• Новинка
Плаващи модели аспирация смята кръстат бод 11CT 14CT кръстат бод комплект едро кръстат бод комплект за бродерия, бродирани

Плаващи модели аспирация смята кръстат бод 11CT 14CT кръстат бод комплект едро кръстат бод комплект за бродерия, бродирани

резултат:
BGN 58.05
BGN 33.00 -43 %

Брой продукти
Налично


Огромните Аспирација Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 89cm*53cm(14 CT) 113cm*68cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 48 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
На отпечатаното изображение 11CT, празно платно 14CT, на отпечатаното изображение 14CT
Стил:
Европа
търговска марка:
Весела Неделя
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Вид На Модела:
Домашни любимци
Външната Опаковка:
Чанта PP
Номер На Модела:
D464

Избор на купувачи

Fishxx Cross Stitch, Crazy146-5cartoon[princess letter]водорастворимая печат, точен модел, 11CT,трябва да се бродира

36.00 -28 % BGN 26.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаПринцезата писма219 * 135бела70%21 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење40 см x 25 смСлика на мерење51 cm * 31 cmИзвезена платно за мерење50 cm * 35 cmИзвезена платно за мерење61 см * 41 cmПредлагам монтажа60 cm * 45 cmПредлагам монтажа71 cm * 51 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Цртежи екранот : Обојување на пример : 1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

4 китайска красотата на кръстат бод комплекти от памук DMC комплект бродерия хора paiting картина направи си САМ ръчно изработени ръкоделие набор от стените на дома

65.58 -5 % BGN 62.00

Големина : 112x38cm вклучуваат : 100% accuate печатени платно, конец, игла, скицата 11ct платно, шиење со 3 стои нишка една тема на хартиена подлога треба да биде поделена на 6 стоиПРЕВОЗОТ : 1...

Joy Сънди H599 Home Decoration 14CT 11CT щампован и подсчитанные цветя хибискус ръкоделие бродерия на кръстат бод

32.80 -48 % BGN 17.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Прасе двойки са изчислили бродерия бод 11CT печатни 14CT ръчно изработени кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

12.46 -4 % BGN 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 27 ×35cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 36 ×42cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

селска вила Пейзаж начало декор ръкоделие Брои набор от кръстат бод кръст Бод комплект 14CT дома шаблон кръстат бод

64.00 -44 % BGN 36.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНОпразно платно,не отпечатена на платно.крпа големина : 36*46 смголемина на слика : 26*36cmколичина : 1 парчињатеми : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

коприна бродерия ръкоделие кръстат бод 11ct Нова година кръстат бод модели DIY набивная плат Ван Гог звезди пейзаж

47.52 -43 % BGN 27.00

Други луѓе кои продаваат ниска цена е не даде следење на број.Пратката ќе ја изгуби.Но, ние испрати од Aliexpress стандард за Испорака,можете да ги пратите на тоа по што ние го бродот.Топ Одделение,Со Висок Квалитет11 КТкрпа големина : 54*43cmголемина на слика : 47*38cmтеми : памук и свилакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноцелата слика треба да везови.Нова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail парче2014 година Нови Крстот Бод Комплет Пејзаж Пролет Лето Есен Зима Четири Сезони Куќа Декорација Везана Везови Бесплатен Превозот САД$ 20.17 / парче2014 година Нови Пристигнување Целосна Rhinestones Плоштадот Дијамант Слики Среќен Дрво Четири Сезони Дијамантски Крст Бод Везови Поставите 100*45СМ многу4 парчиња / многуВезана Дијамант Мозаик Сликарство 5d 3d Крстот Бод Круг Дијамант Вез за Полнење Rhinestones Слика Животинско Феникс Ѕид Оркестарот парчеDIY Недовршени Печатење на 3 D Крстот Бод Комплет Цвеќиња Печатени Крпа Везови Поставите Везана Крсткрои ѕид дома декорација парчеВезана DIY 3d Крстот Бод Комплет Peony Маслото Печати Крстбод Везови Поставите Занаети Дома Декор 55*47 см Ниска Цена парче2014 година Нови Памук Теми 3d крстот бод Постави три мачки и Дрво цртан филм серија везови колекции новина домаќинства Бесплатен Превозот САД$ 25.00 / парчеБесплатен Превозот Памучна Ткаенина 3 D Печатење Тигар Крстбод Шема За Везови Животинско Серија Украс За Домот парчеБесплатен Превозот 100% Прецизност Печатење Смета Крстот Бод Колекции Пет Тигар Животинско Дома Декорација на Собата За Везови Голема Големина парчеБесплатен Превозот Прецизност Печатење DIY 11 CT Крстот Бод Памук Комплет Цртан филм Убавина Девојче Со Волкот Серија Нови пристигнување Креативни Дома парчеНа Продажба 2013 Нов Бесплатен Превозот DIY 100% Точни Печатени Кинески Крстот Бод Поставува Маслото Лале Цвеќиња Ѕид Оркестарот Евтини парчеНова Топла Продажба Бесплатен Превозот Печатење на 3d Крстот Бод Колекции Со Цвеќиња И Вазна, Дневна Соба Деко Најновите Серијата 2 Парчиња Везана многу2 парчиња / многуНова Топла Продажба Бесплатен Превозот 100% Точни Печатење Рачно Изработени Крстот Бод Поставува Peony Везови Ткаенина Занает Везана Dropship парчеБесплатно Топла Нови DIY трговија на Големо Печатени Крстот Бод Сет На Убава Секси Девојка Embroidering Со Слика Маслото Везана парчеБесплатен Превозот Народната Уметност Бела Шема Крстот Бод за Полнење За Домашна Декорација DIY рачно изработени Ѕидсликарство Паун И Цвет Серија парче

