• Новинка
Романтична история живопис хола сам брои кръст бод китайски стил североизточна Тигър модел ръкоделие кръст Бод

Романтична история живопис хола сам брои кръст бод китайски стил североизточна Тигър модел ръкоделие кръст Бод

резултат:
BGN 33.58
BGN 21.00 -37 %

Брой продукти
Налично

Романтична Приказна Сликарство на Дневна Соба diy Смета Крстот Бод Кинески Стил Североисток Тигар Шема Везана Крст-Бод
Производ големина : 75*58 cm
(Сите димензии се мери со рака ,па затоа ве молиме оставете 1-2 см се разликуваат)
Предност :
-Ние имаме свои фабрика, ние квалификувани за вашиот најголемиот дел наредби.
-100% Сосема нов.
-100% еколошки памук.
- Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект.
- Добар сјај, нема да овенат, не е лесно да се пробие и pilling.
- Користете растворливи заштита на животната средина материјал.
- Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
- Тоа исто така може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
- Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
- Embroider крпа *1
- Embroider теми *1
- Embroider игли *2
- HD Скицата *1
(ЗАБЕЛЕШКА : цената не содржи рамка)

Подробности

Воспользуйся:
Модел
Вид На Модела:
Домашни любимци
Тип:
Пакет
Материал:
100% памук
Стил:
китайски стил
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Външната Опаковка:
PVC
Стил:
Стил
Цвят бродирани тъкани:
HD Цифрова печатна плат
Бродерия Счетным Кръст:
Комплект за бродерия на кръстат бод DMC
брои кръст:
Модели На Кръстат Бод
Отпечатани 11CT:
Материално Използването На 3 Конеца Като Конци
Направи си Сам ръкоделие:
Бродерия на кръстат бод
Инструменти:
Бродирана тъкан, вышивальная конец, игла, фигура
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация
Размер на бродирани тъкани:
75 * 58см (Ш x в)
Номер На Модела:
0674

Избор на купувачи

Fishxx Cross Stitch, Crazy146-5cartoon[princess letter]водорастворимая печат, точен модел, 11CT,трябва да се бродира

36.00 -28 % BGN 26.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаПринцезата писма219 * 135бела70%21 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење40 см x 25 смСлика на мерење51 cm * 31 cmИзвезена платно за мерење50 cm * 35 cmИзвезена платно за мерење61 см * 41 cmПредлагам монтажа60 cm * 45 cmПредлагам монтажа71 cm * 51 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Цртежи екранот : Обојување на пример : 1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Fishxx Cross Stitch A804cartoon[Angel send acacia]двойки 2 снимки, печат, точен модел, 11CT,трябва да се бродира

36.00 -28 % BGN 26.00

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијаАнгел испрати acacia92*85*2бела80 %30color околуизбор на египетскиот премиум памук вез, DMC везови најдобрата алтернатива , по поставите мулти 70%100% линија волуменслика на мерење17 CM*15 CM*2слика на мерење21 CM*20 CM*2извезена платно за мерење27 CM*25 CM*2извезена платно за мерење31 CM*30 CM*2предлагам монтажа37 CM*35 CM*2предлагам монтажа41 CM*40 CM*214ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 Акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct is Usually во решетки везени крпа, по inch11 Small решетки,3 Stock вез, ниту еден посебен употреба a2 Femoral капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.злато опашка 26# иглазлато опашка 24# иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hdheavy цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Joy Сънди H599 Home Decoration 14CT 11CT щампован и подсчитанные цветя хибискус ръкоделие бродерия на кръстат бод

32.80 -48 % BGN 17.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Радостна неделя F194(1)(2)(3)(4) подсчитанный и щампа начало декор Four Seasons In Coast Пролет Лято Есен Зима кръст Бод

21.81 -50 % BGN 11.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Вашият подарък F308(4) Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Little Float Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия

38.72 -48 % BGN 20.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Ръкоделие, САМ DMC 14CT Unprinted Cross stitch, подсчитанные комплекти на кръстат бод набор от Леопард home made arts Pattern

95.62 -45 % BGN 53.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!Почитувани, се обрне внимание! 1.Купувачи од Русија, Украина и Белорусија треба ПОЛНО ИМЕ...

Вечната Любов е Душата на есента екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод 11CT щампован САМ подарък-коледни украси за дома

14.08 -36 % BGN 9.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Лебедово езеро пейзаж ръкоделие, DMC кръстат бод,комплекти за бродерия, точни печатни модели разписа кръстат бод, направи си САМ ръчно изработени

BGN 12.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 41 ×28cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 51 ×37cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Joy Сънди Water God-house Protecting Drawing Patterns Cross Stitch Комплекти Ръчно бродирани китайска бродерия на кръстат бод

29.60 -49 % BGN 15.00

Радост недела Вода Богкуќа Заштита Цртање Модели Крстот Бод Колекции рачно изработени Везана Кинески Везови КрстКроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Заек с репички китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа печатни 14 11CT САМ подарък сватбена украса за дома

16.00 -37 % BGN 10.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

4 китайска красотата на кръстат бод комплекти от памук DMC комплект бродерия хора paiting картина направи си САМ ръчно изработени ръкоделие набор от стените на дома

65.58 -5 % BGN 62.00

Големина : 112x38cm вклучуваат : 100% accuate печатени платно, конец, игла, скицата 11ct платно, шиење со 3 стои нишка една тема на хартиена подлога треба да биде поделена на 6 стоиПРЕВОЗОТ : 1...

