• Новинка
Newest800-1 електрическа Лаборатория за центрофуга медицинска практика машина доставя prp изолиране на серум 4000 об / мин 20 мл x 6 центрифужных тръби

Newest800-1 електрическа Лаборатория за центрофуга медицинска практика машина доставя prp изолиране на серум 4000 об / мин 20 мл x 6 центрифужных тръби

резултат:
BGN 174.06
BGN 139.00 -20 %

Брой продукти
Налично

800-1 Електрични Лабораторија, Лабораториска Центрифуга Медицинската Практика Материјали 4000 вртежи во минута 20 ml x 6 g 1790
На помала брзина центрифугални машината е широко се користат во лабораторијата за образование, наука и производство оддел за биологија, медицински и хемија итн. На помала брзина центрифугални машина со максимална брзина 4000r/мин, главно се користи за процена на radioactivity имунитет и одвојување на мобилен или честички.
Напојување 220 V и ±10%,60 Hz±2% (Ние, исто така, имаат 110 V 50 Hz,ве молиме контактирајте со нас ако ви треба 110 V верзија) Брзина ≥3000r/мин,≤4000r/мин ±10% Капацитет 20 m L×6 Максимална Релативна Центрифугалните Сили 1790×g Временски Опсег 0-60 мин или always on (Механички Време)
Модел
800-1
800
80-1
80-2
LD-3
LD-5
Max. Брзина (r/мин)
4000
4000
4000
4000
4000
4000
Контрола На Брзината
Чекор Контрола
Чекор Контрола
Stepless Контрола
Stepless Контрола
Stepless Контрола
Stepless Контрола
Капацитет
6 x 20ml
6 x 20ml
6 x 20ml
12 x 20ml
6 x 50мл
8 x 50 ml
Max. Центрифугални Сили
1790xg
1435xg
1795xg
1795xg
1975xg
2395xg
Временски Опсег

Подробности

Цвят:
220V EU, 110V US, 220V АС 220V UK
Тип:
Подробности За Електрически Инструменти
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
801
Използването на:
Електрическа Лаборатория За Центрофуга
функция 1:
центробежная машина
функция 2:
максимална скорост на 4000р/мин
Функция 3:
центрифужная лаборатория
Подходящ за употреба:
медицинска лаборатория
Безплатна изпращане:
Пластмасови центрифужные тръба 6шт
Тръби:
105 мм*20

Избор на купувачи

DWZ 1бр нова 99% почистете с медна ивица T2 Cu метал Мед бар плоча 2*10*250 мм направи си САМ CNC

5.73 -13 % BGN 5.00

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : бакарГолемина : прибл 210250 ммБакар чистота : 99%Пакет се вклучени : 1 x Бакар БарAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 01cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

1pc 0.5 mm дебелина на цинк Zn има табела метално фолио особена чистота 7.14 g / cc 100*100mm за науката

4.02 -50 % BGN 2.00

BI0003216Спецификација : Бренд новиГолемина : прибл.100 × 100 × 0.5 mmГустина : 7.14 g / ccТочка на топење : 419.5 ℃Функција : Остварување на Висока Чистота цинк материјали,цврсти и издржливи, никогаш не рѓа.Погоден за : избор на експерименталните ситуации.Цинк плочи се користат во екстериер и ентериер соба декорација, електрични, електронски производи, авто делови и одводни цевки.Хемиски својства опис : Цинк е синабел метал.Густина на 7.14 g / cc, на точка на топење на 419.5 ℃.На собна температура, кршливи; 100 ~ 150 ℃, да стане омекнат; надминува 200 ℃, тие стануваат кршливи.Во природата, мултидржава присуство sulfide.Цинк хемиски е активен.Во воздух на нормална температура, на површина ќе се формира слој од цинк карбонат филм...

