• Новинка
GKTOOLS All Metal 45*45cm Wood Mini CNC Laser Engraver Кътър гравиране САМ Machine PWM, Benbox GRBL EleksMaker

GKTOOLS All Metal 45*45cm Wood Mini CNC Laser Engraver Кътър гравиране САМ Machine PWM, Benbox GRBL EleksMaker

резултат:
BGN 548.78
BGN 285.00 -48 %

Брой продукти
Налично


Софтвер Име : Eleks Maker еволуција десктоп CAM
Верзија : V3.1
Јазик : Англиски
Поддршка платформа : Win XP/Win7/Win8/Win10
Поддржани формати : jpg, bmp, вектор графика, svg, G-код, nc
Бренд
GKTOOLS
Модел
GK-LM4545 Pro
Одбор За Контрола
Mana SE
Комуникацијата Пристаниште
Mirco USB
Ласерски Брзо Го Замени
Поддршка
Stepper Мотор
42 H34 S-1304 A
Моќност
ГЛОБАЛНА НАПОЈУВАЊЕ ЗА AC100-240 V
Систем За Поддршка
Win XP/7/8/10
Engrave Режим
Слика, Збор, Скенирање, нагласи, Пиксели Ласерско Гравирање
Поддржани Формати
jpg, bmp, svg, G-кодот
Материјал
Алуминиум
Работен Напон
DC 12 V
Работат На Струјата
DC 2.5
Ласерски Моќ
500m W/2500m W/ 5500m W Може да Избере
Контрола На Софтверски Систем
Свеќа, Eleks Cam, T2-Ласерски, Benbox, Grbl Controller, Lite Fire, Ласерски GRBL, итн.
Гравирање Точноста
0.01 mm
Гравирање Површина
45x45cm / 17.72 x 17.72 инчен (максимум)
Врежани објект висина limitatiion
Без Ограничување
Пакување Големина
68x40x12cm / 26.77x15.75x4.72inch (L*W*H)
Собрани Производ Големина
65x60x18cm / 25.59x23.62x7.09inch (L*W*H)
Тежина На Пакет
6.5 кг
Може Да Engrave
Дрво, Пластика, Хартија, Бамбус, Ox Рог, Кожа, Сунѓерот Хартија, итн.
Не може да engrave
Метал, Камен, Керамика, Стакло, Рефлексивни или Транспарентен Материјал
Функција
идеален за аматерски ласерско гравирање употреба ниско-светло позиционирање и слобода позиционирање функции.
Карактеристики
45 X45cm ултра голема гравирање површина,подемен облик дизајн, нема гравирање висина ограничување.
Три stepper мотор обезбедување побрзо да се движат брзо.
Виолетова ласерски модул со heatsink, ласерска висока моќ гравирање и долгорочни на располагање.
Може да се печати било слики лесно
Материјал
Моќност
500m W
1000m W
1600m W
2500m W
5500m W
(Ротирачки-фокус)
5500m W
(Фиксен фокус)
Врежани Боја
3мм
Balsa
Дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
5mm
Balsa
Дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
250g
Хартија
одбор
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
300g
Хартија
одбор
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
250g
Kraft
Хартија
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
Темни
KT
Одбор
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Природна Боја
Не
-ткаени
Ткаенини
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Памук
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна Полиестер
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црно Платно
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Кожа
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
Цврста
Дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Црна
Сандерс
/Воскресна-
дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Црна Бамбус
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Црна Акрилна
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Природна Боја

Подробности

търговска марка:
GKTOOLS
Състояние:
НОВО
Номер На Модела:
GKTOOLS GK-LM4545Pro

Избор на купувачи

0.3-6.5 мм резба нож за електрически ръчен джолан +ключ актуализации, електрическа мелница електрическа пробивна патрон дръжка вала

26.80 -7 % BGN 25.00

0.36.5 mm Дрво, резба нож Електрични рака месо тело +Надградба на копче, Електрична мелница електрични вежба чак вратило рачкаОпис На Производот : 1...

