• Новинка
Гравиране машина Weihong card PCIMC-3G card 3 пъти на 3D волана серво motion control card карта

Гравиране машина Weihong card PCIMC-3G card 3 пъти на 3D волана серво motion control card карта

резултат:
BGN 187.18
BGN 178.00 -5 %

Брой продукти
Налично


Таму е на англиски јазик прирачник и на англиски јазик се инсталира софтверот, кога ќе ги нарачате ве молиме оставете порака за е-пошта ;
ние ќе ги испратите на вашиот e-mail!

Подробности

Избор на купувачи

Nema34 450A CNC stepper motor with 12.7 mm/12.7 mm open slot/14mm / 14mm open slot diameter of axle

BGN 48.00

Nema34 450 A CNC stepper мотор со 12.7 mm / 12.7 мм отворен слот / 14mm / 14mm отворен слот дијаметар на оскаAnswer : ___________________________ Note : 450 A имаат четири различни тип, 12.7 мм нормално / 12.7 мм отворен слот / 14mm нормално / 14mm отворен слот, цените се исти...

1 бр./лот K378B 3 мм метална корона на метла за опесъчаване корона DIY инструменти деревообрабатывающее оборудване за продажби на загуба, САЩ, Беларус, Украйна

2.05 -2 % BGN 2.00

Вклучува : 1 buc Метла ГлаваСе справи со Дијаметар : 3ммМатеријал : БакарПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Висококачествени DIY мини-фрезоване гравиране машина с ЦПУ 3060 USB порт 6030 с цангой ER11 cnc router

1188.80 -27 % BGN 868.00

Гравирање машина DIY CNC 3060 метал CNC Рутер / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

0-2. 5 мм, неръждаема стомана/metal/неметаллический машина за лазерно рязане с ЦПУ/гранит, каменна лазерен гравиране машина

BGN 12160.00

02.5 mm нерѓосувачки челик / метал / неметални cnc ласерски машина за сечење / гранит камен ласерско гравирање машинаметални ласерски машина за сечење на слики : метални ласерски машина за сечење 1390 1325 ласерски машина за сечење метални ласерски машинаItem / МоделRDJ1390Работна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150w w6Ласерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

TPA3116 2*50 W цифров усилвател клас D за гладене

BGN 23.17

класа Dcurrent50m Aработна ефикасност од 90%output2*50 Wфреквенција reply20 Hz20 KHzработни voltage DC18 VDC24 Vмакс излез current2 APCB size64*68 MMпакет : еден комплетен одборИзвестување за ИспоракаЗемјаПревозот време од страна на регистрирани воздух mail / epackateПревозот време со емс / dhl / федекс изразат испоракаСад515 работни денаОд 37 работни дена (емс се препорачува)Јапонија, Јужна Кореја510 работни дена35 дена (емс се препорачува)Велика Британија, Канада, Германија, Австриската, Холандија, чешка, и на земјите во ЕУ1525 работни дена57 работни дена (емс се препорачува)Шпанија, руски, Италија, Франција, Мексико, Малезија, Индија, Јужна Африка и земјите во Америка и Азија.1555 работни дена, ( превозот време може да се одложи од страна на пост и царински преглед.515 работни дена ( само EMS на руски)

433 Mhz RF предавател и приемник, модул комплект за Arduino съвместим

BGN 29.54

Кликни да ЗголемишКликни да ЗголемишКликни да ЗголемишОпис : Оваа група RF модули содржи : предавателот и приемникот модул.Тоа може да снабдување со 4 канали, за да се комуницира, тоа е да се каже дали ќе ги користите за контрола на мини автомобил...

Тенис на път КНК ос КНК 3020з 4 с шпинделем водно охлаждане 300В за вырезывания метал дървена

BGN 1209.60

CNC 3020 ZD300 4axis Рутер Engraver / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведНа 3020 Лесно да се произведе име значки, опрема ознаки, мали знаци, плакети и признанија, подарок предмети, пет ознаки, беџ, електрични ознаки, воена име ознаки, масата ознаки или означете индустриски делови.Дали сте стартување бизнис, или модел ентузијасти, или се во потрага за да додадете машина за дополнување на капацитетот на постоечката работа, 3020 е голем одговара.Ние со нетрпение очекуваме, 3020 ќе стане вашиот добар помошникПопрецизно Повлекува МоторГравирање процес е видлива како контролирани од компјутерЕдноставна операција и инсталација1 година машина дел и 6 месеци електрични делови、повлекува моторни、вретено Слободни Гаранција Превозот од DHL FEDEX ПРОЗОРЦИ со следење на бројТехнички ПараметриМашина Димензии 560 X450 X450mmРек материјал 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина 300 X200mmZОската Мозочен Удар 60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)Прифатливи материјални дебелина ≤60mmЖелезнички тип Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Тип на елемент НОВАТА Топка screw1605,Теренот 5mmВретено мотор 300 W / 12000r / мин((Многу мал шум))Collet typ ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper моторот и возите двофаза хибрид повлекува мотор , 3А / ФАЗА,150 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето ≤0.03 mmКомуникациски интерфејс Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда кодот G code / .nc / .ncc / .tab / .txtТежина на машина 26kgРотација на Оската (4 Оска)Опис : Чак Големина : 50mm, автоцентрирање чакЦентар висина : H = 51mmСтегање дијаметар : 50mm или помалкуЗабавување на владата : синхрони тркала / појасЗабавување на односот : 4 : 1Stepper мотор : НОВИ 57 тип / 3АStepper Диск : T65оската дискПрецизноста на позиционирањето : 0.075 °Тежина : 4kgПакување листа : 1× Гравирање машина1× Контрола кутија1× Паралелни порт кабел 25pin1× Моќ кабел1× алатница и алатки3× Оска моторс1× Ротација На Оската1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)