Хлапето е изчислил бродерия бод 11CT Printed DMC Собственоръчно Cross Stitch Set животни комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

9.10 -1 % BGN 9.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 22 ×23cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 26 ×28cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Прасе двойки са изчислили бродерия бод 11CT печатни 14CT ръчно изработени кръстат бод набор от животни, комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

12.46 -4 % BGN 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 27 ×35cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 36 ×42cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso...

Цветя и чадъри, определени за кръстат бод ръкоделие кръст Бод набор от DIY набор от картини на китайски Брои модел кръстат бод

16.86 -47 % BGN 9.00

Цвеќиња И Чадори Крстот бод комплет Везана Везови Крст Поставен DIY Поставите Слика Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Пролетта Витае Във Въздуха Китайски Брои Модел Кръстат Бод Живопис Начало Декор Кръст Бод Комплект За Декорация На Дома Ръкоделие

33.23 -46 % BGN 18.00

Пролет Е Во Воздухот Кинески Смета Крстот Бод Шема Сликарство Дома Декор Везови Крст Поставено Дома Декорација ВезанаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

селска вила Пейзаж начало декор ръкоделие Брои набор от кръстат бод кръст Бод комплект 14CT дома шаблон кръстат бод

64.00 -44 % BGN 36.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНОпразно платно,не отпечатена на платно.крпа големина : 36*46 смголемина на слика : 26*36cmколичина : 1 парчињатеми : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Пиги, Dial Home Decor 11CT 14CT, отпечатани на платно часовници кръстат бод китайски Брои модел кръстат бод кръст Бод набор от

17.47 -48 % BGN 9.00

Свинче Dial Дома Декор 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Часовник Крстот Бод Кинески Смета Крстот Бод Шема Везови Крст ПоставеноБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 34 Cm*27cm (14 CT)44 Cm*35cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Вашият подарък F082 (2) 14CT 11CT подсчитанный и щампа начало декор на китайски живописен пейзаж ръкоделие кръст Бод комплекти за бродерия

152.21 -49 % BGN 78.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Съкровище под ръка детски комплекти на кръстат бод в пакет кръстат бод портрети на кръстат бод в живописта

20.78 -47 % BGN 11.00

Богатство на Рака Бебето Крстот Бод Колекции во КросБод Пакет Крстот Бод Портрети Во СликаГолемина : 34cm*33cm ( 14 CT Бело платно )44cm*42cm ( 11 CT Печатени шема )Quatity на теми боја : 9 боиБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Така, както DMC High Q. 2014 New Arrive Брои Кръст Бод Комплекти 14 count European Seascape Boat Seagulls Study Decoration Gift

39.68 -47 % BGN 21.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНОБело платно,не отпечатена на платно.големина : 43*28cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail парчеНајновите 2014 Памук Печатење на 3d крстот бод Колекции Среќа Пари Дрво Везови Поставите Везана 4 парчиња / многу Голема Слика Со Алатки многу4 парчиња / многу11 CT Печатење на 3d Крстот Бод Комплет Бела Роза Цвеќиња и Растенија Серија Везана Шиење Постави Нови Пристигнување Висок Квалитет Бесплатен Превозот САД$ 19.80 / парчеТоп Одделение 100% Прецизни Печатени Крстот Бод за Полнење на Три Малку Ангел Девојка Бод Европски Стилови Везови Поставите 70*58cm Големи Димензии парчеНова 2014 година 100% Print / Кина Крстот Бод Комплет Везови Крстбод Поставете Два Ангели Пијат Чај Прекрасна Beby Со Ножици Алатки парче2014 година Нови Памук Теми 3d крстот бод Постави три мачки и Дрво цртан филм серија везови колекции новина домаќинства Бесплатен Превозот САД$ 25.00 / парчеНова 2014 Hith Квалитетот 11 КТ 100% Памук Печатени Европски Стил 3d Крстот Бод Постави Дева Марија, Мајката и Детето Бесплатен Превозот САД$ 26.80 / парчеНова 2014 Дома Декор Недовршени DIY Печатени Везана Поставува Венеција Пејзаж Европски Стил Колекции Крстот Бод За Поставување Везови парчеТоп Одделение Памук Отпечатена на Платно 3d Кинески Крстот Бод Колекции Вазна Везови Поставите Везана 2 Парчиња / многу Бесплатен Превозот САД$ 25.04 / многу2 парчиња / многу5d DIY Дијамантски Крст Бод Виолетови Цвеќиња Кристал Вежба Смола Круг Дијамант Кристал Пејст Слики Флорални Дома Декорација парчеВрвен Квалитет на DIY Печатени Смета Крстот Бод Колекции Peony Цвеќиња Крстбод во Собата за Вез за Полнење Занает Везана Бесплатна парчеБесплатен Превозот Chinese100% Точни 3 D Испечатени Сино Пеперутка Цвет Крстот Бод Колекции Серија Везови Дома Деко Занает и Подарок парчеВрвен Квалитет Смета Крстот Бод Колекции Бесплатен Превозот Слика Шема Памук Конец Вечер Сјај Сирена Маслото Везана парче5 D DIY Дијамантски Крст Бод Сликарство Комплет Peony Пеперутка 3 D Круг Кристал Вежба Кристал Пејст Сликарство Везови Слика

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.