• Новинка
Тлъста котка, вълк животно diy една карикатура, живопис DMC 11CT шаблон, отпечатани върху плата китайски комплекти на кръстат бод ръкоделие бродерия набор от

Тлъста котка, вълк животно diy една карикатура, живопис DMC 11CT шаблон, отпечатани върху плата китайски комплекти на кръстат бод ръкоделие бродерия набор от

резултат:
BGN 19.18
BGN 11.00 -43 %

Брой продукти
Налично


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 6.99
/set US $ 5.82
/set US $ 4.49
/set US $ 4.36
/set US $ 4.49
/set US $ 4.99
/set US $ 4.99
/set US $ 4.99
/set US $ 4.74
/set US $ 4.36
/set US $ 4.99
/set US $ 5.80
/set US $ 5.49
/set US $ 6.4
/set US $ 6.4
/set US $ 5.09
/set US $ 5.88
/set US $ 3.77
/set US $ 6.71
/set US $ 8.15
/set US $ 6.11
/set US $ 6.83
/set US $ 7.55
/set US $ 7.55
/set US $ 5.69
/set US $ 9.53
/set US $ 6.11
/set US $ 10.91
/set US $ 5.17
/парче US $ 8.15
/set
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 26cm*33 cm ( 14 CT ) , 35cm*42cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 13 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.46
/set US $ 5.99
/set US $ 7.03
/set US $ 4.19
/set US $ 7.97
/set US $ 4.61
/set US $ 5.45
/set US $ 5.04
/set US $ 10.08
/set US $ 7.55
/set US $ 5.45
/set US $ 4.19
/set US $ 6.29
/set US $ 5.04
/set US $ 5.87
/set US $ 5.87
/set US $ 8.09
/set US $ 5.93
/set

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
11ct печатни, 11CT печат, 14CT печат, печатни 14ct
Стил:
Европа
търговска марка:
Весела Неделя
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Вид На Модела:
Растение
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
Чанта PVC
Кръст бод плат CT номер:
14CT или 11CT
Тип Тъкани:
Памук
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация

Избор на купувачи

Fantasy Butler earl garden Printed Платно DMC Брои Кръст Бод Комплекти printed Cross-stitch set бродерия ръкоделие

47.20 -30 % BGN 33.00

Фантазијата Батлер ерл градина Печатени Платно DMC Смета Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Бродерия кръст преброяване САМ ръкоделие безплатно кръстат бод комплекти за бродерия игли за плетене плаж пейзажи agujas де tejer

26.30 -51 % BGN 13.00

Вез крстот пребројување на DIY Везана Слободен Крст Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Плажа сценографијата agujas де tejerDmc Смета Слободен Крст Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Руралните куќа4 Сезони дома декорација 11 CT DIY Везана парче2015 година Нови DIY Везана Четири сезона во кабинатаПролет Зима DMC Димензии Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеСнежните Ноќ на Божиќ!11 CT 14 CT Смета Везови Крстот Бод Колекции За Везана Игли за Плетење рачно изработени Занаетчиски Бесплатни DIY Везана Пари дрво (триптих) DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеБесплатни DIY Везана 14 CT 11 CT Калинка DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеDIY Везана џунглата поток DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парче2015 година Нови DIY Везана Село кабината DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеБесплатни Дома декорација 11 CT Шарени паун DIY Везана DMC Смета Крстот Бод за Полнење за Везови Игли за Плетење Занает парчеГолемина : 39cm*28cm (14 CT )48cm*34cm (11 CT )

Fishxx Cross Stitch Kit cross221-13 animal print fabricwater-soluble pattern

31.20 -26 % BGN 23.00

desciptionрамкаbackground2вез, површинабоја на линијаполарна мечка мајка и син105 * 117светло сина60%26 боја околуизбор на египетскиот премиум памук вез , dmc везови најдобрата алтернатива , по поставите повеќе од 70% 100% линија волуменслика на мерење18cm * 22cmслика на мерење24cm * 27cmизвезена платно за мерење28cm * 32cmизвезена платно за мерење34cm * 37cmпредлагам монтажа38cm * 42cmпредлагам монтажа44cm * 47cmцената на целосен сет : 414ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct односно обично во решетки везени крпа , по инч 11 мали решетки , 3 акции вез , ниту еден посебен користете 2 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .злато опашка 26 # иглазлато опашка 24 # иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hd тешки цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .цртежи екранот1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Безплатен комплект за кръстат бод риболов 14-11CT Африка Тигър на дърво заедно DIY Занаятите DMC сметнал комплекти на кръстат бод

