• Новинка
Waveshare Raspberry Pi A+/B+/2B/3 Model B такса разширяване такси на водача на двигателя за постоянен ток, стъпков мотор комплект за разработване на драйвери

Waveshare Raspberry Pi A+/B+/2B/3 Model B такса разширяване такси на водача на двигателя за постоянен ток, стъпков мотор комплект за разработване на драйвери

резултат:
BGN 51.18
BGN 49.00 -4 %

Брой продукти
Налично


Waveshare Малина Пи А+/Б+/2 B/3 Моделот Б Проширување Одбор Моторни Возачот Одбор DC Мотор Stepper Моторни Возачот Development Kit ОПИС Малина Пи Проширување Одбор, DC Мотор / Stepper Моторни Возачот Преглед
На RPi Моторни Возачот Одбор дава вашиот Пи способноста да се вози два DC мотори ИЛИ еден stepper мотор. Тоа е идеален избор за DIY мобилен робот врз основа на Малина Пи. Карактеристики Поддржува Малина Пи А+/Б+/2 B/3Б Freescale H-мост возачот MC33886, контроли DC мотори да се претвори во двете насоки на Одборот 5 V регулаторот, дава моќ да Малина Пи Одборот IR приемник, се користи за далечински контрола на робот Мулти заштита коло, одлична стабилност 2 A авто-обнова на осигурувачот, да ги задржи вашите Пи безбедно Возачот чип карактеристики Краток Спој Исклучување за Голема Излезна Струја, Undervoltage Исклучите Функцијата Обратна поларитетот заштита за моторни излез Анти-обратна диоди за напојување Моќност опсег : 7 V~40 V Еден мотор излез тековната : до 5 A Напојување тековната за Малина Пи : до 2 A Што е на Одборот Малина Пи GPIO интерфејс : за поврзување Малина Пи Моторни завртка терминал : за поврзување на мотори Надворешна моќност 74 LVC4245 AD : напонско ниво конверзија чип, бафер уред MC33886 : моторни возачот чип LM2596-5.0 : 5 V регулаторот Моќ индикатор Малина Пи моќ избор ИСКЛУЧУВАЊЕ : Малина Пи сили на Моторни Возачот Одбор ЗА : - Моторни Возачот Одбор сили на Малина Пи 2 A авто-обнова на осигурувачот IR приемник Schottky диоди : го штити моторот возачот Напојување анти-обратна диоди Фотографии
Answer : ___________________________ Note : фотографии ЗА повикување САМО, на други одбори/modules/додатоци НЕ се вклучени во цената. Димензии Развој Ресурси
Вики за слободен софтвер : www.waveshare.com/wiki/RPi_Motor_Driver_Board
ПАКЕТ СОДРЖИНА
RPi Моторни Возачот Одбор x 1 RPi завртки pack (2 парчиња) x x x x 1 1 2
Услови & Услови
1. Плаќање :
* Ние го прифаќаме Зачувам како метод на плаќање. Во моментов, што може да се плати од страна на Visa, Master Card и банкарски трансфер. За повеќе информации за правење на плаќањето, ве молиме одете на 'Зачувам најчесто поставувани ПРАШАЊА" за да добиете повеќе детали. http : //escrow..com/escrow-faq/payment/what-payment-methods-can-i-use.html
2. Превозот :
* Ние брод предмети на Светот!
* Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е 100% точен.
* Сите предмети ќе биде предаден во рок од 48 работни часови на приемот на расчисти исплата.
* Ние ќе го додадете следење на број по испраќање на објектот, така што можете да ги пратите на вашиот парцела.
3. Се Враќа Политика :
* Ние сме среќни да се врати било неискористена објект во нејзината оригинална амбалажа во рок од 14 дена од денот на испорака.
* Купувачи се одговорни за круг(двонасочна) превозот цена.
4. Повратни информации :
* Ние ќе го оставиме ПОЗИТИВНА ПОВРАТНА информација за приемот на расчисти исплата.
* Дали сте задоволни со објектот и нашите услуги, ве молиме оставете ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации, тоа е важно за нас.
* Откако било проблеми случи, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги работат работите надвор.
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било какви прашања, на trademanager, или да испратите порака до мене. Ако треба да се прилагоди на вкупната цена, pls контактирајте со нас однапред. Тоа е наше задоволство да ви послужи! Ние го цениме вашиот бизнис!!

