• Новинка
Литровата енергийна батерия 3.7 V tablet battery 802035 3.7 V 600MAH MP3 MP4 recording pen box малки инструмент панел

Литровата енергийна батерия 3.7 V tablet battery 802035 3.7 V 600MAH MP3 MP4 recording pen box малки инструмент панел

резултат:
BGN 10.30
BGN 10.00 -3 %

Брой продукти
Налично


Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,
ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,
контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања.ви благодариме
Спецификација :
Нема.
Опис
Спецификација
Забелешка
1
Батеријата Модел
802035
Кориснички
2
Минимален Капацитет
600 MAH
0.2 C
3
Номинална Капацитет
600 MAH
0.2 C
4
Номиналниот Напон
3.7 v
5
Над-полнење potect напон
4.281.0.v
6
Во текот на испуштање на заштита на напон
4.281.0.v
7
Температура на чување
-535c
една година
8
Макс продолжи испуштање струја
1.0 C
9
Макс. полнење тековната
1.0 C
Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн.
Овој производ е главно се применливи за мобилни итни напојување, MP3, мобилни звучници, микрофон, Навигатор (GPS), мобилен телефон, играчки и други електронски уреди.
Заштита одбор параметри
Работат на струјата : 1.5 А
Тековната ограничување заштита : 2~3А
Над задолжен лимит : 4.2+/V -0.05
Со текот на испуштање граница притисок : 2.9+/V -0.10
* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core поради над вршењето на заштитна плоча.
Имајте на складирање
Со цел да се обезбеди батеријата да се одржи капацитетот ниво, на предлог на батеријата и батеријата пакет -20~35 C Складирање, ниска влажност, не корозивни гас услови за Батеријата да се избегне висока температура или висока влажност на чување, инаку тоа ќе доведе до истекување на батеријата, рѓа, и низок капацитет. Долгорочно чување, најверојатно, ќе доведе до намалување на капацитетот на батеријата и батеријата пакет, како и потребата од 1-3 На полнење / Празнење циклус за да се постигне максимална празнење капацитет. Батеријата треба да се полни и празни еднаш во три месеци.
Предупредување : Обратна задолжен не е дозволено, батеријата треба да бидат поврзани според поларитетот точно, и не може да се укине. Краток спој, не е дозволено, инаку тоа ќе доведе до трајно оштетување. Батеријата може да не се користи во граничните услови, како што се : ограничување на температура, длабоко циклус, екстремни над полнење и со текот на испуштање. Чувајте ја батеријата на ладно, суво место. Ако голем број на батерии се чуваат или се испраќаат, батеријата мора да се стави на првото место. Не директно на батеријата лемење. Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве молиме веднаш престанете да го користите. Не се стави во оган или се обиде да ја размонтираат батеријата. Батеријата може да изгори или да произведуваат штетни материи. Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија, во спротивно тоа ќе има празнење. Надворешната обвивка и надворешниот јакна цевка за да ја отстраните батеријата. Батеријата не е дозволено да се стави во вода.
Прашања кои имаат потреба од внимание Батеријата треба да биде целосно наполнета пред употреба. Полнење метод според техничките спецификации на нашите. Бесплатно користење на соодветните полнач. Батеријата треба да се избегне употреба на печат, треба да се обезбеди соодветна вентилација на уредот, инаку батеријата може да произведе водород, во случај на палење точка ќе предизвика експлозија. Не обидувај се да се батерија одвојување или мечка истиснување и судир, може да предизвика батеријата треска, гори од алкална електролити ќе оштетување на кожата и очите, исто така може да се јаде облека.

Подробности

търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Акумулаторна батерия:
ДА
Пакет:
ДА
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Номер На Модела:
полимерна батерия
Тип:
акумулаторна батерия
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
от неоригинални материали
Тип:
Литиево-полимерна

Избор на купувачи

За камера фенерче играчка 60 бр 3a Ni-MH AAA батерии 1000mAh 1.2 V ААА акумулаторна батерия батерия 3A

125.14 -35 % BGN 81.00

Батерија Тип : 1.2 V NiМЗ ААА 1000m Ah Батерија Бренд : PKCELL Модел : НуМЗ 1.2 V ААА 1000m Ah Големина : AAA Напон : 1.2 V Нормалните Капацитет : 1000m Ah Димензија(макс) : Дијаметар : 10.5 мм*Висина : 44.5 mm Стандардна Полнење на струјата : 100m A Време : 15Ч Брзо Полнење на струјата : 344m A Време : 4 H Апликација : Дигитална камера,преносни видео,игра,фенерче,далечински управувач,играчка,MP3 / MP4 плеер,електрични жилет итн.Пакетот вклучува : 60 x AAA батеријаPls Забелешки : Ние треба целосно име и презиме да се испрати во Русија ,инаку тешко е да се добие на стоки од руската Обичаи .1...

