• Новинка
Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Four Season Garden

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Four Season Garden

резултат:
BGN 112.61
BGN 90.00 -20 %

Брой продукти
Налично


Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Четири Сезона Градина Од : М&W E-commerce, Inc . Бода : 320w x 230h Големина : 23" x 16" (58.1 x 41.7 cm) Бои : 90 (се искачила за DMC конец); користи цврсти конец бои, Сите конци се полни Бода. Без половина бода или назад крои. Ова е еден нов и неотворена заврши СМЕТА crossstitch комплет со наслов " Четири Сезона Градина . "Се вклучени во овој комплет се : белата боја на 14 смета Aida x-бод ткаенина, Црно-Бел PDF Шема на табелата со Симболи, колор-кодирани тема палета и конец сепаратор со presorted 6-насоки памук везови конец, игла и заврши и англиски инструкции ~ Сè што треба да се заврши овој Крст Бод проект!
Ова е крстот бод го заврши шоуто. Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илјади крстот бод за полнење, што некои клиенти се стави нивната заврши работи за нас преку Интернет, ова се само дел од неа.
1. Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
2. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
3. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз сте во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
1. Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
2. Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
3. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
1. Ние нудиме на 1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
2. Ние исто така, обезбеди 12-месечно бесплатно одржување. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет.
3. Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.
1. За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
2. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
14CT
Стил:
Европа
Вид На Модела:
Етап
Материал:
100% памук
търговска марка:
Ankicoleman Designs
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
Чанта PVC
Тип Тъкани:
Памук
Конци:
Памук
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация

Избор на купувачи

Fishxx Cross Stitch A804cartoon[Angel send acacia]двойки 2 снимки, печат, точен модел, 11CT,трябва да се бродира

36.00 -28 % BGN 26.00

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијаАнгел испрати acacia92*85*2бела80 %30color околуизбор на египетскиот премиум памук вез, DMC везови најдобрата алтернатива , по поставите мулти 70%100% линија волуменслика на мерење17 CM*15 CM*2слика на мерење21 CM*20 CM*2извезена платно за мерење27 CM*25 CM*2извезена платно за мерење31 CM*30 CM*2предлагам монтажа37 CM*35 CM*2предлагам монтажа41 CM*40 CM*214ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 Акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct is Usually во решетки везени крпа, по inch11 Small решетки,3 Stock вез, ниту еден посебен употреба a2 Femoral капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.злато опашка 26# иглазлато опашка 24# иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hdheavy цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Вечна любов паша назад китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа 14CT 11CT САМ подарък-коледни украси за дома

38.40 -40 % BGN 23.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Цветя и чадъри, определени за кръстат бод ръкоделие кръст Бод набор от DIY набор от картини на китайски Брои модел кръстат бод

16.86 -47 % BGN 9.00

Цвеќиња И Чадори Крстот бод комплет Везана Везови Крст Поставен DIY Поставите Слика Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

The art of Hummingbirds Брои Cross-Етикети Printed Собственоръчно Cross Stitch Set Animal Cross-stitch Комплекти бродерия ръкоделието

BGN 20.64

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 53 ×52cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 65 ×64cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Joy Сънди Free Shipping Брои and Stamped Martial God of Wealth кръст Бод комплекти за декорация на дома R255

56.00 -48 % BGN 29.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

коприна бродерия ръкоделие кръстат бод 11ct Нова година кръстат бод модели DIY набивная плат Ван Гог звезди пейзаж