Подробности

търговска марка:
Waveshare
Номер На Модела:
Такса Водача На Двигателя RPi
Вид Демонстрация Заплата:
ръка
Поддържа:
Raspberry Pi A+ / B+ / 2B / 3Б
Freescale H-bridge driver MC33886:
управлява двигатели за постоянен ток за завъртане в двете посоки
На борда на регулатор 5V:
доставя храна на Raspberry Pi
На борда на IR приемник:
използва се за дистанционно управление на робот
Обхват на консумацията на мощност:
7В~40B
Единичен изходен ток на двигателя:
до 5A
Ток захранването за Raspberry Pi:
до 2А

Избор на купувачи

Безплатна доставка STM32 Съвет STM32F407ZxT6 ARM Cortex-M4 Съвет за развитие STM32F4 серия заплата= Open407Z-C стандарт

75.18 -10 % BGN 68.00

Бесплатен Превозот STM32 Одбор STM32 F407 Zx T6 ARM CortexМ4 Развој Одбор STM32 F4 Серија Одбори= Open407 ZC СтандардSTM32 развој на одборот наменети за STM32 F407 Zx T6 MCU, и интегрира различни стандардни интерфејси, прилично лесен за периферна expansions.ПрегледOpen407 ZC е STM32 развој на одборот наменети за STM32 F407 Zx T6 микроконтролор, се состои од мајка одбор и MCU главниот одбор Core407 Z .На Open407 ZC поддржува понатамошно проширување со различни опционални додатоци одбори за специфична апликација...

NeoThinking за Irbis TZ54 TZ55 TZ56 TZ57 3G / Explay Hit/S02 3G, Oysters T72HM 3G / oysters t7v 3g вътрешен малък говорител

7.20 -17 % BGN 6.00

Neo Thinking За Irbis TZ54 TZ55 TZ56 TZ57 3 G / Explay Погоди / S02 3 G,Остриги T72 HM 3 G / остриги t7v 3g Внатрешни мал звучникВе молиме потврдете го со големина на машина говорник пред да купите...

FT232 USB UART Board (mini) FT232RL Module FT232 USB 3.3 V 5V to TTL Serial Adapter Module FT232RL Mini USB Port

52.78 -9 % BGN 48.00

FT232 RL Модул FT232 USB 3.3 V 5 V да TTL Сериски Адаптер Модул FT232 RL за Мини USB Порт Бесплатен ПревозотUSBза ДА UART решение со USB мини приклучок ВНИМАНИЕ : Овој производ е заштитен со патент, секој правење копии / knockoffs ТРЕБА да биде одговорен во согласност со закон...

Пълен RFID стартов комплект за Arduino обновена версия на UNO R3 прототипи такса стъпков двигател LCD 1602 Learning Suite Kit + дребно кутия

57.89 -5 % BGN 55.00

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : RFID Дополнителен Комплет за Arduino за УНО Р3 Надградена Верзија Учење Suite Комплет со Складирање КутијаПакет Iist : 1pcs УНО Р31pcs USB кабел1pack скокач жици1pcs 830 Точка BREADBOARD30pcs led (Црвена, Зелена, Сина)40pcs отпор(330 R,220 R, 10 K, 1 K)1pcs 20 pin dupont линија(машки да се женски)1pcs potentiometer1pcs активни ѕвончето1pcs пасивни ѕвончето1pcs 74 HC595 N1pcs Инфраред примање на главата1pcs LM35 DZ1pcs Пламен сензор2 парчиња Тркалаат Топката се Префрлите3pcs 5mm LDR5pcs Копчето Прекинувач со Капа1pcs IRдалечински управувач1pcs една дигитална цевка1pcs четири дигитални цевка1pcs 8*8 dot matrix цевка1pcs ULN 2003 возачот одбор1pcs 5 V stepper мотор1pcs SG901pcs LCD1602 ЖИТО I2 C1pcs PS2 игра џојстик модул1pcs DHT11 Температура и Влажност, сензор модул1pcs нивото на Водата мерење модул1pcs RFID модул1pcs RFID копче прстен1pcs СМАРТ картичка1pcs звучен сензор модул1pcs еден патот реле модул1pcs RTC модул1pcs 16 копчиња матрица тастатура модул1pcs RGB три боја модул1pcs 9 V Батерија Полнач1pcs 2.54 mm 40pin1pcs Складирање КутијаНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

5 бр./лот FT232RL модул FT232 USB 3.3 V 5V до TTL сериен адаптер модул FT232RL мини USB порт Безплатна доставка

52.78 -9 % BGN 48.00

5pcs / многу FT232 RL Модул FT232 USB 3.3 V 5 V да TTL Сериски Адаптер Модул FT232 RL за Мини USB Порт Бесплатен ПревозотUSBза ДА UART решение со USB Тип На конектор ВНИМАНИЕ : Овој производ е заштитен со патент, секој правење копии / knockoffs ТРЕБА да биде одговорен во согласност со закон...