533268 3.7 V 1300mAh Акумулаторна литиево-полимерна литиево-йонна батерия със защитно платка DVR за GPS MP5 сателитен телефон, електронна книга, PDA

BGN 15.98

Модел : ЕЛ 533268Димензија : Дебелина(± 0.3)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)5.3×32×68Номиналниот Напон : 3.7 VКапацитет : 1300m AhОколу Тежина : 21gЦиклус на животот : 800 циклуси,Стабилни перформанси со 100% во куќата тестирањеИзградена во PCB за полнење ,испуштање и температурна заштитаОдговара за Далечински контролер,IPTV Set top кутија далечински контролер,LED осветлување,Подводни осветлување систем,Bluetooth уред,MP3 / MP4 плеер,безбедност светилка,GPS,Мобилен телефон,Екнига,Моќ банка,Преносни DVD, Воки токи,Лаптоп,Таблет PC,PDA,Игра плеер,Пос машина, електроника уред, Медицински Помагала ,Флеш осветлување градина осветлување,Играчки ,Дизајнирање на проекти и дрМало пакетот вклучува : 1 x батеријаВе молиме, ве молиме контактирајте со нас за промет на големо Цена и Добредојдовте прилагодено конфигурација или обликотние ќе брод преку пост зависи од дестинацијата земји и транзит времеНарачки ќе биде предаден во рок од 1 дена по исплата е расчисти.ние не сме одговорни за undelivered адреса...

kentli 2pcs 1.5 v AAA lifepo4 li - ion 14505 батерии камера 1180mWh акумулаторна литиева батерия +зарядно устройство kentli aa aaa

46.38 -29 % BGN 33.00

Опис на производот Опис : Големина : AAA Без меморија ефект,Низок само празнење,Еколошки 100% Сосема Нов Батерија Тип : Општа цел Полнење на Батеријата Напон : 1.5 v Капацитет : 1100mwh Материјал : Литиум јонска полимер Батерија на Полнење пати : До 1000 пати Компатибилен со : Батеријата апарати како што се итни осветлување, преносни уреди, електрични алатки...

10шт AG13 357A LR44 SR44SW SP76 L1154 RW82 RW42 акумулаторна батерия монета батерия за часовник

1.10 -9 % BGN 1.00

100% нов висок квалитет на генерички во мало пакувањеОваа AG13 Батеријата, обезбедува одлична комбинација на висока енергија и континуирано напон снабдување.Овие батерии се обезбеди долг рок на траење за да направите резервни копии на енергетски цели заедно со идеална температура отпор и супериорен капацитет на складирање.Напон : 1.5 VМодел : AG13Исто така, може да биде познат како : # 303 # 357 # 357 # 1128 MP # 1130 SO # 1166 A # 28008# 3031 # Еден # A76 # AG13 # D303 # D357 # D76 A # G13# G13 A # GP76 # GPA76 # GS14 # L1154 # LR1154 # LR44# MS76 # PX675 A # PX76 A # RPX675 # S06# S1154 # S76 # S76 E # SBA9 # SG13 # SP303 # SR1154# SR44 # SR44 SW # SR44 W # SR47# V13 GA # V303 # V303 # V357 # V76 HS # WS16Употреба : # Ласерски Совети# Часовници# Часовници# Калкулатори# Компјутери# Камери# Дигитални Камери# Pda уредите# Далечински Контроли# Camcorders# Електронски Игри# Електронски Инструменти# MP3 Играчи# Дигитални Глас Рекордери# Играчки# Гликоза Во Крвта, Холестерол Тестирање Метри# Стотици други електронски производиПакет се вклучени : 10pcs AG13 Батерии

8шт 1200mAh NI-CD HNN9628 HNN9628A батерия за MOTOROLA GP-300 PTX600, MTX638 LCS2000 LTS2000

140.00 -6 % BGN 132.00

8 PCS 1200m Ah NICD HNN9628 HNN9628 A Батерија за полнење за MOTOROLA GP300 PTX600, MTX638 LCS2000 LTS2000Карактеристики Напон : 7.5 V Батерија Тип : NiCD Капацитет : 1200m Ah Материјал : направени со висок квалитет на материјалите...

