• Новинка
Цифров Горен носач Кръвно Налягане Пулс на Монитора на Здравеопазването Тонометр LCD Глас Метър Сфигмоманометр следи Кръвното Налягане

Цифров Горен носач Кръвно Налягане Пулс на Монитора на Здравеопазването Тонометр LCD Глас Метър Сфигмоманометр следи Кръвното Налягане

резултат:
BGN 76.98

Брой продукти
Налично


започнете
крајот
Материјал : ABS
Моќност : 4 AA батерија(не се вклучени)
Големина на : 13 * 11 * 5.8 cm
Пакет листа : 1 крвен притисок монитор, 1 Зглоб бенд, 1 адаптер

Подробности

Цвят:
Бял
Материал:
КОРЕМНА ПРЕСА
Номер На Модела:
следи кръвното налягане
Размер:
Pressure Pulse Monitor
Атестация На Качеството На Продукта:
3C
Приложение:
ръка
търговска марка:
КАЛАНЛИН
Тип Елемент:
кръвно налягане
Тип Елемент:
кръвно налягане

Избор на купувачи

Диабетици тест гликурез 30/60/90 бр. с ивици тест-ленти, ланцети за събиране на иглата само за On Call EZ IV глюкозометр

14.88 -26 % BGN 11.00

Само на гликоза во крвта Тест Ленти и Lancets Игли за Повик EZ IV Гликоза Метар Diabete Следење без GlucometorЗабелешки : Опремата не се вклучени во пакетот! Ако ви треба шеќер метар со тест ленти, можете да го купите во горниот лев агол...

Този Спорт Водоустойчива Може Да Се Коригира С Логото На Пръстени Интелигентни И Bluetooth Телефон Се Зарежда Здраве Ръка Електронна

BGN 18.40

започнетекрајот modname=images&cols=4&colspace=10&rowspace=10&align=centerМатеријал : СиликонМоќност : наплаќаРака должина : 19 до 24.5 cmAaterproof ниво : IP 65Пакет листа : 1 smart watch,1 USB портКомпатибилен систем : за i OS 7.1 и погоре, за Android и над 4.4Карактеристики : Bluetooth антиизгубени,дојдовен повик,Евиденција на движење,Спиење следење

Умен Спортен Крачкомер Гривна Който Може Да Открие Температурата На Сън Тиха Вибрационна Аларма Неговото Ръководство На Екрана Електронен Водоустойчив

BGN 20.64

започнетекрајот Материјал : гума Енергија : 300 полнење и празнење Straplength : 2.42 * 1.65 * 0.9 cm Пакет листа : 1 smart watch,1 USB порта Карактеристики : Пребројување на гласовите, тестирање, се потсетат, статистика

Sannuo 50/100 бр тест-ленти с ланцетами иглата без глюкометров за Yizhun GA-3 уред за събиране на кръв медицински инструменти

19.20 -17 % BGN 16.00

Sannuo 50 / 100 компјутери Тест Ленти со lancets игли без Шеќер метри за Yizhun GA3 Уред Крв Колекција Медицински АлаткиЗабелешки : Опремата не се вклучени во пакетот! Ако ви треба шеќер метар со тест ленти, можете да го купите во горниот лев агол...

BrandFully automatic intelligent blood pressure monitor Digital Arm Sphymomanometer electronic blood pressure meter for home use

52.62 -26 % BGN 39.00

CFDA Рака на Крвниот Притисок, Пулсот се Следи Здравствената Заштита Следи Дигитални Горните Преносни Крвен Притисок Монитор Метри Сфигноманометар Карактеристики на Производот 99sets на чување( 2 лица),IHB аритмија откривање, КОИ крвен притисок класификација.Intelligense pressurize, живеат глас (изборен) LCD екран Напон моќ откривање,Ниска потрошувачка на енергија Dimention:119*107*52mm(не вклучуваат Wristbands) Дисплеј:Дигитални течни кристали Точноста:±3mm Hg(±0.4 k Pa) Модерен надвор,лесен и компактен,погоден за здравствена заштита за Автоматско исклучување : Автоматско исклучување кога нема работа за 1 минутаПроизвод Карактеристики1.Користење на oscillometric крвен притисок, мерење,точно да се измери крвниот притисок.2.LCD дигитален дисплеј читливи.3.Интелигентни притисок.4.КОЈ порака за предупредување порака функција.5.Двоен режим,секој од 99 сет на мерења на меморија.6.Без работа во 1 минути автоматско исклучување.7.Над притисок за заштита на функцијата.8.На неправилно чукање на срцето совети.9.Часовникот функција.Пакет Се Вклучени : 1 x Крвен притисок монитор1 x Зглоб бенд1 x Handhold црна торба1 x англиски јазик прирачник за корисникот1*USB micro моќ жица(не се вклучени батерии )Горенаведените информации за производот е за повикување само, Сето тоа во вид преовладува...

Sinocare GA-3 монитор ниво на глюкоза в кръвта с разделени тест-ленти и ланцетами тест на кръвната захар на диабет

26.86 -18 % BGN 22.00

Sinocare GA3 нивото на Гликозата во Крвта го Следи со Тест Ленти Одделени и Lancets Шеќер Тест за ДијабетесAnswer : ___________________________ Note : Батерии не се вклучени во пакет, бидејќи на воздухопловството ограничувања.Карактеристики : 1, Нема кодирање потребни2, Брзо 10втор тест време и мали 0.6 µL крвен примерок.3, Глас емитува4, Мала големина на примерок, лесно да се носат5, Големи екранот јасно6, Големи капацитетот на Меморијата (200 тест спомени),тоа може да го спаси пред & постоброк шеќер ниво тестови на 7, 14, & 30 дена во просек.Опис : Спецификација на производот : Крвен примерок : свеж периферните целата крв, venoцелата крвКалибрација на примерокот : venoплазмаКрвниот волумен : 0.6 µlТест опсег : 20600mg / d L(1.133.3 mmol / L)Тест време : 10тиМеморија : 200 резултатите од тестирањето (просечна вредност на 7days / 14days / 28days)HCT : 3060%Оперативен Temp Опсег : 1040 CБатерија : 2*AAA батерија (Без батерии во пакетот)Пакет се вклучени : 1 x Lancing уред1 x GA3 Glucometer уред (Батерија не е вклучена)1 x СТП торба50 / 100 x Тест ленти одделени50 / 100 x LancetsPS: [50strips само] пакет вклучуваат 50 тест ленти одделени и 50 lancets.[100strips само] пакет вклучуваат 100 тест ленти одделени и 100 lancets.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1, Како да се користи GA3 нивото на гликозата во крвта метар?а, Чиста : Употреба на алкохол брис за чистење на прстите (освен за јод), и да чекаат за алкохол volatilize темелно, за да се спречи влијаат на мерени вредностиб, вадење на Крв : се Користи lancing уред да пирс на вашиот прст и нека тест ленти да се соберат крвен примерок.c, Се вредности : Вметнување на тест ленти во метар и почекајте 10ти.2, Нормалниот опсег за тип 2 дијабетес (само за референца) : Постот на гликоза во крвта (FBG) : 3.97.2 mmol / L (70110 mg / d L).Постпрандијална крвен шеќер (2 часа по оброк) : 4.48.0 mmol / L (70140mg / d L).3, Е тест вредност се точни?Повремено отстапување на шеќерот во крвта вредност е поради неправилна употреба, храна ефекти и промени во расположението...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.