• Новинка
висока печка heat 260X200mm 55V 2.5 KW indistrial heater pad с клъстер приставка адаптер специален керамичен гъвкав нагревател

висока печка heat 260X200mm 55V 2.5 KW indistrial heater pad с клъстер приставка адаптер специален керамичен гъвкав нагревател

резултат:
BGN 225.58
BGN 214.00 -5 %

Брой продукти
Налично

Основна спецификација : demension : 260*200mm напон : 55 V Моќ : од 2,5 KW Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. Технички индекс на гасеница грејач : Отпорност на електрична енергија : 2000 V/1 минути Термичка изолација отпор : 5 MΩ Работна температура : 1050 C -1300 C Гасеница грејач серија : А гасеница грејач со различни форми може да се направи за да го одберете соодветниот спецификации за геометријата на работното парче, дебелина на ѕид и барања за термички третман. Можете да контактирате со работното парче може да се загрева, свиткување, виткање, согорување, тоа е погоден за сите видови на метални компоненти, како цевки, загрејте голем сад, средниот елиминација на локалните термички третман по заварување и водород, има брз греење брзина, висока стапка на искористеност на ефикасноста на топлинска енергија на енергија, ниска работна интензитет, безбедна и сигурна употреба, добра изведба на удобен операција, е идеален за заварување локалните термичка обработка грејач роман практични, работна температура на 1050 степени. Загреете на сите видови на индустриска опрема и голема работа парчиња пред заварување, како и локалните термички третман за отстранување на стресот по заварување. Со цел да се подобри квалитетот на работното парче и да се зајакне инает на регионот. Во моментов, во областа на големи workpieces или област, опрема за одржување е традиционална, неефикасна, енергија конзумирање висока фреквенција греење, пламен греење или многу инвестиции, посебно за правење супер греење на печка за термичка обработка. Покрај тоа, сушење на метални контејнери и висока температура на греење се сите застарени методи. Како пареа цевката за греење нафта и вода ракав индиректно спроведување греење метод, (но не и до барањата на некои висока температура греење, и садот е гломазна, не е лесно за одржување надомест квантитет.). (2) уништи сад, усвојување на електричното греење род вметнување греење метод (некои материјали не се дозволени да се поврзеш со греење телото или електрични род е оштетен, и потоа ја загадуваат материјал, и тоа само кога материјалот е пуштен на слобода за време на одржување, може да се врши. (3) користење електрична печка жици за да се поврзете заеднички порцелански цевки и ликвидација нив надвор греење метод (порцелан цевка е во контакт со садови, површината на контактот е мал, на термичка ефикасност е на ниско ниво, и обичниот порцелан делови се кршливи и небезбедни). На гасеница грејач има заменето традиционалната назад метод, кој е идеален производ во областа на локалната греење, областа за греење и надворешни греење. Структурата и употребата на гасеница грејач : од Страна на висока температура електрична жица насоки на висок квалитет и висока цврстина, висока температура отпорни керамички парчиња според посебни барања од страна на свиткување карактеристики на произволни во должина насока, може да се широко се користат во различни индустриски поле опрема, топлински третман на workpieces, разни метални контејнери, цевковод сушење, греење, сите умираат висока температура мувла, греење итн. карактеристиките на гасеница грејач : 1., тоа има ликвидација на имот, како што се греење контејнери или цевки. Тоа може да биде свиткана да се формира лак или круг пакет за да се загрее на површина, како што се греење големи workpieces, на локално ниво се обновуваат пакување форми, и големи области на workpieces може да биде поплочен со рамен капак.

Подробности

Тип:
Подробности За Електрически Инструменти
Използването на:
Търговско Производство
Номер На Модела:
260х200мм
is_customized:
Yes
is_Customized:
yes

Избор на купувачи

Алуминиев фиксирана стойка за въдица универсална скоба за риболовен стол тръба 24мм-26мм

BGN 31.98

Алуминиум фиксна држачот за прачка Универзална заградата за риболов стол 24mm26mm цевкаАлуминиум завртка Мат површина, антинула Заштита на подлога со штанд, заградата поддршка 1423 MM одговара за 2426 MM цевкадобредојдовте веледрогерија!!Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука со Кредитна картичка, Банкарски трансфер, Western Union, и други Методи за Плаќање...