Държач дюза за 1/4 шайби распылительная миене на Dimitar Wash Палки Extension Pole черно 124mmx33mm

6.11 -35 % BGN 4.00

HG0015009Спецификација : Б ранд новиМатеријал : ПВЦБоја : ЦрнаДимензии(прибл.) : 124mm*33mmПритисок : Max.23 MPa,3300psiИздржлив и едноставен за инсталацијаНе може да се користи со топла вода под притисок подлошки.Најчесто се користат за брз поврзете млазници притисок за миење пиштолПакет Се Вклучени : 1x Притисок за Миење Млазницата НосителотN ote : Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

САЩ ИЗРАВНИТЕЛНИТЕ ZnSe CO2 лазерен фокусирующий обектив Dia. 20mm FL 38.1 mm/50.8 mm/63.5 mm/76.2 mm/101.6 mm/127mm аксесоари за металорежещи машини

38.40 -6 % BGN 36.00

Mateial : САД CVD ZnseДијаметар : 20mm (0.79 инчи)Фокусна должина : 38.1 mm(од 1,5 инчен) / 50.8 mm(2inch) / 63.5 mm(2.5 инчен) / 76.2 mm(3inch) / 101.6 mm(4inch)127mm(5inch)Бранова должина : 10.6 µm Transmittance : 99.5%Јасно Отворот > 90% Дијаметар толеранција : +0 / 0.1 mmДебелина толеранција : +0 / 0.2 mm FL толеранција :

4 бр. / лот K875 диаметър 47 мм гума DIY модел автомобил колелото е супер пътят Company модел задвижване на всички колела автомобил Безплатна доставка Русия

BGN 2.91

4pcs / многу K875 Дијаметар 47mm Гума DIY Модел Тркало на Автомобилот Супер Патот Држи Модел на Четири Тркала Автомобил Користат Бесплатен Превозот РусијаПакетот вклучува : 4pcsОтворот дијаметар : 2,5 mmВратоврска ширина : 17mm, може да ги поштеди од центарОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

2017 нов цвят за 20 x6 ярда желязо по брилянтен теплопередаче Винил печат теплопередача Filme Южна Корея качество от врата до врата

83.20 -5 % BGN 79.00

метар метар 11.53 / метарЌе добиете шест метри во вкупно , ние ќе го организира Злато 1 M,Сребро 1 M,Аква 1 M,Jade 1 M,Lavenda 1 M,Розова 1 M за превозот ,ви благодариме...

безплатна доставка 1/2 който има T52 цилиндрова глава на болт гребец гнездо на двигателя инструмент е подходящ VW SANTANA JETTA

BGN 14.94

T52 цилиндар на главата гром го отстраните контактотсе користи за главата на цилиндерот завртки се отстрани,што се применува на jetta и сантана на "ФОЛКСВАГЕН" серии.должина : 4" / 100mm1 ...

Продажба на едро 420шт кусторез трева тример мазутная тръба накрайник маркуч гумена шайба с 2 дупки, подмяна на резервоара тръба

BGN 256.00

НОВИ ОТВОРИ ПРОДАВНИЦА ПРОМОЦИЈА АКТИВНОСТГолеми цел е добредојден и ќе добиете голем попуст, контактирајте не преку Трговија менаџер торбаТочка име : трговија на Големо 420pcs Четка Машина Трева Тример мазут Цевка затка Црева Гумени Миење Со 2 Дупки за Замена на Резервоар за Гориво ЦевкаПакетот вклучува : 420pcs цевки plug печат како слика шоуСосема нов,не се оригинални,но може да се соберат на оригиналниот машина.Купување како е и како на сликата состојба.Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!1...

Професионални Тапети Muarl Строителни Инструменти Стенни Плат Специален Режещ Нож През Цялата Нож Монтиране На Режещия Нож

15.04 -7 % BGN 14.00

Професионална Позадина Muarl Градежни Алатки Ѕид Крпа Посебни Сечење Нож Круг Нож Ѕид Машина Сечилото1277563792008459 Попуст 50% Исклучување Корист за нашите VIP корисниците метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен квадратен метар метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен

висока печка heat 260X200mm 55V 2.5 KW indistrial heater pad с клъстер приставка адаптер специален керамичен гъвкав нагревател

225.58 -5 % BGN 214.00

Основна спецификација : demension : 260*200mm напон : 55 V Моќ : од 2,5 KW Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали...

