• Новинка
NGirl playing around sea направи си САМ Ръчно изработени ръкоделие Брои набор от кръстат бод комплекти за бродерия 14CT Pattern Cross-Етикети Decoratin

NGirl playing around sea направи си САМ Ръчно изработени ръкоделие Брои набор от кръстат бод комплекти за бродерия 14CT Pattern Cross-Етикети Decoratin

резултат:
BGN 28.78
BGN 15.00 -48 %

Брой продукти
Налично


Подробности

търговска марка:
МАГАЗИН СЯНЪЮАНЬВУ-ZBYXZ
Воспользуйся:
Модел
Вид На Модела:
Портрет
Материал:
100% памук
Стил:
На европейския и американския стил
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Външната Опаковка:
Пластмасови Опаковки
Външната Опаковка:
Чанта PVC
Кръст бод плат CT номер:
14CT вид плат
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация
Тема:
Портрет

Избор на купувачи

Очарованието на пролетта портрет платно DMC набор от кръстат бод комплекти 11CT печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие Home Decor Ricamo

BGN 23.97

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 46 ×83cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 57 ×103cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Fishxx Cross Stitch A804cartoon[Angel send acacia]двойки 2 снимки, печат, точен модел, 11CT,трябва да се бродира

36.00 -28 % BGN 26.00

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијаАнгел испрати acacia92*85*2бела80 %30color околуизбор на египетскиот премиум памук вез, DMC везови најдобрата алтернатива , по поставите мулти 70%100% линија волуменслика на мерење17 CM*15 CM*2слика на мерење21 CM*20 CM*2извезена платно за мерење27 CM*25 CM*2извезена платно за мерење31 CM*30 CM*2предлагам монтажа37 CM*35 CM*2предлагам монтажа41 CM*40 CM*214ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 Акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct is Usually во решетки везени крпа, по inch11 Small решетки,3 Stock вез, ниту еден посебен употреба a2 Femoral капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.злато опашка 26# иглазлато опашка 24# иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hdheavy цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Ръкоделие, САМ DMC 14CT Unprinted Cross stitch, подсчитанные комплекти на кръстат бод набор от Леопард home made arts Pattern

95.62 -45 % BGN 53.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!Почитувани, се обрне внимание! 1.Купувачи од Русија, Украина и Белорусија треба ПОЛНО ИМЕ...

Съкровище под ръка детски комплекти на кръстат бод в пакет кръстат бод портрети на кръстат бод в живописта

20.78 -47 % BGN 11.00

Богатство на Рака Бебето Крстот Бод Колекции во КросБод Пакет Крстот Бод Портрети Во СликаГолемина : 34cm*33cm ( 14 CT Бело платно )44cm*42cm ( 11 CT Печатени шема )Quatity на теми боја : 9 боиБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

4 китайска красотата на кръстат бод комплекти от памук DMC комплект бродерия хора paiting картина направи си САМ ръчно изработени ръкоделие набор от стените на дома

65.58 -5 % BGN 62.00

Големина : 112x38cm вклучуваат : 100% accuate печатени платно, конец, игла, скицата 11ct платно, шиење со 3 стои нишка една тема на хартиена подлога треба да биде поделена на 6 стоиПРЕВОЗОТ : 1...

Радостна неделя F194(1)(2)(3)(4) подсчитанный и щампа начало декор Four Seasons In Coast Пролет Лято Есен Зима кръст Бод

21.81 -50 % BGN 11.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

селска вила Пейзаж начало декор ръкоделие Брои набор от кръстат бод кръст Бод комплект 14CT дома шаблон кръстат бод

64.00 -44 % BGN 36.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНОпразно платно,не отпечатена на платно.крпа големина : 36*46 смголемина на слика : 26*36cmколичина : 1 парчињатеми : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Fishxx Cross Stitch, Crazy146-5cartoon[princess letter]водорастворимая печат, точен модел, 11CT,трябва да се бродира