1бр САМ черна кутия за съхранение на притежателя калъф за 3 x 3.7 V акумулаторни батерии горещи продажба Futural Digital F35

2.54 -21 % BGN 2.00

1pcs DIY Црна Кутија за Складирање Носителот Случај За 3 x 18650 3.7 V АкумулаториКарактеристики : Изработени од АБС материјал,лесен,удобен за носење.Лесно да се инсталира.Погоден за 3x18650 батерии.Можете да го користите овој случај со вашата батерија да се формира енергетскиот систем и снабдувањето.Материјал : ABS.Боја : Црна.Тежина : 21g.Големина : Прибл 78mm X 60mm X 24mm.Пакет Содржина : 1 X Батеријата Случај Носителот(Батерии Не Се Вклучени!)Ве молиме да не контактирате доколку имате било queations или однесува пред или affter купување...

Поща 3.7 V полимерна литиева батерия, 604060P 1650mAh, GPS-карта, микрофон, батерия за мобилен телефон Акумулаторна литиево-йонна елемент

30.40 -28 % BGN 22.00

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

24 бр 3a акумулаторни батерии Bateria ААА батерия aaa Ni-MH 850mAh 1.2 V-нисък саморазряд

47.46 -24 % BGN 36.00

Батерија Тип : 1.2 V NiМЗ ААА 850m Ah БатеријаБренд : PKCELLМодел : НуМЗ 1.2 V ААА 850m AhГолемина : AAAНапон : 1.2 VНормалните Капацитет : 85 0m AhДимензија(макс) : Дијаметар : 10.5 мм*Висина : 44.5 mmСтандард Полнење на струјата : 85 мр Time : 15ЧБрзо Полнење на струјата : 255 ма Време : 4 HПримена : Дигитална камера,преносни видео,игра,фенерче,далечински управувач,играчка,MP3 / MP4 плеер,електрични жилет итн.Пакетот вклучува : 24x AAA батеријаPls Забелешки : Ние треба целосно име и презиме да се испрати во Русија ,инаку тешко е да се добие на стоки од руската Обичаи .1...

3.7 V 90mAh 401030 литиево-полимерна Li-Po литиево-йонна батерия за Mp3 MP4, MP5 GPS PSP bluetooth mobile

10.72 -25 % BGN 8.00

Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања...

GTF висококачествени акумулаторни електрически инструменти за Dewalt 12 V, 2.0 Ah 2000 mah Li-ion DCB120 MAX DCF610 DCF813 DCF815 DCD710

48.00 -6 % BGN 45.00

спецификации : Тип : Liion Батерија за Заменанапон : 12 Vкапацитет : 2000 m AhКомпатибилни Моделикомпатибилен со ОЕМ Дел Броеви : за DCB120, DCB121Компатибилни Модели : за Dewalt 12 V Cordless Вежба Алатказа Dewalt : DCD700, DCD710, DCD710 S2за Dewalt : DCF610, DCF610 S2за Dewalt : DCF805, DCF813, DCF813 S2, DCF815, DCF815 N, DCF815 S2за Dewalt : DCK210 S2, DCK211 S2за Dewalt DCR006за Dewalt : DCS310, DCS310 S1за Dewalt : DCT410 S1, DCT411 S1, DCT412, DCT414, DCT416, DCT418, DCT419пакетот вклучува : 1x Замена Моќ Алатка на Батерија

1бр 1250mAh LP-E12 LPE12 LP E12 камери батерии за Canon EOS 100D целувка X7 Бунтовник SL1 EOS M10 DSLR батерии

13.92 -28 % BGN 10.00

1 Pcs 1250m Ah ЛПE12 LPE12 ЛП E12 Камера Батерии За Canon EOS 100 D Бакнеж X7 Бунтовнички SL1 EOS M10 dslr фото Батеријата Главната Тема : * Премиум Литиум јонска клетки Нова Батерија на Пакет * Висока Густина на Енергија, Екстра Долг Живот, Меморија за Слободни * Дополнителна Енергија, Повеќе Снимки за Вашиот Камери * Безбеден и сигурен, совршен за користење на патување и активности на отворено Спецификација : Батерија Тип : Liion Компатибилен Со : За Canon EOS 100 D Бакнеж X7 Бунтовнички SL1 EOS M10 dslr фото Батеријата Модел : LPE12 Напон : 7.2 V Капацитет од 1250 m Ah Големина на : 47*65*19.3 мм Пакет се Вклучени : 1 x ЛПE12 батеријата1...

