• Новинка
800W 110V 220V ос CNC3040 CNC 3040 CNC 3040Z гравиране машина с ЦПУ 1.5 kw VFD фреза с ЦПУ с водно охлаждане

800W 110V 220V ос CNC3040 CNC 3040 CNC 3040Z гравиране машина с ЦПУ 1.5 kw VFD фреза с ЦПУ с водно охлаждане

резултат:
BGN 2224.78
BGN 2114.00 -5 %

Брой продукти
Налично


800 W 110 V 220 V Вретено CNC3040 CNC 3040 CNC
3040 Z CNC Гравирање Машина 1.5 kw VFD CNC Рутер Вода за Ладење Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Карактеристики :
1. Едноставна операција и инсталација
2. Повеќе стабилна и силна опремени со алуминиум рамка материјали
3. Може да се контролира со компјутер
4. Мах 3 софтвер е едноставна и intellgent
5. Можат да го контролираат гравирање попрецизни
6. Итни стоп копчето подобрување на безбедноста
Спецификација :
Табела Големина на(mm) : 570*360*15mm
X. Y. Z Патуваат Област : 400*300*90mm
Табела структура : Alumlnum Т-слот
X Y Z Пренос : SFU1605 Топката Завртки
Лизгачки единици :
X оската Dai.16mm хром плоча шахти
Y оска Dai.20mm хром плоча шахти
Z оската Dai.12mm хром плоча шахти
Директорот оска collet : ER11/3.175 collet
Рамка материјали : 6061laluminum алуминиумски + 6063 Industrial алуминиум
X Y Z Водич Железнички : Заокружуваат Железнички
Вретено Моќност : 800 W VFD вода за ладење вретено
Max.Вретеното Брзина : 24000 r/мин
Max.Патување Брзина : 4000mm/мин
Max.Работна Брзина : 4000mm.мин
Обработка на Точност : ±0.03 mm
Ја наместите на Точноста : ≤0.03 mm
Возење Систем : Stepper Мотор
Команда Јазик : G Кодот
Оперативен Систем : Mach3
Работен Напон : AC110 V-220 V
Нето Тежина/Бруто Тежина : 32 KG
Јас nstallation :
1.Само зафркнам 4 навртки, тогаш може да биде во РЕД, и лоцирање на CNC машина за стабилна биро.
2.Бидете сигурни дека вашиот компјутер има на-табла паралелна порта излез.
3. Се инсталира за контрола на софтверот и се Вози беше МАХ 3
4.Поврзете X, Y, Z и Граница Вклучите приклучок од машина за CNC контролер, поврзете го кабелот за напојување (Ние веќе го поставите десно напон според вашата земја). Поврзете паралелни порт од
5. На MACH3 ние сме биле амбиент.

Подробности

Състояние:
НОВО
търговска марка:
ZJMZYM
CNC или не:
Нормален
Номер На Модела:
cnc3040
Номер На Продукта:
H0319

Избор на купувачи

Фреза с ЦПУ ROBOTEC ATC за продажба 6090/ atc cnc router 1325

BGN 23360.00

ROBOTEC ATC cnc фреза за продажба 6090 / atc cnc рутер 13251325 ATC cnc рутер машина : 1325 дрво cnc рутер 1325 ATC дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

Индивидуално храни МАШИНИ за Accssories излагане на машинни части на точност/услуги за набиране на прикачни устройства за мотоциклет и други части

BGN 240.00

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.Мојот skype : luochaoaaa11 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од email .За CNC Machining1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;5)Прецизност обработка метални делови во OEM / ODM спецификации6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот МелничкатаЗа насDongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, еУпотребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на нестандардни деловиФабрика.2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792QQ број : 395603369Skype : luochaoaaa1

Фреза с ЦПУ 6090 резба върху метал машина 2.2 KW с водно охлаждане на шпиндела фреза с ЦПУ

4534.40 -0 % BGN 4534.00

CNC Рутер 6090 Z 2.2 KW / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

300W 3axis фрезови машини с цпу 3040 DC ос гравиране машина 4030

1257.60 -30 % BGN 880.00

4 оска CNC Рутер машина за CNC 3040 300w 3 оска CNC Рутер Гравирање машина за Дупчење и Мелење МашинаВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

