• Новинка
Joy Сънди crosstitch комплекти ръкоделие набор от цветен венец момиче DMC14CT11CT памучен плат деко живопис подарък художествена фабрика на едро

Joy Сънди crosstitch комплекти ръкоделие набор от цветен венец момиче DMC14CT11CT памучен плат деко живопис подарък художествена фабрика на едро

резултат:
BGN 20.26
BGN 11.00 -46 %

Брой продукти
Налично


Answer : ___________________________ Note :
1. (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.
2. (11 CT) ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
3. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно
не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе биде збришан.
4. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа можете да направите
рамка за тоа.
5. Сите производи што се продаваат не се надвор од рамката.
6. Боја блок во blue print не е вистинската боја на крстот бод, ве молиме да се однесуваат на темата Нема .
7. Сликата е само за референца, ве молиме во вид преовладува .
Радост недела крајбрежје Монро девојка жена D MC 14 CT 11 CT Памук
ткаенина Кинески крстот stitc колекции декорација сликарство подарок уметност фабрика трговија на големо
Големина : 11 CT : 39x46 CM
14 CT : 31x36 CM
ВКУПНО БОИ :
16 БОИ
PACAKGE :
Врвен Embroider крпа x1.
Доволно Embroider теми x1 сет
Златна -опашка Embroider игла x2.
Јасно скицата x1
Детали
- Причина за вашата љубов за мене
Ветување
-Сила, ќе ги носи на леснотија шопинг искуство
Уживајте
-Нежна, мека и пријатна prombt,
сè што ве потсетува на мене од сега и тука
ШЕВОВИ

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
11CT бяло платно, 11ct картина отпечатана, 14CT бяло платно, 14CT картина отпечатана
Вид На Модела:
Карикатура
търговска марка:
Весела Неделя
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Стил:
На европейския и американския стил
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
Чанта PP
търговия на дребно:
Цени на едро
НАПРАВИ СИ САМ:
подарък
Рисунки:
Ръчна изработка
Бродерия:
Влюбен
фиргуре, цвете:
жена, момиче, съвременен модел

Избор на купувачи

Ново Ръкоделие,за бродерии, САМ DMC Retro маслени бои vase flower Cross stitch комплекти, Art Pattern брои Cross-Етикети decor

BGN 36.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 54x44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

56 * 45 ръкоделие, САМ DMC кръстат бод, комплект за бродиране комплект, сняг пейзаж Къща Вила модели на кръстат бод, стенни живопис

37.06 -49 % BGN 19.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаОпис На ПроизводотКрпа Големина : ОКОЛУ 56*45СММрежа : 199*153Тема : 39colors*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

Черни котки на чаши са изчислили бродерия бод САМ 11CT печатни 14ct комплекти на кръстат бод DMC комплекти на кръстат бод комплект за бродиране карикатура

20.80 -42 % BGN 12.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 21*38cmголемина на слика за : 11* 28cm11ct : крпа големина 27*48cmголемина на слика 17*38cmт hreads : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Ръкоделие, САМ DMC 14CT 11CT кръст бод, комплекти за бродерия комплекти от елегантни цветове кафе чаша чай кръст Бод начало декор

13.74 -49 % BGN 7.00

Опис : Големина(W*H)на платно : 27cm*44cm ( 14 CT ) , 35cm*54cm ( 11 КТ ) Боја (Embroidering ткаенина) : БелаПакет Содржина : Embroider крпа *1...

Комплекти за бродерия бод 14CT 11ct тропически риби 3 DIY Занаятите ръкоделие DMC подсчитанные комплекти за бродерия на кръст, за да украсят дома

31.50 -49 % BGN 16.00

Крстот Крои Колекции 14 CT 11 CT Тропска риба 3 DIY Занает Везана DMC Смета Крстот Бод Поставува за Везови Дома декорацијаНа Бакнеж на Волкот!DIY 11 CT14 CT DMC Смета Крстот Бод Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација Занаети парчеFreeshipping Машкиот Лав! DIY 11 CT DMC Смета Крстот Бод Комплет се Поставува За Везана Везови Игли за Плетење Занаети парчеМали Прекрасна Куче! DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Поставува за Везови Игли за Плетење Везана Free DIY Везана Мечо и Свињи (2) DMC Смета Димензии Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Занаети парче2015 година Нови Bald eagle& СоколХрабри и мудри DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеБесплатни семејството на слоновите 14 CT 11 CT DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеПрекрасен Град Мачка ! Смета 14 CT Крстот Бод DIY Везана Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење трговија на Големо Слободен Мрзливи Мачка ! DIY Смета Крстот Бод Поставува 11 CT 14 CT Колекции За Везана Везови КрстБод игли за плетење трговија на Големо Големина : 27cm*56cm (14 CT )35cm*68cm (11 CT )

