМатеријал : Пластични Домување + Стаклениот КапакАпликација : Автомобил Магла Светлина , Дење Работи Светлина / светилки drlОбјектот се вклопи следниве автомобил модел : За Nissan Qashqai / Qashqai +2 (J10, JJ10) 2007 2008 2009 2010 2011 2012Топло Совети : 1.Бидејќи автомобил rote е спротивна во некои земји,кога тоа се случува,на сијалицата не може да светне,треба да се отвори ротирачки приклучок,како и размена на позитивни и негативни жица.2.Ако приклучокот не одговара на вашиот автомобил,може да се отвори ротирачки приклучокот, употреба на жици се поврзете на автомобил на оригиналните приклучок директно.3.Ако светлината не може да работи нормално, ве молиме контактирајте со нас прво,и не се отвори спорот,ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни, ви Благодариме !3.Пред да нарачате, ве молиме погледнете го следново автомобил модел внимателно, и да се утврди дали објектот да се вклопи во вашиот автомобил.4...

1 бр. лявата страна Червена задна броня рефлектор на светлината, задни противотуманный фенер 6314 7314 883 за серия BMW X1 E84 2013-2014

55.98 -9 % BGN 51.00

1 Pcs Левата Страна Црвено Задниот Браник Рефлектор Светлина Опашка Магла Светилка 6314 7314 883 За BMW X1 Серија E84 20132014 годинаОдговара За BMW X1 Серија E84 20132014 годинаОЕМ Замена за вашиот автомобил!!ОЕМ : L 6314 7314 883Пакет : 1pc во кутијаВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

FSYLX 6pcs HID LED фаровете на колата прахоустойчив калъф гумен водоустойчив, прахоустойчив уплътнителен калъф фарове автоаксесоари дооснащение работа

BGN 31.52

6pcs КРИЕШЕ LED Светлата на Автомобилот Прашина Маска Гума Водоотпорен Dustproof Запечатување Headlamp Покрие Автомобил Стил Додатоци Retrofit Работа, Ексклузивно Дизајниран Прашина Опфаќа За LED Светлата Сијалица / Ксенон HID / БиКсенон HID Светилки (Светилки не се вклучени) Материјал : Гума Одговара Сијалица Тип / Грло : h1 h3 h7 h8 h9 h10 h11 9005 9006 hb3 hb4 h4 h13 9004 9007 Пакет : 6 компјутери криеше led светлата сијалица вода доказ прашина маскаБелешки : руската купувачи ве молиме да ни даде полно име (да содржи : име второто име и трето име) ви БлагодаримеПлаќање : Aliexpress препорачуваме Кредитна Картичка, Moneybookers, Банкарски Трансфер, дебитни картички, T / T, Western Union, итн, кои ќе бидат 100% безбеден за вас и нашата фабрика.ПревозотСите наши парцели се испраќаат преку Регистрирани Воздухопловната од хонгконг пост рок од 27 дена (не вклучувајќи ги и викендите и празниците) по исплата.Цитирано време на испорака : 15 до 25 работни денаУвоз доход и должност се одговорни од страна на купувачот.ако треба DHL,EMS,UPSот,Fed Ex,итн...

Висока яркост преустройство на хидроизолация с висока мощност двойна лента се превръща в дневната ходова фенер COB в гъвкава

BGN 13.49

Име : кочан ден светла, флексибилни висока моќностШколка во боја : црна школкаМатеријал : увезени висока осветленост КОЧАН плоча, со карактеристики на изолација, заштита на животната средина, водоотпорен и така натамуОдредување на метод : дење работи светилка е опремен со двострано лепливи ленти, заедно со пакетот, и свртени ќе се исчистат пред да pasting...

1 бр. лявата страна на задната броня рефлектор на светлината 33555-SWA-013 за Honda CRV 2007-2009

25.58 -10 % BGN 23.00

1 Pcs Левата Страна Задниот браник Рефлектор светлина 33555SWA013 За Хонда CRV 20072009Одговара За Хонда CRV 20072009ОЕМ : L : 33555SWA013Тоа е нов производ,ОЕМ замена за вашиот автомобил!Пакет : 1pc во кутијаВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

JSTOP разпределени няма грешки не примигва лампата на завоя колата led P21W външна лампа PY21W преден мигач 12VAC жълти led осветление на завоя

24.43 -22 % BGN 19.00

Производ модел : JSP21 W135 SMD4014LED Type : 4014 SMDLED П'ty : 135 КОМПЈУТЕРИ Led диодиLED боја : ЖолтаПриклучок тип : 1156 BA15 S P21 W / BAU15 S PY21 WНапон : 1230 VACwattage : 25 W CanbusЕлектрична струја : 1.8 АLumens : 8001000 LMЖивотниот век : 50000 часаИстакна Нема грешка, Без треперење автомобил Пак led светилки P21 W Canbнадворешноста светилка PY21 W Пред се претвори сигнал 1156 12 V Жолти led пак светла* Ви се одговори на вашата порака или email во рок од 48 бизнис часа (со исклучок на викенд и јавни празници).* Нашите деловни време е од понеделник до сабота, 9 : 00 да 23 : 00 (Кина Пекинг време)...

