• Новинка
Вибриращ ножевая карта RDD6584G

Вибриращ ножевая карта RDD6584G

резултат:
BGN 1598.40
BGN 1518.00 -5 %

Брой продукти
Налично


Подробности

Номер На Модела:
RUIDA RDD6584G
търговска марка:
волноприводный сигнал

Избор на купувачи

AKG1212 hot sale product of metal or nonmetal lathe машини machine 4 ос cnc router price with Mach3 control system

BGN 5040.00

AKG1212 топла продажба на производот на метал или nonmetal струг машини машина 4оска cnc рутер цена со Mach3 систем за контролаСпецификации на 4 оска cnc рутер ценаCNC Рутер Дрво1) 1.5 kw вода за ладење вретено2) TBI топката завртка Тајван3) Подобра услуга4) CEТехнички параметри на 4 оска cnc рутер ценаМоделAKG1212 4 оска cnc рутер ценаРаботна Површина1200×1200×150mmВретено Мотор1.5 KW вода за ладење вретено ( 2.2 KW вретено е опционално)Работен РежимLeadshine возачиСистем За КонтролаMach3 контролирање на системот( DSP е опционално)Вози Механизамx,y оска z оската Тајван TBI топката заврткаТабела ПовршинаVaccum / Tслот extrusionsРамкацелосно челична конструкцијаДвижење Прецизноста На Позиционирањето± 0.03 / 300ммRepositioning Точноста± 0.05 mmМакс Брзина На Движење50,000 mm / минМакс Брзина Гравирање30,000 mm / минРотирачка Брзина на Вретеното2,4000 вртежи во минутаZоска прилагодувањеАвто Z потекло алатка сензорДиктира ФорматGкод, *.u00, *.mmg, *.pltОперативен Напон3phase 380vСофтверОригиналниот Artcut софтверПакување Големина1850*1800*1680 MMСистем За ПодмачкувањеМасло за подмачкување системНето тежина / Бруто Тежина400kg / 450kgМашински делови на 4 оска cnc рутер цена4 оска cnc рутер цена ПримерокДруги машиниКомпанијата ИнформацииПакување & ИспоракаИсто така постојат и некои опционални делови на машината како што се воздухот за ладење вретено,вакуум маса,вакуум пумпа,ротари и така натаму.Ако треба,ние може да се прилагоди на вашите барања.Нашите предности како што следува : 1.Висок квалитет и конкурентна цена .2.увезени додатоци во странство .3.Линија на производство проток4.Имаат професионален инженер.5.24 часа онлајн услуга .6.Ако се направи голема цел,може да ви даде попуст(вклучуваат некои подароци)7.Можете слободно да ја посетите нашата фабрика или можеби имаат патување во Jinan градКонтакт со нас на : M s ...

Гравиране CNC инструмент desk метална скоба гравьор определяне на валяк рутер тела CNC дограма комплекти

22.40 -46 % BGN 12.00

CNC Машина за Прицврстување на Platen CNC Рутер Брзо се Стега Чак Тела за CNC Рутер Гравирање машина за Дупчење и Мелење МашинаСпецификација : Бренд новиТип : ХоризонталнаСе Справи Со Се Отвора Агол : 60°Бар Отвора Агол : 85°Одржување Капацитет : 90 Kg / 198 LbsДупка Кол : 0.5 cm / 0.196"Материјал : Метал, Пластика, Гума ПерницаФункција : Страна Планината задржете надолу за да се префрлате менгеме, Uоблик стегање бар.Пластичен капак рачка за лесен, безбеден и удобен операција.Тоа ја обезбедува и изданија на работното парче веднаш со светлина се фрли на рачката, карактеристики прилагодливи гума притисок совети, и нафта и дамкаотпорни црвено винил или пластични рака костец.За време на стегање, лост се контролира со цел да се спречи влијание врз функционирањето поради страна удар.Идеален за брзо држење лим или кола, за машина за работа, заварување, мувла, електронска опрема собранието, итн...