Multi heads wood carving machine price cnc wood cutting machine

BGN 20000.00

Мулти глави резби во дрво машина цена cnc машина за сечење дрвоТип AKM13253 cnc дрво машина за сечење Работна површина 1300*2500*300(mm) Патувате брзина 35m / мин Сечење брзина 20 m / min(МАКС) Вретено параметри 3.5 KW воздух за ладење, ER25 Контролер OS SYNTEC Возење систем Серво мотор Работен напон AC380 V / 3 PH / 50 HZ Електрични додатоци Тајван Делта VFD француски Шнајдер нисконапонски електрични компоненти со висок квалитет кабел Возење систем Тајван Hiwin железнички Тајван TBI топката завртка Добар квалитет спирален рек Табела структура Tслот и вакуум маса Driling единици 9 Вертикална, други модели се optionsl Тежина 2 T Додатоци 1 5.5 KW вакуум пумпа 2 Алатка кутија(вклучувајќи и алатки,софтвер, упатство итн.)AKM13253 cnc дрво машина за сечење предности : Ecnomic ATC : Со две вретена, машина може да работи со две различни делови автоматски.Вежба Единици : 9 вертикална, или повеќе; хоризонтална и виде ножот е задолжително...

800W 110V 220V ос CNC3040 CNC 3040 CNC 3040Z гравиране машина с ЦПУ 1.5 kw VFD фреза с ЦПУ с водно охлаждане

2224.78 -5 % BGN 2114.00

800 W 110 V 220 V Вретено CNC3040 CNC 3040 CNC3040 Z CNC Гравирање Машина 1.5 kw VFD CNC Рутер Вода за Ладење Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Карактеристики : 1...

Тип на машина за рязане на камък TB-1212 и мрамор използват водоструйный мрамор машина за рязане на

BGN 45600.00

TB1212 Камен Машина за Сечење Тип и Мермер Користи вода џет мермер машина за сечењеВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

Носещи Roundover Rounding Router Bit 1/4 x 5/16 дървообработващи инструменти

BGN 9.50

Име на производ Заокружување Над Рутер Малку Големина 1 / 4 x 5 / 16" Материјал Метал месо тело Дијаметар (Прибл.) 6.3 mm / 1 / 4" Целокупната Дијаметар (Appprox.) 21mm / 0.8" Имајќи Дијаметар (Прибл.) 12.6 mm / 1 / 2" Вкупна Должина 50мм / 1.97" Боја на Тон Сребро.

50 W CO2 лазерен гравьор машина 400*400 мм USB порт Desktop Offline Controlled + 100 W вода охладител Безплатна доставка в Италия

2800.00 -5 % BGN 2660.00

40 W USB Порт CO2 Laser Engraver 400*400mm Десктоп Гравирање Сечење DIY Логото Означување Сечење Машина РезбаПакет Се Вклучени : 1 х 50 W Ласерски Engraver1 x 100 W вода чилер1 x wholse поставите следниве додатоциКарактеристики : Ова е економски ласерско гравирање машина, висока прецизност, брз брзина гравирање , со автоматски лифт платформата...

Шанхай висока инжекция водоструйная рязане машина за рязане на помпа с директно задвижване с режещ масата 3020

BGN 45120.00

Шангај висока прецизност вода, џет сечење на директни вози пумпа машина за сечење со 3020 сечење табелаВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

Индивидуално храни МАШИНИ за Accssories излагане на машинни части на точност/услуги за набиране на прикачни устройства за мотоциклет и други части

BGN 240.00

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.Мојот skype : luochaoaaa11 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од email .За CNC Machining1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;5)Прецизност обработка метални делови во OEM / ODM спецификации6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот МелничкатаЗа насDongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, еУпотребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на нестандардни деловиФабрика.2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792QQ број : 395603369Skype : luochaoaaa1

Фреза с ЦПУ 6090 резба върху метал машина 2.2 KW с водно охлаждане на шпиндела фреза с ЦПУ

4534.40 -0 % BGN 4534.00

CNC Рутер 6090 Z 2.2 KW / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

Обичай cnc обработващ PTFE, пластмаса части, предоставяне на мостри, може да samll поръчки, високо качество

BGN 240.00

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.Мојот skype : luochaoaaa11 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од email .За CNC Machining1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;5)Прецизност обработка метални делови во OEM / ODM спецификации6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот МелничкатаЗа насDongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, еУпотребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на нестандардни деловиФабрика.2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792QQ број : 395603369Skype : luochaoaaa1

