• Новинка
GKTOOLS 500mW, 2500mW 45*45cm Mini CNC Wood Laser Engraver Кътър гравиране машина DIY Acrylic, PWM, Benbox GRBL EleksMaker

GKTOOLS 500mW, 2500mW 45*45cm Mini CNC Wood Laser Engraver Кътър гравиране машина DIY Acrylic, PWM, Benbox GRBL EleksMaker

резултат:
BGN 409.58
BGN 213.00 -48 %

Брой продукти
Налично


Софтвер Име : Eleks Maker еволуција десктоп CAM
Верзија : V3.1
Јазик : Англиски
Поддршка платформа : Win XP/Win7/Win8/Win10
Поддржани формати : jpg, bmp, вектор графика, svg, G-код, nc
Бренд
GKTOOLS
Модел
GK-LM4545 T
Одбор За Контрола
Mana SE
Комуникацијата Пристаниште
Mirco USB
Ласерски Брзо Го Замени
Поддршка
Stepper Мотор
42 H34 S-1304 A
Моќност
ГЛОБАЛНА НАПОЈУВАЊЕ ЗА AC100-240 V
Систем За Поддршка
Win XP/7/8/10
Engrave Режим
Слика, Збор, Скенирање, нагласи, Пиксели Ласерско Гравирање
Поддржани Формати
jpg, bmp, svg, G-кодот
Материјал
Алуминиум/Акрилик
Работен Напон
DC 12 V
Работат На Струјата
DC 2.5
Ласерски Моќ
500m W/2500m W/ 5500m W Може да Избере
Контрола На Софтверски Систем
Свеќа, Eleks Cam, T2-Ласерски, Benbox, Grbl Controller, Lite Fire, Ласерски GRBL, итн.
Гравирање Точноста
0.01 mm
Гравирање Површина
45x45cm / 17.72 x 17.72 инчен (максимум)
Врежани објект висина limitatiion
Без Ограничување
Пакување Големина
68x40x12cm / 26.77x15.75x4.72inch (L*W*H)
Собрани Производ Големина
65x60x18cm / 25.59x23.62x7.09inch (L*W*H)
Тежина На Пакет
5.5 килограми
Може Да Engrave
Дрво, Пластика, Хартија, Бамбус, Ox Рог, Кожа, Сунѓерот Хартија, итн.
Не може да engrave
Метал, Камен, Керамика, Стакло, Рефлексивни или Транспарентен Материјал
Функција
идеален за аматерски ласерско гравирање употреба ниско-светло позиционирање и слобода позиционирање функции.
Карактеристики
45 X45cm ултра голема гравирање површина,подемен облик дизајн, нема гравирање висина ограничување.
Три stepper мотор обезбедување побрзо да се движат брзо.
Виолетова ласерски модул со heatsink, ласерска висока моќ гравирање и долгорочни на располагање.
Може да се печати било слики лесно
Материјал
Моќност
500m W
1000m W
1600m W
2500m W
5500m W
(Ротирачки-фокус)
5500m W
(Фиксен фокус)
Врежани Боја
3мм
Balsa
Дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
5mm
Balsa
Дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
250g
Хартија
одбор
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
300g
Хартија
одбор
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
250g
Kraft
Хартија
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
Темни
KT
Одбор
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Природна Боја
Не
-ткаени
Ткаенини
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Памук
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна Полиестер
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црно Платно
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Кожа
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
/Сечење
Гравирање
/Сечење
Црна
Цврста
Дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Црна
Сандерс
/Воскресна-
дрво
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Црна Бамбус
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Црна Акрилна
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Гравирање
Природна Боја

Подробности

търговска марка:
GKTOOLS
Състояние:
НОВО
Номер На Модела:
GKTOOLS GK-LM4545T

Избор на купувачи

Цена по цена на производителя дървена крак на стола индустрия Multi глави и Cnc ротари рутер ос 4 гравьор машина за продажба

BGN 13440.00

Фабрика Цена Дрво, Стол Нога Индустрија Мулти Глави Cnc Ротари Рутер 4 Оска Engraver Машина за продажбаКарактеристики♦ Мултицел...

Индивидуално храни МАШИНИ за Accssories излагане на машинни части на точност/услуги за набиране на прикачни устройства за мотоциклет и други части

BGN 240.00

Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.Мојот skype : luochaoaaa11 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од email .За CNC Machining1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;5)Прецизност обработка метални делови во OEM / ODM спецификации6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот МелничкатаЗа насDongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, еУпотребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на нестандардни деловиФабрика.2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792QQ број : 395603369Skype : luochaoaaa1

Фреза с ЦПУ ос 4 Китай 3d CNC дърворезба машина с монолитно лят леглото на струг струг

BGN 8800.00

Cnc рутер 4 оска кина 3d cnc резби во дрво машина со Integrally фрлија струг креветдрво работна машина слики : 1325 дрво cnc рутер 1325 дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

0.3-6.5 мм резба нож за електрически ръчен джолан +ключ актуализации, електрическа мелница електрическа пробивна патрон дръжка вала

26.80 -7 % BGN 25.00

0.36.5 mm Дрво, резба нож Електрични рака месо тело +Надградба на копче, Електрична мелница електрични вежба чак вратило рачкаОпис На Производот : 1...

