• Новинка
Жинан, Китай CE ceritificate AKM2030 евтини фреза с ЦПУ

Жинан, Китай CE ceritificate AKM2030 евтини фреза с ЦПУ

резултат:
BGN 11760.00

Брой продукти
Налично


Да се избере соодветна машина за вашите работи,pls кажи ми :
Q1 : Она што во врска со вашиот материјал , дрво или камен или метал?
Q2 : големината на вашиот mateiral , должина ? Ширина и дебелина?
Q3 : Дали сакате да го исечете или engrave вашиот материјал ? Или и двете cut&engrave ?
Q4 : машината изберете 220v или 380v или ?
П5 : она што за вашиот најблизок морско пристаниште?
Главна конфигурација
1. работни големина : 2000*3000*200mm
2. Вретено : вода за ладење или воздух за ладење вретено : 3 KW/4.5 KW/5.5 KW, можете да одберете HSD вретено од Iatly премногу
3. Табела : Т слот маса ( факултативно е вакуум маса со вакуум пумпа)
4. stepper мотори и возачи
5. HIWIN плоштадот водич железнички од Тајван
6. Направен во германски багажник
7. масло за подмачкување
8. системот за контрола : Mach3;Nc studio, DSP,NK260,NK300, Syntech како опции
9.Fuling инвертер
10. алатка сензор
11. ние се обезбеди софтверски Artcam и Type3 за слободни
Технички параметри Број Опис Параметар 1 XYZ работна површина 2000*3000*200mm 2, Табела големина 2230*3680mm 3 XYZ патување прецизноста на позиционирањето ±0.05 mm 4 XYZ repositioning прецизноста на позиционирањето ±0.05 mm 5 Табела површината Т-слот за 6 grantry челик 7 диск system X-Y оска Рек actuation 8 диск систем Z оската Топката завртка 9 Вретено моќ 3.0 KW/4.5 kw/5.5 kw 10 Макс брзина 50m/мин 11 Макс работна брзина 25m/min 12 Вретеното брзина 0-24000rmp 13 работа на владата чекор(по(факултативна серво) 14 Работен напон AC220 V/380 V 15 Команда јазик G код 16 USB Интерфејс 17 Оперативен систем Mach3;Nc studio, DSP 18 Флеш меморија 128 19 X-Y резолуција од 0,05 mm 20 Софтвер средина Wentai type3 artcam 21 Тежина 1600/1750 kg
Детали слика
Applicaiton и примероци
1. Мебел : плоча, канцелариски мебел, врати, кабинети.
2. Дрво производи : звучници, игри кабинети, компјутерски маси, машини за шиење, музички инструменти.
3. Одбор за обработка на : изолација, пластична хемиски компоненти, ПХБ, автомобил тело, куглање песна, ABS, ПП, ЈП, итн.
4. Декорација : Акрил, ПВЦ, МДФ, стакло, пластика и меки метали, како што се бакар и алуминиум.
По продажба на услуги :
(1) 1.5 години квалитет гарантирањето, на машина со главни делови(со исклучок на потрошен материјал) се менува и бесплатно доколку постои било каков проблем во текот на гарантниот период.
(2) Живот одржување бесплатно.
(3) Бесплатна обука во нашата фабрика.
(4) Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена.
(5) 24 часа на линија услуга секој ден, бесплатна техничка поддршка.
(6) Машина е прилагодена пред испорака
(7) Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно.
Пред да се направи исплата ,ве молиме контактирајте ме за детали :
Бек Guo
Skype : acctek.бек
E-mail : извоз(во)acctekcnc.com

Подробности

Състояние:
НОВО
Номер На Модела:
AKM2030 Китай евтини фреза с ЦПУ
търговска марка:
ACCTEK
CNC или не:
CNC
Име:
Китай евтини фреза с ЦПУ
Работейки размер:
2 м * 3 м * 200 мм
Режим на шпиндела:
Шпиндел с водно охлаждане 3.0 Kw
Скорост на движение:
0-50000 мм / мин
Скорост на резби:
0-30000 мм / мин
Направляващи релси:
20 mm, внос от Тайван
Задвижваща система:
и драйвер за стъпков двигател
Работно бюро:
Вакуум маса, 6 зони
Вакуум Помпа:
2 комплекта вакуум помпа с мощност 5,5 кВт
Работно напрежение:
AC 220 / 380V, 50 / 60HZ

Избор на купувачи

Обичай cnc обработващ PTFE, пластмаса части, предоставяне на мостри, може да samll поръчки, високо качество