1200W portable дървена колектор на прах h0050 кофа за дървесен прах

312.00 -13 % BGN 271.00

Мотор тип : 220 V / 50 HZ Мотор Моќност : 1200 W Воздушниот волумен : 150 кубни метри / час Фан дијаметар : 100 MM Максимална вакуум : 25 KPa Прашина кофа волумен : 50 литри Прашина торба спецификации : 0.5 micron Вакуум цевки со дијаметар : 100 MM Правосмукалка цевка должина : 2000 MM Прашина собирање на пристаништето : Комбинација тип (внатрешен дијаметар 35 / 40 / 45 / 70 MM) Машина големина : 400 X600 MM Нето тежина / бруто тежина : 10.3 / 12 KG Пакет Големина : 415 X425 X720 MM

50 W CO2 лазерен гравьор машина 400*400 мм USB порт Desktop Offline Controlled + 100 W вода охладител Безплатна доставка в Италия

2800.00 -5 % BGN 2660.00

40 W USB Порт CO2 Laser Engraver 400*400mm Десктоп Гравирање Сечење DIY Логото Означување Сечење Машина РезбаПакет Се Вклучени : 1 х 50 W Ласерски Engraver1 x 100 W вода чилер1 x wholse поставите следниве додатоциКарактеристики : Ова е економски ласерско гравирање машина, висока прецизност, брз брзина гравирање , со автоматски лифт платформата...

3d cnc дървообработващи машина AKM1325 с MACH3 / MACH4 контролер струг за дърво машина

BGN 8320.00

3d cnc машини машина AKM1325 MACH3 / MACH4 контролер дрво струг машина3d cnc машини машина опис1 Независна напојување за плоча, се продолжи со користење на животот2.Повеќе стабилна и силна опремени со алуминиум рамка материјали3.Мах 3 софтвер е едноставен и високо интелигентни,Може да бидат контролирани од страна на компјутерски4.Итни стоп копчето подобрување на безбедноста5.Голем 3 D гравирање во меки дрво,МДФ одбор,мајчин дрво,ПВЦ,Акрилик ние предлагаме користење на една или две спирала flute топката битови.Може да гравирање многу повеќе materails со спирала flute битови,како што се метал,челик,МДФ одбор,цврсто дрво,композитни одбор иверица,камен.6.Вретено мотор knob е корисно за мали позиционирање на вредноста ,со стабилна и силна поддршка структура.7.Маска плочи намалување на загадувањето за шрафовите и шахти.8.На засилен и задебелена машина тело направи транспорт апсолутно да бидат побезбедни и долг живот време.Tehcnial параметри на 3d cnc машини за машинаБројОписПараметар1Работна Површина1300mmx2500mmx200mm2Вретено3.5 kw воздух за ладење вретено3X,Y,Z Патуваат Прецизноста На Позиционирањето±0.03 mm / 300мм4X,Y,Z repositioning Точноста±0.03 mm5Табела ПовршинаТслот / Вакуум маса6РамкаТешки Структура7X, Y оскаОпрема за пренос8Z оскатаТајван TBI Топката Завртка пренос9Max...

Шанхай висока инжекция водоструйная рязане машина за рязане на помпа с директно задвижване с режещ масата 3020

BGN 45120.00

Шангај висока прецизност вода, џет сечење на директни вози пумпа машина за сечење со 3020 сечење табелаВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

Най-добрата лазерна машина с ЦПУ SAL / лазерен рутер/co2 лазерно рязане за акрил / вышивальная намаляване на co2 лазер

1598.40 -8 % BGN 1471.00

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

Тип на машина за рязане на камък TB-1212 и мрамор използват водоструйный мрамор машина за рязане на

BGN 45600.00

TB1212 Камен Машина за Сечење Тип и Мермер Користи вода џет мермер машина за сечењеВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

Дистанционно регулатор на мощността на лазера се регулира мощност на лазера, яркост, отваряне / изключване и на функцията на паметта прекъсване на захранването