AKG1212 hot sale product of metal or nonmetal lathe машини machine 4 ос cnc router price with Mach3 control system

BGN 5040.00

AKG1212 топла продажба на производот на метал или nonmetal струг машини машина 4оска cnc рутер цена со Mach3 систем за контролаСпецификации на 4 оска cnc рутер ценаCNC Рутер Дрво1) 1.5 kw вода за ладење вретено2) TBI топката завртка Тајван3) Подобра услуга4) CEТехнички параметри на 4 оска cnc рутер ценаМоделAKG1212 4 оска cnc рутер ценаРаботна Површина1200×1200×150mmВретено Мотор1.5 KW вода за ладење вретено ( 2.2 KW вретено е опционално)Работен РежимLeadshine возачиСистем За КонтролаMach3 контролирање на системот( DSP е опционално)Вози Механизамx,y оска z оската Тајван TBI топката заврткаТабела ПовршинаVaccum / Tслот extrusionsРамкацелосно челична конструкцијаДвижење Прецизноста На Позиционирањето± 0.03 / 300ммRepositioning Точноста± 0.05 mmМакс Брзина На Движење50,000 mm / минМакс Брзина Гравирање30,000 mm / минРотирачка Брзина на Вретеното2,4000 вртежи во минутаZоска прилагодувањеАвто Z потекло алатка сензорДиктира ФорматGкод, *.u00, *.mmg, *.pltОперативен Напон3phase 380vСофтверОригиналниот Artcut софтверПакување Големина1850*1800*1680 MMСистем За ПодмачкувањеМасло за подмачкување системНето тежина / Бруто Тежина400kg / 450kgМашински делови на 4 оска cnc рутер цена4 оска cnc рутер цена ПримерокДруги машиниКомпанијата ИнформацииПакување & ИспоракаИсто така постојат и некои опционални делови на машината како што се воздухот за ладење вретено,вакуум маса,вакуум пумпа,ротари и така натаму.Ако треба,ние може да се прилагоди на вашите барања.Нашите предности како што следува : 1.Висок квалитет и конкурентна цена .2.увезени додатоци во странство .3.Линија на производство проток4.Имаат професионален инженер.5.24 часа онлајн услуга .6.Ако се направи голема цел,може да ви даде попуст(вклучуваат некои подароци)7.Можете слободно да ја посетите нашата фабрика или можеби имаат патување во Jinan градКонтакт со нас на : M s ...

LY CNC 6040 2200w 4 оси метален гравиране машина линейна екскурзовод на автономно управление на DSP дървена рутер фреза dektop

BGN 6118.00

13154 Топла Продажба на CNC Машина Додатоци Присутен DSP систем за контрола Линеарна Водич Железнички CNC рутер фреза LY CNC 6040 L гравирање машинаВоведНа CNC 6040 рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

никакъв данък в Русия! Мини фреза с ЦПУ 2030 струг с ЦПУ САМ на фреза с ЦПУ за печатни платки дърво

475.01 -25 % BGN 356.00

Мини CNC рутер машина 2030 cnc рутер engraver со 4axis за pcb, резби во дрво и мелење машинаDIY CNC Машина ВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

Единична игла HOFA 71.75 J17-1 полза за носочных продукти на цилиндъра / HOFA 71.75 J17-3

BGN 128.00

Производ СликаИгла 1000 Pcs / Многу HOFA 71.75 J171 HOFA 71.75 J173Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена...

Най-новият 400 W вретено САМ mini CNC Metal Engraver Machine 3020 cnc router

806.40 -27 % BGN 589.00

Гравирање машина DIY CNC 3020 метал CNC Рутер / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

45 W помпа CNC гравиране машина инструмент за охлаждане на CNC шпиндел мотор охладителна помпа 220 45 W 2.5 м на 1.5 кВт шпиндела на мотора

BGN 19.20

45 W пумпа cnc гравирање машина алатка за ладење cnc вретено мотор пумпа за вода 220 V 45 W 2.5 M за 1.5 KW вретено моторМатеријал : 100% бакар серпентинаАпликацијата индустрија : CNC машини, ласер означување машина, аквариум резервоарот, чешма се Применуваат за : ладење 0.8 KW,1.5 KW,2.2 KW вода за ладење вретено мотор Гаранција : 1 година Пакување : 1pcs*пумпа за вода 4pcs*Фиксна чак 1pcs*бакар главата Jinan Hongyang CNC машини компанијата главно продажба на сите видови на cnc рутер делови, вклучувајќи ги и вретено, инвертер, моторни, вози, прашина колектор, итн...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.