• Новинка
Класически китайски горещ чай Кунг Фу от масивно дърво бамбук супени тави с различни размери и модели

Класически китайски горещ чай Кунг Фу от масивно дърво бамбук супени тави с различни размери и модели

резултат:
BGN 15.98

Брой продукти
Налично


Име
Tasteful Бамбус Чај Маса Служат Лента
Материјал
Бамбус
Димензии
Големина : 34cm 22cm 6cm на Цена : $29
Големина : 38cm 26cm 6cm на Цена : $39
Големина : 25cm 18cm 6cm на цена $24
Потекло : Кина
Опис
Оваа лента е погоден за Gongfu-стил чај услуга за 1-2 лица за користење на Gongfu teaware.
Answer : ___________________________ Note : прикажан чај поставите е прикажана за илустрација само. Тоа мора да се купи одделно.
Сите тежини и димензии се приближни.

Подробности

търговска марка:
Приказен Рицар
Материал:
бамбук

Избор на купувачи

Керамични чай кунг фу 1 Кана с 6 чаени чаши приготвяне на чай и за приготвяне на чай и панаирните чаша изискан дизайн за чаени сервизов или подаръци B026

BGN 79.81

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА JUSEN ЧАЈ ПОСТАВИ ПРОДАВНИЦАВнимание За Руски Пријатели : 1 Ве молиме пополнете ги твоето полно име, вклучувајќи го вашето име, средно име и презиме при донесувањето на плаќање.2...

Японски Стил Стари Чаени Чаши Печки Промяна Глазура Груба Керамика Кунг-Фу Чай Чаена Чаша Puer Чаена Чаша Творчески Капитанът На Чаши

23.98 -33 % BGN 16.00

Бренд ZEETOON Материјал Грубата Керамика Име Јапонски Стил Teac до Занает рачно изработени, Глазура Големина6.8*3.8 cm Капацитет : 50мл Пакет Листа1 PC Teacup (без Други Чај во Собата)Пакување Безбедно пакување области на ПрименаЧај соба, Дневна соба, службеници e

200 мл истински Yixing чайник птица Лотос Дракон яйца гърне лилава глина Dahongpao мръсотия приставката кана майстор на ръчно изработени китайски чай

363.02 -35 % BGN 236.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Dahongpao Кал Име Yixing Teapot Змеј Јајца Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

Нов 1бр високо качество 1.5 л малък сладък водна емайл чайник удебеляване на малък Кунг-Фу чайник газ тип индукционная готварска печка, чайник

70.24 -15 % BGN 60.00

Бренд : WSHYUFEI Производ : Литургија материјал : метал Капацитет : 1000ml / 1500ml / 2000ml Пратката 1, Сите нарачки ќе бидат испратени во 12 работни дена по вашата исплата потврди...

OBR неръждаема стомана чай филтър-цедка на притежателя чай Infuser окото гевгир чаша чаша губим листа, кафе, подправки филтър

7.98 -25 % BGN 6.00

Добредојдовте на OBR фабрика продавница,се надевам дека ќе имаат прекрасно шопинг искуство во нашата продавница!!OBR Нерѓосувачки Челик Чај Филтер Цедилка Носителот Чај Infuser Мрежа Colander Кригла Првенство Лабава Лист Кафе Зачин ФилтерПроизвод Параметри : Име На Производот : Не ' Рѓосувачки Челик Чај Филтер Материјал : Нерѓосувачки Челик Производ Во Боја : СребренаГолемина на : 8.8 cm *7.55 m / 3.46*2.95"Производ вклучува : 1pcs *Нерѓосувачки Челик Чај ФилтерЗабелешка : ве Молиме забележете дека сите големини и бои може да имаат малку отстапување од страна на прирачник за мерење и прикажување на екранот.Производ Карактеристики : 100% Сосема Нов Производ, Направена од Казна Материјал, Colander, Drinkware Убаво Нерѓосувачки Челик Материјал : нетоксични, отпорни и Екопријателски, лесен за чистење поради мазната површина...

Китайската Рисувани На Ръка Керамика Керамика Вино 1 Саке Гърне + 4 Чаши Саке И Подобни Ръчно Изработени Китайски Чайник Керамика, Порцеланови Чаши Саке Набор От

41.42 -42 % BGN 24.00

Janpanese Handpainted Рачно Изработени Керамика И Порцелан, Керамика Доброто Вино Сет 1 Доброто Тенџере + 4 Доброто ЧашиСовршен 5 Парче Јапонски Доброто Сет(Вклучувајќи 1 доброто тенџере и 4 чаши) Големина : Доброто готвење : Калибар : 5cm,Висина : 14cm,Капацитет : 150ml Доброто чаши : Калибар : 4cm,Висина : 4cm Материјал : Керамички,Доведе слободни, Нетоксични, невкусна;Висок квалитет, рачно изработени, природни, висок степен на керамика Погоден за dishwashers, микробранови печки, фрижидери, печки и така натаму Убаво и совршен подарок за себе си и вашите пријатели или собирање на Функцијата : Совршен 5 Парче Јапонски Доброто Сет(Вклучувајќи доброто тенџере и 4 чаши) Материјал : Керамички Сертификација : CIQ Тип : Доброто & Чај Поставите Големина : Доброто готвење : Калибар : 5cm Висина : 14cm Капацитет : 150ml Доброто чаши : Калибар : 4cm Висина : 4cm Капацитет : 40ml Јапонски Технологија,Традиционални Занаетчиски Рака Подготвени Ретро Куќа,Генијален ШишеУстата Дизајн Спречува Истекување Вода...

Робот От Неръждаема Стомана Ракета Маймуна Под Формата На Насипни Листа Инфузор За Чай Филтър Билкови Подправки Цедка Дифузер По Целия Свят Магазин

BGN 2.98

Спецификација : Материјал : Нерѓосувачки челикБоја : СребренаОблик : МајмунТежина : Околу.32gРоботот Големина : прибл.8см*4.5 cm*2.5 cm / 3.15"*1.77"*0.98"Фах големина : прибл.6.3 см*4.3 cm*0.3 цм / 2.48"*1.69"*0.12"(За какви било детали за големината на,ве молиме погледнете на сликата)Карактеристики : Изработени од нерѓосувачки челик,тоа е издржлив,rustless,лесен за употреба и чистењеКористете ја оваа шармантна робот не ' рѓосувачки челик чај infuser да се подготви вашата омилена лабава чајНеговите раце и рацете се движат за да креирате сопствени одговара на вашиот омилен чај криглаОстатокот на него се вклучени капе лента кога вашиот чај е steeped...

Чаша 1бр от неръждаема стомана чаена чаша 60 мл 140 мл 240 мл преносим открит пътуване къмпинг сгъваема сгъваема Чаша с брелком

7.34 -18 % BGN 6.00

Чаша од Нерѓосувачки Челик Чај Првенство 60ml 140ml 240ml Преносни Отворено Туристички Кампување Виткање Расклопна Чаша Со Keychain

Нови продукти китайски 300 мл кана топлоустойчиви стъклени хранителни чайници с вътрешен филтър дом и офис лесно да се вземе саксия

33.79 -50 % BGN 17.00

300 ML чај тенџере со филтер,шарени носителот,храна одделение стакло ,од не ' рѓосувачки челик маскаПочитувани купувачи, сега кога ќе го купите чај во собата,ќе добиете бесплатен подарок од нас.1 кеса испрати по случаен избор.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.