• Новинка
Brand New 3.7 V 1100mAh 903048 Lipo Battery with JST plug for Remote Control Helicopter Car Toys

Brand New 3.7 V 1100mAh 903048 Lipo Battery with JST plug for Remote Control Helicopter Car Toys

резултат:
BGN 15.98

Брой продукти
Налично

Квалитет Гаранција : 1 година Напон : 3.7 V Капацитет : 1100 mah Големина 52*30*10(мм) Тежина : 31.3 g Други информации : 15 C Plug Стил : JST Приклучок пакет : 1x Превозот Време Совети : Сите на пакет испратена преку препорачана пошта. со следење на број може да се следат пакет statu. тоа е безбедност на безбедно товар. Превозот време е за 2050 дена. Како резултат на различни земји' политики и временски и други причини. испратени до diffrent земја ,превозот време ќе биде diffrent. Има било какви прашања. ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате преку али порака. ви благодариме! Повратни информации : Остави негативен фидбек е не може да го реши проблемот. Постојат многу, многу повеќе позитивни начини да фаза на оваа за добра комуникација ве Молиме да испрати порака до нас преку . ние ќе се обидеме нас најдобро да го решите вашиот проблем. ви благодариме! За Даноци : Ние ќе се обидеме потрудиме да услуга за вас. Бидејќи сопствени правила се различни во секоја земја, тарифи и акцизите и даноците не се наша одговорност и ние не сме квалификувани да одговори на прашања на оваа тема. Ве молиме истражување во вашата земја тарифи и увоз акцизите и даноците пред купување.

Подробности

търговска марка:
Banggood
Номер На Модела:
903048
Тегло:
31.3g
Размер:
52*30*10(mm)
Напрежение:
3.7V
Номинална Мощност:
1100mAh
Приложение:
Играчки
Тип:
Липо

Избор на купувачи

24V 3000mAh 3.0 Ah акумулаторна батерия електроинструменти Batteries безжична бормашина Ni-MH батерия за Makita BH2430 BH2433

163.20 -10 % BGN 147.00

Eleoption 24 V 3000m Ah Батерија на Пакет 3 Ah NiМЗ 1931274 Bateria за Makita BH2430 BH2433 BHR 200 1931282 BLS BJR BHRСпецификација : Батерија Тип : НуМЗНапон : 24 VКапацитет : 3000m Ah го Замени Оригиналниот за Makita Батеријата Код : 1931274, 1931282, 1931305, 1931313, 1937369, 1937377, 19373932417, 2420, 2430,B2417, B2420, B2430BH2420, BH2430, BH2433Ги собере Оригиналните за Makita Модел : BM Серија : BML240, BMR100SS710 DBSS730 Серија : BSS730, BSS730 SHKTW200 Серија : TW200 D, TW200 DRABDF Серија : BDF460, BDF460 SF, BDF460 SH, BDF460 SHE, BDF460 SJE, BDF460 WA, BDF460 WAE, BHP460 SHКС Серија : BHP460, BHP460 SF, BHP460 SHE, BHP460 SJE, BHP460 WA, BHP460 WAEBHR Серија : BHR200, BHR200 SAE, BHR200 SFE, BHR200 SH, BHR200 SHE, BHR200 SJE, BHR200 WAEBJR Серија : BJR240, BJR240 SF, BJR240 SFE, BJR240 SH, BJR240 SHE, BJR240 SJE, BJR240 WA, BJR240 WAE,BLS Серија : BLS712, BLS712 SFK, BLS820, BLS820 SF, BLS820 SFKBSR Серија : BSR730 SH, BSR730 SJE, BSR730 WA, BSR730 WAEБТД Серија : BTD200, BTD200 SH, BTD200 SJE, BTD200 WA, BTD200 WAEBTW Серија : BTW200, BTW200 SAE, BTW200 SF, BTW200 SH, BTW200 SJE, BTW200 WA, BTW200 WAEDK Серија : DK2401 HF, DK2402 HF, DK2403 HF, DK2404 HF, DK2405 HFПакет : 1 * 1931274 Батеријата за Makita BH2430 BH2433 24 V 3.0 Ах NiМЗ СивоСина

502040 3.7 В 400mAh полимерна литиево-йонна полимерна акумулаторна батерия подгонянный на едро одобрение от FCC лист за безопасност на веществото сертифициране на качеств?

