• Новинка
Двигател Laidong KM385BT за Трактори Dongfeng DF244, корпус летящи колела, брой детайли:

Двигател Laidong KM385BT за Трактори Dongfeng DF244, корпус летящи колела, брой детайли:

резултат:
BGN 187.20

Брой продукти
Налично


за KM385 BT мотор за Changzhou DF244;
Дел број : KM385 QB-05003
Дел име : flyingwheel домување
Кога цел, ве молиме проверете кај нас моторот модел и моторот серија број, трактор модел и производител.
Ние треба nameplate на моторот прво!

Подробности

Материал:
чугун
Номер На Модела:
KM385BT DF244
is_customized:
No
търговска марка:
Агроталк
Тип:
детайли на градински инструменти

Избор на купувачи

BT50-45 протяга нокти, Нокти на сцепление с ЦПУ. Издърпайте джолан пирон. Висока якост. BT50-45

BGN 12.80

Име : CNC се повлече ноктите Спецификации : BT5045 Карактеристики : Хардтип повлече ноктите Агол : 45 ° Единици : нов Ние може да обезбеди ист тип на производ за вас : BT3045 ° BT4045 ° BT5045 ° Ако треба овој вид на производи, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме.

Цифров сензор тегло тензодатчика 1 кг 5 кг 10 кг 20 кг преносими електронни, кухненски везни

2.45 -18 % BGN 2.00

Добредојдовте на нашата Продавница * Опис на Дигитални Оптоварување Мобилен Тежина Сензор 1kg 5kg 10kg 20 КГ Преносни Електронски Кујна Скала Четириолово, лесен за употреба, плус 510 V вози напон, сила промени директно на напонски сигнал на излез...

Корона 06мм, сферична, видий въртящи разменяйте, въртящи се на брус, отнемане на чеп с стържене, видий разменяйте, твердосплавное шлифоване. D0605M06

BGN 5.41

Име : волфрам челик ротари датотека Спецификации : D0605 M06 Материјал : Тешко алуминиумски Глава Облик : Сферични максимален дијаметар на главата : 6mm месо тело со Дијаметар : 6mm Целосна должина : 55мм На сечилото дел должина : 5mm Линии : една линии Единица : 1 сосема нов неискористени...

Корона 08мм, цилиндрична топка, карбидные въртящи разменяйте, въртящи се на брус, отнемане на чеп с стържене, карбидные разменяйте, карбидное шлифоване. C0820M06

BGN 7.07

Име : волфрам челик ротари датотека Спецификации : C0820 M06 Материјал : Тешко алуминиумски Глава Облик : Цилиндрични Топката максимален дијаметар на главата : 08mm месо тело со Дијаметар : 6mm Целосна должина : 60mm На сечилото дел должина : 20mm Линии : една линии Единица : 1 сосема нов неискористени...

булавочная корона маркировочной машини;точков пенок standalone, маркировъчна машина пенок, определени

270.08 -5 % BGN 257.00

Пневматски означување pin носителотпо повод одбележувањето машина pin држач ;точка peen означување машина peen носителот многупарчиња / многупо повод одбележувањето машина pin главата;точка peen означување машина peen главата многупарчиња / многу3x58mm означување машина pin со бакар покритие ;точка peen означување машина peen многупарчиња / многу2014 година Нови 3x110mm M26x1 Пневматски Метал Означување Машина Ниско ниво на Бучава Перо ; Метални Преносни Означување на Машински Делови многупарчиња / многуПневматски означување pin предности : а.Висока цврстина, ниска цена, и издржливб.Pin совет можат да бидат полирани,в.Тоа е многу економичен потрошен на пневматски означување на машинаг.длабоко означување и тесен одбележување е поддржаноПримена : Автомобилот, лакот на мотоцикл, автомобил рамка ,автомобилската шасија, мотор, машински дел, машински алатки,метална цевка, опрема, пумпа тело, вентил, разни цврстина производи од пластични маси, хардверски дел, Аеронаутика, Електроника,војна и лесна индустрија за означување на челик, железо, бакар, алуминиум и пластични делови и разни nameplate означувањеПараметри : Pin покрие Материјал : Алуминиум (изборен боја), бакар, железо ценаПеро материјал : вечера тешко легураПеро цврстина : 93 HRA (68 HRC)По повод одбележувањето материјал цврстина : ≤ 60 HRA (HRC30)По повод одбележувањето Предмети : пластика, железо, бакар, алуминиум и други металиПо повод одбележувањето длабочина : 0.1 mm5mmПеро дијаметар : Φ2, Φ2.5, Φ3, Φ4, Φ5, Φ6, Φ8 ( прилагодено поддржани)Тема големина : M18, M24, M26, M27, M32 (прилагодено поддржани), конец теренот 1mmПеро должина : 30мм, 42mm, 45mm, 53mm, 56mm, 60mm, 75мм, 76mm, 110mm (прилагодено поддржани)Перо глава дијаметар : 10.7 милиметри, 12.8 мм, 16mm, 17.2 mm (прилагодено поддржани)Воздушниот Притисок : 0.30 .6 paКако да се избере Пневматски означување pin?(1) За перо големина на : а.Φ2, Φ2.5 : погоден за алуминиум итн...

