• Новинка
Безплатна доставка най-доброто качество на 1 лист 10 x40/25cmx100cm PVC теплопередача винил топлинна преса тениска iron на HTV печат

Безплатна доставка най-доброто качество на 1 лист 10 x40/25cmx100cm PVC теплопередача винил топлинна преса тениска iron на HTV печат

резултат:
BGN 7.98
BGN 7.00 -12 %

Брой продукти
Налично

Најдобар квалитет на 1 лист 25cmx100cm ПВЦ Винил
150-160 степен, 5-10 секунди, топло или ладно кора.
Карактеристики на производот :
1. Богата боја, се чувствуваат добро и мека, еластична, перат
2. Нема напукнување, нема боја исчезнува, нема чуден мирис, мода и зелена
3. Погоден за правење на DIY производ или индивидуалност дизајн.
ПВЦ топлина трансфер филм/Винил е најпопуларниот печатење материјал во денешно време. Тоа може да се користи за печатење на било design patterns со преносот на топлината на машина, како што се име, број, лого, и било кој дизајн на облека .
Настава :
1. Стави на преносот на топлината филм/винил на машина резба, и да ги прилагодите јачината на притисок и брзина;
2. Одберете ја сликата која сакате да ја печатите во компјутер, и одберете огледало на сликата ,потоа кликнете на копчето на гравирање;
3. Намалување на врежан модели од филмот, и откине делови што не треба, сликата е подготвен за користење;
4. Стави врежан модели на облека. Испечатите сликата со преносот на топлината на машина со температура од 150℃ степен за 10 секунди, и кора исклучување на транспарентен заштитна фолија одеднаш, тогаш сликата се префрлени на облека.
Овие инструкции може да се разликуваат во зависност од претоварната машина се користи за апликација. Variances во време, притисок, и/или температура може да биде потребно. Правилно тестирање се препорачува.

Подробности

Тип:
Друго
Номер На Модела:
25100 PVC
is_customized:
Yes
Използването на:
Начало рана
търговска марка:
ЧЕОНЕТ

Избор на купувачи

Корона 16мм, видий въртящи разменяйте, въртящи се на брус, отнемане на чеп с стържене, видий разменяйте, твердосплавное шлифоване. А1625М06

BGN 13.94

Име : волфрам челик ротари датотека Спецификации : A1625 M06 Материјал : Тешко алуминиумски Глава Облик : Цилиндрични максимален дијаметар на главата : 16mm месо тело со Дијаметар : 6mm Целосна должина : 65mm На сечилото дел должина : 25мм Линии : една линии Единица : 1 сосема нов неискористени...

Направи си САМ mini cnc machine Accessories CNC гъвкава челюст Spider Plum на съединителя на вала на съединителя D30*L35 за стъпков мотор смилане на струг с ЦПУ

14.38 -44 % BGN 8.00

D20 L25 D25 L30 CNC Флексибилни Вилица Spider Слива Спојка Вратило Спојка D30*L35За DIY cnc фреза рутер машина engraveКарактеристики : 1...

60*60 мм плоска вакуумна машина за леене под налягане ремонт на инфрачервената IR керамични подгряващата плоча Air Ceramic Heater Pad Board За BGA

16.13 -1 % BGN 16.00

60*60mm White / Black Рамен Вакуум шприцоване Машина Поправка Далеку инфрацрвена IR Керамички Греење Плоча Воздух Керамички Грејач Одбор Подлога За BGA Со Слободни Метални Клип

Цифров сензор тегло тензодатчика 1 кг 5 кг 10 кг 20 кг преносими електронни, кухненски везни

2.45 -18 % BGN 2.00

Добредојдовте на нашата Продавница * Опис на Дигитални Оптоварување Мобилен Тежина Сензор 1kg 5kg 10kg 20 КГ Преносни Електронски Кујна Скала Четириолово, лесен за употреба, плус 510 V вози напон, сила промени директно на напонски сигнал на излез...

Пакет от 10 x 1/8 инча-остър мъжки тънки фитинг Luer (polyprop) ,тънки конектор Luer Lock

BGN 14.37

Машки Луер Монтирање (polyprop) 1 / 8inchBarb (Сертификат : Ro HS е на располагање)Направени од медицински степен на полипропилен , отпорни на висока температура, корозија , органски растворувачи, може да се sterilized со макс...

Нов газов факел пламък пистолет поялната лампа кулинария запояване Бутан самозапалването на газова горелка запалка отопление заваряване на пламъка на газова гор?