BGN 240.00

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.Мојот skype : luochaoaaa11 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од email .За CNC Machining1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;5)Прецизност обработка метални делови во OEM / ODM спецификации6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот МелничкатаЗа насDongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, еУпотребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на нестандардни деловиФабрика.2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792QQ број : 395603369Skype : luochaoaaa1

Плеснем с нагоре система 2030 2040 кръгла маса высокомарочный дървена рутер ЦПУ ATC engraver 3Axis със серво мотор

BGN 31520.00

Стр ве молиме кликнете на оваа референтна производ : )Пред да направите исплата ,ве молиме контактирајте ме за повеќе детали !Алис meng Mail : export12"на"acctekcnc.com Skype : acctek12Popup тркалезна маса систем 2030 2040 Висок квалитет на дрво engraver 3 Axis ATC CNC Рутер со Серво МоторПримена на дрво engraver 3 Axis ATC CNC Рутер1.Тоа е широко се користат за производство на кабинет вратата, полна дрвена врата, компјутерска маса, монтажа на мебел и голема површина и маса гравирање на МЕДИЈАПАН и HDF, дрво одбор, авион сечење,3 D embossment и така натаму.2.Конфигурира со увезени алатка списание од 8 алатки на машина алатки може да се промени брзо и слободно.3.Алатка сензор му овозможува на машина за надоместување на толеранција на алатката должина.4.Вакуум работната маса со двојно кариес и Bakelite материјал со висока моќ на апсорпција.5.Увезени систем за контрола, одделени тастатурата за контрола, колор LCD дисплеј додадете Број 25 Hiwin линеарна водич железнички и багажник од Тајван .Прецизност тест и cotnrol : Параметар на дрво engraver 3 Axis ATC CNC РутерРаботната Област : 2000*4000*250mmВретено Тип : Воздух за ладење вретено ,со автоматско алатка промени функцијаВретено Моќ9.0 KW HSD воздух за ладење spndle моторВретено Ротирачка Брзина018000rpmМоќ (освен вретено моќ)5.8 KW (вклучуваат овластувања на : мотори, возачи, инвертори и така натаму)Напојување : AC380±10, 50 HZWorktable : Вакуум Маса и ТслотВозење Syestm : Japanses Yaskawa серво мотори и возачиПренос : X,Y : Опрема багажник, HIWIN плоштадот водич железнички,Z : топката завртка TBI и hiwin плоштадот водич железничкиЛоцирање на прецизност : Мин Обликувањето Карактер : Карактер : 2x2mm,писмо : 1x1mmТемпературата На Работа : 5°C40°CРаботна Влажност30%75%(без кондензирана вода)Работни Прецизност±0.03 mmСистем Резолуција±0.001 mmКонтрола На Конфигурација : SyntecТрансфер На Податоци Интерфејс : USBСистем За Животна Средина : Windows 7Вретено Ладење Начин : Воздух за ладење со вентилаторИнверторот : ДелтаОграничен Прекинувач : Висока чувствителност ограничен прекинувачиГрафички Формат Поддржан Од : G кодот : *.u00, * mmg, * plt, *.координаторКомпатибилен СофтверARTCAM, UCANCAM ,Type3 и други или CAD CAM софтвери..Сечење Дебелина : 040mm, исто така, (зависи од различен материјал)Z Алатка Censor : yesПакувањеИверица случај (дрво дрво случај за извоз)Опционални делови1...

3d cnc дървообработващи машина AKM1325 с MACH3 / MACH4 контролер струг за дърво машина

BGN 8320.00

3d cnc машини машина AKM1325 MACH3 / MACH4 контролер дрво струг машина3d cnc машини машина опис1 Независна напојување за плоча, се продолжи со користење на животот2.Повеќе стабилна и силна опремени со алуминиум рамка материјали3.Мах 3 софтвер е едноставен и високо интелигентни,Може да бидат контролирани од страна на компјутерски4.Итни стоп копчето подобрување на безбедноста5.Голем 3 D гравирање во меки дрво,МДФ одбор,мајчин дрво,ПВЦ,Акрилик ние предлагаме користење на една или две спирала flute топката битови.Може да гравирање многу повеќе materails со спирала flute битови,како што се метал,челик,МДФ одбор,цврсто дрво,композитни одбор иверица,камен.6.Вретено мотор knob е корисно за мали позиционирање на вредноста ,со стабилна и силна поддршка структура.7.Маска плочи намалување на загадувањето за шрафовите и шахти.8.На засилен и задебелена машина тело направи транспорт апсолутно да бидат побезбедни и долг живот време.Tehcnial параметри на 3d cnc машини за машинаБројОписПараметар1Работна Површина1300mmx2500mmx200mm2Вретено3.5 kw воздух за ладење вретено3X,Y,Z Патуваат Прецизноста На Позиционирањето±0.03 mm / 300мм4X,Y,Z repositioning Точноста±0.03 mm5Табела ПовршинаТслот / Вакуум маса6РамкаТешки Структура7X, Y оскаОпрема за пренос8Z оскатаТајван TBI Топката Завртка пренос9Max...