Easylander EU353131P 353131 3.7 V 300mAh замяна на литиево-полимерна батерия за Smartwatch smart watch battery GPS, DVR ИГРАЧКИ MP3

22.38 -6 % BGN 21.00

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеИзградена во PCB за полнење ,испуштање и температурна заштитаОдговара за Далечински контролер,IPTV Set top кутија далечински контролер,LED осветлување,Подводни осветлување систем,Bluetooth уред,MP3 / MP4 плеер,безбедност светилка,GPS,Мобилен телефон,Екнига,Моќ банка,Преносни DVD, Воки токи,Лаптоп,Таблет PC,PDA,Игра плеер,Пос машина, електроника уред, Медицински Помагала ,Флеш осветлување градина осветлување,Играчки ,Дизајнирање на проекти и дрВе молиме, ве молиме контактирајте со нас за промет на големо Цена и Добредојдовте прилагодено конфигурација или обликотние ќе брод преку пост зависи од дестинацијата земји и транзит времеНарачки ќе биде предаден во рок од 1 дена по исплата е расчисти.ние не сме одговорни за undelivered адреса...

Разпродажба на клиренса! 3 бр 1800 ма SC Ni-CD батерия бял цвят 4,25*2,2 см

14.13 -15 % BGN 12.00

нови пристигнувањенајниска цена во сите aliexpress3 еез сетNiCD батеријаБатерии 100% Сосема Нов Напон : 1.2 V Хемија : Nicdголемина : 4.25*2,2 смPls Забелешки : Ние треба целосно име и презиме да се испрати во Русија ,инаку тешко е да се добие на стоки од руската Обичаи .1...

Eleoption 9.6 V NICD Power Tool батерия за Makita 4190D 4190DW 5090D 5090DW 6092D 6092DW 6093D 6093DW 6094D 6094DW 6095D 6095DW

BGN 48.00

9.6 V NICD Моќ Алатка Батеријата за Makita 4190 D 4190 DW5090 D 5090 DW 6092 D 6092 DW 6093 D 6093 DW 6094 D 6094 DW 6095 D 6095 DW* Батерија Тип : NiCD батеријата*Капацитет : 1500m Ah*Напон : 9.6 V*За Makita NiCD 9.6 V 1.5 Ах*Боја : Црна*Димензии : 182.2x48.7x30.2mm*Производ Тежина : 378gПакетот Вклучува : 1* замена на батеријата,

2x Eleoption DC 12V 20000mAh DC 122000 Акумулаторна батерия за преносим литиево-йонна батерия за камери за видеонаблюдение с вилица

144.00 -20 % BGN 115.00

Eleoption DC 12 V 20000m Ah DC 122000 Батерија Преносни Liion Батерија за видео надзор Камера Со ПриклучокКарактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!Оваа батерија е 20000m Ah Liion БатеријаСупер капацитет на складирање.Со работа индикатор.Специјално дизајнирани за систем за уреди кои користат 12 V моќност.Builtin ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ за да зачувате енергија употреба.Голем mah вредност значи долго траење на батеријата.Надполнење / празнење заштита.Тоа е специјално дизајнирана за дополнување на системот уред кој се користи 12 V DC моќност.Можете да ја користите оваа батерија за напојување на нашите моќни безжичен предавател, камера за видео надзор и така натаму.Погоден за вашето требаСпецификации : Батерија тип : Батерија Lion батерија.Боја : СинаКапацитет : 20000m AhПриклучок Тип : ЕУ СтандардВлезен напон : 12.6 V DCИзлезен напон : 10.8 V12.6 V DCГолемина : 153mm x 74mm 36mm xНето тежина : 610gПакетот вклучува : 2 x 20000m Ah Литиумјонска Батерија2 x Приклучоци

2 бр Eleoption 12V 3000mAh NI-MH смяна на батерията на електрически инструменти за Black&Decker A12, A12-XJ, A12EX, FS120B, FSB12, HPB12

134.72 -10 % BGN 121.00

Eleoption 12 V 3000m Ah NIМЗ Замена Моќ Алатка Батеријата За Black&Декер A12, A12XJ, A12 EX, FS120 B, FSB12, HPB12Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов во Оригиналната Состојба гаранција.Батерија Тип : Сосема Нова Батерија за BLACK&ДЕКЕРБатеријата Напон : 12 VКапацитетот на батеријата : 3000m AhТежина : 700gОваа Моќ Алатка Батеријата може да го замени следните Оригинална Батерија Код : За ЦрноДекерA12, A12XJ, A12 EX, FS120 B, FSB12, HPB12f For ЛавинаFS120 B, FS120 BXОваа Моќ Алатка Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : За ЦрноДекерBD12 PSK, BDBN1202, BDG1200 K, BDGL12 K, BDID1202, CD1200 SK, CD12 SFK, CDC1200 K, CDC120 AK, CDC120 ASB, CP122 K, CP122 KB, CP12 K, CP12 KB, HP122 K, HP122 KD, HP126 F2 B, HP126 F2 K, HP126 F3 B, HP126 F3 K, HP126 FBH, HP126 FSC, HP126 FSH, HP126 K, HP128 F3 B, HP12 K, HP12 KD, HP9019 K, HPD1200, HPD1202, HPD1202 KF, HPD12 K2, KC2000 FK, PS12 HAK, SX3000, SX3500, SX5000, XD1200, XD1200 K, XTC121, XTC12 IK, XTC12 IKHЗа ЛавинаFS1200 D, FS1200 D2, FS1202 BN, FS1202 D, FS12 PS, FS12 PSK, FSD122Пакетот Вклучува : 2 * 12 V 3000m Ah NiМЗ Батеријата За Black&Декер