47.52 -43 % BGN 27.00

Други луѓе кои продаваат ниска цена е не даде следење на број.Пратката ќе ја изгуби.Но, ние испрати од Aliexpress стандард за Испорака,можете да ги пратите на тоа по што ние го бродот.Топ Одделение,Со Висок Квалитет11 КТкрпа големина : 54*43cmголемина на слика : 47*38cmтеми : памук и свилакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноцелата слика треба да везови.Нова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail парче2014 година Нови Крстот Бод Комплет Пејзаж Пролет Лето Есен Зима Четири Сезони Куќа Декорација Везана Везови Бесплатен Превозот САД$ 20.17 / парче2014 година Нови Пристигнување Целосна Rhinestones Плоштадот Дијамант Слики Среќен Дрво Четири Сезони Дијамантски Крст Бод Везови Поставите 100*45СМ многу4 парчиња / многуВезана Дијамант Мозаик Сликарство 5d 3d Крстот Бод Круг Дијамант Вез за Полнење Rhinestones Слика Животинско Феникс Ѕид Оркестарот парчеDIY Недовршени Печатење на 3 D Крстот Бод Комплет Цвеќиња Печатени Крпа Везови Поставите Везана Крсткрои ѕид дома декорација парчеВезана DIY 3d Крстот Бод Комплет Peony Маслото Печати Крстбод Везови Поставите Занаети Дома Декор 55*47 см Ниска Цена парче2014 година Нови Памук Теми 3d крстот бод Постави три мачки и Дрво цртан филм серија везови колекции новина домаќинства Бесплатен Превозот САД$ 25.00 / парчеБесплатен Превозот Памучна Ткаенина 3 D Печатење Тигар Крстбод Шема За Везови Животинско Серија Украс За Домот парчеБесплатен Превозот 100% Прецизност Печатење Смета Крстот Бод Колекции Пет Тигар Животинско Дома Декорација на Собата За Везови Голема Големина парчеБесплатен Превозот Прецизност Печатење DIY 11 CT Крстот Бод Памук Комплет Цртан филм Убавина Девојче Со Волкот Серија Нови пристигнување Креативни Дома парчеНа Продажба 2013 Нов Бесплатен Превозот DIY 100% Точни Печатени Кинески Крстот Бод Поставува Маслото Лале Цвеќиња Ѕид Оркестарот Евтини парчеНова Топла Продажба Бесплатен Превозот Печатење на 3d Крстот Бод Колекции Со Цвеќиња И Вазна, Дневна Соба Деко Најновите Серијата 2 Парчиња Везана многу2 парчиња / многуНова Топла Продажба Бесплатен Превозот 100% Точни Печатење Рачно Изработени Крстот Бод Поставува Peony Везови Ткаенина Занает Везана Dropship парчеБесплатно Топла Нови DIY трговија на Големо Печатени Крстот Бод Сет На Убава Секси Девојка Embroidering Со Слика Маслото Везана парчеБесплатен Превозот Народната Уметност Бела Шема Крстот Бод за Полнење За Домашна Декорација DIY рачно изработени Ѕидсликарство Паун И Цвет Серија парче

Joy Сънди Water God-house Protecting Drawing Patterns Cross Stitch Комплекти Ръчно бродирани китайска бродерия на кръстат бод

29.60 -49 % BGN 15.00

Радост недела Вода Богкуќа Заштита Цртање Модели Крстот Бод Колекции рачно изработени Везана Кинески Везови КрстКроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Радостна неделя F194(1)(2)(3)(4) подсчитанный и щампа начало декор Four Seasons In Coast Пролет Лято Есен Зима кръст Бод

21.81 -50 % BGN 11.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

The Madonna Portrait Платно DMC Set Cross stitch комплекти Брои 11CT печатна бродерия направи си САМ Ръчно изработени ръкоделие Home Decor Ricamo

22.22 -1 % BGN 22.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 65 ×46cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 57 ×80см (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Fishxx Cross Stitch Package European Magazine Section Crazy114-4 Venice Trip To The Whole Family Lake Travel

32.00 -28 % BGN 23.00

Број На ПроизводCrazy1144Број на мрежа124*89 мрежаEmbroider линија боја±27 видовиВез област±99%Извезена ткаенина бојаБело платноЦртеж големинаA4Крстот Бод Ткаенина КТ број 14ct 11ctИзвезена крпа големина 33*26cm 38*30cmВез Игли Модел Злато опашка пин # 26 Злато опашка пин # 24Вез крпа својства Солидна боја Прецизност печатење1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Купа Сладко Куче Animal Art ръкоделие Пет 14CT платно без печат ръчен труд за бродерия DMC Cross Stitch Комплекти Set направи си САМ Начало Декор

BGN 51.18

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика : 63 X44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Платно големина:73 X54cm(14 CT) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Прасе двойки са изчислили бродерия бод 11CT печатни 14CT ръчно изработени кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

12.46 -4 % BGN 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 27 ×35cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 36 ×42cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Вашият подарък F082 (2) 14CT 11CT подсчитанный и щампа начало декор на китайски живописен пейзаж ръкоделие кръст Бод комплекти за бродерия

152.21 -49 % BGN 78.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

4 китайска красотата на кръстат бод комплекти от памук DMC комплект бродерия хора paiting картина направи си САМ ръчно изработени ръкоделие набор от стените на дома

65.58 -5 % BGN 62.00

Големина : 112x38cm вклучуваат : 100% accuate печатени платно, конец, игла, скицата 11ct платно, шиење со 3 стои нишка една тема на хартиена подлога треба да биде поделена на 6 стоиПРЕВОЗОТ : 1...

Цвете кошница с котката котка кръст Бод комплекти начало декор на цвете кръстат бод модели 11CT мотиви на картини

15.52 -48 % BGN 8.00

Цвет Кошница Со Мачка Мачката Везови Крстот Бод Колекции Дома Декор Цвет Крстот Бод Модели 11 CT Модели СликиГолемина : 18cm*17cm ( 14 CT Бело платно и печатени шема )22cm*22cm ( 11 CT Печатени шема )Quatity на теми боја : 11 боиБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.