5шт за статична скок меден лист на съединителната линия медни скок жично отвор 16, дължина 150 мм фланцово съединение

20.80 -9 % BGN 19.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Обичај големина и Облик за Сите видови на Алуминиум / Купер Heatsink ,Water Block,Copper Tube и Thermoelectric Ладилникот Ако имате било истрага ,pls ни ги испратите вашите треба големина и цртање ,ви благодариме 5pcs прирабница и статични Скокач бакар лист поврзување линија бакар скокач жица дупка 16, должина 150mm Страната конекција (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки ) Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

NeoThinking Digma Optima 7.11 TT7041AW / за Supra M741 / за Storex eZee Tab 7Q12-S вътрешен малък говорител безплатна доставка

7.20 -17 % BGN 6.00

Neo Thinking Digma Оптима 7.11 TT7041 AW / За Супра M741 / За Storex e Zee Табот 7 Q12S Внатрешни мали звучници бесплатен превозот ве Молиме потврдете го со големина на машина говорник пред да купите...

AlphaBot2 robot building комплект за Raspberry Pi Zero WH, с контролер Raspberry Pi Zero WH (вграден Wi-Fi, предварително припаянные заглавията

172.78 -5 % BGN 164.00

ОПИСAlpha Bot2 робот зграда за полнење за Малина Пи Нула ПОТ, со контролер Малина Пи Нула WH (вграден Wi Fi, предлемење со глава) ПрегледОваа Alpha Bot2 робот комплет е дизајниран да ја користи со Малина Пи Нула ПОТ...

Raspberry Pi Изчислява Module 3 Development Kit Type A с изчислителен модул 3, DS18B20, адаптер за захранване, кабел камера Pi Zero

167.98 -10 % BGN 151.00

Малина Пи Пресмета Модул 3 Развој На Полнење Тип НаОПИСМалина Пи Пресмета Модул 3 Развој на Полнење Тип, CM3 IO Одбор, DS18 B20, IRДалечински Контролер ПрегледОд Малина Пи Фондацијата објави Пресмета Модул 3, ќе може да се гледа за некое време, не знам како да започнете...

Пълен комплект за Arduino UNO R3 LCD 1602 Stepper Motor ULN2003 Driver Board HC-SR04 Sensor Switch Module прототипи такса + пластмасова кутия

54.59 -16 % BGN 46.00

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Целосен Комплет за Arduino УНО Р3 LCD 1602 Stepper Моторни ULN2003 Возачот Одбор HCSR04 Сензор Switch Модул Breadboard + Пластична КутијаВовед : Ова е дополнителен комплет за Arduino за УНО Р3 , кои вклучуваат за УНО Р3 одбор , expension одбор , breadboard , stepper мотор , LCD 1602 и така натаму ...

Преносима 400-точков Хлебная дъска Solderless Self-adhesive Prototype Breadboard ПХБ Test Board за UNO R3

3.52 -15 % BGN 3.00

Поврзани prodcut ,може да биде ќе ви се допадне : Преносни 400 Вратоврска Поени Леб одбор Solderless самолепливи Прототип Breadboard Бела Breadboard за Малина Пи 2 за RPI 3Карактеристики : 1...

Raspberry Pi Zero W Case акрилни калъф + черен алуминиев плача прозрачна кутия, съвместима за таксите, Raspberry Pi Zero V 1.3

3.07 -2 % BGN 3.00

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Топла Продажба Малина Пи Нула W Случај Акрилик Случај + Црна Алуминиум Топлина Мијалник Транспарентна Кутија За Малина Пи Нула V1.3 ОдборВовед : Ова е акрилик случај специјално направени за малина пи нула одбор , и погодна за W и 1.3 верзија.Акрилик материјал е beatuful и малку кревка , ве молиме инсталирајте ја внимателно , која е прилично лесно ...

