• Новинка
200cc истински Yixing чайник майстор на ръчно изработени тиква гърне китайски лилаво глинен чайник Zisha coffee maker творчески начало декор

200cc истински Yixing чайник майстор на ръчно изработени тиква гърне китайски лилаво глинен чайник Zisha coffee maker творчески начало декор

резултат:
BGN 97.42
BGN 63.00 -35 %

Брой продукти
Налично


Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда qingshui Кал Име Yixing Teapot Пастирски Gourd Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ. Капацитет : 200cc Пакет Листа 1 PC Teapot (Без Teacup) Пакување Безбедност Пакување области на Примена Чај Соба Дневна Соба Канцеларија

Подробности

търговска марка:
ZEETOON
Материал:
Purpurea Глина
Обемът на:
151-200ml
Истински Исинский Чайник:
Китайският Здравословен Лилаво Глинен Чайник
Размер:
11.5*4*8.8cm
Капацитетът На Чайника:
200cc Tieguanyin Чай, Puer Tea, Dahongpao Чай, Kung Fu Чай, Черен Чай
Purpurea Песъчинка Кал:
Purpurea глинена руда Циншуйская кал
Капитанът На Занаятите:
Всички са ръчно изработени
Чайник място на произход:
Yixing
водни кладенци:
7 дупки
Чай чайник Исинский:
Творчески Zisha декорация на дома
Опаковката включва:
1бр кана (без чаена чаша)
Сейф опаковка:
Подарък за приятел, семейство, шефа, подарък за Рожден Ден, хора, които пият чай

Избор на купувачи

Японски Стил Стари Чаени Чаши Печки Промяна Глазура Груба Керамика Кунг-Фу Чай Чаена Чаша Puer Чаена Чаша Творчески Капитанът На Чаши

23.98 -33 % BGN 16.00

Бренд ZEETOON Материјал Грубата Керамика Име Јапонски Стил Teac до Занает рачно изработени, Глазура Големина6.8*3.8 cm Капацитет : 50мл Пакет Листа1 PC Teacup (без Други Чај во Собата)Пакување Безбедно пакување области на ПрименаЧај соба, Дневна соба, службеници e

Бамбуков чай тава естествено домашно използване на чай масичка личен кунг-фу чаена церемония тава чай инструмент Quad Mini pallet One world дзен

BGN 63.98

ИмеБамбус Чај Маса Служат ЛентаМатеријалБамбусДимензииГолемина : 29cm 29cm 7cm на Цена : $39.99 прибл 1.5 кгГолемина : 39cm 39cm 7cm на Цена : $59.99 (volum тежат 4.5 по пакување) прибл...

550 мл керамичен чайник филтър от неръждаема стомана от желязна дръжка голям порцеланов чайник филтър за вода Бутилка керамика, порцелан

56.96 -19 % BGN 46.00

Бренд : WSHYUFEI Производ : Teapot Материјал : керамички Капацитет : 550mlПратката 1, Сите нарачки ќе бидат испратени во 12 работни дена по вашата исплата потврди...

Сладък мини чай ПАТ чайник античен лилаво глинен чайник джобен чайник малък капацитет на чай, ДОМАШНИ любимци чай играе украса

15.84 -31 % BGN 11.00

Точка Име : Мини Пурпурна Глина TeapotМатеријал : Виолетова ГлинаТехнологија : Рачно изработениКапацитет : 15ml, 18ml, 30mlОригиналното Место : Yi Xing Време на Испорака : 15 до 35 дена ( ве молиме погледнете детали подолу) Ако имате било какви прашања, pls остави порака до мене...

Китайската печка Цзиндэчжэнь промяна Теммоку черешката чай гайвань Керамични нефрит Юни порцелан Кунг Фу чаена чаша желания супа от супник чаша 220 мл

161.58 -36 % BGN 103.00

Име : Jingdezhen Temmoku Глазура пуста GaiwanМатеријал : Ru ПечкатаГолемина : Фах дијаметар 11.5 cmКуп дијаметар 10cm Висина 10.5 смКапацитет : 220 MlОригиналот : JingdezhenБоја : СЛ.Прирачник мерења, дозволувајќи им на мала грешкаЈуни порцелански отпуштање прекрасни прекрасни бои природно формирани...

TANGPIN кафе и чай инструменти мед чай домашни любимци скакалец кунг-фу чай аксесоари

51.14 -49 % BGN 26.00

Топло совети : 1 : Русија и Белорусија, купувачите треба да го напише целото име и презиме .2 : Бразил, Аргентина, Канада, царинење стапка е многу бавно.3 : Ако сте во можност да ги пратите на пакетот или не сте го добиле вашиот заврши,ве молиме да ни даде порака, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.За промет на големо клиенти : 1.Ако имате сопствен чај продавница или teaware трговците на мало,pls не двоумете се да ме контактирате во секое време,ние може да понуди трговија на големо цена за вас,ви благодариме.2.Трговија на големо клиенти pls контактирајте го на оваа емаил : tangpintea at(@)163.com3.Нашата фабрика нуди прилагодено на вашето лого,тоа е во ред,добредојдени да се одржи редот од нас.4...

400 мл бутик Цзиндэчжэнь син и бял порцелан, ръчно рисувани пейзаж чайник Puer гърне Китай Керамични Кунг-Фу чай чайник

156.30 -35 % BGN 102.00

Бренд ZEETOON Материјал Керамика, порцелан Име Jingdezhen Пејзаж Teapot Puer Тенџере Занает рачно изработени Рачно насликани Bue и Бели Порцелански ГолеминаСЛ...

