• Новинка
Цзяннань воден град ръчно рисувани керамични изделия Кунг-Фу чаени чаши чаена лампа Puer чаша кутия

Цзяннань воден град ръчно рисувани керамични изделия Кунг-Фу чаени чаши чаена лампа Puer чаша кутия

резултат:
BGN 69.15
BGN 55.00 -20 %

Брой продукти
Налично


Подробности

търговска марка:
СИНЧИ
Брой потребители:
6
Материал:
Керамични
Време за излизане на пазара:
Пролетта на 2017 г.
Произход:
Дэхуа Китай

Избор на купувачи

9 бр. компл черен японски Дзен Кунг Фу чай керамика, ръчно рисувани източване на керамика чаша чайник Справедливата чаша филтър творчески начало декор

385.74 -35 % BGN 251.00

Бренд ZEETOON Керамички Материјал, Керамика Име 9 PCS Поставите Зен Јапонски Кунг Фу чај го поставите рачно изработени Занаетчиски, Глазура, Рачно Насликани Големина на СЛ...

Дзен бамбук чаен поднос за кафе масата китайски поднос Кунг Фу чаен поднос пътуване преносим бамбукови влакчета чайник

80.10 -13 % BGN 70.00

QINSE Чај ЛентаПроизвод детали : Бренд : ЗЕН Е БАМБУСМатеријал : Влакно ткаени бамбусДимензија : 40(L)*14((W)*2(H) cmКопче за функција : Влакно ткаени бамбус е густина е поголема од заеднички бамбус е и повеќе уметнички и корисни.Влакно ткаени бамбус е направен од страна на компресирање "насоки" од бамбус ленти под интензивен притисок, додека со користење на топлиначувствителнинискоVOC лепило...

Различни творчески подвижни чай филтър стъклена кана и чаши за вино комплект микровълнова печка, миялна машина, чайник сейф гърне

36.48 -10 % BGN 33.00

Материјал : Монтажни Филтер На Стакло Teapot / GiftsetДимензија и Капацитетот : ( ве Молиме погледнете го подолу означени фотографии )Stainer : Монтажни стакло, од не ' рѓосувачки челик цедилкаОтпорни на топлина : 30 ~ + 150 centi степенВештини : РакаРазнесениПакет : безбедност кутија пакет, ( ве Молиме да го изберат правото варијанта како сакате )Повеќе ПроизводиПревозот за Сите нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 Работни часа на плаќање проверка Ние само брод да се потврди цел адреса...

Японски стил бамбук секция чайник груба керамика Puer чайник Кунг-Фу чай кафе машина с филтър творчески начало декор

100.94 -35 % BGN 66.00

Бренд ZEETOON Материјал Грубата Керамика Име Јапонски Стил Бамбус Дел Teapot Занает рачно изработени, Глазура Големина10.5*17cm Капацитет : 500ml Пакет Листа1 PC Teapot (без Други Чај во Собата)Пакување Безбедно пакување области на ПрименаЧај соба, Дневна соба, службеници e

6 бр. / лот кунг-фу чай керамична композиция целия пакет емайл лилаво модел на Японският стил е малка чаша чай

28.64 -6 % BGN 27.00

Материјал : керамички Листа ing : 6pcs / број 6 КОМПЈУТЕРИ / многу Кунг Фу чај керамички состав целиот пакет глеѓ пурпурна шема Јапонски стил на мала чаша чај Пратката 1, Сите нарачки ќе бидат испратени во 12 работни дена по вашата исплата потврди...