50cards 2032 CR2032 DL2032 Cr 2032 3V 210mAh литиева бутон Coin battery in, 5pcs/карта retailing package for watch, toy

81.58 -26 % BGN 60.00

50 Pack 3 V CR2032 DL2032 CR DL ДО 2032 BR2032 Копчето Мобилен БатеријатаБатерија Тип : Батеријата CR2032 3 V Литиум Копчето Батеријата SBT15 BR2032 Монета ЌелијаБренд : PKCELLХемија : Li Mn O2 БатеријатаНоминалниот напон : 3 VКритичниот напон : 2.0 VНормалните Капацитет : 220m AhСтандард на струјата : 0.4 m AhПостојана струја : 3m A (максимум)Пулсот на струјата : 30m A (максимум)Максимална димензија : 20.0 x 3.2 mmТемпература : 40 до +60 целзиусови степениГолемина : 2cm x 2cm 0.79 инчен x 0.79 инченИсто така, може да биде познат како : BR2032, CR2332, BR2332, DL2032, SBT15, до 2032, EA2032 C, ECR2032, L14, L2032, LF1 / 2 V CR2032 CR до 2032Примена : Види, Часовник, Калкулатор, Рефлектори, Ласерски Пенкала, Далечински контроли, Играчки, Потрошувачки Електронски производи...

3.7 V полимерна литиева батерия, 503759 1300MAH e, road air HD-X9, 7-инчов навигатор, батерията на втора линия Акумулаторна литиево-йонна елемент

19.20 -27 % BGN 14.00

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

3.7 V полимерна литиева батерия, MP3 Bluetooth слушалки, писалка записващо устройство, MP4, 032030 безжичен Wi-Fi 302030 Акумулаторна литиево-йонна елемент

23.68 -24 % BGN 18.00

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

Easylander 3.6 V 830mAh батерия домашен телефон за Panasonic HHR-P104 HHR-P104A/1B HHRP104 1410 вид на 29 KX-FG6550 KX-FPG391

BGN 7.98

Оваа батерија е исто така компатибилна со следниве модели : HHRP104, HHRP104 A, KXFG6550, KXFPG391, KXTG2302, KXTG2303, KXTG2312, KXTG2313, KXTG2314, KXTG2322, KXTG2335, KXTG2336, KXTG2343, KXTG2344, KXTG2346, KXTG2355, KXTG2356, KXTG2357, KXTG2386, KXTG2388, KXTG2480, KXTG4500, KXTG5050, KXTG5055, KXTG5200, KXTG5202, KXTG5210, KXTG5212, KXTG5213, KXTG5230, KXTG5240, KXTG5242, KXTG5243, KXTG5421, KXTG5422, KXTG5423, KXTG5428, KXTG5431, KXTG5432, KXTG5433, KXTG5436, KXTG5438, KXTG5439, KXTG5451, KXTG5452, KXTG5453, KXTG5456, KXTG5471, KXTG5480, KXTG5561, KXTG5566, KXTG5571, KXTG5576, KXTG5583, KXTG5621За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеВе молиме, ве молиме контактирајте со нас за промет на големо Цена и Добредојдовте прилагодено конфигурација или обликотние ќе брод преку пост зависи од дестинацијата земји и транзит времеНарачки ќе биде предаден во рок од 1 дена по исплата е расчисти.ние не сме одговорни за undelivered адреса...

4 бр. / лот безплатна доставка гореща продажба Doublepow DP-18650 2200 mah 3.7 В литиево-йонна акумулаторна батерия 18650 висок капацитет за фенерче

14.40 -17 % BGN 12.00

4pcs / Многу БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Топла Продажба Doublepow ДП18650 2200 мр 3.7 V Liion батерија 18650 ВИСОК КАПАЦИТЕТ ЗА ФЕНЕРЧЕКарактеристики : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.