RC522 MFRC-522 RFID RF IC Card Sensor Module за изпращане на S50 Fudan Card Ключодържател за Arduino

4.80 -17 % BGN 4.00

RC522 MFRC522 RFID RF IC Card Сензор Модул за да Испратите s50 на унодц Fudan Картичка Keychain за ArduinoВовед : RC552 ChipМФ RC522 се применува на 13.56 MHz безконтактни комуникација високо интегрираниот чип картичка читач, е NXP за "Три Маси" апликација лансирањето на нисканапон, ниска цена, малата големина и неконтакт читач на картички чип, паметни инструментација и преносни рачни уреди развиена подобар избор...

2017 Raspberry Pi DS18B20 модул сензор дигитален температурен сензор модул сензор за DIY Development Board

5.60 -46 % BGN 3.00

DS18 B20 Сензор Модул Дигитален Сензор на Температура на Модул за Малина Пи DIY Развој ОдборКарактеристики : .Сосема нов дигитален сензор на температура на модул DS18 B20 .Направен од висок квалитет на ПХБ .Детектира амбиентниот воздух температура .Компатибилен со DIY проект .Мерки температури од 55 на +125 со + / 0.5 точноста Спецификации : .Боја : Сребро Сива + Црна .Материјал : PCB Пакет се вклучени : 1 × DS18 B20 Дигитален Сензор на Температура на МодулНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

STM32 NUCLEO XNUCLEO-F103RB STM32 STM32F103RBT6 Development Board е съвместим с оригиналния NUCLEO-F103RB

38.38 -9 % BGN 35.00

STM32 NUCLEO XNUCLEOF103 RB STM32 STM32 F103 RBT6 Развој Одбор Компатибилен со Оригинални NUCLEOF103 RBSTM32 Развој Одбор, Поддржува Arduino, Компатибилен со NUCLEOF103 RB XNUCLEOF103 RB Карактеристики Компатибилен со NUCLEOF103 RB, одборот CortexМ3 микроконтролерски STM32 F103 RBT6 Arduino конективност поддршка, лесно да се поврзете со различни Arduino штитови и пристап на масовен Arduino ресурси УЛ Morpho насловите да се обезбеди целосен пристап до сите STM32 I / Os, лесно за периферна проширување Поддржува mbed, се изгради прототип брзо од страна на mbed ПАКЕТИ и онлајн алатки Сеопфатна слободен софтвер ХАЛ библиотека, вклучувајќи различни видови на софтвер примери Доаѓа со одвоени STЛИНК / V2 модул Предности Спореди XNUCLEO NUCLEO Забелешки Arduino компатибилност ООН, Леонардо УНО XNUCLEO може да се конфигурира со скокач да се компатибилни со ООН (default (вообичаено) или Леонардо Arduino ICSP интерфејс Yes Никој ICSP се бара од страна на одредени видови на штитови USB поврзување Yes Ниту еден USB конекторот на NUCLEO е за дебагирање САМО, не се достапни за USB конекција USB конектор за Микро USB Мини USB Micro USB е напредни USB стандард Morpho заглавија марк Повеќето Никој Сега може да се провери PCB марка наместо datasheet Заеднички интерфејси се поврзани преку Џемпери 0Ω отпорници Џемпери се многу полесно да се користи, треба без лемење UART дебагирање на Располагање, додека во коло дебагирање Не се достапни додека сте во спој дебагирање На NUCLEO интегрирани STЛИНК / V2 функционална чип може да се симулирани како сериски порт, сепак, тоа не е достапен додека во спој дебагирање, додека XNUCLEO карактеристики самостојна ДА USB UART чип...

Raspberry Pi Zero W такса с WI FI и Bluetooth, 1 Ghz процесор, 512 MB оперативна памет, Linux OS 1080P HD видео изход

45.92 -26 % BGN 34.00

Малина Пи Нула W Одбор со WIFI и Bluetooth, 1 GHz ПРОЦЕСОР 512 MB RAM меморија Linux OS 1080 P HD Видео ИзлезВовед : На Малина Пи Нула W протега на Пи Нула семејство, Пи Нула W ги има сите функционалности на оригиналниот Пи Нула но со додадена конективност, се состои од : 802.11 b / g / n безжичен LAN, Bluetooth 4...

3,5-инчов RPi LCD (B) 320*480 сензорен екран IPS TFT дисплей за всички Raspberry

47.98 -10 % BGN 43.00

ОПИС320×480, 3.5 инчен Екран на Допир IPS TFT LCD Наменета за Малина Пи Карактеристики 320×480 резолуција Resistive touch контрола Поддржува било ревизија на Малина Пи (директноpluggable) Возачи обезбеди (дела со свој Raspbian / Ubuntu директно) IPS технологија, висок квалитет и добра прикажување од многу широк агол на гледање Големина совршено се вклопува Пи Висок квалитет потопување злато површина позлата Поддржува Raspbian систем, им овозможува на вашиот систем да : Фотографирање со допирање (до 17 камера режими) Поддршка на софтвер тастатура (систем интеракција без тастатура / маус)и хардвер компатибилен со едни со други (користи различни возачот), и може да биде взаемно заменет, во повеќето случаи...