Cawanerl за Lincoln Navigator 5.4 L V8 2007-2014 авто led противотуманный фенер 4000LM Бял 6000K дневен ходова фенер DRL стил 2 бр.

95.50 -49 % BGN 49.00

На резервни замена светла за магла употреба Американски увезени LED чипови, светлината до 4000 LM по сет(2000 Л / крушка), не и на другите низок квалитет слабо магла, обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас...

1 бр. задни високо монтирани стоп-сигнал стоп-сигнал 8334a113 за Mitsubishi Outlander 2013-

73.58 -9 % BGN 67.00

1 Pcs Задните Висока Монтирани Запре Кочница Светилка Светлина За Мицубиши Outlander 20132016ОДГОВАРА За Мицубиши Outlander 20132016ОЕМ : 8334 A113ОЕМ Замена за вашиот автомобил!!Пакет : 1pc во кутијаВе молиме љубезно ве молиме да го потврдите вашето објект исто како нашите подолу слика пред купување на тоа,ви благодариме.Начин на плаќање : имате 24 часа за да се уплатата за вашата нарачка...

1 чифт H1 12v 55W халогенна автомобилна крушка светлина на фаровете на автомобила 55W лампа auto крушка противотуманная фаровете 3000K жълто стъкло оформление на автомобила

3.18 -6 % BGN 3.00

1pair 12v H1 55 W Автомобил Халоген Сијалица Светлина Автомобил Светла 55 W Сијалица Авто Сијалица Магла Светилка 3000 K Жолта Стакло Автомобил СтилНа халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гасисполнет светилка на слични моќ на работа и живот,производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.Се користи во речиси било апликација, вклучително и во многу автомобили, брод и уредување светла, и така натаму,Со оглед на природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица.Карактеристики : 100% сосема нов, Супер светло.Сијалица Тип : Халоген СветилкаСветлината боја : БелаПриклучок Тип : H1Напон : 12 V самоМоќност : 55 WТемпература на бојата : 3000 KВкупна Висина : 55ммПакетот Вклучува : 2 парчиња × H1 55 W халоген сијалица1.Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија,TT.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2...

1156 BAU15S 42 SMD Pure White Parking py21w LED автомобилни лампи, лампа, автоматично мигач външни светлини за автомобил 12V източник на светлина

BGN 3.65

1156 BAU15 S 42 SMD Чиста Бела Паркинг py21w ДОВЕДОА Автомобил Светилки Светилка Авто Пак Сигнал Надворешни Светла Автомобил Извор на Светлина 12 VПакет содржи : 1 × КОМПЈУТЕРИ LED сијалица 100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесен за употреба Побрзо вклучување / исклучување на времето за одговор Долг живот време, ниска потрошувачка на енергија и супер светол Нови LED (Емитуваат Светлина Диоди) технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%...

Оформление на автомобила рамка адаптер модул комплект само скоба за употреба за VW volkswagen Magotan Passat Hella 3 5 G3 G5 Q5 обектива на проектора

40.00 -10 % BGN 36.00

Автомобил Стил рамка адаптер модул поставите DIY Заградата Држачот за "ФОЛКСВАГЕН" фолксваген Magotan Passat Hella 3 5 G3 G5 П5 Проектор леќа ПоддршкаПакет содржина : 1...

BJGLOBAL 60 Flexible LED Light Strip Tailgate Bar Backup Reverse Brake Turn Signal Lights 5-Function Red White For Truck SUV

31.98 -9 % BGN 29.00

60" 5Функција Флексибилни ПРЕДВОДЕНА од задната врата Стриптиз Бар Сопирачка Сигнал Светлина за Камион SUV Функција : Лево свртување сигнал(Црвена ), Право претвори сигнал(Црвена),Кочница на Светлина(Црвена), Работи светлина(Бела), Паркинг светлина(Бела) Водоотпорен.Професионалната инсталација е препорачливо (Нема настава е вклучен)...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.