9.44 -15 % BGN 8.00

Далечински ласерски моќ контролер регулира ласерски моќ, осветленост, отворени / исклучување, како и на електричната енергија меморија функцијаНоминална моќност потрошувачка : напон : 5 V Работна температура : 2060 ℃ Излезна моќност : 5 V : Излез тековната : ≤6 A Далечински управувач растојание : ≤ 8 M исклучете меморија : Да

4x6 мм, CO2 лазерна тръба монтажен материал силиконова тръба (мек тип) Материал инсталиране на машина за рязане гравиране на лазера

BGN 2.40

CO2 ласерот цевка материјал за инсталацијаИме на производ : силикони цевка (меки тип)Спецификација : Outter Дијаметар : 6mmВнатрешен Дијаметар : 4mm(Флексибилност, ефикасност, солиден и издржливи, погоден за поддршка на trachea пумпа, микро пумпа придружни цевки, ласерски цевка за циркулација на вода потребни материјали и опрема)Ние може да го намали според вашата потреба,како и 1m,2m,3m..,било колку е добро,само контактирајте ме пред да го поставите цел,ви благодарам.Цената е за по метар,може да се купи N парче, ако треба N метар.N е за 1,2,3,4,5..Како што ви треба најмногу 10 метри,може да се купи 10 парче,а потоа ние ќе испрати еден пакет за 10meters за вас

Плеснем с нагоре система 2030 2040 кръгла маса высокомарочный дървена рутер ЦПУ ATC engraver 3Axis със серво мотор

BGN 31520.00

Стр ве молиме кликнете на оваа референтна производ : )Пред да направите исплата ,ве молиме контактирајте ме за повеќе детали !Алис meng Mail : export12"на"acctekcnc.com Skype : acctek12Popup тркалезна маса систем 2030 2040 Висок квалитет на дрво engraver 3 Axis ATC CNC Рутер со Серво МоторПримена на дрво engraver 3 Axis ATC CNC Рутер1.Тоа е широко се користат за производство на кабинет вратата, полна дрвена врата, компјутерска маса, монтажа на мебел и голема површина и маса гравирање на МЕДИЈАПАН и HDF, дрво одбор, авион сечење,3 D embossment и така натаму.2.Конфигурира со увезени алатка списание од 8 алатки на машина алатки може да се промени брзо и слободно.3.Алатка сензор му овозможува на машина за надоместување на толеранција на алатката должина.4.Вакуум работната маса со двојно кариес и Bakelite материјал со висока моќ на апсорпција.5.Увезени систем за контрола, одделени тастатурата за контрола, колор LCD дисплеј додадете Број 25 Hiwin линеарна водич железнички и багажник од Тајван .Прецизност тест и cotnrol : Параметар на дрво engraver 3 Axis ATC CNC РутерРаботната Област : 2000*4000*250mmВретено Тип : Воздух за ладење вретено ,со автоматско алатка промени функцијаВретено Моќ9.0 KW HSD воздух за ладење spndle моторВретено Ротирачка Брзина018000rpmМоќ (освен вретено моќ)5.8 KW (вклучуваат овластувања на : мотори, возачи, инвертори и така натаму)Напојување : AC380±10, 50 HZWorktable : Вакуум Маса и ТслотВозење Syestm : Japanses Yaskawa серво мотори и возачиПренос : X,Y : Опрема багажник, HIWIN плоштадот водич железнички,Z : топката завртка TBI и hiwin плоштадот водич железничкиЛоцирање на прецизност : Мин Обликувањето Карактер : Карактер : 2x2mm,писмо : 1x1mmТемпературата На Работа : 5°C40°CРаботна Влажност30%75%(без кондензирана вода)Работни Прецизност±0.03 mmСистем Резолуција±0.001 mmКонтрола На Конфигурација : SyntecТрансфер На Податоци Интерфејс : USBСистем За Животна Средина : Windows 7Вретено Ладење Начин : Воздух за ладење со вентилаторИнверторот : ДелтаОграничен Прекинувач : Висока чувствителност ограничен прекинувачиГрафички Формат Поддржан Од : G кодот : *.u00, * mmg, * plt, *.координаторКомпатибилен СофтверARTCAM, UCANCAM ,Type3 и други или CAD CAM софтвери..Сечење Дебелина : 040mm, исто така, (зависи од различен материјал)Z Алатка Censor : yesПакувањеИверица случај (дрво дрво случај за извоз)Опционални делови1...