9.28 -14 % BGN 8.00

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка...

Buffle 10 бр./опаковане. AG8 LR1120 391 SR1120 бутон 191 Lr55 клетка монета алкална батерия

2.54 -21 % BGN 2.00

Buffle 10pcs / пакет AG8 LR1120 391 SR1120 Копчето 191 LR55 Мобилен Монета Алкална БатеријаБатерија тип : AG8 Батеријата LR1120 191 391 SR1120 381 LR55 1.5 V Алкална Копчето Батерии Монета Ќелија за да се ВидиБренд : BuffleМодел : 1.5 V AG8 Алкална Копчето БатеријатаКапацитет : 45m AhНапон : 1.5 VГолемина : 11.5 мм*2.1 mmХемија : Алкална Копчето БатеријатаРок на траење : 2yearsПримена : Ласерски Покажувач, Слушни Помагала, Инсулински Пумпи, отчукувањата на Срцето Монитор, Часовници, Камери, Калкулатори, Автомобил Безбедност Аларм, Keyless Автомобил Remotes, Организаторите, Glucometer, Компјутерска Опрема (резервна копија на меморијата на батеријата) CMOS, Играчки, Комуникациска Опрема, податоци пакет за видео камери и други помагала за кои се бара оваа батеријата големинаМоже, исто така, како што знаеме, како што се : LR1120, 191, AG8, GP191, LR55, V8 GA, AG8, G8, G8 A LR55, G8 A CNB, 1169 A, GP91 A, L1121, LR55, SR55, 1169 A, 28030, 391, 609, 1121 E, SBБС / ES, SR1120 W, SR1121, SR55, LR55, V391, V8 GS, VG8 GAAnswer : ___________________________ Note : Русија Купувачот се забележи дека, во некои области во русија се премногу оддалечени за испраќање, некои купувачи треба да се обрне повеќе $5 за addittional превозот надомест кога купувачот изберете RETSЕкспрес испорака метод...

батерия електроинструменти, PTC 20A, 3000mAh Li-ion, PCC685L, PCC685LP, PCC680L, PCC681L, PCC682L, PCC600,PCC640,PCC690L, PCC601,PCC670,PCC700

BGN 89.92

PTC 20 AОдговара PTC Алатки : PCC685 L,PCC685 LP,PCC680 L,PCC681 L,PCC682 L,PCC600,PCC640,PCC690 L,PCC601,PCC670Заменете PTC оригинална батерија : портер кабел 20v max алаткипортер кабел 20v литиум вежбапортер кабел 20v осцилирачки алаткапортер кабел 20v голи алаткапортер кабел 20v компресорпортер кабел 20v фенерчепортер кабел 20v cordless алаткипортер кабел 20v вежба возачотпортер кабел 20v помине пиштолPCC700,PCC640,PCC601,PCCK602 L2,PCCK604 L2,PCC790 LA,PCC670 B,PCC700 B,PCC650 B,PCC660 B,PCCK617 L6,PCC772 B,PCC710 B,PCCK616 L4,PCCK600 LB,PCC641,PCCK640 LB,PCC661 B,PCCK600 LBR,PCC620 LB,PCC771 B,PCC620 LBR,PCC671 B,PCCK614 L4,PCCK604 LA, PCC620 B, PCCK617 L6 R,PCCK619 L8,PCCK605 L2 R,PCC650 BR,PCCK602 L2 R,PCCK612 L2 R,PCC640 B,PCC791 B,PCCK612 L2,PCC601 LA,PCC670 BR,PCC600 LB,PCL120 DDC2,PCC601 LBR,PCC606 LAR,PCCK604 L2 R,PCC685 L,PCCK603 L2,PCCK615 L4 R,PCCK640 LBR итн.Напон : 20 VКлетка : LiionКапацитет : Ах 3.0

10 бр./лот 1 / 2AA литиева Батарейная скоростна ER14250 притежателя на батерията 14250 единичен батерия с печатна платка Пин за запояване на свързване

15.36 -28 % BGN 11.00

Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на Изработени од АБС материјал, лесен,удобен за носење...