Ръкоделие, бродерия, САМ DMC ВАЗа живопис всички цветя цъфтят заедно комплекти на кръстат бод, модел подсчитанный кръст шевове декор

BGN 36.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 44x37cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

JoySunday cross stitch комплекти ръкоделие набор от любителите на красивата Розова градина фигура 14CT 11CT памук живопис подарък художествена фабрика на едро

28.98 -45 % BGN 16.00

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Пикник пейзажи подсчитанные комплекти на кръстат бод за бродерия САМ ръкоделие 14CT 11CT DMC кръстат бод модели занаяти Европа стил

54.40 -45 % BGN 30.00

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 61*48cmголемина на слика за : 51* 38cm11ct : крпа големина 77*60смголемина на слика 67*50cmт hreads : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

Бродерия счетным кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC Color САМ Arts Собственоръчно Decor-Катедралата св. Василий

47.82 -21 % BGN 38.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Св...

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-a Kiss at Midnight

90.69 -25 % BGN 68.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Бакнеж на Полноќ Од : М&W Ecommerce, Inc ...

Ръкоделие.за бродерия, САМ DMC 14CT печат красиви цветя карамфили Грейс кръстат бод комплекти на кръстат бод декор на плавателни съдове

BGN 41.58

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 59 X45cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМ живописни засаждане, комплекти, 14ct Меркурий, комплекти за бродерия, 0111

95.62 -45 % BGN 53.00

Ова е крстот бод.Бода : 220 W X 275 HГолемина на слика : 40 x 50cmПлатно големина: 46x56cmподатоци за повикување само точни податоци во согласност со производот што сте го добиле

Fantasy Butler earl garden Printed Платно DMC Брои Кръст Бод Комплекти printed Cross-stitch set бродерия ръкоделие

47.20 -30 % BGN 33.00

Фантазијата Батлер ерл градина Печатени Платно DMC Смета Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ръкоделие,за бродиране, САМ DMC религия кръста на християнството светлина комплекти на кръстат бод, изкуство модел брои кръст-шиене декор

BGN 35.17

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 55x44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, бродерия, САМ DMC 14CT печат комплекти на кръстат бод прозорци странични пейзажи удобен морски бриз кръст Бод декор

BGN 38.37

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 54 X45cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Fishxx Cross Stitch Kit cross221-13 animal print fabricwater-soluble pattern

31.20 -26 % BGN 23.00

desciptionрамкаbackground2вез, површинабоја на линијаполарна мечка мајка и син105 * 117светло сина60%26 боја околуизбор на египетскиот премиум памук вез , dmc везови најдобрата алтернатива , по поставите повеќе од 70% 100% линија волуменслика на мерење18cm * 22cmслика на мерење24cm * 27cmизвезена платно за мерење28cm * 32cmизвезена платно за мерење34cm * 37cmпредлагам монтажа38cm * 42cmпредлагам монтажа44cm * 47cmцената на целосен сет : 414ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct односно обично во решетки везени крпа , по инч 11 мали решетки , 3 акции вез , ниту еден посебен користете 2 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .злато опашка 26 # иглазлато опашка 24 # иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hd тешки цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .цртежи екранот1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Кръст бод преброяване САМ Needlewo handmaderk безплатни комплекти на кръстат бод за бродерия, игли за плетене Риболов agujas de tejer

34.69 -48 % BGN 18.00

Вез крстот пребројување на DIY Needlewo handmaderk Слободен Крст Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Риболов agujas де tejerscenery agujas де tejerDmc Смета Слободен Крст Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Руралните куќа4 Сезони дома декорација 11 CT DIY Везана парче2015 година Нови DIY Везана Четири сезона во кабинатаПролет Зима DMC Димензии Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеСнежните Ноќ на Божиќ!11 CT 14 CT Смета Везови Крстот Бод Колекции За Везана Игли за Плетење рачно изработени Занаетчиски Бесплатни DIY Везана Пари дрво (триптих) DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеБесплатни DIY Везана 14 CT 11 CT Калинка DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеDIY Везана џунглата поток DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парче2015 година Нови DIY Везана Село кабината DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеБесплатни Дома декорација 11 CT Шарени паун DIY Везана DMC Смета Крстот Бод за Полнење за Везови Игли за Плетење Занает парчеГолемина : 47cm*37cm (14 CT )59cm*45см (11 CT )

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.