Трактор YTO DFH 8090, печат клапан за LR4105T57

BGN 76.80

За YTO DFH 8090 тракторДел број : за LR4105 T57Дел име : вентил фокиАко ви треба помалку од 100 парчиња, ве молиме пишете ни и ние ќе ajust понудата за испорака.Ако ви треба доставата да се Fed EX, или други курир, ве молиме пишете ни да ajust товарни полнење.

нагревателен елемент вода за оборудване на басейна, теплообменный апарат на корозионна устойчивост на масла силен

BGN 160.00

моќност : 0~3800 Wнапон : 220 V240 V / 50 Hz, 110 V / 60 Hzматеријал : AISI304 / AISI321 / Incoloy840 / Incoloy800цевка со дијаметар : Ø6.60mm / Ø8.00mm / Ø10.00mmупотреба : греење на воздух / вода за греењепечат : силикони / епоксидна​забелешка : Овие се прилагоди.ако имате било каква идеја,ве молиме контактирајте со нас.​

1бр су 1-13 mm ER20 пружина Цанга CNC Workholding фреза с ЦПУ cnc гравиране машина вертикална ос на двигателя

5.60 -46 % BGN 3.00

Модел : ER20 грчевито држејќи се за Опсег : 1mm да 13mm Пакет Вклучуваат : 1 Pcs Пролет ColletПовратни Информации & За НасПовратни информацииНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите...

DWZ 1бр нова 99% почистете с медна ивица T2 Cu метал Мед бар плоча 2*10*250 мм направи си САМ CNC

5.73 -13 % BGN 5.00

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : бакарГолемина : прибл 210250 ммБакар чистота : 99%Пакет се вклучени : 1 x Бакар БарAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 01cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

DRELD 5Pcs Universal Nylon Trimmer Head Spring Garden Lawn Mower Tool Parts Bump Spring Steel за подмяна на части градински инструменти

5.70 -30 % BGN 4.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Материјал : Челик Трајни замена да го замени вашиот Тример Глава Одговара Модел Тример ГлаваПакет Се Вклучени 5 X Тример Главата Извори

Двойна вид вакуум помпа въздуха QS-12000 вакуумно смукателна дръжка IC SMD Pick-up Pen

35.18 -6 % BGN 33.00

Двојно Тип Воздух Вакуум Пумпа QS12000 Вакуум Вшмукување Пенкало IC SMD Pickup Пенкало Бренд : ОЕМ Модел : F0100 Карактеристики : Овде се карактеристики на QS12000 вакуум вшмукување пенкало : 1...

Сцепление събере за 2-тактного KTM50 SR50 SX50 & MORE 50CC AIR COOLING MINI BIKE, MOTOBIKE ATV СКУТЕР etc..