3.7 V, 4200mAH (полимерна литиево-йонна батерия) литиево-йонна батерия за таблети 7 инча 8 инча 9 инча 3976103 Безплатна доставка

22.38 -33 % BGN 15.00

ДОЛАРИ 5.20 29.50 ДОЛАРИ 19.50 Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 3.9 mm (H)*76 mm (W)*103 mm (L) 5 > Оценка : DC 3.7 V 4200 m AhМодел : 3976103Капацитет : 4200 MAHНапон : 3.7 VДимензии : Должина 103 MM 76 MM ширина дебелина 3.9 MM

3.7 V 110mAh 401030 JST 2.5 mm литиево-литиево-йонна полимерна акумулаторна батерия за MP3 MP4 GPS bluetooth слушалка видео камера писалка

10.86 -8 % BGN 10.00

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка...

2 елемента cr123a lithium 3V литиева батерия CR123 помещение литиева батерия 16340 фенерче батерия

19.71 -19 % BGN 16.00

За батерија : Хемија : Li Fe PO4 Литиум Димензија : 34.5mmx17.1mm Напон : 3.0 V Добар Квалитет Издржлива Замена за CR123 A, CR123, CR17345, K123 A, VL123 A, DL123 A, 5018 LC, EL123 AP, SF123 и SF123 A Оваа батерија е честа употреба и за Камерата, Рефлектори, Факелот и други електронски уреди карактеристики на Производот : Висок капацитет 3.0 V CR123 A литиум манган батеријата Нано запечатување технологија со висока прецизност, PTC експлозијадоказ технологија карактеристики на Производот : Ниска енергетска густина е високо Ниско ниво на испуштање на напон за да ви остане мирна Кога повеќе од 5 години, може да се чуваат на собна температура Ниска запечатување добра Ниска температура опсег на употреба : Минус 40 степени Апликација области : овој производ е погоден за дигитални апарати, како што дигитална камера, блиц и видео камерата...

3.7 V, 4000mAH (полимерна литиево-йонна батерия) литиево-йонна батерия за таблети 7 инча 8 инча 9 инча 3060140 Безплатна доставка

23.98 -25 % BGN 18.00

Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 3 mm (H)*60 mm (W)*140 mm (L) 5 > Оценка : DC 3.7 V 4000m AhМодел : 3060140Капацитет : 4000 MAHНапон : 3.7 VДимензии : Должина 140 MM 60 MM ширина дебелина 3ММ

Liitokala lii-100 1.2 V 3.2 3.7 V V 26650 16340 Smart Charger+1бр INR18650-25R 2500mAh 18650 разреждане на 20A на акумулаторна батерия

16.80 -23 % BGN 13.00

Превозот листата : Liitokala lii100 полначот 1 PCSЗа Samsung INR1865025 R 2500m Ah 1 PCSLii100 Полначот опис на Производот : Прво, го полначот барања и функции : 1...

2 елемента Li-40B, Li-42B, Li 40B батерия + LCD USB зарядно устройство за Olympus D-630 D-720 D-725 IR-300 U700 U710 FE230 FE340 FE290 FE360 FE-29

29.65 -12 % BGN 26.00

Tectra 2 Парчиња Li40 B Li42 B Li 40 B Батеријата + LCD USB Полнач за Олимп Д630 Д720 Д725 IR300 U700 U710 FE230 FE340 FE290 FE360 FE290 FE300 FE320 FE3000 FE30103.7 V 1200 m Ah Li40 B Li42 B Камера БатеријатаБатеријата Карактеристики : 1...