110cc истински Yixing чайник китайски здравословен лилаво глинено малка лъжичка каменна саксия майстор Циша Кунг-Фу чай зелен чайник

298.03 -35 % BGN 194.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Duan Кал Име Yixing Teapot Мал камен лажичка Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

260cc истински Yixing чайник Xi Shi гърне лилаво глинен чайник всички ръчно изработени китайски чай Zisha Чай Maker творчески начало декор

113.10 -35 % BGN 74.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Зелена Кал Име Yixing Teapot Xi Ши Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

75 мл Цзиндэчжэнь бутикови керамични Фамилья Роза порцелан цвете Бог чаена чаша реколта майстор чаша Кунг-Фу чай джентълмен чаена чаша

36.46 -34 % BGN 24.00

Бренд ZEETOON Материјал Керамички Име Бутик Керамички Teacup Занает рачно изработени Рачно Насликани Famille се Зголеми Порцелански Големина на СЛ...

Пинни Цзиндэчжэнь Китай син и бял порцелан чай китайски Кунг-Фу чаша и чинийка, стари керамични супени комплекти coffee maker

140.80 -10 % BGN 127.00

започнетекрајотИме : Кинески Конг Фу Чај ПоставуваМатеријал : КерамичкиГолемина : Како На СликатаTeapot Капацитет : Како На СликатаПроцесот Тип : Рачно ИзработениПотекло : Jingdezhen КинаПакетот вклучува : 1x TeasetКористете Опсег : применливи за чај, зелен чај, црн чај, миризливи чај, занает чај, овошје, чај пиење пиво и се препорачува од дома чај секојдневна или професионална употреба.Карактеристики : Лесен за користење, лесен.Одличен избор за домашна употреба, патување и kinki.Апликацијата Област : Дневна Соба,Службеници,Чај СобаПодготовка на чаша чај,вкусил нејзината вкус,уживате во вашиот животПодготовка на чаша чај,вкусил нејзината арома,во добра здравствена состојба1...

Нефрит Махагон Твърдо Махагон База Чайник Ваза База Занаяти Украса Тава Резба Чайник Офис, Хотел Декорация На Дома, Украшение

61.26 -35 % BGN 40.00

Бренд ZEETOON Материјал Црвено Дрво Име Црвено Дрво Декорација База Занает рачно изработени Големина на СЛ Пакет Листа 1Чај Поставите Пакет Безбедно Пакет Листа на области на Примена Чај Соба Дневна Соба Канцеларија

Най-добрите електрически от неръждаема стомана ръчен кафе вспениватель мляко пръчка мач размахване вспениватель на мляко, капучино и лате, чайник W / 2 corolla

26.70 -10 % BGN 24.00

Оваа рачни млеко frother дефинитивно ќе се направи досадно шолја кафе многу повеќе да се забавуваат со frothing до вашето млеко за помалку од 20 секунди...

TANGPIN бамбукови супени тави домакински чаена дъска бамбуков чай кафе чай комплекти кунг фу

BGN 447.94

Топло совети : 1 : Русија и Белорусија, купувачите треба да го напише целото име и презиме .2 : Бразил, Аргентина, Канада, царинење стапка е многу бавно.3 : Ако сте во можност да ги пратите на пакетот или не сте го добиле вашиот заврши,ве молиме да ни даде порака, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.За промет на големо клиенти : 1.Ако имате сопствен чај продавница или teaware трговците на мало,pls не двоумете се да ме контактирате во секое време,ние може да понуди трговија на големо цена за вас,ви благодариме.2.Трговија на големо клиенти pls контактирајте го на оваа емаил : tangpintea at(@)163.com3.Нашата фабрика нуди прилагодено на вашето лого,тоа е во ред,добредојдени да се одржи редот од нас.4...

90 мл новата китайска чаена чаша термостойкая пиенето на чаша с прозрачна бира, вино чаена чаша елегантна прозрачна утайка от чаша чаена чаша нестандартен подарък

17.60 -32 % BGN 12.00

90ml Новиот Кинески Teacup Отпорни на Топлина Пиење Чаша Транспарентен Пиво Вино Чај Првенство Домот Јасно Кафе Чај Сад Новина Подарок​· Русија и Белорусија, купувачите треба да го напише целото име и презиме...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.