14.53 -24 % BGN 11.00

Карактеристики : Пламен и температура може да се прилагоди, температурата може да биде високо како 1300 Сте.В. Правец на доказ, влага доказ и отпорни на вода, подобро од електричното заварување. Целосно автоматски електронски палење, безбедно и лесно. Тоа може да биде фиксиран на Касета бутан резервоар ( не се вклучени ), која може да се замени, циклус употреба е еколошкипријателски. Погоден за ресторан, апарати за домаќинство, пикник, пешачење, логорување и други активности на отворено. Согорување вредност : 50 140g / h...

Стрипперы мрежов кабел UTP / STP 3.2-9.0 mm оголване клещи вырезывания тел ножа 6pk-501

BGN 15.02

6 PK501 UTP / STP Мрежен Кабел Strippers 3.29.0 mm Соголување Нож Жица Сечење КлештиДетали За ПроизводотUTP / STP Интернет Жица stripper 6 PK501ASB материјалСоголување опсег : UTP / STPЖица : Φ3.29.0 mmматеријалопсегдолжинапакувањеABSUTP / STPЖица : Φ3.29.0 mm112mmБлистер картичка

булавочная корона маркировочной машини;точков пенок standalone, маркировъчна машина пенок, определени

270.08 -5 % BGN 257.00

Пневматски означување pin носителотпо повод одбележувањето машина pin држач ;точка peen означување машина peen носителот многупарчиња / многупо повод одбележувањето машина pin главата;точка peen означување машина peen главата многупарчиња / многу3x58mm означување машина pin со бакар покритие ;точка peen означување машина peen многупарчиња / многу2014 година Нови 3x110mm M26x1 Пневматски Метал Означување Машина Ниско ниво на Бучава Перо ; Метални Преносни Означување на Машински Делови многупарчиња / многуПневматски означување pin предности : а.Висока цврстина, ниска цена, и издржливб.Pin совет можат да бидат полирани,в.Тоа е многу економичен потрошен на пневматски означување на машинаг.длабоко означување и тесен одбележување е поддржаноПримена : Автомобилот, лакот на мотоцикл, автомобил рамка ,автомобилската шасија, мотор, машински дел, машински алатки,метална цевка, опрема, пумпа тело, вентил, разни цврстина производи од пластични маси, хардверски дел, Аеронаутика, Електроника,војна и лесна индустрија за означување на челик, железо, бакар, алуминиум и пластични делови и разни nameplate означувањеПараметри : Pin покрие Материјал : Алуминиум (изборен боја), бакар, железо ценаПеро материјал : вечера тешко легураПеро цврстина : 93 HRA (68 HRC)По повод одбележувањето материјал цврстина : ≤ 60 HRA (HRC30)По повод одбележувањето Предмети : пластика, железо, бакар, алуминиум и други металиПо повод одбележувањето длабочина : 0.1 mm5mmПеро дијаметар : Φ2, Φ2.5, Φ3, Φ4, Φ5, Φ6, Φ8 ( прилагодено поддржани)Тема големина : M18, M24, M26, M27, M32 (прилагодено поддржани), конец теренот 1mmПеро должина : 30мм, 42mm, 45mm, 53mm, 56mm, 60mm, 75мм, 76mm, 110mm (прилагодено поддржани)Перо глава дијаметар : 10.7 милиметри, 12.8 мм, 16mm, 17.2 mm (прилагодено поддржани)Воздушниот Притисок : 0.30 .6 paКако да се избере Пневматски означување pin?(1) За перо големина на : а.Φ2, Φ2.5 : погоден за алуминиум итн...

Корона 08мм, цилиндрична топка, карбидные въртящи разменяйте, въртящи се на брус, отнемане на чеп с стържене, карбидные разменяйте, карбидное шлифоване. C0820M06

BGN 7.07

Име : волфрам челик ротари датотека Спецификации : C0820 M06 Материјал : Тешко алуминиумски Глава Облик : Цилиндрични Топката максимален дијаметар на главата : 08mm месо тело со Дијаметар : 6mm Целосна должина : 60mm На сечилото дел должина : 20mm Линии : една линии Единица : 1 сосема нов неискористени...

Празен метален NameCard размер 86*54 мм Дебелина 0.45 мм златист цвят използването за лазерно маркиране машини 100шт 1 чанта

BGN 19.84

Ако сакате да изберете повеќе боја ве молиме кликнете на оваа врска : Празни Метал Име Картичка : должина 86mm ширина 54mm Дебелина 0.45 Вкупно има 4 бои може да биде избран : Црна ,Златна, Сина ,Зелена користат за Ласерски Марк Машина

Mayitr 100 бр./лот от въглеродна стомана с един ръба на острието на бръснач стъргало нож за аквариум стъкло на прозореца 39 мм x 19 мм

14.24 -30 % BGN 10.00

GY0000791Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитет!Боја : Како на сликата покажуваМатеријал : Јаглероден ЧеликГолемина : 39mm x 19mm(L*W)Дебелина : 0.2 ммКоличина : 100pcsПакет се вклучени : 100pcs x Ножеви(Други додатоци не се опфатени!)Напомена : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.2.Бојата може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Xingtai 120 150 трактор части, стартер за вертикално цилиндрового на двигателя.