5 бр. / лот BLE4. 0 Bluetooth NRF51822 модул 2.4 G безжичен комуникационен модул предавател приемник разработване на оценъчни комплект

136.00 -10 % BGN 122.00

5pcs / многу BLE4.0 Bluetooth NRF51822 Модул 2.4 G Безжична Комуникација Модул Предавателот Приемник Развој Евалуација КомплетBLE4.0 Bluetooth 2.4 G Развој / Евалуација Комплет дизајниран за n RF51822 ПрегледNRF51822 Eval Комплет е развој / евалуација комплет дизајниран за n RF51822, се состои од мајка одбор BLE400 и безжичен модул Core51822 ...

10 бр. / лот 5V 2A Power Plug зарядно устройство адаптер EU/UK / US Plug източник на храна за Raspberry Pi 2 / Zero W

41.44 -6 % BGN 39.00

Топла Продажба : 10 компјутери / многу 5 V 2 A Моќ Приклучок Адаптер за полнење на ЕУ / велика БРИТАНИЈА / САД Приклучокот за Напојување За Малина Пи 2 / Нула WУПОТРЕБА : Производот се користи за снабдување Малина Пи Нула / 2КАРАКТЕРИСТИКИ : Излез : 5 V 2 A;БОЈА : Црна;Пакет Се Вклучени : 10 компјутери X 2 A Моќ Приклучок​1...

Модул камера на базата на сензора за изображения OV5640, 5 мегапиксела (2592x1944), автоматично фокусиране с вградена led светкавица

46.38 -5 % BGN 44.00

ОПИС на Модулот на Камерата врз Основа на OV5640 Image Sensor, 5 Мегапиксели (2592 x 1944), Авто Фокусирање со Одборот Flash LED Карактеристики Пиксели : 5 мегапиксели Резолуција : 2592 x 1944 Автоматско фокусирање со откривање на објектот растојание Одборот flash LED, е дозволено да се земе слики во темнината Сензор : OV5640 1.4 um x 1.4 um пиксели со Omni BSI технологија, висока чувствителност, ниска crosstalk, ниско ниво на бучава Автоматско слика контрола на функциите : АЕК, AWB, ABF, ABLC, итн...

NorFlash Board (B) 128 bit NorFlash S29GL128P NOR Flash memory module Shield Storage 32 входно-изходни

11.18 -2 % BGN 11.00

Nor Flash Одбор (Б) # 128 M Малку Nor Flash S29 GL128 P Ниту Флеш меморија модул Shield Складирање 32 I / O128 M Малку Nor Flash модул ПрегледНа Nor Flash Одбор (Б) е развој решение за Nor Flash меморија...

AlphaBot2 robot building комплект за Raspberry Pi Zero W (вграден Wi-Fi) с богати общи функции, роботът лесно се монтира

177.58 -9 % BGN 162.00

Alpha Bot2 робот зграда за полнење за Малина Пи Нула W (вграден Wi Fi)ОПИСAlpha Bot2 робот зграда за полнење за Малина Пи Нула W, со контролер Малина Пи Нула W (вграден Wi Fi) ПрегледОваа Alpha Bot2 робот комплет е дизајниран да ја користи со Малина Пи Нула W...

STM32 ARM Cortex-M4 Development Board STM32F407ZxT6 + 3.2-инчов сензорен LCD-дисплей 320x240+8 модула= Open407Z-C Package A

167.98 -13 % BGN 146.00

STM32 ARM CortexМ4 Развој Одбор STM32 F407 Zx T6 + 3.2 инчен 320x240 Допир LCD+8 Модули= Open407 ZC Пакет STM32 развој на одборот наменети за STM32 F407 Zx T6 MCU, и интегрира различни стандардни интерфејси, прилично лесен за периферна expansions.ПрегледOpen407 ZC е STM32 развој на одборот наменети за STM32 F407 Zx T6 микроконтролор, се состои од мајка одбор и MCU главниот одбор Core407 Z .На Open407 ZC поддржува понатамошно проширување со различни опционални додатоци одбори за специфична апликација...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.