42.69 -4 % BGN 41.00

СПОЈКАТА СОБРАНИЕТО ЗА 2 УДАР KTM50 SR50 SX50 и ПОВЕЌЕ 50 CC ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ МИНИ ВЕЛОСИПЕДИ ,MOTOBIKE АТВ СКУТЕР итн.КЛУЧНИ СПЕЦИФИКАЦИИ И КАРАКТЕРИСТИКИ : Алуминиум , ЗА ВОЗДУХ за ЛАДЕЊЕ на МОТОРОТАПЛИКАЦИИ : СЕ ВКЛОПУВА KTM50 ЗА СЕКСУАЛНО И РЕПРОДУКТИВНО / SX50 И ПОВЕЌЕ 2 УДАР 50 CC ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ ENGIES..КРСТОТ РЕФЕРЕНЦА : ГО ЗАМЕНУВА ОЕМ ДЕЛ#(S) : PACKEAGE ВКЛУЧУВА : 1 X СПОЈКИ СОБРАНИЕ( КАКО НА СЛЕДНИВЕ СЛИКИ СЕ ПРИКАЖАНИ)ОНА ШТО ГО ГЛЕДАТЕ Е ОНА ШТО ЌЕ ДОБИЕТЕ , СЕ ПРОДАВААТ " КАКО ШТО Е : ***ВЕ МОЛИМЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ ТОЧНИОТ ДЕЛОВИ ЗА ВАШИОТ МОТОР / ОПРЕМА ПРЕД ПОДНЕСУВАЊЕ НА ВАШАТА ЦЕЛ АКО ВАШИОТ МОТОР / ОПРЕМА ТИП НЕ Е ВО ЛИСТАТА, ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС..НЕ СЕ ПРЕТПОСТАВИ ДЕКА ТОА ЌЕ СЕ ВКЛОПИ***ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШЕТО ВРЕМЕ!ПРОЧИТАЈТЕ ГИ СЛЕДНИТЕ ПОРАКИ ПРЕД ВАШАТА ТРАНСАКЦИЈА : НИЕ НЕ СМЕ ОДГОВОРНИ ЗА БИЛО ОБИЧАЈ ДОЛЖНОСТ ИЛИ УВОЗ ДОХОД ...

Въздушен филтър DRELD с предварително почистване на филтъра заменя за Briggs & Stratton 498596 / 690610 / 697029 /5059h /4207 градински инструменти, резервни части

20.54 -32 % BGN 14.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Го заменува за Briggs & Stratton # 498596 / 690610 / 697029 / 5059 H / 4207Пакет се Вклучени 1 Филтер за Воздух 1 Pre Филтер за Воздух

1pc 0.5 mm дебелина на цинк Zn има табела метално фолио особена чистота 7.14 g / cc 100*100mm за науката

4.02 -50 % BGN 2.00

BI0003216Спецификација : Бренд новиГолемина : прибл.100 × 100 × 0.5 mmГустина : 7.14 g / ccТочка на топење : 419.5 ℃Функција : Остварување на Висока Чистота цинк материјали,цврсти и издржливи, никогаш не рѓа.Погоден за : избор на експерименталните ситуации.Цинк плочи се користат во екстериер и ентериер соба декорација, електрични, електронски производи, авто делови и одводни цевки.Хемиски својства опис : Цинк е синабел метал.Густина на 7.14 g / cc, на точка на топење на 419.5 ℃.На собна температура, кршливи; 100 ~ 150 ℃, да стане омекнат; надминува 200 ℃, тие стануваат кршливи.Во природата, мултидржава присуство sulfide.Цинк хемиски е активен.Во воздух на нормална температура, на површина ќе се формира слој од цинк карбонат филм...

Mayitr здрав чист Мед плосък кабел преплитане на голи медни проводници ножницата заземен проводник 1m / 3.3 ft x 6 mm

2.67 -25 % BGN 2.00

BI0003401Спецификација : Бренд новиДиригент материјал : чист бакарДолжина : околу.1m (3.3 ft)Ширина : прибл.6mmГолема флексибилност, и одличен тековната пренос.Погоден за да се поврзете на висок напон уреди, земјата олово, оклопна итн.Пакет се вклучени : 1 x рамен бакарна плетенка кабелAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Безплатна доставка от неръждаема стомана мобилен телефон пхб ремонт на притежателя платформа за поддръжка на осветителни тела мобилен телефон монтаж на платка ре

14.38 -17 % BGN 12.00

Бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик мобилен телефон pcb поправка носителот платформа Одржување тела мобилен телефон кола поправка алатка

Държач дюза за 1/4 шайби распылительная миене на Dimitar Wash Палки Extension Pole черно 124mmx33mm

6.11 -35 % BGN 4.00

HG0015009Спецификација : Б ранд новиМатеријал : ПВЦБоја : ЦрнаДимензии(прибл.) : 124mm*33mmПритисок : Max.23 MPa,3300psiИздржлив и едноставен за инсталацијаНе може да се користи со топла вода под притисок подлошки.Најчесто се користат за брз поврзете млазници притисок за миење пиштолПакет Се Вклучени : 1x Притисок за Миење Млазницата НосителотN ote : Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Безплатна доставка ProsKit MT-2018 защитна функция аналогови мултиметри стандарт за сигурност на професионален ти тест метър аналогов тестер