BGN 95.66

Дел име : стартер мотордел број : За DHL серија мотор како 19012, 195, љубезно ве молиме да се напомене моторот е вертикална цилиндар, тракторот е Xingtai Опрема за пренос трактор.ТИП 1:ТИП 2:

(5 бр./лот) 12V / 110V/220V 50x30x5mm PTC термостат алуминиев нагревателен елемент Керамични воздухонагреватель плоча чипове инкубатор

BGN 25.20

(5 парчиња / многу) 220 V 50x30x5mm PTC Термостат Алуминиум за Греење Елемент Керамички Воздух Грејач Плоча Чипови Инкубатор Dehumidification1...

1PC Zcut-9 автоматичен разпределител лента машина за рязане на 110V /220v, ширина вырезывания до 60mm

BGN 211.20

1 PC ZCUT9 Автоматска Машина за Сечење МашинаЛента Фармацевт Микрокомпјутер за Електронски 110 V / 220vЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Карактеристики : 1.Тоа може да се користи во различни големини лента тома без ролери.2.Постави слободни сечење должина на лентата од 5 до 999mm3.Мемориска функција ( може да биде слободен да се постави шест различни должина на побарувачката пред операција).4.Стандардно, циркулацијата и работата смета за функција.5.Тоа може да ги намали два ролс на лента во исто време.6.Вграденво двоен сензори,клешти, подмачкување на нафта, партиција за едноставна операција.7.Тоа може да се примени во заштитна фолија, алуминиумска фолија и бакарни фолии, изолација материјал итн...

Безплатна доставка внесен двоен цвят Thermoweb Deco фолио хартия за ламиниране, ламиниращо Transfer on Paper Minc 15.2 cm x1. 52m

34.40 -4 % BGN 33.00

Двојна Боја Foils произведено во садЧувствителни на ласерски печатач тонер, тоа може да се користи за Minc бронзирање машина.Цената е еден цилиндар, 5 страници, и секоја страница е 15.2x30.5cm.Целосна должина спецификација :15.2 cm x 1.52 m (ширина x долг)...

Високо качество на 8шт 80x80x1. 2mm 99.9% мед Cu метален лист плоча добро механично поведение и термична стабилност

BGN 43.20

Карактеристики : Сите нови , нема потреба да се процес,може да се користи директно.Сечење со Професионална машина за сечење,безбедно користење.Имаат убав механички однесување и Термичка стабилност.Може да се направи во цевки, прачки, линии, ремени, плочи.Спецификации : Плоча Големина (ќе биде малку големина толеранција) : 80x80x1.2mmЧистота : 99.9%Материјал : бакарПоради очигледниот објективни причини, на неговата површина може да биде со малку масло , но не влијае на неговите функции.Пакет Се Вклучени : 8 x чист бакар плочаПрифати прилагодена големина, само да не контактирате!Добар ФидбекНашата Работилница и производи

DWZ R134a Valve Основната Бързо Отстраняване Tool + 265Pcs A/C R12 Car O-Ring Assortment Kit

40.00 -5 % BGN 38.00

Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Вентил Core Брза Смена Алатка : Должина : 11.5 cm / 4.5"Вентил Основни : R134 / R12Висока Страна Спојка : ЦрвенаНиски Страна Спојка : СинаБрз Заеднички : Клима УредПогодни За : Различни Вентил Core265 Компјутери R134a ОПрстен : Облик : OБоја : ЗеленаГолемина категории : 18 ВидовиКутија Големина(L*W*H) : 20 x 10.5 x 3 cmПакет се вклучени : 2 x Вентил Core Брза Смена Алатка1 x Кутија(Вклучува 265 Компјутери)Забелешки : 1.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1 ~ 2 cm грешка,ви благодарам.2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Инструменти за ремонт на мобилни телефони алуминиева сплав LCD екран скоба тела регулируем държач за iPhone Samsung

17.76 -21 % BGN 14.00

Мобилен Телефон на Поправка Алатки Алуминиум Легура LCD Екран Менгеме Тела Прилагодлив Држач За i Phone, Samsung Материјал : Алуминиум Легура Нов дизајн фиксна екран држачот...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.