36.00 -28 % BGN 26.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаПринцезата писма219 * 135бела70%21 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење40 см x 25 смСлика на мерење51 cm * 31 cmИзвезена платно за мерење50 cm * 35 cmИзвезена платно за мерење61 см * 41 cmПредлагам монтажа60 cm * 45 cmПредлагам монтажа71 cm * 51 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Цртежи екранот : Обојување на пример : 1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Цветя и чадъри, определени за кръстат бод ръкоделие кръст Бод набор от DIY набор от картини на китайски Брои модел кръстат бод

16.86 -47 % BGN 9.00

Цвеќиња И Чадори Крстот бод комплет Везана Везови Крст Поставен DIY Поставите Слика Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, DMC DIY-подсчитанные модели на кръстат бод-Бурлеска

34.24 -30 % BGN 24.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

Dragon Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set едро китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

52.06 -44 % BGN 29.00

Змеј Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крстбод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Лебед плуване смята кръст шевове 11CT печатни DMC ръчно кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия ръкоделие

BGN 15.50

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 44 ×36cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 55 ×43cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Пиги, Dial Home Decor 11CT 14CT, отпечатани на платно часовници кръстат бод китайски Брои модел кръстат бод кръст Бод набор от

17.47 -48 % BGN 9.00

Свинче Dial Дома Декор 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Часовник Крстот Бод Кинески Смета Крстот Бод Шема Везови Крст ПоставеноБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 34 Cm*27cm (14 CT)44 Cm*35cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Joy Сънди F016 (2)F084(2)F301(4) 14CT 11CT щампа и подсчитанный комплект декор съкровища изпълват къщата на красивата бродерия на кръстат бод

89.60 -49 % BGN 46.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Заек с репички китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа печатни 14 11CT САМ подарък сватбена украса за дома

16.00 -37 % BGN 10.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Лебедово езеро пейзаж ръкоделие, DMC кръстат бод,комплекти за бродерия, точни печатни модели разписа кръстат бод, направи си САМ ръчно изработени

BGN 12.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 41 ×28cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 51 ×37cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Joy Сънди Water God-house Protecting Drawing Patterns Cross Stitch Комплекти Ръчно бродирани китайска бродерия на кръстат бод

29.60 -49 % BGN 15.00

Радост недела Вода Богкуќа Заштита Цртање Модели Крстот Бод Колекции рачно изработени Везана Кинески Везови КрстКроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Пролетта Витае Във Въздуха Китайски Брои Модел Кръстат Бод Живопис Начало Декор Кръст Бод Комплект За Декорация На Дома Ръкоделие

33.23 -46 % BGN 18.00

Пролет Е Во Воздухот Кинески Смета Крстот Бод Шема Сликарство Дома Декор Везови Крст Поставено Дома Декорација ВезанаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

The art of Hummingbirds Брои Cross-Етикети Printed Собственоръчно Cross Stitch Set Animal Cross-stitch Комплекти бродерия ръкоделието

BGN 20.64

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 53 ×52cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 65 ×64cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Fishxx Cross Stitch Package European Magazine Section Crazy114-4 Venice Trip To The Whole Family Lake Travel

32.00 -28 % BGN 23.00

Број На ПроизводCrazy1144Број на мрежа124*89 мрежаEmbroider линија боја±27 видовиВез област±99%Извезена ткаенина бојаБело платноЦртеж големинаA4Крстот Бод Ткаенина КТ број 14ct 11ctИзвезена крпа големина 33*26cm 38*30cmВез Игли Модел Злато опашка пин # 26 Злато опашка пин # 24Вез крпа својства Солидна боја Прецизност печатење1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Плаващи модели аспирация смята кръстат бод 11CT 14CT кръстат бод комплект едро кръстат бод комплект за бродерия, бродирани

58.05 -43 % BGN 33.00

Огромните Аспирација Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.