800W 110V 220V ос CNC3040 CNC 3040 CNC 3040Z гравиране машина с ЦПУ 1.5 kw VFD фреза с ЦПУ с водно охлаждане

2224.78 -5 % BGN 2114.00

800 W 110 V 220 V Вретено CNC3040 CNC 3040 CNC3040 Z CNC Гравирање Машина 1.5 kw VFD CNC Рутер Вода за Ладење Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Карактеристики : 1...

Китайски HQ PVD ZnSe материал лазерен фокус обектив Dia18mm-FL38. 1mm за CO2 лазерен гравьор нож

BGN 40.00

Кинески Co2 laser Фокусот на објективот,Кол 18mm,FL 38.1 mmФункција : Дијаметар : 18mmФокусна должина : 38.1 mm / 1.5"Дебелина : 2mmМатеријал : Кинески PVD ZnseСтруктура : Менискус леќи(бранова должина 10.6 um)Употреба : се Применува за co2 ласерско сечење и гравирањеГаранција : Превозот : ние превозот од DHL, UPSот,FEDEX,EMS...

Индивидуално храни МАШИНИ за Accssories излагане на машинни части на точност/услуги за набиране на прикачни устройства за мотоциклет и други части

BGN 240.00

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.Мојот skype : luochaoaaa11 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од email .За CNC Machining1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;5)Прецизност обработка метални делови во OEM / ODM спецификации6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот МелничкатаЗа насDongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, еУпотребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на нестандардни деловиФабрика.2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792QQ број : 395603369Skype : luochaoaaa1

4x6 мм, CO2 лазерна тръба монтажен материал силиконова тръба (мек тип) Материал инсталиране на машина за рязане гравиране на лазера

BGN 2.40

CO2 ласерот цевка материјал за инсталацијаИме на производ : силикони цевка (меки тип)Спецификација : Outter Дијаметар : 6mmВнатрешен Дијаметар : 4mm(Флексибилност, ефикасност, солиден и издржливи, погоден за поддршка на trachea пумпа, микро пумпа придружни цевки, ласерски цевка за циркулација на вода потребни материјали и опрема)Ние може да го намали според вашата потреба,како и 1m,2m,3m..,било колку е добро,само контактирајте ме пред да го поставите цел,ви благодарам.Цената е за по метар,може да се купи N парче, ако треба N метар.N е за 1,2,3,4,5..Како што ви треба најмногу 10 метри,може да се купи 10 парче,а потоа ние ќе испрати еден пакет за 10meters за вас

Ос 9.0 kw HSD с автоматична машина за обработка на дървен материал на CNC инструмент Cahnge

BGN 28800.00

9.0 kw HSD Вретено со Авто Алатка cahnge CNC Дрво Работна Машина1325 ATC дрво работна машина : 1325 дрво cnc рутер 1325 ATC дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

Месинг фрезоване и гравиране машина с ЦПУ рязане на дърво и метал и гравиране машина Mach3 control

BGN 11760.00

Дувачкиот мелничката и гравирање cnc машина за дрво и метал сечење и гравирање машина Mach3 контролаПрименадрво и метал сечење и гравирање машина1.Тоа е погоден за гравирање,мелење и дупчење compactly сите видови на материјали, како челик,бакар,алуминиум и пластика.2...

Най-добрата лазерна машина с ЦПУ SAL / лазерен рутер/co2 лазерно рязане за акрил / вышивальная намаляване на co2 лазер

1598.40 -8 % BGN 1471.00

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

4axis CNC Router 6040Z автоматично гравиране машина с USB + Mach3 1.5 KW CNC Machine Engraver

BGN 4000.00

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

Плазмена фрезоване машина с CNC машина за щамповане на метални резервни части и безплатна доставка

288.00 -5 % BGN 274.00

Зошто да се избере нашиот означување на иглата?ние сме производството за означување на машина игла.во Кина 70% на крајот на клиентите ги користат нашитеигла.ние обезбедуваме прилагодите производ.можеби мислите дека вие исто така може да го произведува...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.