Мини-Настолна Трион Прецизна Режещата Машина Електрическа Бормашина Богат На Функции Малка Дървообработваща Настолна Трион Електрическа Машина За Опесъчаване

BGN 137.60

Мини машини за видов мултифункционален мала маса машински машина прецизностмашина за сечење електрични вежба електрична мелницаОпис на производот : Номинална брзина : 7000rpm Оценет напон : DC1224 V Чак опсег : 1.510мм Виде ножот бленда : 1 6 / 20mm Максимална сечење дебелина : 2629mm Машина големина : 24 * 20 * 10см Машина тежина : 4kg Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки...

Цанга 9 бр ER16 с размер на 3&3.175&4&5&6&6.35&7&8&гайки цанги и на притежателя на инструмента 9мм използвани в моторе на шпиндела КНК

BGN 24.00

Collet 9 компјутери ER16 со големина 3&3.175&4&5&6&6.35&7&8&9mm алатка носителот collet ореви користи на CNC вретено моторЗабелешка : цената содржат 9 компјутери ER16( 3&3.175&4&5&6&6.35&7&8&9mm ).Jinan Hongyang CNC машини компанијата главно продажба на сите видови на cnc рутер делови, вклучувајќи ги и вретено, инвертер, моторни, вози, прашина колектор, итн...

1 бр./лот K378B 3 мм метална корона на метла за опесъчаване корона DIY инструменти деревообрабатывающее оборудване за продажби на загуба, САЩ, Беларус, Украйна

2.05 -2 % BGN 2.00

Вклучува : 1 buc Метла ГлаваСе справи со Дијаметар : 3ммМатеријал : БакарПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

липсата на малошумной заплата усилвател ЗЗД или BTL верига TDA2030

BGN 21.25

Опис На Производот : Dualканал OCL или моно канал BTL коло2200 UF x 4 50 V Fliter capacitanceСпојување capacitor : WMA аудио спојка Известување за ИспоракаЗемјаПревозот време од страна на регистрирани воздух mail / epackateПревозот време со емс / dhl / федекс изразат испоракаСад515 работни денаОд 37 работни дена (емс се препорачува)Јапонија, Јужна Кореја510 работни дена35 дена (емс се препорачува)Велика Британија, Канада, Германија, Австриската, Холандија, чешка, и на земјите во ЕУ1525 работни дена57 работни дена (емс се препорачува)Шпанија, руски, Италија, Франција, Мексико, Малезија, Индија, Јужна Африка и земјите во Америка и Азија.1555 работни дена, ( превозот време може да се одложи од страна на пост и царински преглед.515 работни дена ( само EMS на руски)Answer : ___________________________ Note : Ова е засилувач за DIY забава...

Порт Като Всмукване На Тръбата Полза Машини За Трикотаж Носочных Изделия Целта Lonati L301 L304 3513500

BGN 80.00

Lonati Цел L301 L304 Трикотаж Машина Се Користи Всисната Порта 3513500 Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена...

433 Mhz RF предавател и приемник, модул комплект за Arduino съвместим

BGN 29.54

Кликни да ЗголемишКликни да ЗголемишКликни да ЗголемишОпис : Оваа група RF модули содржи : предавателот и приемникот модул.Тоа може да снабдување со 4 канали, за да се комуницира, тоа е да се каже дали ќе ги користите за контрола на мини автомобил...

0-2. 5 мм, неръждаема стомана/metal/неметаллический машина за лазерно рязане с ЦПУ/гранит, каменна лазерен гравиране машина

BGN 12160.00

02.5 mm нерѓосувачки челик / метал / неметални cnc ласерски машина за сечење / гранит камен ласерско гравирање машинаметални ласерски машина за сечење на слики : метални ласерски машина за сечење 1390 1325 ласерски машина за сечење метални ласерски машинаItem / МоделRDJ1390Работна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150w w6Ласерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

K260B 3.0 mm Mini Tungsten Steel Super Hard Carving Пробийте Bit For Amber Beeswax Copper Stainless Steel Sell At a Loss USA Belarus

2.62 -24 % BGN 2.00

Ова е еден вид на волфрам челик вежба малку Волфрам се користи за да се вежба глава, која цврстина само да дијамант , Супер Остар.Бидејќи тоа е многу тенка, тоа е лесно да се пробие во случај на неправилно работење, така што ова ќе се бара да се квалификувани за дупчење технологија.Имаме било која друга Вежба малку во нашата Продавница...