Най-добрата лазерна машина с ЦПУ SAL / лазерен рутер/co2 лазерно рязане за акрил / вышивальная намаляване на co2 лазер

1598.40 -8 % BGN 1471.00

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

Носещи Roundover Rounding Router Bit 1/4 x 5/16 дървообработващи инструменти

BGN 9.50

Име на производ Заокружување Над Рутер Малку Големина 1 / 4 x 5 / 16" Материјал Метал месо тело Дијаметар (Прибл.) 6.3 mm / 1 / 4" Целокупната Дијаметар (Appprox.) 21mm / 0.8" Имајќи Дијаметар (Прибл.) 12.6 mm / 1 / 2" Вкупна Должина 50мм / 1.97" Боја на Тон Сребро.

300W 3axis фрезови машини с цпу 3040 DC ос гравиране машина 4030

1257.60 -30 % BGN 880.00

4 оска CNC Рутер машина за CNC 3040 300w 3 оска CNC Рутер Гравирање машина за Дупчење и Мелење МашинаВоведНа CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн...

4x6 мм, CO2 лазерна тръба монтажен материал силиконова тръба (мек тип) Материал инсталиране на машина за рязане гравиране на лазера

BGN 2.40

CO2 ласерот цевка материјал за инсталацијаИме на производ : силикони цевка (меки тип)Спецификација : Outter Дијаметар : 6mmВнатрешен Дијаметар : 4mm(Флексибилност, ефикасност, солиден и издржливи, погоден за поддршка на trachea пумпа, микро пумпа придружни цевки, ласерски цевка за циркулација на вода потребни материјали и опрема)Ние може да го намали според вашата потреба,како и 1m,2m,3m..,било колку е добро,само контактирајте ме пред да го поставите цел,ви благодарам.Цената е за по метар,може да се купи N парче, ако треба N метар.N е за 1,2,3,4,5..Како што ви треба најмногу 10 метри,може да се купи 10 парче,а потоа ние ќе испрати еден пакет за 10meters за вас

Китай wholes USB интерфейс реклама фреза с ЦПУ 1224 цената за дърво, алуминий, камък

BGN 6000.00

Слични производи : Ако ви се допаѓа,pls кликнете на фотографијата подолу!Кина wholes USB интерфејс за рекламирање cnc рутер цена за дрво алуминиум каменрекламирање cnc рутер цена AKG1224 апликации : 1...

Месинг фрезоване и гравиране машина с ЦПУ рязане на дърво и метал и гравиране машина Mach3 control

BGN 11760.00

Дувачкиот мелничката и гравирање cnc машина за дрво и метал сечење и гравирање машина Mach3 контролаПрименадрво и метал сечење и гравирање машина1.Тоа е погоден за гравирање,мелење и дупчење compactly сите видови на материјали, како челик,бакар,алуминиум и пластика.2...

Ос 9.0 kw HSD с автоматична машина за обработка на дървен материал на CNC инструмент Cahnge

BGN 28800.00

9.0 kw HSD Вретено со Авто Алатка cahnge CNC Дрво Работна Машина1325 ATC дрво работна машина : 1325 дрво cnc рутер 1325 ATC дрво работна машинаМоделRTM1325Работна површина (X*Y*Z)1300*2500*200mmТабела големина1750*3050*1740mmСтруктура на каросеријаЗгусне челик направениX, Y СтруктураРешетката и со назабенашиниТајван 25 големина hiwin плоштадот шиниZ СтруктураТајван TBI топката заврткаX, Y РезолуцијаМакс Брзина Се Движат60000mm / минМакс Брзина Гравирање30000mm / минX,Y,Z патуваат прецизноста на позиционирањето±0.01 mmX,Y,Z repositioning точноста±0.01 mmВретено моќ3.0 kw вода за ладење вретеноВретеното Брзина0 до 24,000 вртежи во минутаНапон380v / 3phase или како клиентите се потребниСе вози типГолема stepper мотори и возачиРабота ДиктираG КодотОперативен системDSP систем за контрола(Опција Mach3 или Ncstudio)Алатка сензорYesАвто масло lubricatorДа,вклучениЖица заштитаДа,вклучениВодење На Животната СрединаТемпература : 0℃~45℃пакетИзвоз дрвена кутијаПо полна големина3300*2200*1900mmG...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.