• Новинка
Dragon Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set едро китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

Dragon Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set едро китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

резултат:
BGN 52.06
BGN 29.00 -44 %

Брой продукти
Налично

Змеј Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крст-бод Колекции Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 66cm*55cm(14 CT) 84cm*70cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 43 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
На отпечатаното изображение 11CT, празно платно 14CT, на отпечатаното изображение 14CT
Стил:
Европа
търговска марка:
Весела Неделя
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Вид На Модела:
Домашни любимци
Външната Опаковка:
Чанта PP
Номер На Модела:
D459

Избор на купувачи

Пиги, Dial Home Decor 11CT 14CT, отпечатани на платно часовници кръстат бод китайски Брои модел кръстат бод кръст Бод набор от

17.47 -48 % BGN 9.00

Свинче Dial Дома Декор 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Часовник Крстот Бод Кинески Смета Крстот Бод Шема Везови Крст ПоставеноБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 34 Cm*27cm (14 CT)44 Cm*35cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Joy Сънди F016 (2)F084(2)F301(4) 14CT 11CT щампа и подсчитанный комплект декор съкровища изпълват къщата на красивата бродерия на кръстат бод

89.60 -49 % BGN 46.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Заек с репички китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа печатни 14 11CT САМ подарък сватбена украса за дома

16.00 -37 % BGN 10.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Пролетта Витае Във Въздуха Китайски Брои Модел Кръстат Бод Живопис Начало Декор Кръст Бод Комплект За Декорация На Дома Ръкоделие

33.23 -46 % BGN 18.00

Пролет Е Во Воздухот Кинески Смета Крстот Бод Шема Сликарство Дома Декор Везови Крст Поставено Дома Декорација ВезанаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Прасе двойки са изчислили бродерия бод 11CT печатни 14CT ръчно изработени кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

12.46 -4 % BGN 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 27 ×35cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 36 ×42cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Fishxx Cross Stitch Package European Magazine Section Crazy114-4 Venice Trip To The Whole Family Lake Travel

32.00 -28 % BGN 23.00

Број На ПроизводCrazy1144Број на мрежа124*89 мрежаEmbroider линија боја±27 видовиВез област±99%Извезена ткаенина бојаБело платноЦртеж големинаA4Крстот Бод Ткаенина КТ број 14ct 11ctИзвезена крпа големина 33*26cm 38*30cmВез Игли Модел Злато опашка пин # 26 Злато опашка пин # 24Вез крпа својства Солидна боја Прецизност печатење1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Купа Сладко Куче Animal Art ръкоделие Пет 14CT платно без печат ръчен труд за бродерия DMC Cross Stitch Комплекти Set направи си САМ Начало Декор

BGN 51.18

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика : 63 X44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Платно големина:73 X54cm(14 CT) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, САМ DMC 14CT Unprinted Cross stitch, подсчитанные комплекти на кръстат бод набор от Леопард home made arts Pattern

95.62 -45 % BGN 53.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!Почитувани, се обрне внимание! 1.Купувачи од Русија, Украина и Белорусија треба ПОЛНО ИМЕ...

Fishxx Комплекти На Кръстат Бод T819 Брак Пясъчен Часовник Любов Романтични Розови Картини На Комплекти За Бродерия Бродерия Египетски Памук

36.00 -28 % BGN 26.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаThe hourglass на љубовта107 * 170бела90%41 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење20 cm * 31 cmСлика на мерење24 см * 40 смИзвезена платно за мерење30 cm * 41 cmИзвезена платно за мерење34 см 50 смПредлагам монтажа40 см * 51 cmПредлагам монтажа44 cm * 60 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Со користење на додатоци : Цртежи екранот1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Four Season Garden

112.61 -20 % BGN 90.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Четири Сезона Градина Од : М&W Ecommerce, Inc ...

Цветя и чадъри, определени за кръстат бод ръкоделие кръст Бод набор от DIY набор от картини на китайски Брои модел кръстат бод

16.86 -47 % BGN 9.00

Цвеќиња И Чадори Крстот бод комплет Везана Везови Крст Поставен DIY Поставите Слика Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Вечна любов паша назад китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа 14CT 11CT САМ подарък-коледни украси за дома

38.40 -40 % BGN 23.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Съкровище под ръка детски комплекти на кръстат бод в пакет кръстат бод портрети на кръстат бод в живописта

20.78 -47 % BGN 11.00

Богатство на Рака Бебето Крстот Бод Колекции во КросБод Пакет Крстот Бод Портрети Во СликаГолемина : 34cm*33cm ( 14 CT Бело платно )44cm*42cm ( 11 CT Печатени шема )Quatity на теми боја : 9 боиБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Очарованието на пролетта портрет платно DMC набор от кръстат бод комплекти 11CT печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие Home Decor Ricamo

BGN 23.97

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 46 ×83cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 57 ×103cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.