Jinan сам AccTek CO2 лазерна машина за рязане на дърво / акрил / MDF / шперплат

BGN 5040.00

Jinan diy Acc Tek CO2 ласерски машина за сечење дрво / акрилик / МДФ / иверицаОпис На ПроизводотГлавната карактеристика на ласерски машина за сечење дрво : 1) CO2 cnc ласерски машина за сечење е опремен со Leadshine stepper возачот и моторот за да се обезбеди непречено на сечење страна ефикасност.2)Шангај Fulong појас пренос, еластична, олеснување на шок и вибрации при работа, вози брзо, со малку бучава3)Совршен дизајн на прашина докажување и спречување на загадувањето, во голема мера се подобри стабилноста на перформансите на машината.4)Напредни САД леќи и огледала, подолго фокусна длабочина,Помали сечење падина и високо сечење сила.5)донесување уникатен дизајн на фиоки и инка за да соберат материјал погодно и за подобрување на ефикасноста.6)најдоцна Ruida систем за контрола е лесно да се научат и да работат, поврзете се на ласерски машина за сечење со USB, или да се поврзете на компјутер.Некои детали на ласерски машина за сечење дрво : Параметри на податоциПараметри на податоци на ласерски машина за сечење дрво : НЕМА.МоделAKJ13901Ласерски медиумCO22Работна површина1300*900mm3Работната масаНож табела или табела саќе4Ласерски моќReci 80w, 90w,100w,130w150w,150w180w опции5Напојување220 V / 50 Hz, 110 V / 60 Hz6Мин ширина на линија≤0.15 mm7Positon точноста0.01 mm8Повторување на точноста0.02 mm9Сечење брзина150mm / s10Водич железничкиHiwin од Тајван11Метод на преносПојас Пренос12Вози системLeadshine возење систем и stepper мотор13Систем за ладењеWater Chiller CW5200 систем за ладење14Систем за контролаRuida Авто фокус систем за контрола15Контрола на софтверотCoreldraw, Photoshop, Auto CAD, RDCAM16Графички формат поддршкаPLT, DXF, BMP, JPG ,ПИ ,и др17Работна средина045 ℃ ,18Оперативен Влажност595%19Нето тежина367kg20Бруто тежина467kgГотови ПроизводиПримероци на ласерски машина за сечење дрво : За нашата компанијаНие поддршка Трговија Уверување во Alibaba и можете да платите со вашата кредитна картичка.Тоа е многу погодно...

Ос 9.0 kw HSD с автоматична машина за обработка на дървен материал на CNC инструмент Cahnge

BGN 28800.00

9.0 kw HSD Вретено со Авто Алатка cahnge CNC Дрво Работна Машина1325 ATC дрво работна машина : 1325 дрво cnc рутер 1325 ATC дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

Китайски HQ PVD ZnSe материал лазерен фокус обектив Dia18mm-FL38. 1mm за CO2 лазерен гравьор нож

BGN 40.00

Кинески Co2 laser Фокусот на објективот,Кол 18mm,FL 38.1 mmФункција : Дијаметар : 18mmФокусна должина : 38.1 mm / 1.5"Дебелина : 2mmМатеријал : Кинески PVD ZnseСтруктура : Менискус леќи(бранова должина 10.6 um)Употреба : се Применува за co2 ласерско сечење и гравирањеГаранција : Превозот : ние превозот од DHL, UPSот,FEDEX,EMS...

Цена по цена на производителя дървена крак на стола индустрия Multi глави и Cnc ротари рутер ос 4 гравьор машина за продажба

BGN 13440.00

Фабрика Цена Дрво, Стол Нога Индустрија Мулти Глави Cnc Ротари Рутер 4 Оска Engraver Машина за продажбаКарактеристики♦ Мултицел...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.