Jinan сам AccTek CO2 лазерна машина за рязане на дърво / акрил / MDF / шперплат

BGN 5040.00

Jinan diy Acc Tek CO2 ласерски машина за сечење дрво / акрилик / МДФ / иверицаОпис На ПроизводотГлавната карактеристика на ласерски машина за сечење дрво : 1) CO2 cnc ласерски машина за сечење е опремен со Leadshine stepper возачот и моторот за да се обезбеди непречено на сечење страна ефикасност.2)Шангај Fulong појас пренос, еластична, олеснување на шок и вибрации при работа, вози брзо, со малку бучава3)Совршен дизајн на прашина докажување и спречување на загадувањето, во голема мера се подобри стабилноста на перформансите на машината.4)Напредни САД леќи и огледала, подолго фокусна длабочина,Помали сечење падина и високо сечење сила.5)донесување уникатен дизајн на фиоки и инка за да соберат материјал погодно и за подобрување на ефикасноста.6)најдоцна Ruida систем за контрола е лесно да се научат и да работат, поврзете се на ласерски машина за сечење со USB, или да се поврзете на компјутер.Некои детали на ласерски машина за сечење дрво : Параметри на податоциПараметри на податоци на ласерски машина за сечење дрво : НЕМА.МоделAKJ13901Ласерски медиумCO22Работна површина1300*900mm3Работната масаНож табела или табела саќе4Ласерски моќReci 80w, 90w,100w,130w150w,150w180w опции5Напојување220 V / 50 Hz, 110 V / 60 Hz6Мин ширина на линија≤0.15 mm7Positon точноста0.01 mm8Повторување на точноста0.02 mm9Сечење брзина150mm / s10Водич железничкиHiwin од Тајван11Метод на преносПојас Пренос12Вози системLeadshine возење систем и stepper мотор13Систем за ладењеWater Chiller CW5200 систем за ладење14Систем за контролаRuida Авто фокус систем за контрола15Контрола на софтверотCoreldraw, Photoshop, Auto CAD, RDCAM16Графички формат поддршкаPLT, DXF, BMP, JPG ,ПИ ,и др17Работна средина045 ℃ ,18Оперативен Влажност595%19Нето тежина367kg20Бруто тежина467kgГотови ПроизводиПримероци на ласерски машина за сечење дрво : За нашата компанијаНие поддршка Трговија Уверување во Alibaba и можете да платите со вашата кредитна картичка.Тоа е многу погодно...

Най-новото качество на лазерно гравиране YH3020 на CO2 с всички функции, лазерен рутер с ЦПУ co2 k2030 200*300 мм 40 W лазерната тръба

1598.40 -8 % BGN 1471.00

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

Плеснем с нагоре система 2030 2040 кръгла маса высокомарочный дървена рутер ЦПУ ATC engraver 3Axis със серво мотор

BGN 31520.00

Стр ве молиме кликнете на оваа референтна производ : )Пред да направите исплата ,ве молиме контактирајте ме за повеќе детали !Алис meng Mail : export12"на"acctekcnc.com Skype : acctek12Popup тркалезна маса систем 2030 2040 Висок квалитет на дрво engraver 3 Axis ATC CNC Рутер со Серво МоторПримена на дрво engraver 3 Axis ATC CNC Рутер1.Тоа е широко се користат за производство на кабинет вратата, полна дрвена врата, компјутерска маса, монтажа на мебел и голема површина и маса гравирање на МЕДИЈАПАН и HDF, дрво одбор, авион сечење,3 D embossment и така натаму.2.Конфигурира со увезени алатка списание од 8 алатки на машина алатки може да се промени брзо и слободно.3.Алатка сензор му овозможува на машина за надоместување на толеранција на алатката должина.4.Вакуум работната маса со двојно кариес и Bakelite материјал со висока моќ на апсорпција.5.Увезени систем за контрола, одделени тастатурата за контрола, колор LCD дисплеј додадете Број 25 Hiwin линеарна водич железнички и багажник од Тајван .Прецизност тест и cotnrol : Параметар на дрво engraver 3 Axis ATC CNC РутерРаботната Област : 2000*4000*250mmВретено Тип : Воздух за ладење вретено ,со автоматско алатка промени функцијаВретено Моќ9.0 KW HSD воздух за ладење spndle моторВретено Ротирачка Брзина018000rpmМоќ (освен вретено моќ)5.8 KW (вклучуваат овластувања на : мотори, возачи, инвертори и така натаму)Напојување : AC380±10, 50 HZWorktable : Вакуум Маса и ТслотВозење Syestm : Japanses Yaskawa серво мотори и возачиПренос : X,Y : Опрема багажник, HIWIN плоштадот водич железнички,Z : топката завртка TBI и hiwin плоштадот водич железничкиЛоцирање на прецизност : Мин Обликувањето Карактер : Карактер : 2x2mm,писмо : 1x1mmТемпературата На Работа : 5°C40°CРаботна Влажност30%75%(без кондензирана вода)Работни Прецизност±0.03 mmСистем Резолуција±0.001 mmКонтрола На Конфигурација : SyntecТрансфер На Податоци Интерфејс : USBСистем За Животна Средина : Windows 7Вретено Ладење Начин : Воздух за ладење со вентилаторИнверторот : ДелтаОграничен Прекинувач : Висока чувствителност ограничен прекинувачиГрафички Формат Поддржан Од : G кодот : *.u00, * mmg, * plt, *.координаторКомпатибилен СофтверARTCAM, UCANCAM ,Type3 и други или CAD CAM софтвери..Сечење Дебелина : 040mm, исто така, (зависи од различен материјал)Z Алатка Censor : yesПакувањеИверица случај (дрво дрво случај за извоз)Опционални делови1...