DWZ R134a Valve Основната Бързо Отстраняване Tool + 265Pcs A/C R12 Car O-Ring Assortment Kit

40.00 -5 % BGN 38.00

Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Вентил Core Брза Смена Алатка : Должина : 11.5 cm / 4.5"Вентил Основни : R134 / R12Висока Страна Спојка : ЦрвенаНиски Страна Спојка : СинаБрз Заеднички : Клима УредПогодни За : Различни Вентил Core265 Компјутери R134a ОПрстен : Облик : OБоја : ЗеленаГолемина категории : 18 ВидовиКутија Големина(L*W*H) : 20 x 10.5 x 3 cmПакет се вклучени : 2 x Вентил Core Брза Смена Алатка1 x Кутија(Вклучува 265 Компјутери)Забелешки : 1.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1 ~ 2 cm грешка,ви благодарам.2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Безплатна доставка внесен двоен цвят Thermoweb Deco фолио хартия за ламиниране, ламиниращо Transfer on Paper Minc 15.2 cm x1. 52m

34.40 -4 % BGN 33.00

Двојна Боја Foils произведено во садЧувствителни на ласерски печатач тонер, тоа може да се користи за Minc бронзирање машина.Цената е еден цилиндар, 5 страници, и секоја страница е 15.2x30.5cm.Целосна должина спецификација :15.2 cm x 1.52 m (ширина x долг)...

Филмът EVA ширина 50meters 1100mm Слънчево с дебелина 0.5 mm за сключване на фотоклетка, сертифициране TUV под стойност!!

BGN 286.40

50meters 1100mm ширина Соларни ЕВА Филм со 0.5 mm дебелина за соларна ќелија gre со TUV сертификација под цена ПРОМОЦИЈА!!!Производот Се ВоведатЕВА филм за соларни ќелии, кристален силициум клетки, тенок филм фотонапонски клетки и други компоненти во рамки на материјал за пакување...

Високо качество на 8шт 80x80x1. 2mm 99.9% мед Cu метален лист плоча добро механично поведение и термична стабилност

BGN 43.20

Карактеристики : Сите нови , нема потреба да се процес,може да се користи директно.Сечење со Професионална машина за сечење,безбедно користење.Имаат убав механички однесување и Термичка стабилност.Може да се направи во цевки, прачки, линии, ремени, плочи.Спецификации : Плоча Големина (ќе биде малку големина толеранција) : 80x80x1.2mmЧистота : 99.9%Материјал : бакарПоради очигледниот објективни причини, на неговата површина може да биде со малку масло , но не влијае на неговите функции.Пакет Се Вклучени : 8 x чист бакар плочаПрифати прилагодена големина, само да не контактирате!Добар ФидбекНашата Работилница и производи

9 в 1 точност набор от отвертки T6 T5 T4 Phillip 000, 00, 0,1 Slotted2. 0, 3.0 ремонт инструмент SD-9814

5.60 -11 % BGN 5.00

SD9814 9in1 Прецизност Шрафцигер Поставите T6 T4 T5 Phillips000, 00, 0,1 Slotted2.0, 3.0 Поправка АлаткаДетали За Производот9 во 1 Шрафцигер сет со T6 T4 T5 Phillips000, Филипс 00, Филипс 0, Филипс 1 Slotted2.0, Дупчиња 3.0Магнетни : На шрафцигер главата со магнетнаШарени алуминиум и алуминиумски рачка, rustproof и антикорозијаАлуминиум и алуминиумски справи со заменува со шрафцигер советСе справи со не е лесно и удобно да се носатРачка материјалШрафцигер совет материјалСпецификацијаАлуминиум и АлуминиумскиХром vanadium челикФилипс : #00, #0, #1Дупчиња : 2.0, 3.0 mmХексадецимален : T4, T5, T6Производот Се Покаже