Joy Сънди Water God-house Protecting Drawing Patterns Cross Stitch Комплекти Ръчно бродирани китайска бродерия на кръстат бод

29.60 -49 % BGN 15.00

Радост недела Вода Богкуќа Заштита Цртање Модели Крстот Бод Колекции рачно изработени Везана Кинески Везови КрстКроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Купа Сладко Куче Animal Art ръкоделие Пет 14CT платно без печат ръчен труд за бродерия DMC Cross Stitch Комплекти Set направи си САМ Начало Декор

BGN 51.18

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика : 63 X44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Платно големина:73 X54cm(14 CT) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, DMC DIY-подсчитанные модели на кръстат бод-Бурлеска

34.24 -30 % BGN 24.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

Пролетта Витае Във Въздуха Китайски Брои Модел Кръстат Бод Живопис Начало Декор Кръст Бод Комплект За Декорация На Дома Ръкоделие

33.23 -46 % BGN 18.00

Пролет Е Во Воздухот Кинески Смета Крстот Бод Шема Сликарство Дома Декор Везови Крст Поставено Дома Декорација ВезанаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Заек с репички китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа печатни 14 11CT САМ подарък сватбена украса за дома

16.00 -37 % BGN 10.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Хлапето е изчислил бродерия бод 11CT Printed DMC Собственоръчно Cross Stitch Set животни комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

9.10 -1 % BGN 9.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 22 ×23cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 26 ×28cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Joy Сънди ръкоделие кръстат бод комплекти за бродерия kit Printed The Irish Setter factory pattern sale Брои Cross-Тестване

16.80 -46 % BGN 9.00

6081811130100144 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост недела Везана Крстот бод Поставува За Вез за полнење Печатени Ирското ги поставува стандардите модел фабрички продажба Смета КрстКроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Fishxx Cross Stitch Package European Magazine Section Crazy114-4 Venice Trip To The Whole Family Lake Travel

32.00 -28 % BGN 23.00

Број На ПроизводCrazy1144Број на мрежа124*89 мрежаEmbroider линија боја±27 видовиВез област±99%Извезена ткаенина бојаБело платноЦртеж големинаA4Крстот Бод Ткаенина КТ број 14ct 11ctИзвезена крпа големина 33*26cm 38*30cmВез Игли Модел Злато опашка пин # 26 Злато опашка пин # 24Вез крпа својства Солидна боја Прецизност печатење1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Вечната Любов е Душата на есента екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод 11CT щампован САМ подарък-коледни украси за дома

14.08 -36 % BGN 9.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Очарованието на пролетта портрет платно DMC набор от кръстат бод комплекти 11CT печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие Home Decor Ricamo

BGN 23.97

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 46 ×83cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 57 ×103cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.