4x6 мм, CO2 лазерна тръба монтажен материал силиконова тръба (мек тип) Материал инсталиране на машина за рязане гравиране на лазера

BGN 2.40

CO2 ласерот цевка материјал за инсталацијаИме на производ : силикони цевка (меки тип)Спецификација : Outter Дијаметар : 6mmВнатрешен Дијаметар : 4mm(Флексибилност, ефикасност, солиден и издржливи, погоден за поддршка на trachea пумпа, микро пумпа придружни цевки, ласерски цевка за циркулација на вода потребни материјали и опрема)Ние може да го намали според вашата потреба,како и 1m,2m,3m..,било колку е добро,само контактирајте ме пред да го поставите цел,ви благодарам.Цената е за по метар,може да се купи N парче, ако треба N метар.N е за 1,2,3,4,5..Како што ви треба најмногу 10 метри,може да се купи 10 парче,а потоа ние ќе испрати еден пакет за 10meters за вас

Цена по цена на производителя дървена крак на стола индустрия Multi глави и Cnc ротари рутер ос 4 гравьор машина за продажба

BGN 13440.00

Фабрика Цена Дрво, Стол Нога Индустрија Мулти Глави Cnc Ротари Рутер 4 Оска Engraver Машина за продажбаКарактеристики♦ Мултицел...

Месинг фрезоване и гравиране машина с ЦПУ рязане на дърво и метал и гравиране машина Mach3 control

BGN 11760.00

Дувачкиот мелничката и гравирање cnc машина за дрво и метал сечење и гравирање машина Mach3 контролаПрименадрво и метал сечење и гравирање машина1.Тоа е погоден за гравирање,мелење и дупчење compactly сите видови на материјали, како челик,бакар,алуминиум и пластика.2...

Ос 9.0 kw HSD с автоматична машина за обработка на дървен материал на CNC инструмент Cahnge

BGN 28800.00

9.0 kw HSD Вретено со Авто Алатка cahnge CNC Дрво Работна Машина1325 ATC дрво работна машина : 1325 дрво cnc рутер 1325 ATC дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

2 бр SGY-35 ръчна машина за пълнене на паста жидкостная машина за пълнене на крем машина за пълнене на крем 0-50 мл

BGN 265.60

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

1/4 Опашка 1/4 Двоен Нож Дърво Изострят Точно Резачки Флейта

BGN 7.95

Име на производ Flute Рутер Малку Главната Боја Црвена, Сребрена Тон Материјал Карбид Падна Flute Должина 28mm / 1.1" Сечење на Работ Дијаметар 6.29 mm / 1 / 4" месо тело со Дијаметар 6.35 mm / 1 / 4" месо тело Должина 34mm / 1.3" Топката Имајќи Дијаметар 5.4 mm / 0.21" Вкупна Должина 72.5 mm / 2.85"

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.