• Новинка
Бамбуков чай тава естествено домашно използване на чай масичка личен кунг-фу чаена церемония тава чай инструмент Quad Mini pallet One world дзен

Бамбуков чай тава естествено домашно използване на чай масичка личен кунг-фу чаена церемония тава чай инструмент Quad Mini pallet One world дзен

резултат:
BGN 63.98

Брой продукти
Налично


Име
Бамбус Чај Маса Служат Лента
Материјал
Бамбус
Димензии
Големина : 29cm 29cm 7cm на Цена : $39.99 прибл. 1.5 кг
Големина : 39cm 39cm 7cm на Цена : $59.99 (volum тежат 4.5 по пакување) прибл. 2.5 кг по пакување
Потекло : Кина
Превозот : БЕСПЛАТЕН превозот во Светот
Опис
Оваа лента е погоден за Gongfu-стил чај услуга за 1-2 лица за користење на Gongfu teaware.
Answer : ___________________________ Note : прикажан чај поставите е прикажана за илустрација само. Тоа мора да се купи одделно.
Сите тежини и димензии се приближни.

Подробности

търговска марка:
Приказен Рицар
Материал:
бамбук

Избор на купувачи

260 мл японски груба керамика чайник Кунг-Фу чай чайник Puer кафе реколта Bg печка четиридесет гърне творчески Керамични начало декор

119.02 -34 % BGN 79.00

Бренд ZEETOON Материјал Грубата Керамика Име Јапонски Стил Teapot Занает рачно изработени, Ru печката, Рачно Насликани Големина10*15cm Капацитет : 260ml Пакет Листа1 PC Teapot (Без Други Чај Сет) Пакет Безбедност пакување области на ПрименаЧај соба, дневна соба, канцеларија

OBR неръждаема стомана чай филтър-цедка на притежателя чай Infuser окото гевгир чаша чаша губим листа, кафе, подправки филтър

7.98 -25 % BGN 6.00

Добредојдовте на OBR фабрика продавница,се надевам дека ќе имаат прекрасно шопинг искуство во нашата продавница!!OBR Нерѓосувачки Челик Чај Филтер Цедилка Носителот Чај Infuser Мрежа Colander Кригла Првенство Лабава Лист Кафе Зачин ФилтерПроизвод Параметри : Име На Производот : Не ' Рѓосувачки Челик Чај Филтер Материјал : Нерѓосувачки Челик Производ Во Боја : СребренаГолемина на : 8.8 cm *7.55 m / 3.46*2.95"Производ вклучува : 1pcs *Нерѓосувачки Челик Чај ФилтерЗабелешка : ве Молиме забележете дека сите големини и бои може да имаат малку отстапување од страна на прирачник за мерење и прикажување на екранот.Производ Карактеристики : 100% Сосема Нов Производ, Направена од Казна Материјал, Colander, Drinkware Убаво Нерѓосувачки Челик Материјал : нетоксични, отпорни и Екопријателски, лесен за чистење поради мазната површина...

Класически китайски горещ чай Кунг Фу от масивно дърво бамбук супени тави с различни размери и модели

BGN 15.98

ИмеTasteful Бамбус Чај Маса Служат ЛентаМатеријалБамбусДимензииГолемина : 34cm 22cm 6cm на Цена : $29Големина : 38cm 26cm 6cm на Цена : $39Големина : 25cm 18cm 6cm на цена $24Потекло : КинаОписОваа лента е погоден за Gongfuстил чај услуга за 12 лица за користење на Gongfu teaware.Answer : ___________________________ Note : прикажан чај поставите е прикажана за илустрација само...