31.68 -49 % BGN 16.00

Слободен Крст Бод Комплет риболов 1411 CT Африкански Тигар на дрвото заедно DIY Занает DMC Смета Крстот Бод Колекции за ВезовиНа Бакнеж на Волкот!DIY 11 CT14 CT DMC Смета Крстот Бод Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација Занаети парчеFreeshipping Машкиот Лав! DIY 11 CT DMC Смета Крстот Бод Комплет се Поставува За Везана Везови Игли за Плетење Занаети парчеМали Прекрасна Куче! DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Поставува за Везови Игли за Плетење Везана Free DIY Везана Мечо и Свињи (2) DMC Смета Димензии Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Занаети парче2015 година Нови Bald eagle& СоколХрабри и мудри DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеБесплатни семејството на слоновите 14 CT 11 CT DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеПрекрасен Град Мачка ! Смета 14 CT Крстот Бод DIY Везана Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење трговија на Големо Слободен Мрзливи Мачка ! DIY Смета Крстот Бод Поставува 11 CT 14 CT Колекции За Везана Везови КрстБод игли за плетење трговија на Големо Големина : 44cm*35cm (14 CT )55cm*43cm (11 CT )

Ръкоделие, бродерия, САМ DMC ВАЗа живопис всички цветя цъфтят заедно комплекти на кръстат бод, модел подсчитанный кръст шевове декор

BGN 36.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 44x37cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, DMC кръстат бод, 14CT печат комплекти за бродерия класическа красота, благодат уникално изкуство Кръстосани шевове, само на ръчен декор

BGN 43.02

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 54 X41cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ново Ръкоделие,за бродерии, САМ DMC Retro маслени бои vase flower Cross stitch комплекти, Art Pattern брои Cross-Етикети decor

BGN 36.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 54x44cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

JoySunday китайски кръстат бод Завет делфини DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол с трапезария и ресторант, хотел живопис

45.07 -40 % BGN 27.00

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Кръст бод преброяване САМ Needlewo handmaderk безплатни комплекти на кръстат бод за бродерия, игли за плетене Риболов agujas de tejer

34.69 -48 % BGN 18.00

Вез крстот пребројување на DIY Needlewo handmaderk Слободен Крст Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Риболов agujas де tejerscenery agujas де tejerDmc Смета Слободен Крст Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Руралните куќа4 Сезони дома декорација 11 CT DIY Везана парче2015 година Нови DIY Везана Четири сезона во кабинатаПролет Зима DMC Димензии Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеСнежните Ноќ на Божиќ!11 CT 14 CT Смета Везови Крстот Бод Колекции За Везана Игли за Плетење рачно изработени Занаетчиски Бесплатни DIY Везана Пари дрво (триптих) DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеБесплатни DIY Везана 14 CT 11 CT Калинка DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеDIY Везана џунглата поток DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парче2015 година Нови DIY Везана Село кабината DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети Дома декорација парчеБесплатни Дома декорација 11 CT Шарени паун DIY Везана DMC Смета Крстот Бод за Полнење за Везови Игли за Плетење Занает парчеГолемина : 47cm*37cm (14 CT )59cm*45см (11 CT )

JoySunday cross stitch комплекти ръкоделие набор от любителите на красивата Розова градина фигура 14CT 11CT памук живопис подарък художествена фабрика на едро

28.98 -45 % BGN 16.00

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Elk Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set търговия на Едро с животни китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

25.90 -42 % BGN 15.00

Elk Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите Животни трговија на Големо Кинески Крстбод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

JoySunday crosstitch син и бял порцелан цвете vaseDMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант, хотел, магазин живопис

24.48 -39 % BGN 15.00

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Комплекти за бродерия бод 14CT 11ct тропически риби 3 DIY Занаятите ръкоделие DMC подсчитанные комплекти за бродерия на кръст, за да украсят дома

31.50 -49 % BGN 16.00

Крстот Крои Колекции 14 CT 11 CT Тропска риба 3 DIY Занает Везана DMC Смета Крстот Бод Поставува за Везови Дома декорацијаНа Бакнеж на Волкот!DIY 11 CT14 CT DMC Смета Крстот Бод Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација Занаети парчеFreeshipping Машкиот Лав! DIY 11 CT DMC Смета Крстот Бод Комплет се Поставува За Везана Везови Игли за Плетење Занаети парчеМали Прекрасна Куче! DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Поставува за Везови Игли за Плетење Везана Free DIY Везана Мечо и Свињи (2) DMC Смета Димензии Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Занаети парче2015 година Нови Bald eagle& СоколХрабри и мудри DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеБесплатни семејството на слоновите 14 CT 11 CT DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети парчеПрекрасен Град Мачка ! Смета 14 CT Крстот Бод DIY Везана Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење трговија на Големо Слободен Мрзливи Мачка ! DIY Смета Крстот Бод Поставува 11 CT 14 CT Колекции За Везана Везови КрстБод игли за плетење трговија на Големо Големина : 27cm*56cm (14 CT )35cm*68cm (11 CT )

56 * 45 ръкоделие, САМ DMC кръстат бод, комплект за бродиране комплект, сняг пейзаж Къща Вила модели на кръстат бод, стенни живопис

37.06 -49 % BGN 19.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаОпис На ПроизводотКрпа Големина : ОКОЛУ 56*45СММрежа : 199*153Тема : 39colors*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМ живописни засаждане, комплекти, 14ct Меркурий, комплекти за бродерия, 0111

95.62 -45 % BGN 53.00

Ова е крстот бод.Бода : 220 W X 275 HГолемина на слика : 40 x 50cmПлатно големина: 46x56cmподатоци за повикување само точни податоци во согласност со производот што сте го добиле

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.