Керамични чай кунг фу 1 Кана с 6 чаени чаши приготвяне на чай и за приготвяне на чай и панаирните чаша изискан дизайн за чаени сервизов или подаръци B026

BGN 79.81

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА JUSEN ЧАЈ ПОСТАВИ ПРОДАВНИЦАВнимание За Руски Пријатели : 1 Ве молиме пополнете ги твоето полно име, вклучувајќи го вашето име, средно име и презиме при донесувањето на плаќање.2...

Чаша 1бр от неръждаема стомана чаена чаша 60 мл 140 мл 240 мл преносим открит пътуване къмпинг сгъваема сгъваема Чаша с брелком

7.34 -18 % BGN 6.00

Чаша од Нерѓосувачки Челик Чај Првенство 60ml 140ml 240ml Преносни Отворено Туристички Кампување Виткање Расклопна Чаша Со Keychain

Класически китайски горещ чай Кунг Фу от масивно дърво бамбук супени тави с различни размери и модели

BGN 15.98

ИмеTasteful Бамбус Чај Маса Служат ЛентаМатеријалБамбусДимензииГолемина : 34cm 22cm 6cm на Цена : $29Големина : 38cm 26cm 6cm на Цена : $39Големина : 25cm 18cm 6cm на цена $24Потекло : КинаОписОваа лента е погоден за Gongfuстил чај услуга за 12 лица за користење на Gongfu teaware.Answer : ___________________________ Note : прикажан чај поставите е прикажана за илустрација само...

безплатна доставка Kamjove tea cup water filter with cup капак elegant cup filter tea pot термостойкая автомобили чаша

26.88 -22 % BGN 21.00

Изјава : почитувани, ако производот или пакет имате било какви прашања, ве молиме веднаш испратете емаил до нас, немојте да спор, ние ќе ги реши сите проблеми, ве молиме да не грижете се!start Isv Module Wrap6714end Isv Module Wrap6714

550 мл истински Yixing чайник майстор на ръчно изработени китайското здраве лилаво глинено бионический гърне творчески ретро чайник Zisha Chunhua Qiushi

653.26 -35 % BGN 425.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Purp ле Кал Име Yixing Teapot Bionic Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

Нови продукти китайски 300 мл кана топлоустойчиви стъклени хранителни чайници с вътрешен филтър дом и офис лесно да се вземе саксия

33.79 -50 % BGN 17.00

300 ML чај тенџере со филтер,шарени носителот,храна одделение стакло ,од не ' рѓосувачки челик маскаПочитувани купувачи, сега кога ќе го купите чај во собата,ќе добиете бесплатен подарок од нас.1 кеса испрати по случаен избор.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

260 мл японски груба керамика чайник Кунг-Фу чай чайник Puer кафе реколта Bg печка четиридесет гърне творчески Керамични начало декор

119.02 -34 % BGN 79.00

Бренд ZEETOON Материјал Грубата Керамика Име Јапонски Стил Teapot Занает рачно изработени, Ru печката, Рачно Насликани Големина10*15cm Капацитет : 260ml Пакет Листа1 PC Teapot (Без Други Чај Сет) Пакет Безбедност пакување области на ПрименаЧај соба, дневна соба, канцеларија

Китайски Лунцюань селадон порцелан ръчно Кунг-Фу Китай чаени чаши чинийка, купа 35 мл лилаво устата на риба чаша чайник високо качество

25.44 -14 % BGN 22.00

Кинески Longquan Celadon Порцелански Прирачник Кунг Фу Teacup и Saucer Tea Сад 40ml Кинески Чај Тенџере Кафе Висок Квалитет2009.9 Longquan Celadon Порцелан во Longquan Печката Станува Светско Наследство Странски Гости се посета на нашата работилница на Longquan Celadon Следниве се Изложбени Хали на Longquan Celadon Тенко Тело, Дебел Глазура Дебели глазура форма јасно earthworm зрно не ја додадете која било хемиски суровини, чисто природни материјали, влажна текстура, се карактеризира со Природата се Направи рачно работа е внимателни, ретки висококвалитетни стоки

Творчески 200 мл огнеупорни китайски Кунг-Фу чай комплект 7 бр. Комплект чайник и чаши чай прозрачна стъклена кана

12.53 -4 % BGN 12.00

Креативни 200ml отпорни на Топлина Chinease Кунг Фу Чај Поставите 7 Парчиња Сет Чај Тава Чај и Чаши Транспарентно Стакло TeapotТип : сет чај , чај тенџереМатеријал : стаклоЈачина на звук : 200mlПрименливи место : дом, канцеларија, отворено, патувањеПогоден за : чај

400 мл Yixing лилаво глинен чайник известен китайски Кунг-Фу чай Zisha чайници Puer чай черен чай подарък безплатна доставка

134.40 -31 % BGN 93.00

Име : Пчели Chrysanthemum Чај Тенџере ;Капацитет : 400cc Кал : Стариот пурпурна Кал ;Автор : Gao Jian Fang Големина : 12.2 8.3 3.2 см (должина висина со дијаметар) Процес : Сите рачно изработени ; Употреба : За лични Подароци Колекција Пакување : ВисокоОдделение Кутија за Пакување Кал Опис : Тоа е Виолетовакафеава, Чај Играчи се Навикнати да го нарекуваат "црна, виолетова кал", повеќе заеднички типичен пурпурна песок...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.