никакъв данък в Русия! Мини фреза с ЦПУ 2030 струг с ЦПУ САМ на фреза с ЦПУ за печатни платки дърво

475.01 -25 % BGN 356.00

Мини CNC рутер машина 2030 cnc рутер engraver со 4axis за pcb, резби во дрво и мелење машинаDIY CNC Машина ВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

MWG05 1Hz - 5MHz DDS генератор на сигнали източник модул TTL изход с преплетени почистване

BGN 63.06

Кликни да ЗголемишКликни да ЗголемишMWG05 е врз основа на директна дигитална синтеза (ДДС) сигнал генератор, употреба на CPLD дизајн, со лесен за користење, висока јачина на стабилноста, додека TTL сигнал на излез, излезниот сигнал да се прилагоди на амплитудата и DC offset, додека инструмент има издржам функција, беа во можност да го поставите издржам фреквентен опсег и скенирање време...

Artcam software hobby cnc 6090 cnc рамка 3d фреза CNC машина за дървообработване на мебели

BGN 8800.00

Artcam софтвер хоби cnc 6090 cnc рамка 3d cnc фреза дрво работи за мебел1325 дрво работна машина слики : 1325 дрво cnc рутер 1325 дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

Смогите да бъде Индивидуално , разделочный маса на Клетката лазер 60x40cm за машина за рязане на лазер

BGN 280.00

Може да Се Прилагоди , 60x40cm Ласерски Саќе Сечење Табела за Ласерски Машина за СечењеПакет : 60x40cm работна површина саќе,и Со Железни големината на Рамката е 700x540mmРаботна површина : ласерско сечење на главата се движи област, нормално на ТАБЕЛАТА, ГОЛЕМИНА е поголема од РАБОТНА ПОВРШИНА.На Пример : работна површина е 60x40cm, но неговата приказна големина е 70x45cm, ве молиме имајте во предвид...

Евтини маси за плазмено рязане 1212 Acctek, използвани машини за плазмено рязане с ЦПУ

BGN 7200.00

Евтини 1212 Acctek плазма сечење маси, што се користи за cnc плазма сечење машиникористи cnc плазма сечење машини пердув : 1.Заварени структура на задебелување на плоштадот цевка, заедно со Тајван увезени водич железнички да се обезбеди водење на брзина и точност...

BT30-ER20 джолан 70L патронник патронник притежателя балансиран G2. 5 30000RPM високоскоростен на Притежателя на инструмента, за който обработва център с ЦПУ

BGN 44.00

BT30ER20 месо тело 70 L Collet Чак Носител на Балансирана G2.5 30000 RPM Голема Брзина Toolholder за CNC Machining ЦентарКарактеристики : 1...

Висококачествени DIY мини-фрезоване гравиране машина с ЦПУ 3060 USB порт 6030 с цангой ER11 cnc router

1188.80 -27 % BGN 868.00

Гравирање машина DIY CNC 3060 метал CNC Рутер / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

Гореща продажба на atc фреза с ЦПУ/1325 4 3d atc дървена фреза с ЦПУ

BGN 23360.00

Топла продажба atc cnc фреза / 1325 3d 4 atc дрво cnc рутер1325 ATC дрво cnc рутер машина : 1325 дрво cnc рутер 1325 ATC дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

Плоски червеи от алуминиева сплав заместник фрезови машини с ЦПУ пейка пробивни хващам тела

54.38 -39 % BGN 33.00

Алуминиум легура Рамен маша Заменик CNC Мелење Машина Алатки Клупата вежба менгеме на назад ТелаАлуминиум Легура Рамен Маша Мини Plier DIY АлаткиСпецификација : Лесен за користењеСветлинаИздржливПакет се вклучени : 1 X Рамен МашаКупувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

LY CNC 6040 2200w 4 оси метален гравиране машина линейна екскурзовод на автономно управление на DSP дървена рутер фреза dektop

BGN 6118.00

13154 Топла Продажба на CNC Машина Додатоци Присутен DSP систем за контрола Линеарна Водич Железнички CNC рутер фреза LY CNC 6040 L гравирање машинаВоведНа CNC 6040 рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.