8мм х 110мм нагревателен елемент от неръждаема стомана патронный нагревател AC 110V 250W

BGN 10.40

Име на производ Патрон Грејачи Материјал од не ' Рѓосувачки Челик, ПВЦ, Отценети Најлон Напон AC 110 V Моќност 250 W Грејач Димензии (Прибл.) 8мм x 110mm / 0.31" x 4.3" (D * Л) Жица Должина(Прибл.) 25cm Боја на Тон Сребро, Црвениот

JULONG Z3J-TS2BE3 оптико-електронен датчик за фотоелектричния сензор за проследяване на цветовия код сензор фотоклетка

BGN 64.00

JULONG Z3 JTS2 BE3 Оптички Електронски Сензор Фотоелектрически сензор боја код следење photocell сензорБренд Име : JULONGБрој на модел : Z3 JTS2 BE3Технички Параметар : Откривање на методикоаксијален рефлексивниОткривање на далечина15mm ± 2mmНапонDC1030 VDCТековната потрошувачка45m A или помалкуСветлината хроматографијацрвена, зелена, сина, белаТочки на светлинаЦрвено долго лента местоОткривање На АголЗа да бидат откриени со откривање агол од 15 степени, да дозволи отстапувањевреме на одговор1msРежим На ИзлезСветлината се движи, или темно потегИзлез индикацијацрвени LEDИзлезниот напонвисок ≤1.5 V ниска ≤1.2 Vоптоварување тековната200m AСпој заштитаОбратна поларитетот заштита, излез краток спој заштита, преоптоварување струјна заштитачувствителностПрилагодливОтпорност на амбиентална светлинаблескавоЗаштита класаIP67 (прашина доказ)Температурата15 до 65 степениДомување МатеријалМеталДоведе линијаΦ5.4 VC четири основни sheathed кабел стандардна должина од 2 mВодиОколу 300gШироко се користи во пакување машина, машина за печатење, пластична кеса машина, фармацевтски, перење, шприцоване машина, дрво, и други машини

Машина за поставяне на етикети LT-50 кръгла бутилка ZONESUN Высокомарочная Полуавтоматная (110V/60HZ или 220v/50HZ)

1216.00 -22 % BGN 948.00

Оваа машина работи само за нормално етикета, за транспарентна етикета, ве молиме да ги купите LT50 T LT50 Полу автоматско Етикетирање Машина,лекови шише,шишето медицина етикетирање машинаМодел : LT50Етикетирање брзина : 2040pcs / минДијаметар на шишето : Φ15150mmМин...

Трактор YTO DFH 8090, печат клапан за LR4105T57

BGN 76.80

За YTO DFH 8090 тракторДел број : за LR4105 T57Дел име : вентил фокиАко ви треба помалку од 100 парчиња, ве молиме пишете ни и ние ќе ajust понудата за испорака.Ако ви треба доставата да се Fed EX, или други курир, ве молиме пишете ни да ajust товарни полнење.

2 елемента HY36 125 / 250V 24 / 12A електрическа бормашина триггерный ключа електрически прекъсвач на електрически инструменти за мощна десктоп / ръчен ъглошлайф

BGN 46.40

2 парчиња HY36 125 / 250 V 24 / 12 A Електрични Вежба Активирањето се Префрлите на Електрична Енергија Алатка Switch за ВисокоМоќ Benchtop или Рачни Агол Мелница Модел : HY36 Бренд : KEDU Max...

48 мм твърдосплавен връх Tct с бормашина дупка триони, режещи инструменти с гаечен ключ тренировка набор от тренировка

BGN 31.95

Опис : 48mm Карбид Совет TCT Вежба Малку Дупка Видов Машина со SpannerСпецификација : Материјал : Метал Должина : 65mm Дијаметар : 48mm се Справи со Дијаметар : 9mm Одговара за : Рака вежба, клупа вежба и други машини...

DWZ 10шт 14x14x2mm 30 градуса видий вмъкване на фрезоване сменяеми остриета за Metabo LF724S

28.29 -5 % BGN 27.00

Prodcut Спецификација : Бренд новиБоја : Како на сликата прикажаниГолемина : Прибл 14x14x2mmДизајнирани за популарно дрво струг алатка.Монтирани со заврткаВо споредба со челик солидна карбид останува остра за подолго време.Висока цврстина,Висока точност,стабилни перформанси.Долг животен век.Примена : Идеален за кои ви даваат мазен финиш на криви, конкавна површини,hollowing работни места и за општата вртење апликации.Пакет Се Вклучени : 10 x Карбид ИнсертиN ote : Ве молиме овозможи ситни отстапување се должи на рачно мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.