Китайски Лунцюань селадон порцелан ръчно Кунг-Фу Китай чаени чаши чинийка, купа 35 мл лилаво устата на риба чаша чайник високо качество

25.44 -14 % BGN 22.00

Кинески Longquan Celadon Порцелански Прирачник Кунг Фу Teacup и Saucer Tea Сад 40ml Кинески Чај Тенџере Кафе Висок Квалитет2009.9 Longquan Celadon Порцелан во Longquan Печката Станува Светско Наследство Странски Гости се посета на нашата работилница на Longquan Celadon Следниве се Изложбени Хали на Longquan Celadon Тенко Тело, Дебел Глазура Дебели глазура форма јасно earthworm зрно не ја додадете која било хемиски суровини, чисто природни материјали, влажна текстура, се карактеризира со Природата се Направи рачно работа е внимателни, ретки висококвалитетни стоки

Сладък Лък Анти-Прах Меки Силиконови Капачки За Покриване На Чаша Кафе, Чай Чаша Всасывающее Уплътнение На Капака Запечатани Смукателна Делото Чаша На Кутията

BGN 1.58

Опис : 100% Сосема нов и висок квалитетАнтипрашина и против пролизгување.Висока работна температура од 40 степен целзиусови степени до 230 степен целзиусови степени.Секогаш чувајте ги вашите чаши за пиење и филџани кафе хигиенски исправна и чиста.Магијата капак нов стил прекрасна овошје и десерти дизајни вклучуваат торта, јагоди, цреши, јаболка, ананас ....

Китайската Рисувани На Ръка Керамика Керамика Вино 1 Саке Гърне + 4 Чаши Саке И Подобни Ръчно Изработени Китайски Чайник Керамика, Порцеланови Чаши Саке Набор От

41.42 -42 % BGN 24.00

Janpanese Handpainted Рачно Изработени Керамика И Порцелан, Керамика Доброто Вино Сет 1 Доброто Тенџере + 4 Доброто ЧашиСовршен 5 Парче Јапонски Доброто Сет(Вклучувајќи 1 доброто тенџере и 4 чаши) Големина : Доброто готвење : Калибар : 5cm,Висина : 14cm,Капацитет : 150ml Доброто чаши : Калибар : 4cm,Висина : 4cm Материјал : Керамички,Доведе слободни, Нетоксични, невкусна;Висок квалитет, рачно изработени, природни, висок степен на керамика Погоден за dishwashers, микробранови печки, фрижидери, печки и така натаму Убаво и совршен подарок за себе си и вашите пријатели или собирање на Функцијата : Совршен 5 Парче Јапонски Доброто Сет(Вклучувајќи доброто тенџере и 4 чаши) Материјал : Керамички Сертификација : CIQ Тип : Доброто & Чај Поставите Големина : Доброто готвење : Калибар : 5cm Висина : 14cm Капацитет : 150ml Доброто чаши : Калибар : 4cm Висина : 4cm Капацитет : 40ml Јапонски Технологија,Традиционални Занаетчиски Рака Подготвени Ретро Куќа,Генијален ШишеУстата Дизајн Спречува Истекување Вода...

Японски Стил Стари Чаени Чаши Печки Промяна Глазура Груба Керамика Кунг-Фу Чай Чаена Чаша Puer Чаена Чаша Творчески Капитанът На Чаши

23.98 -33 % BGN 16.00

Бренд ZEETOON Материјал Грубата Керамика Име Јапонски Стил Teac до Занает рачно изработени, Глазура Големина6.8*3.8 cm Капацитет : 50мл Пакет Листа1 PC Teacup (без Други Чај во Собата)Пакување Безбедно пакување области на ПрименаЧај соба, Дневна соба, службеници e

безплатна доставка Kamjove tea cup water filter with cup капак elegant cup filter tea pot термостойкая автомобили чаша

26.88 -22 % BGN 21.00

Изјава : почитувани, ако производот или пакет имате било какви прашања, ве молиме веднаш испратете емаил до нас, немојте да спор, ние ќе ги реши сите проблеми, ве молиме да не грижете се!start Isv Module Wrap6714end Isv Module Wrap6714

550 мл истински Yixing чайник майстор на ръчно изработени китайското здраве лилаво глинено бионический гърне творчески ретро чайник Zisha Chunhua Qiushi

653.26 -35 % BGN 425.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Purp ле Кал Име Yixing Teapot Bionic Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

1бр мода здрав стъклен чайник просто огнеупорни прозрачна кана с чайник домакински чайник, определени JO 1059

27.01 -7 % BGN 25.00

Опис : Член име : Стакло TeapotМатеријал : Висок temerpature отпорни на СтаклоБоја : јасноКапацитет : 1200 ML,1600 MLЕдиница тежина : околу 550 G / PC,650 G / PCAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.