3.7 V, 1000mAH, [503450] PLIB; полимерна литиево-йонна / литиево-йонна батерия за GPS, mp3, mp4,mp5, dvd, bluetooth, модел играчки

10.96 -27 % BGN 8.00

Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 5 mm (H)*34 mm (W)*50 mm (L) 5 > Оценка : DC 3.7 V 1000m AhМодел : 503450Капацитет : 1000 MAHНапон : 3.7 VДимензии : Должина 50 MM 34 MM ширина дебелина од 5 MM

1 бр нова батерия за цифров фотоапарат Li-42B, за OLYLi-40B/42B за ФУДЖИ. NP45 НА ЕЛИ. EL10 PEN. Li63 KOD.K7006

5.76 -13 % BGN 5.00

1 Buc Нови Li42 B Дигитална камера батеријата,за OLYLi40 B / 42 B За FUJI.NP45 NIK.EL10 ПЕНКАЛО.Li63 КОД.K7006 VHK81 P72Карактеристики : Висока ефикасност на енергија конверзија.Без мемориска ефект.Безбеден и сигурен, совршен за користење на патување и активности на отворено.Безбедност коло дизајн , со Текот на полнење заштита, надиспуштање заштита, недостаток заштита.Не фрли во оган.Не го стави крај на висока температура или многу ладна состојба.Не краток спој на батеријатаЧувајте го на суво и ладно место.Полнење тоа еднаш месечно ако не ја користите батеријата за долго време.Со текот на испуштање и над задолжен ќе има до неповратно оштетување на батеријата.

8 AA клетки 12V отделението отделение клип на притежателя кутия за носене капак на ON / OFF превключвател explorer

4.13 -3 % BGN 4.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Црна ОписПреглед : Батерија носител е една или повеќе прегради или комори за држење на батеријата.Карактеристики : Високо Квалитетни Пластични Држачот. Мали димензии, лесно да се носат. Поддршка 8pcs на АА батерија за да се направи 12 V(Батерија, Не се Вклучени). Држете 8 стандард АА големина на батерии, или за alkalescent или акумулатори. Со капак и ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ. Се користи како одличен надворешен извор на енергија...

3 линия 3.7 1500 ма 345361 литиево-полимерна Li-Po литиево-йонни акумулаторни батерии за Mp3 MP4, MP5 GPS PSP мобилен bluetooth

14.38 -30 % BGN 10.00

Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања...

10 бр 402530 JST PH 2.0 mm 2 pin 3.7 V 300mAh литиево-полимерна LiPo акумулаторна батерия Li ion за Mp3 DVD камера bluetooth GPS

43.18 -10 % BGN 39.00

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Апликација1.Телекомуникациски : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка.2.Преносни канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач.3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4.4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина.5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight.6.Други : играчки, моделитрговија на големо 10 компјутери 3.7 V 300m Ah Литиум Полимер батерија со JST 1.5 mm простор 2pin конектор.Модел : 402530 042530добро idear за DIY Bluetooth,MP3,MP4,MP5 GPS,PSP Слушалки Моќ банка Таблет КОМПЈУТЕР СРЕДИНАТА на DVD ПОДЛОГА и сите други electroics стоки....

Liitokala нов оригинален NCR18650B 3.7 V 3400mAh 18650 акумулаторна литиева батерия за Panasonic батерия+DIY Pointed

6.38 -6 % BGN 6.00

Опис на производот : • да Батерија тип : литиумјонска • Батерија тип : NCR18650 B • Капацитет : 3400 ма • напон : 3.7 V • големина : 18.4 mm x 66mm • тежина : 46 грама • Проверете ја вашата светилка за непречено точка на контакт • максимален превозот i Vychtite 50% за секој дополнителен објект...

BIHUADE литър енергия 1 бр./лот 804040 3.7 На 1200 mah литиево-полимерна батерия

12.62 -29 % BGN 9.00

Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.