WM170 КАРБУРАТОР AY ПОДХОДЯЩ ЗА WACKER NEUSON 6HP WP VP 1340 1540 1550 2050 ПЛАСТИНЧАТЫЙ МЕРКИ И ТЕГЛИЛКИ СЪДЪРЖАНИЕ НА ВЪГЛЕХИДРАТИ TRENCH CARBY RAMMER ДЕТАЙЛИ СЪДЪРЖАНИЕ НА ВЪГЛЕХИДРАТИ

189.86 -10 % BGN 171.00

CARBURETOR ASY ЗА WACKER NEUSON WM170 WP / VP 1340 1540 1550 2050 ПЛОЧА КОНТЕЈНЕРОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ХИДРАТИ РОВОТ RAMMER ДЕЛОВИОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИТЕ & КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : ПЛОВИ ТИП, 4 МОЗОЧЕН УДАРДОЗА ДИЈАМЕТАР : БОЛТ ДА БОЛТ : 36 MMАПЛИКАЦИИ : СЕ ВКЛОПУВА WACKER NEUSON МОДЕЛ(S) WM170 И ПОВЕЌЕ 6 HP МОТОРИ .КРСТОТ РЕФЕРЕНЦА : ГО ЗАМЕНУВА ОЕМ ДЕЛ#(S) : PACKEAGE ВКЛУЧУВА : 1 X CARBURETOR АЈПРОЧИТАЈТЕ ГИ СЛЕДНИТЕ ПОРАКИ ПРЕД ВАШАТА ТРАНСАКЦИЈА : НИЕ НЕ СМЕ ОДГОВОРНИ ЗА БИЛО ОБИЧАЈ ДОЛЖНОСТ ИЛИ УВОЗ ДОХОД ...

60*60 мм плоска вакуумна машина за леене под налягане ремонт на инфрачервената IR керамични подгряващата плоча Air Ceramic Heater Pad Board За BGA

16.13 -1 % BGN 16.00

60*60mm White / Black Рамен Вакуум шприцоване Машина Поправка Далеку инфрацрвена IR Керамички Греење Плоча Воздух Керамички Грејач Одбор Подлога За BGA Со Слободни Метални Клип

Нов газов факел пламък пистолет поялната лампа кулинария запояване Бутан самозапалването на газова горелка запалка отопление заваряване на пламъка на газова гор?

14.53 -24 % BGN 11.00

Карактеристики : Пламен и температура може да се прилагоди, температурата може да биде високо како 1300 Сте.В. Правец на доказ, влага доказ и отпорни на вода, подобро од електричното заварување. Целосно автоматски електронски палење, безбедно и лесно. Тоа може да биде фиксиран на Касета бутан резервоар ( не се вклучени ), која може да се замени, циклус употреба е еколошкипријателски. Погоден за ресторан, апарати за домаќинство, пикник, пешачење, логорување и други активности на отворено. Согорување вредност : 50 140g / h...

Безплатна доставка най-доброто качество на 1 лист 10 x40/25cmx100cm PVC теплопередача винил топлинна преса тениска iron на HTV печат

7.98 -12 % BGN 7.00

Најдобар квалитет на 1 лист 25cmx100cm ПВЦ Винил150160 степен, 510 секунди, топло или ладно кора.Карактеристики на производот : 1...