56.51 -4 % BGN 54.00

Карактеристики : Во согласност со 2008 година CE безбедност стандардОгледува Алуминиумска плоча dial20kΩ / V DC & 9,kΩ / V AC влез чувствителностПреоптоварување и погрешно се користи за заштита наПрилагодливи назад навалување уред со hookup дизајнСоодветни заштитни holster заедноОтпор, Тековната & Напон мерењаТранзисторски h FE ТестБатеријата ТестТест води, батерии, спојување и упатството за корисникот вклучениИдеални за користење во областа на лабораторија, училиште, дома апликации и повеќе за ние ќе го испрати преку Воздух Mail, таму нема метод за да испратите батеријата на објектот...

Mayitr косачка въздушен филтър + свещи за 698369 4216 5088 5088K резачка резервни части на двигателя високо качество

3.74 -20 % BGN 3.00

GY0001569Спецификација : Сосема нов и висок квалитетМатеријал : Сунѓер, од не ' Рѓосувачки челикФилтер за воздух големина : 13cm x 7cm x 3cm / 5.11" x 2.76" х 1.18"Искра plug големина : 5.5 cm x 1.9 cm / 0.75"Боја : На филтер за воздух на жолта, на искра plug на сребро.Филтер за воздух & Искра Приклучок За BRIGGS & STRATTON 698369 4216 5088 5088 K Филтер за Воздух 3.0 5.0 HP го Замени MTD 4902000011 Ротари 12940Пакет се вклучени : 1 x филтер за Воздух1 x Искра приклучокНапомена : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради tomanualmeasurement.Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.2.Бојата може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Тестер на огъване на цилиндрични дорник BGD 564

BGN 720.00

BGD 564 Цилиндрични Mandrel Наведнуваат ТестерBGD 564 Цилиндрични Mandrel Наведнуваат Тестер е наменета за емпириски тест постапката за оцена на отпорноста на еден слој на боја, лак или со производот пукање и / или оддалеченост од метал или пластика супстрат кога се изложени на свиткување круг цилиндрична mandrel под стандардни услови.Овој инструмент се согласува ISO 1519 : 2011 《Бои и лакови—Наведнуваат тест (цилиндрични mandrel)》и други релативни стандарди.2.0 ПРИНЦИПА обложени тест панел е стегната во тест апарати и потоа свиткана круг цилиндрична mandrel...

48 мм твърдосплавен връх Tct с бормашина дупка триони, режещи инструменти с гаечен ключ тренировка набор от тренировка

BGN 31.95

Опис : 48mm Карбид Совет TCT Вежба Малку Дупка Видов Машина со SpannerСпецификација : Материјал : Метал Должина : 65mm Дијаметар : 48mm се Справи со Дијаметар : 9mm Одговара за : Рака вежба, клупа вежба и други машини...

2017 нов цвят за 20 x6 ярда желязо по брилянтен теплопередаче Винил печат теплопередача Filme Южна Корея качество от врата до врата

83.20 -5 % BGN 79.00

метар метар 11.53 / метарЌе добиете шест метри во вкупно , ние ќе го организира Злато 1 M,Сребро 1 M,Аква 1 M,Jade 1 M,Lavenda 1 M,Розова 1 M за превозот ,ви благодариме...

8мм х 110мм нагревателен елемент от неръждаема стомана патронный нагревател AC 110V 250W

BGN 10.40

Име на производ Патрон Грејачи Материјал од не ' Рѓосувачки Челик, ПВЦ, Отценети Најлон Напон AC 110 V Моќност 250 W Грејач Димензии (Прибл.) 8мм x 110mm / 0.31" x 4.3" (D * Л) Жица Должина(Прибл.) 25cm Боја на Тон Сребро, Црвениот

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.