4.0 MM X 100M ROLL 10% DUPONT SILK 40% NYLON STARTER ВЪЖЕТО Е ПОДХОДЯЩ ЗА HONDA GX160 168F 170F И ПО-2KW 3KW STARTER ИЗДЪРПАЙТЕ ВЪЖЕТО CORD

95.94 -28 % BGN 69.00

4.0 ММ X 100 ТРКАЛААТ ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ СТАРТЕР ЈАЖЕ ОДГОВАРА НА ХОНДА GX160 168 F 170 F И ПОВЕЌЕ МОТОРИ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ СТАРТЕР СЕ ПОВЛЕЧЕ НА КАБЕЛОТ ЈАЖЕОВАА ЛИСТА ОБЈЕКТОТ Е СОСЕМА НОВ ЗАМЕНА 4.0 MM X100 M СЕ ТРКАЛААТ СТАРТЕР ЈАЖЕ СЕ ТРКАЛААТ ЗА СИТЕ ВИДОВИ НА ГРАДИНАРСКИ & МАЛА ФАБРИКА МАШИНИ КАДЕ ОВАА ГОЛЕМИНА СЕ КОРИСТИ МОТОРИ , ЌЕ ДОБИЕТЕ ТОЧНО ПОКАЖА НА СЛИКАТА ПОДОЛУ(S), ВЕ МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ НА СЛИКАТА(S) ЗА КОМПАТИБИЛНОСТ СО ВАШИОТ СТАР ОБЈЕКТ ПРЕД ДА НАРАЧАТЕ ТОА ,ИМАМЕ ГОЛЕМА ДОВЕРБА СО КВАЛИТЕТОТ НА НАШИТЕ ДЕЛА .СПЕЦИФИКАЦИИ : 4.0 MM X 100 METER, ПРЕМИЈА QULITY, 40% Најлон + 10% DUPONT СВИЛААПЛИКАЦИИ : ОДГОВАРА ЗА ПОВЕЌЕТО СИТЕ ВИДОВИ МОДЕЛ(S) ГАС ГЕНЕРАТОР, ГРАДИНА & МАЛА ФАБРИКА МАШИНИ КАДЕ ОВАА ГОЛЕМИНА СЕ КОРИСТИ МОТОРИ ЗА ИЗЛЕЗ НА ПАЗАРОТ...

Стрипперы мрежов кабел UTP / STP 3.2-9.0 mm оголване клещи вырезывания тел ножа 6pk-501

BGN 15.02

6 PK501 UTP / STP Мрежен Кабел Strippers 3.29.0 mm Соголување Нож Жица Сечење КлештиДетали За ПроизводотUTP / STP Интернет Жица stripper 6 PK501ASB материјалСоголување опсег : UTP / STPЖица : Φ3.29.0 mmматеријалопсегдолжинапакувањеABSUTP / STPЖица : Φ3.29.0 mm112mmБлистер картичка

GY-521 MPU-6050 MPU6050 Модул 3-аксиални аналогови гироскопические сензори+ 3-аксиален акселерометър, модул

BGN 1.58

Добредојдовте на нашата Продавница * Ставка Опис GY521 MPU6050 MPU6050 Модул 3 Оска аналогни жиро сензори+ 3 Оска Акцелеметарски Модул Име : MPU6050 модул ( триоската gyroscope + triaxial акцелеметарски )Користете чип : MPU6050Напојување : 35v ( внатрешни ниска осипување модератор )Комуникација : стандард ЖИТО протокол за комуникацијаВграденво 16bit AD конвертор чип , 16битни податоци за излезGyroscope опсег : ± 250 500 1000 2000 ° / sЗабрзување Опсег : ± 2 ± 4 ± 8 ± 16gКористење на Потопување Злато PCB, машина за заварување процес за да се обезбеди квалитет2.54 mm теренот За повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насShippment Нарачки ќе биде предаден во рок од 12 дена по плаќање на проверка...

Направи си САМ mini cnc machine Accessories CNC гъвкава челюст Spider Plum на съединителя на вала на съединителя D30*L35 за стъпков мотор смилане на струг с ЦПУ

14.38 -44 % BGN 8.00

D20 L25 D25 L30 CNC Флексибилни Вилица Spider Слива Спојка Вратило Спојка D30*L35За DIY cnc фреза рутер машина engraveКарактеристики : 1...

DWZ карбуратор, карбуратор за резачка Walbro WT-89 891 20 324 391 w / маслен чаша и топливопроводы

14.40 -3 % BGN 14.00

Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Тип : CarburetorГолемина : 63mm(L)x29mm(W)x41mm(H)Црево Големина : 150mm(L)x5mm(O / D)x3mm(I / D)Се Вклопува Poulan, Им СобраниеБоја : Сребро & ЦрнаКоличина : 1setПакет се вклучени : 1x Carburetor1x Масло Првенство2x Гориво ЛинииAnswer : ___________________________ Note : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.